Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

ünlügül canım bel yada kasık ağrın var mı ? benim bel ağrısı dün gece geç saatte yine başladı hatta bel ağrısı ile uyandım üşütme mi bilemiyorum tabi ama sonuçta koca kış geçti tamda baharda böyle bir üşütme tuhaf geliyo ama hamileliğe de yorup ümitlenmek istemiyorum, bu arada annemle konuştuk az önce babam rüyasında terlik giymeye çalışıyomuş terlik ayağına büyük geliyo sonra daha küçüğünü giyeyim diyo bi bakıyo yan tarafta küçük bebek terliği :) gerçi şuan onlarda çok şartlandılar haber bekliyolar benden ondan etkilenmiş olabilir tabi hayırlısı artık bakalım :)

merhabalar herkese.tahlillerimi aldım, inanın yaptırmazdım, sayenizde o kadar çok şeyler öğreniyor ki insan ,bir gideyim doktora dedim.
tecrübeli arkadaşlara,özellikle topiğimizin sevgili dr.na sormak istiyorum: tsh:5,09 - lh:9,54 - fsh:4,83 - prolaktin:33,84 - e2:60,89.
tsh ve prolaktin biraz yüksek galiba,sizce gebeliğe engel mi?ben stresten hastalanmadım diye düşünüyordum,birde çılgın gibi 20test harcadım.ilk defa böyle oldu.geciken arkadaşlar mutlaka dr.a gidin ne olur ne olmaz.

ooo maşallah işi genişletmişsiniz kıskandım vallaaaa,istanbulda kim var söylesin çabuk bende onla çay içicem :))))

evet yaa ne güzel maşallah :) burada arkadaş kıtlığı çekiyorum bursa da olanlarla da ben çay içmek isterim yani :)
kk' nın en güzel annişleri ve adayları :)

canım valla bende de tıkanıklık titreme üşümeyle geldi.ben her seferinde ince giydim üşüttüm heralde dedim.ki kılzrada hep bu ay adet olacam dedim garipti hala bende inanamıyorum.dikkat et kendine .canım ben 11 nisanda yumurtladımya 14 nisanda rahimde sol tarafıomda titreme oldu .sonra gariplik başladı tıkandım akşamları üşüyordum birden silkeliyordu beni ateşim var ama üşüyordum.herşeye sinirlenir olmuştum.ağlamaya başlamıştım sinirden.adete 3 gün kala karnımda az bir sancı oldu afedersin isal oldum heralde dedim.olunca oda belirti gelmedi bana ): ama yumurtalıklarım bir bakıyorum patlayacak gibi şişiyordu bir bakıyorum iniyordu gece içimde bir kere oldu ama pır pır garip bişey vardı.şimdlerde akşamları sırtım belim agrıo birde sabah gögüs agrısıyla uyanıyorum.birde evet bende adet öncesi gögsüm öyle agrıyorduki nefesimi kasmişti bir kere ama ben hep üşüttüm gögsüm agrıyor dedim .bende rüyamda görümcemi görmüştüm.çocuk demekkmiş

Son düzenleme:
özellikle tsh yüksek bu direk gebeliğe engel canım .2,5 larda falan olmalı.inceliyorum şimdi benimkileri yazacagım.e2 normal,fsh çok iyi,lh yüksek çok dğil.prolaktin yüksek.iyi yapmışsın bak hep diyorum doktora gidin.bir ilaçla kontrol altına alınırsın olur bebegin inş.troıdı düşürürler canım şükür fsh ın süper benim 7 küsürdü.

Son düzenleme:
kızlar sizin yazdıklarınızdan sonra bende yakında yaptırdığım tahlilimin kan değerlerini inceledim doktor sorun yok demişti ama yinede bi bakayım dedim çok şükür tsh:1,58 miş :) allaha şükürler olsun.. aslında hiçbir problem yok ama Allahın yazdığı günü bekliyoruz işte hayırlısı sıkmayın canınızı...

bakalım canım eğer benimde üşütme sandığım bu durum hamileliğe çıkarsa demek ki hamileliğin erken belirtileri arasına soğuk algınlığı ile karıştırılan bu durumda girecek :)

çok teşekkür ederim,kk benim vazgeçilmezim,sizleri çok seviyorum,allah bebeklerinizi sağlıkla kucaklamanızı nasip etsin.
(hiç aklıma gelmezdi tsh yüksek çıkacak.)

Canım gebelik için ideal tsh 2.5 ve altı. Senin bir drla görüşüp tiroid ilacına başlaman gerekiyor
Prolaktinin de normalin üzerinde. Bu torpidon sıklıkla yaptıgı birseymis. Belki Dr prolaktin için ilaç vermez once tiroid düzene girince o da düşer mı diye görür veya prolaktin için de ayrıca ilaç verir
Lh de yüksek canım. Canını sıkma ama bir drla görüşmeni öneririm. Bunlar gebeliği engelliyor

Arkadaşlarım umarım hepiniz çok iyisinizdir.. Kimimmmdoğum günün kutlu olsun nice mutlu huzurlu yıllara inş sevdiklerinle...
Topidik ve yedirenk moreliniZin düzelmesine sevindim wallahi...
Yedirenk ben de aynen senin düşündüğün gibi yaptım kasmadım yastık ayak kaldırma vs.. Dua ettim çok düşünmemeye çalıştım , sizde öyle yapın olacak inş :)))

Waww topik dışında buluşmalar falan , bizi aldatmayın taam mı :)))

Aynen yedirenk ben gezmeyi seviyorum , takılalım, Fatih tarafındayım ben sen nerdesin ?

biz ozlemgok le çay içtik :)

bu başlangıçtı kocaaaa ankarada yoldaş buldum kendime :)))))))))

hadi güzel haberide ver de herkes sevinsin

bakalım canım eğer benimde üşütme sandığım bu durum hamileliğe çıkarsa demek ki hamileliğin erken belirtileri arasına soğuk algınlığı ile karıştırılan bu durumda girecek :)

inşallah öyledir çünkü benim ofisten arkadaşımda hasta oldu acilde öğrendi gebeliğini ama şartlandırma kendini

çok teşekkür ederim,kk benim vazgeçilmezim,sizleri çok seviyorum,allah bebeklerinizi sağlıkla kucaklamanızı nasip etsin.
(hiç aklıma gelmezdi tsh yüksek çıkacak.)

topidik'in dediği gibi mutlaka doktora gitmelisin

ikinci uzmanımız da konulara el atıyor artık :)

şşşşştttt sana buluşma falan yok bu aralar sonra buluş :)

kızlar gözümüz aydın kan degerim bugün 267,8 olmuş şükürler olsun rabbim sanırım 6 mayısa kadar bir sıkıntı olmazsa 4000 i gecer dimi.kesemizi görürüz inşallah

Yumurtlama (ovulasyon) öncesi ve sonrası belirtiler:
- Vajinal (servikal) akıntıda artış olması, akıntının sıvılaşması. Kadınlar bunu "ıslaklığım arttı" şeklinde ifade ederler genellikle. Bu belirti ovulasyon olmadan bir kaç gün önce başlar.
- Vücut ısısında artış. Hastalar bu hafif artışı genellikle hissetmezler ama derece ile ölçümde rahatlıkla farkedilir. Genellikle yarım derece civarında bir artış olur.
- Kasık ağrısı: Tek taraflı (sadece sağda veya solda) kasık ağrısı genellikle yumurtlamanın olduğu gün hissedilir. Ağrı bazen iki taraflı da olabilir. Ağrının sebebi yumurtlama sırasında folikül içerisinde bulunan sıvının pelvise (rahim etrafına) sızmasıdır. Bu sıvı bir kaç günde kaybolur kendiliğinden. Ağrı genellikle bir günde biter. Bazen büyüyen yumurtaya bağlı ağrı yumurtlama olmadan 4-5 gün önce başlar, yumurtlamanın olduğu gün artar ve sonra birden kaybolur.
- Göğüslerde (memelerde) hassasiyet, dolgunluk, gerginlik
- Karında şişkinlik hissi
- Karında sancı ve kramplar
- Cinsel istekte artma: Genellikle ovulasyon olmadan birkaç gün önce başlar.
- Bazı kadınlarda koku, tat ve ışık gibi uyaranlara karşı aşırı hassasiyet, rahatsız olma meydana gelir.

kızlar ovülasyon regli ve gebelik belirtileri farkettiyseniz hepsi aynı o yüzden bat tarihleri gelmeden kendinizi strese sokmak yok :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…