Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Canım sonucun belli oldu mu? İnşallah mutlu haberi verirsin bize

malesef sonucum carsambaya kaldı bugun cıkmamıs yarında tatil hayır anlamıyorum koca sehirde erken cıkıyo bizim köyün nufusu bes bin sonuc cıkmıyo sanırsın herkee bugun kan verdi ebe dedi daha adet olmadıysan nasıl ıkıncı cızgı cıktı ustune görmüs olabilirsin dedi neyse gec olsunda guc olmasın

malesef sonucum carsambaya kaldı bugun cıkmamıs yarında tatil hayır anlamıyorum koca sehirde erken cıkıyo bizim köyün nufusu bes bin sonuc cıkmıyo sanırsın herkee bugun kan verdi ebe dedi daha adet olmadıysan nasıl ıkıncı cızgı cıktı ustune görmüs olabilirsin dedi neyse gec olsunda guc olmasın

onların umrumdamı olan sana oluyor meraktan.

aama bişi sorucam ebe nasıl sana üstüne görmüş olabileceğini söylüyor

sen regli olmadın diye biliyorummmm :44:

“Üstüne görme” gebe olunmasına, hamile olunmasına rağmen adet kanaması görmek demektir. Bu yaklaşık olarak gebeliklerin 100’de yarımı, yani 200/1 görülen bir şeydir. Üstüne görme şudur mesela: diyelim ki bir kadın hamilelik planlıyor veya hamilelik planlamıyor, korumasız bir ilişkiye girdi. Ondan sonra 28. gününde adet kanaması gördü. Ya üzülecektir planladığı için yada sevinecektir işte adet gördüğü için. Halbuki gerçekte içerde olan nedir? ıçerde gebelik başlamıştır 200/1 oldu da; ama gebelik başlamasına rağmen rahim iç tabakasında bazı hormonal düzensizliklere bağlı olarak az miktarda yani normalde gördüğü adet miktarından daha az miktarda olan beraberinde çoğu zaman hiçbir belirti olmayan bir lekelenme görecektir. kadın bunu yok mesajı olarak alacaktır; halbuki gerçekte gebelik vardır. Buna üstüne görme diyoruz. Üstüne görmede en önemli kurallardan bir tanesi şu: üstüne görme adet kanaması normal adet kanamasından genelde daha azdır ve beraberinde fazla belirti yoktur; ancak istisnalar tabi ki de kaideyi bozmaz. Adet kanaması normal miktarlarda, normal gün sayısında ve beraberinde de normal kadının alıştığı belirtilerle birlikte olsa bile, bu bile üstüne görme olabilir, üstüne görülen adet kanaması olabilir. Eğer çok kuvvetli şüphe varsa mutlaka doktora giderek bunun değerlendirilmesi lazım. :KK52::KK52::KK52::KK52:

Canım yaaaa:))) çok duygulandırdın beni , inşallah senin hamilelik haberinde de göbekler atıcsm ben :) hepinizinkinde inşallah

ah canımmmm tebrik ederim seniii hamileilk haberini kısa sürede alacağıma dair inancımın oldugu kişilerden biriydin zaten. Allah tamamını görmeyi de nasip etsin inşallah :)

Ornegin özlemin son adet kanaması gibi :)))

aynen öyle linki atıcam şimdi okudukca ben hamileyim diyorum :))))

ewet doğru benimde siliktide ondan sordum ilk dönemlerde silik çıkıyomuş hcg seviyesi düşük olduğundan bugün kan testi yaptırdım yarın 2 de alıcam sonucu çok heyecanlıyım hayırlısı olsun
bende pozitif çıkarsa kesin sende gebesin demekki üstüne görme diycez.birde irsi olabiliyomuş annem bana hamile iken 5 ay adet görmüş farkedememiş ilk 2 ay çok çok olmuş 3.ay az diye doktora gitmiş o zaman hamile olduğunu öğrenmiş

ben her ayın 26 sında oluyorum geçen ayda 26 sında oldum.ilk 2 gün fazla diğerleri normaldi. 1 inde banyo yaptım ama halsizlik uyku göğüste şişlik vardı ve hissettim sanki gebe olduğumu hasta oldumu bile bile o hissime kapılarak ve gördüğüm rüyadan etkilenerek test yaptım pozitif çıktı allah malum edio demekki 6 test yaptım değişik marka hep pozitif bu doktorda yani seninki bi dış gebe olabilir dio bi düşük tehlikesi sen rahat ol her dr. bir olmuyor.ayrıca dün akşam bi arkadaşımla konuştum .çocuğuna hamile iken 40 gün kanaması olmuş dr.demişki düşüo alıcaz demiş oda ablasının israrı üzerine başkadr. gitmiş aldırmadan çocuğu düşük tehlikesi demiş hap vermiş çocuğu 3 yaşında akşam evimi darma duman etti yani ilk dr.dediği olsa o çocuk telef olcakdı

BU İKİ YORUMDA BU FORUMDA İKİ ARKADAŞA AİT OKUDUKÇA ŞAŞIRIYORUM ANNEMDE BENDE HEP REGLİ OLURMUŞ :))))

bende en takıldığım nokta rüyalar 2 gün üst üste cumartesi ve pazar gündüz rüyalar gördüm yorumlara bakıyorum hamile iken görürseniz kız çocuğu ama hamile değilken görüyorsanız erkek çocuk diyor daha önce ben ayrı rüya gördüm ertesi gün eşim gördü rüya. her yorum bebeğe çıkıyor ama kanda baktırdım net olarak negative insan ne yapacağını şaşırıyor:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Bende sevmedim sürekli ilaç kullanma işini..1ay içebildim sadece şimdi yine başlıcam inşallah

içmen lazım canım benim bebeğinin beyin sinirsel gelişimi için içmen lazım çünkü ilk 2 hafta da gelişiyormuş.hem zararlı bişey değil vucuta gerekli olan bişey

Kızlar ben bu folik asit i bıraktım , ne zaman hamile kalıcam belli deil belki 6 ay sonra yada 1 yıl sonra. 3 aydır içiorum yok bi hamilelik olan kiloma oluyo bu vitamin bana kilo aldırıyo. Ne diyosunuz bırakıyımmı hamile olduğumu öğrenince başlarım

canım ben zaten kilolu bir insanım ben de 2 aydır folbiol kullanıyorum ama tek gram kilo almadım, iştahım da ayrıca açılmadı. Psikolojik olabilir sen sıkıntıdan yiyosundur

Belki yumurtladın sen bakma o doktor a, geçen bir arkadaş yazmıştı ya, tanıdığı için bu ay kesinlikle olmaz yumurta uygun değil demiş, kız o ay hamile kalmış... Ya da yumurtlamasan da üzülme herşeyim hayırlısı, haftasonu ablamın arkadaşları gelmiş, bi arkadaşı gelmedi onu sordum niye gelmedi diye; kızcağızın rahmi bebeği taşınamıyormuş, 4 tane düşükten sonra anlıyorlar bunu, dikiş atarak ve kız sürekli yatarak tutuyorlar... Dua edelim Rabbbim hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli nasip etsin, tek dert hamile kalmak değil.. Çok dua edelim , ben ediyorum hepimize...

aynı şeyi ben de düşündüm canım,şimdi ağır bir gebelik geçirirsem hemen işi bırakmam lazım,şu an da işi bırakmak istemiyorum en azından evimizin borcunu biraz daha hafifletecek kadar çalışmak istiyorum,ayrıca olacak çocuğumun geleceğini şimdiden düşünmek istedim ve sigorta yaptım :)) onu da biraz ödemek istiyorum.belki de o sebeple zamanını bekliyrodur her şeyde bir hayır var ilk dua ederken de bunu dedim zaten hayırlıysa olsun diye..

aynen öyle linki atıcam şimdi okudukca ben hamileyim diyorum :))))

ewet doğru benimde siliktide ondan sordum ilk dönemlerde silik çıkıyomuş hcg seviyesi düşük olduğundan bugün kan testi yaptırdım yarın 2 de alıcam sonucu çok heyecanlıyım hayırlısı olsun
bende pozitif çıkarsa kesin sende gebesin demekki üstüne görme diycez.birde irsi olabiliyomuş annem bana hamile iken 5 ay adet görmüş farkedememiş ilk 2 ay çok çok olmuş 3.ay az diye doktora gitmiş o zaman hamile olduğunu öğrenmiş

ben her ayın 26 sında oluyorum geçen ayda 26 sında oldum.ilk 2 gün fazla diğerleri normaldi. 1 inde banyo yaptım ama halsizlik uyku göğüste şişlik vardı ve hissettim sanki gebe olduğumu hasta oldumu bile bile o hissime kapılarak ve gördüğüm rüyadan etkilenerek test yaptım pozitif çıktı allah malum edio demekki 6 test yaptım değişik marka hep pozitif bu doktorda yani seninki bi dış gebe olabilir dio bi düşük tehlikesi sen rahat ol her dr. bir olmuyor.ayrıca dün akşam bi arkadaşımla konuştum .çocuğuna hamile iken 40 gün kanaması olmuş dr.demişki düşüo alıcaz demiş oda ablasının israrı üzerine başkadr. gitmiş aldırmadan çocuğu düşük tehlikesi demiş hap vermiş çocuğu 3 yaşında akşam evimi darma duman etti yani ilk dr.dediği olsa o çocuk telef olcakdı

BU İKİ YORUMDA BU FORUMDA İKİ ARKADAŞA AİT OKUDUKÇA ŞAŞIRIYORUM ANNEMDE BENDE HEP REGLİ OLURMUŞ :))))

bende en takıldığım nokta rüyalar 2 gün üst üste cumartesi ve pazar gündüz rüyalar gördüm yorumlara bakıyorum hamile iken görürseniz kız çocuğu ama hamile değilken görüyorsanız erkek çocuk diyor daha önce ben ayrı rüya gördüm ertesi gün eşim gördü rüya. her yorum bebeğe çıkıyor ama kanda baktırdım net olarak negative insan ne yapacağını şaşırıyor:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

üstüne görme de adet kanaması daha az oluyormuş senin öyleyse şüphelenmekte haklısın özlemcim..ama benim çakırçakır akıyor normal adetten daha çok keşke ben de şüphelenebilseydim :KK43:

avcılar hospital z.burnundan dönerken türksana gelmeden. cadde üstündeki hastane..balıklı rum ermeni hastanesinde tanıdığım yok.ama ablam semiha şakir doğum evinde yenidoğan yoğun bakımda hemşire,ona sorarım arkadaşları kendisi falan belki biliyordur o hastanedeki doktorları çünkü iki hastane karşılıklı...sorarım sana dönerim tanıdığı biri varsa.ayrıca avcılar hospital c.tesi de akşama kadar açık,çalışma saatlerin kaça kadarki cumartesi günü[/QUOTsaolasın canım yaa c.tesi 1e kadar çalışıyorum olmazsa bu c.tesi giderim zamanım var nede olsa giderim=)

canım ben zaten kilolu bir insanım ben de 2 aydır folbiol kullanıyorum ama tek gram kilo almadım, iştahım da ayrıca açılmadı. Psikolojik olabilir sen sıkıntıdan yiyosundur

bende de iştah açmadı hatta içmeden önce ankaraya geldiğimden beri sindirim sistemi problemi folbıol sayesinde bitti :)

aminnnn inşallah canım hepimizin en kısa zamanda inşalahh günü geçmeyenlerde bu ay inşallah özlemgok te giderde 3 aylık hamile çıkarrrrr inşallah.yuh dedirtir bize inşallah

ağzından bal damlıyo canım inş ya benim negatif çıktı ama bi umut işte bekliyom adetim gelmedin diye genede :KK43:

X