Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

dün çocuğu olan bir arkadaşımla konuşuyroduk sordum, adetin gecikmeden önceki belirtilerin nelerdi dedim.belirti falan olmuyor onlara takılma bence dedi.adet gecikecek üstünden 15 gün geceçek ancak belirti görürsün dedi.bizim kafamızda kurduğumuz belirtiler boşmuş yani.He bir de arakadaş adet bile olmuş ilk ayında,2.ayında farketmiş hamile olduğunu.Haberi olmadan gebelik diye düşünmeyin sakın.3 aydır istiyorlardı.3.ayda tutmuş üstüne 1 kere adet görmüş...anlaman çok zor dedi.üztelik bu arkadaşımın yumurtlada çatlama olmuyordu kocası da yoğun çalışıyordu cinsel hayatları da öyle 2 günde bir falan değildi.yani herşey kısmet bence...

Bence de adet öncesi belirtilere çok takılmamak gerekiyo mesela ben hiç bir belirti yaşamadım. Sadece göğüslerim biraz şişti çok hafifte ağrı vardı her adet öncesi olan gibi. 6. haftamda aşırı bulantılarım başladı hala da devam ediyo. Kimisinde 9. Haftada hala bulantı yok. Kişiden kişiye değişen şeyler bunlar.

Bnm adetim cuma günüydü ve ben ptesi idrar testi yaptım silik çıktı. Perşembe kan yaptırmıştım ve cuma günü denemek için tekrar idrar testi yaptım yani adetimden bir hafta geçince ancak o zaman kopkoyu 2 çizgi çıktı. Yani testi ne kdr geç yaparsanız o kdr iyi. Sonrası daha büyük stres oluyo keseydi bebekti kalp atışıydı.. Beklemek daha zor bence.

Gerçekten kısmet işi olcağı varsa kimse önüne geçemez. Yeterki stres yapmayın rahat olmaya çalışın o zmn bebiş hiç ummadığınız bi anda geliveriyo :))

dün çocuğu olan bir arkadaşımla konuşuyroduk sordum, adetin gecikmeden önceki belirtilerin nelerdi dedim.belirti falan olmuyor onlara takılma bence dedi.adet gecikecek üstünden 15 gün geceçek ancak belirti görürsün dedi.bizim kafamızda kurduğumuz belirtiler boşmuş yani.He bir de arakadaş adet bile olmuş ilk ayında,2.ayında farketmiş hamile olduğunu.Haberi olmadan gebelik diye düşünmeyin sakın.3 aydır istiyorlardı.3.ayda tutmuş üstüne 1 kere adet görmüş...anlaman çok zor dedi.üztelik bu arkadaşımın yumurtlada çatlama olmuyordu kocası da yoğun çalışıyordu cinsel hayatları da öyle 2 günde bir falan değildi.yani herşey kısmet bence...

Doğrudur, benim ablamda 8 haftalıkken öğrenmişti hamile olduğunu, son 1 haftasında şüphelenmişti sadece, 2-3 ayda bir adet olduğundan şüphelenmemiş..

Nursay hep yazıcam unutuyorum o kiloya takan salak doktora sakın bakma sen... Verseydin şimdiye kadar iyiydi ama bence de kilo için beklemeye gerek yok .. Ablam ilk hamileliğinde 106 ike hamile kaldı, 116 ile doğurdu, 11 ay sonra 103 ile tekrar hamile kaldı, 30 Mart'ta 110 kilo ile doğurdu , şuan 105 kilo inşallah verecek kilolarını.. Böyle işte bizim sülale özellikle anne tarafı yapılı, teyzelerim annem hepsi en az 5 en çok 12 olmak üzere doğurdu:)) Rabbim isteyen herkesle birlikte bize de nasip eder inşallah bu duyguyu....

Bence de adet öncesi belirtilere çok takılmamak gerekiyo mesela ben hiç bir belirti yaşamadım. Sadece göğüslerim biraz şişti çok hafifte ağrı vardı her adet öncesi olan gibi. 6. haftamda aşırı bulantılarım başladı hala da devam ediyo. Kimisinde 9. Haftada hala bulantı yok. Kişiden kişiye değişen şeyler bunlar.

Bnm adetim cuma günüydü ve ben ptesi idrar testi yaptım silik çıktı. Perşembe kan yaptırmıştım ve cuma günü denemek için tekrar idrar testi yaptım yani adetimden bir hafta geçince ancak o zaman kopkoyu 2 çizgi çıktı. Yani testi ne kdr geç yaparsanız o kdr iyi. Sonrası daha büyük stres oluyo keseydi bebekti kalp atışıydı.. Beklemek daha zor bence.

Gerçekten kısmet işi olcağı varsa kimse önüne geçemez. Yeterki stres yapmayın rahat olmaya çalışın o zmn bebiş hiç ummadığınız bi anda geliveriyo :))

Ben daha batı bekleyemiyorum, 1 hafta sonrası mı idrar testi yapayım :KK70:

Dandinidandini naber? Birdaha test yaptın mı :)

Yapmazmıyım canım sabah yaptım hemen ilk idrarla bayağı bildiğin tek çizgi çıktı dünkü gibi az bi çizgi vs yoktu eşimde çok kızdı bana bu kadar erken yapma diye bildiğin tatıştık keşke dün hiç yapmasaydım insan resmen hayal kırıklığına uğruyor kesinlikle reglim geçmeden yapmıycam sizde yapmayın kızlar.

Yapmazmıyım canım sabah yaptım hemen ilk idrarla bayağı bildiğin tek çizgi çıktı dünkü gibi az bi çizgi vs yoktu eşimde çok kızdı bana bu kadar erken yapma diye bildiğin tatıştık keşke dün hiç yapmasaydım insan resmen hayal kırıklığına uğruyor kesinlikle reglim geçmeden yapmıycam sizde yapmayın kızlar.

:KK43:( yapma yaa, üzüldüm tartışmanıza eşinle.. Bilmem ben çok etkilenmiyorum sanırım o yüzden sorun yok, ben de dün bi tane yapmıştım, bide Pazartesi yapıcam.. Ben üzülmüyorum, üzülmeyeceğim taktir- i ilahi Rabbim dilediğinde olacak inşallah, olmamasında da bizim göremediğimiz hayırlar vardır..sen de üzülme kesin sonuç değil bu bekle bakalım battan sonra çıkıyor kiminde..

:KK43:( yapma yaa, üzüldüm tartışmanıza eşinle.. Bilmem ben çok etkilenmiyorum sanırım o yüzden sorun yok, ben de dün bi tane yapmıştım, bide Pazartesi yapıcam.. Ben üzülmüyorum, üzülmeyeceğim taktir- i ilahi Rabbim dilediğinde olacak inşallah, olmamasında da bizim göremediğimiz hayırlar vardır..sen de üzülme kesin sonuç değil bu bekle bakalım battan sonra çıkıyor kiminde..

Canım ben dün yapmasaydım hiç üzülmezdim o test öle gösterince gerçi yok denecek kadar silikti ama bugün hiç yoktu daha ikinci denenmemiz bebiş olmadı die elbette bu kadar çabuk üzülmem sadece dün çok umutlandım ama hep derim herşeyin hayırlısı allahtan bekleyeceğim reglimi bakalım belkide vardır:)

canım bu doğum kontrol hapını kullanmasamda atıyorum bu ay hamile kalsam bana ne gibi bi sıkıntı yaşata bilirki.dr 3 kilo vermelisin dedi ben 1günde 1 kilo vermişim zaten.4 aydır 3 tane dr gittim canım hepsi aynı şeyi söyledi yaaa bu ay içinde 4.dr mu bulasam acaba içim hiç rahat deil bide ben hiç doğum kontrol hapıda kullanmadım bu ilk oluo ve bundan dolayıda tedirginim tatlım=(((((

​canım doğum kontrol hapının bir zararı olmaz.. ben 2.5 yıl kullandım pco yüzünden son 1 yıldırda kilo vermeye çalışıyorum kiii baya verdim kilo.. ama bir zararı olmadı aksine kistlerim yok denecek kadar az şuan.. o yüzden de bebiş için başladım çalışmalara.. tabii eğer doktor yok deseydi denemezdim bile.. sağlık önemli.. 4. doktoru da bul derim ihmale gelmez .. o da aynısını derse bebişi biraz ertelersin.. kistlerin temizlendikten sonra spermler daha rahat yol bulurlar :):KK34:

Canım ben dün yapmasaydım hiç üzülmezdim o test öle gösterince gerçi yok denecek kadar silikti ama bugün hiç yoktu daha ikinci denenmemiz bebiş olmadı die elbette bu kadar çabuk üzülmem sadece dün çok umutlandım ama hep derim herşeyin hayırlısı allahtan bekleyeceğim reglimi bakalım belkide vardır:)

canım bazen buharlaşma çizgisi de oluşabiliyor.. bende de oldu o hatta ilk denememde 3 kere o silik çizgi çıktı ama adetim 7 gün önce geldi o çizgileri gördüğüm halde.. hatta erken gebelik testinde bile görmüştüm.. en iyisi batın geçmesi yoksa sonuç falan olmuyor.. herkesin aynı zamanda idrara karışmıyor beta hcg.. kısmet canım bu konuda sıkma canını.. inşallah hamiş olup bebeğini kucağına alacaksın.. benim bu 3. demem ama 2 ay resmen hamile gibiydim.. mide bulantısına varana kadar .. sanırım progestan kullanmamdan kaynaklıydı.. bu ay kullanmadım 16. günü adetimin bugün ama çok şükür bir belirti yok.. takmıyorum da artık.. zaten bir oğlum var kardeşi de olursa olur artık ne diyeyimmm kısmett...sende çok takmamaya çalış kafana.. en güzeli oluruna bırak. elbet bir gün olacak er ya da geç.. eşler de strese giriyor bizlerde ... sağlığımıza yazık yaa tadını çıkarmak en güzeli:KK34: sonrasında bebiş zaten gelir canımm:KK16:

Bir de adet belirtileri ile erken dönem hamilelik belirtileri aynı... Göğüslerde şişme kasıklarda batma vs.

Ben kızıma hamilelik düşünürken Dr adetinin en az bir hafta gecikmesini bekle demişti. Çünkü kadınlar farketmeden de bir çok düşük yaşayabilirmiş, yani yumurta dölleniyor rahme tutunmadan düşüyor. Genetik ayıklanmaymış. Yaşamamayacak kadar genetik bozukluğu olanları vücut kabul etmiyormuş. Önce öğrenip böyle bir şeyi yaşarsan daha çok üzülürsün demişti. Kimyasal gebelik dedikleri şey de bunun bir değişiği galiba.

Gerçi bu sefer de öyle yapacaktım ama ilaç kullanabilmek için erken davrandım. Negatif çıktı umarım gerçekten negatiftir. :44::44:

canım bazen buharlaşma çizgisi de oluşabiliyor.. bende de oldu o hatta ilk denememde 3 kere o silik çizgi çıktı ama adetim 7 gün önce geldi o çizgileri gördüğüm halde.. hatta erken gebelik testinde bile görmüştüm.. en iyisi batın geçmesi yoksa sonuç falan olmuyor.. herkesin aynı zamanda idrara karışmıyor beta hcg.. kısmet canım bu konuda sıkma canını.. inşallah hamiş olup bebeğini kucağına alacaksın.. benim bu 3. demem ama 2 ay resmen hamile gibiydim.. mide bulantısına varana kadar .. sanırım progestan kullanmamdan kaynaklıydı.. bu ay kullanmadım 16. günü adetimin bugün ama çok şükür bir belirti yok.. takmıyorum da artık.. zaten bir oğlum var kardeşi de olursa olur artık ne diyeyimmm kısmett...sende çok takmamaya çalış kafana.. en güzeli oluruna bırak. elbet bir gün olacak er ya da geç.. eşler de strese giriyor bizlerde ... sağlığımıza yazık yaa tadını çıkarmak en güzeli:KK34: sonrasında bebiş zaten gelir canımm:KK16:

Ben bilmiyodum bunu canım tşk ederim yaa şaşırdım zaten regl belirtilerimde var yok canım ben asla takmam kafama çizgi tereddütte bırakmıştı anlaşıldı o zaman o beyazımsı çizgi rabbim versinde en hayırlı zamanda versin canım sorun yok :)))

Ben bilmiyodum bunu canım tşk ederim yaa şaşırdım zaten regl belirtilerimde var yok canım ben asla takmam kafama çizgi tereddütte bırakmıştı anlaşıldı o zaman o beyazımsı çizgi rabbim versinde en hayırlı zamanda versin canım sorun yok :)))

batın geçince yaparsın en azından emin olursun kırmızılar gelmezse:) kesinlikle hayırlısı olsun canım ne zaman olacaksa o zaman olsun :)

Allahım atarlı bu ne :))))

kızlar ne yapayım hep diyorduk hamilelere neler yaptın diye bende yaptıklarımı anlattım belki sizede işe yarar diye :) valla geçen ay herşeyi yapmışım anlaşılan canıma yettiydi artık :) darısı sizlere inşallah hayırlısıyla hepimiz sağlıklı sıhhatli hamileler oluruz inşallahhhh

ya bana yardımcı olun 6 saat önce bi test yaptım hcok cok silik cıkmıstı simdi işe geldim yanımda getirdim hala bakıyomda ilkinden biraz daha koyulastı sanki olurmu böyle acaba hamilemiyimdir akıl verin ne olur gecen burda bi arkadas yazmıstı sabah yapmıs aksam eve geldiginde cift cizgi görmüş ay kendi kendime gülüyom

ya bana yardımcı olun 6 saat önce bi test yaptım hcok cok silik cıkmıstı simdi işe geldim yanımda getirdim hala bakıyomda ilkinden biraz daha koyulastı sanki olurmu böyle acaba hamilemiyimdir akıl verin ne olur gecen burda bi arkadas yazmıstı sabah yapmıs aksam eve geldiginde cift cizgi görmüş ay kendi kendime gülüyom

İnşallah hamilesindir canım allah gönlüne göre versin ama bnm bildiğim 1 saat sonra çıkan sonuç bile dikkate alınmıyo. Yani silikte olsa ilk 10 dk. da çıkması lazım. Testin kutusunda yazıyodur aslında bak istersen bi de bat ne zmn senin?

canim yapma boyle stres yapiyorsun kendine..ne kalmis bir bekle 2-3 gun yaparsin test... insaallah hamilsindir :KK16:

kızlar ovulsyon testiyle yapılan hamlelik testi doğrumudur.....yani çıkan ikinci çizgi çokmu belirgin olmaz zorunda bilen varsa cevaplayablr mi??

kızlar meraba bende nisan ayında hamile kalmak için uğraşanlardanım benim yumurta problemim yok yinede hamileliği çabuklaştırmak adına doktorum yumurta takibine aldı yumurtam 23 mm oluca iğne verdi iğneyi perşembe günü akşam 21.00 da vuruldum 36 saat sonra ilşki dedi yani bu sabah 9 da oda oldu aynı zamanda benim elimde ovulasyon testi vardı onuda denemek için yaptım ilk olarak dün yaptım ve pozitif çıktı ama dün ilşki olmadı acaba olması gerekirmiydi iğneden 36 saat önce çatlamış olabilir mi yumurta? inşallah rabbim bu ay hepimize sağlıklı hamilelikler nasip eyler

X