Her şeyi kısıtlayan eşim

daha önce de konu açmıştınız o zaman da söylemişlerdi siz çok kaygılı olduğunuz için eşiniz size çocuk muamelesi yapıyor siz de o sürekli yönlendirdiği için özgüven geliştiremeyip daha çok kaygılanıyorsunuz bu kısır döngüyü kırmanız lazım. ikinizin de psikolojik desteğe ihtiyacı var acilen.

Ben gidiyorum psikologa ama eşimi ikna edemiyorum maalesef. Onu ben düzeltmek zorundayım ama kavga etmekten vakit bulursam onu da yaparım

Bu tarz başka bi konu daha açmıştınız sanki?Bence bu insanların akıl vermeleriyle düzelecek bi mevzu değil eşinizin de sizin de yardım alması lazım.Hiç normal bi iliskide değilsiniz ben okurken bunaldım nasıl yaşıyorsunuz böyle yapmayın kendinize bu kötülüğü.Destek şart...

ay inanın psikologlar burdaki yorumlardan daha iyi değiller o yüzden buraya yazıyorum. Siz olsanız ne yaparsınız

Bayanlar derdim çok büyük

Ben çok panik ve kaygılı bir insanım. Adım attığım her şeyden vazgeçiyorum küçük bir sorun yaşayınca. Eşime de her şeyi anlatıyorum maalesef. Sonra da o kaygılanıyor ve sürekli beni engelliyor.

Mesela bi ara tupper satmak istedim , ama distrübütörle tartıştım diye yasakladı

Bir kaç arkadaşımla sorun yaşıyorum onlarla barışıyorum ama eşim görüşmeme izin vermiyor

Bir kaç kez güne katıldım. Günde kavga çıktı eşim artık güne katılmamı istemiyor.

Bir kaç kez kayboldum , artık her yere o götürüp getiriyor.

Annemler taşınacaktı mesela, yardıma gitmek istedim temizlik için göndermedi yorulacağım diye.

Sürekli bi korumacı tavır ! Kendimi kafese kapatılmış gibi hissediyorum.

Bunun artıları eksilerinden fazla bakınca çünkü evi süpürmüyorum ağır iş diye kendi yapıyor, cam silmek için bayan geliyor bi kere bileğim incindi silerken, sonra otobüs dolmuşa binmek zorunda kalmıyorum her yere götürüp getirir.

Ama bi hayatım yok benim :KK43:(

En son ehliyet yüzünden kavga ettik . Ben kursa yazılmak istedim. Asla olmaz sen araba süremezsin dedi bana. Ben kendimi motive etmek isterken çok yıkıcı davrandı . Kaza yaparsan çok kötü olur dedi, seni ölüme göndermem dedi. Ben de inatla gittim yazıldım parasını da peşin ödedim. Ama bu sefer de sivrilmiş asi biri oldum.

Şimdi küsüz. Ben de yatırım yapmak istiyorum para biriktirmek ufak ufak kendime altın almak istiyorum . Sen zarar edersin diyor. İzin vermiyor .

İngilizce kursuna gitmek ve kur atlamak istiyorum diyorum . Boşuna kendini yoracaksın evde otur diyor.

Pilatese gitmek istiyorum diyorum, kursla görüşüp saatlerini öğreniyorum gidip başlamak kalıyor bana, eşim bu sefer buna da karşı çıkıyor, evde yap sporunu boşuna kendini yorma diyor. Yüzme kursuna gitmek istiyorum , boğulursun bensiz havuza giremezsin diyor. Bütün tatil kızdığı için kıyıda yüzdüm . Makarnayla bile açılamadım. Ayaklarıma kaya değiyor acıyor dedim gitmiş deniz ayakkabısı almış.

Şuan annemin evine geldim çok büyük kavga ettik. Sürekli beni suçluyor . Özgüvenime zarar veriyor. Yapamazsın edemezsin başarısız olursun , ölürsün seni ölüme göndermem bilmem ne bilmem ne!

Eşimi nasıl ikna edeceğim birey olduğuma, hata da yapsam arkamda olması gerektiğine ! Ağlamaktan bıktım artık. Ehliyet neden alamayım ? Neden yüzme öğrenemeyim? Neden kendim yatırım yapamayım? Neden pilatese gidince kötü şeyler olsun bana? Ben nerde hata yapıyorum ??

Aslında sormak istediğim şey şu, sivrilmem ve burnumun dikine gitmem doğru mu ? İnat etmeli miyim? Kavga ederek iyi mi yapıyorum ?
Bence ,sevgilim değil de babacim de artık bu adama :/

Esin de olsa özel alanını bu kadar ihlal edip ,birey olma hakkını elinden alamaz ..pasif insanlar pasif çocuklar dogururlar (istisnalar kaideyi bozmaz ) ..bu zincirin bir halkası olma .ülkenmizin güçlü kadınlara ihtiyacı var ..

8 yaşındaki kızım bile sizden daha fazla sorumluluk sahibi. Bileğim incinecek diye ev süpürmemek ne ya?? Asıl sorun sizin bunu artı olarak görmeniz. Şöyle söyleyeyim çok ciddi bir trafik kazası yaptım. 2 hafta sonra aynı arabayı kullanmaya devam ettim. Korkumun üzerine gitmeseydim bir kez daha şoför koltuğuna geçmeye cesaret edemezdim çünkü. Hayatı ıskalıyorsunuz. Hatta şu an sadece nefes alıp veriyorsunuz.

ay inanın psikologlar burdaki yorumlardan daha iyi değiller o yüzden buraya yazıyorum. Siz olsanız ne yaparsınız
Inanın sizin durumunuzda olmayı tahayyül edemiyorum kendimi böyle bi resmin icinde hiç göremedigim icin pek yaratıcı bi fikrim yok.Kendi bildiğimi okurdum muhtemelen,örneğin imkanınız varsa mesela 3 4 aylık yabancı dil eğitimleri oluyor yurtdışında o sekilde bi yerlere gider tamamen kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalışırdım.Zorlansanız da eşiniz size küsse de ondan destek almayın.5 6 yaşındaki çocuklar bile hayatları üzerinde sizden daha çok söz sahibidir inanın.Kendinize ait bi hayatınız yok buna müsade etmeyin siz esinizin pilli bebeği degilsiniz.Dik durun

Yaşadığınız her olumsuzluğu eşine anlatarak yapmışsın hatayı. . Adamın huyunu bile bile de anlatmaya devam etmişsin. O da gerçekten hiç bir şey yapamadığına inanmış olsa gerek ki abartmış. .
Üzgünüm ama bu zemini siz hazirlamissiniz. .
Kendinizi kanitlamaniz lazım öncelikle

Eşiniz sizin özgür bir birey olmanızı istemiyor gibi. Hayır demeyi öğrenmeniz, kendi kararlarınızı kendiniz vermeniz ve sorunlarınızı kendi başına çözmeyi öğrenmeniz gerek.

8 yaşındaki kızım bile sizden daha fazla sorumluluk sahibi. Bileğim incinecek diye ev süpürmemek ne ya?? Asıl sorun sizin bunu artı olarak görmeniz. Şöyle söyleyeyim çok ciddi bir trafik kazası yaptım. 2 hafta sonra aynı arabayı kullanmaya devam ettim. Korkumun üzerine gitmeseydim bir kez daha şoför koltuğuna geçmeye cesaret edemezdim çünkü. Hayatı ıskalıyorsunuz. Hatta şu an sadece nefes alıp veriyorsunuz.

nefret ettiğim için ev süpürmekten cam silmekten otobüs dolmuşa binmekten artı olarak görüyorum

Hayatı ıskalamak istemiyorum . Yurt dışına gitmek istiyorum dans kurslarına gitmek istiyorum iskeleden atlamak derinlere dalmak istiyorum paraşütten atlamak istiyorum ama hep sorun yaşarım diye kaçıyorum

ay deme nolur böyle çok moralim bozuluyor

Çok üzgünüm. Ben sizin gibi bir durum görmedim çünkü. Önceki konunuzdan hatırlıyorum siz de hatalısınız bu kadar ipleri vermekle. Bir insan birey olamamaktan nasıl bu kadar geç rahatsız olmaya başlar inanın anlamıyorum.

Yüzmek mi istiyorsunuz? Bütün kış SÖYLEMEDEN yüzme kursuna gidin, çok iyi seviyeye gelin, yazın denize girdiğinizde yüzdüğünüzü gösterin, ne diyebilecek? Kursa gittim ve söylemedim dersiniz

Araba mı sürmek istiyorsunuz? Gidin gerekirse 20 saat ders alın, söylemeden, sonra eşinizin arabasıyla çıkar ve yapabildiğinizi gösterirsiniz.

Bu tip şeyler böyle elde ediliyor. Aksini beklerseniz, çok beklersiniz. Eşiniz süpürme dedi diye evde süpürge ele almadan beklemekle birşey elde edemezsiniz.

Eşim yorulursun annenin evini temizleme diyecek, ben de evde oturacağım? Peh.

Son düzenleme:
Ben garson geldiginde sevgilim siparişimi verdi diye okadar bozulmustumki. Benim ağzım yokmu beni, adam yerine koymuyormusun, ben kendi yiyecegim siparişi kendim veremicekmiyim, okadarmi acizim diye trip atmistim. Kaldı bukadar hayatıma karışacak :sinirli: tamam evlenmissindir eşindir ama bukadarda degil. Sen öğretmen degilmiydin. Çok güzel yorumlar yapiyorsun. Kocana kendini açıklayamaman tuhaf

Çok üzgünüm. Ben sizin gibi bir durum görmedim çünkü. Önceki konunuzdan hatırlıyorum siz de hatalısınız bu kadar ipleri vermekle. Bir insan birey olamamaktan nasıl bu kadar geç rahatsız olmaya başlar inanın anlamıyorum.

Yüzmek mi istiyorsunuz? Bütün kış SÖYLEMEDEN yüzme kursuna gidin, çok iyi seviyeye gelin, yazın denize girdiğinizde yüzdüğünüzü gösterin, ne diyebilecek? Kursa gittim ve söylemedim dersiniz

Araba mı sürmek istiyorsunuz? Gidin gerekirse 20 saat ders alın, söylemeden, sonra eşinizin arabasıyla çıkar ve yapabildiğinizi gösterirsiniz.

Bu tip şeyler böyle elde ediliyor. Aksini beklerseniz, çok beklersiniz. Eşiniz süpürme dedi diye evde süpürge ele almadan beklemekle birşey elde edemezsiniz.

Eşin yorulursun annenin evini temizleme diyecek, ben de evde oturacağım? Peh.

Eşime yalan söyleyebilir miyim ki? Saklanır mı böyle şeyler eşten. Öğrenirse çok kırılmaz mı? Yaaa yapsam mı ki ? Yaparım aslında ama ya öğrenince kızarsa ? Çok heyecanlandım şuan , zaten her şeye kızıyor kızacaksa buna kızsın :halay:

nefret ettiğim için ev süpürmekten cam silmekten otobüs dolmuşa binmekten artı olarak görüyorum

Hayatı ıskalamak istemiyorum . Yurt dışına gitmek istiyorum dans kurslarına gitmek istiyorum iskeleden atlamak derinlere dalmak istiyorum paraşütten atlamak istiyorum ama hep sorun yaşarım diye kaçıyorum
Evet bu nefret ettiğiniz şeyler hepimizin hobisi zaten :) Lütfen çocukluk yapmayın. Hayatınızın iplerini elinize alın. Daha kendi hayatını idame ettiremeyen, dolmuş otobüs vs kullanamayan birisi için büyük hedefler koymuşsunuz. Bebek adımlarıyla ilerleyin. Küçük hedefleri başardıkça gözünüzü daha büyüklerine çevirebilirsiniz.

Gündeki kavgalari anlatmak ne yaa hele de arkadaslarimla sorunlarimi bence eşinizin psikolojisini siz bozmuşsunuz kusura bakmayin ama bi de ev islerinde yardimci olmasi güzel bisey camlar için birini tutmasi da ama bunlari sen yapamiyosun veya sana bisey olur diye yapmasi çok kötü bi durum tabi siz baslarda iyi sonuclari görüp halinizden memnun olmussunuz taki istediginiz kurslara yazilamayana kadar veya özgürlüğünüz kisitlanana kadar.

Ben garson geldiginde sevgilim siparişimi verdi diye okadar bozulmustumki. Benim ağzım yokmu beni, adam yerine koymuyormusun, ben kendi yiyecegim siparişi kendim veremicekmiyim, okadarmi acizim diye trip atmistim. Kaldı bukadar hayatıma karışacak :sinirli: tamam evlenmissindir eşindir ama bukadarda degil. Sen öğretmen degilmiydin. Çok güzel yorumlar yapiyorsun. Kocana kendini açıklayamaman tuhaf

öğretmenim. Eşim beni çok seviyor , sevgisiz büyüdüğüm için maalesef onun karşısında güçlü duramıyorum

X