her kadın büyüdükçe annesine mi benzer sizce

her kadın büyüdükçe annesine mi benzer?

• evet, kesinlikle

• hayır, yok öyle bişey

• kararsızım

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
banyo sonrası ya köpükle ya jölele süper olur çok havalı :)

saç yıkamadıktan sonra duş alıp çıkmak çok basit gerçekten. yatarken pijama giymek de çok basit ama nedense böyle birşeyin gerekliliğini hiç düşünmemiştim..

bu gercekdende cocukluktan ögrenilen birsey.
annem her aksam yikardi bizi, tirnak kontrolü, dis firmala, vucut kremi ve sonunda pijamalar giyilirdi.
her sabah yüz yikanir, dis fircalanirdi. insan bunalri göre göre alisiyor. anneniz yapmamis ama artik sizde bir annesiniz- hem kendiniz yapin hemde cocugunuza ögretin. gercekden önemli yani.
ayaklarinizi tuzlu suya koyun ve 30 dakika bekletin sonra güzelce temizleyin, oje vs. yaptikdan sonra vazelin sürün ve üstüne kalin corap giyin. ertesi gün bebek ayagi gibi olur. ayak kokutan ayakkabiyi ve corabi lütfen giymeyin- mantar vs. riski var. allah korusun. terli ayak tüm gün pis corabin icinde mantar olur ayaginiz ve cocuga gecer

Kızmayın ama cidden tembelsiniz :) benim titzilik iddim yoktur ama yatak kıyafetiyle ev kıyafeti aynı olur mu
bunda kızacak şey yok canım yazın ki neler gerekli kendime geleyim.. hiç düşünemedim de açıkçası farklı olması gerektiğinibu konularda kafam hiç çalışmıyor.. başka aklına gelen olması gerekn şeyleri yazabilr misin canım.

ayıplamayın lütfen ama annem haftada bir yıkardı bizi kendi de haftada bir yıkanırdı, bana uzun bir süre normal gelmişti o yüzden. üniversitede haftada iki banyo yapmaya başladım şimdi de genelde öyle devam ediyor, çok zor bişeymiş gibi geliyor fazalsı

Canim kremlerle bakim yapiyolar cok iyi geliyo saca ayrica kapaliyim diye sacima niye bakmiyim askolsun sana ...git simdi bi kuafore cektir bi fon adaminda az yuzu gulsun ben zirt pirt giderim onun icin bile olmasa kendim icin kendimi guzel gorunce mutlu oluyorum..hatta saclarin ne renk bilmiyorum ama boyat bide bide fon azcik kalemde sursen tammamdir..hatta gunluk pijama giyecegine sık taytlardan al onu giy..aa bide hep netten alisverise korkardim simdi ogrendim kapida odemede oluyomus cok ucuz seyler var elbise ic giyim falan 4gune geliyo al bence ben gecen aldim netten al diyorum sen usengecsin disari cikamazsin diye ben niye aldim diye sorarsan lohusayim suan cikamiyorum disari oyuzxen ama artik hep netten alicam hem ucuz hem cesit cok

ben de anne olduktan sonra fark ettim bazı şeyleri, annem gibi bir anne olmamam lazım diye düşünmeye başladım. tembelliğin hiçbir faydası yok gerçekten, bazı şeylere dikkat etmem gerekiyor

kapalı olunca saçı fön çekmeye boyatmaya gerek yok diye düşünürdüm ben hep
ben de hakikaten çok salmışım kendimi, tavsiyelerin için çok teşekkür ederim canım. keratin bakımı yaptırrıken nerlere dikkat etmek lazım, süreç nasıl oluyor neye göre seçmeliyim yaptıracağım yeri biraz bilgi verebilir misin?
saçlarım kahverengi, boyayı hiç düşünmedim saçı yıpratan gereksiz bişey gibi geliyor hep bana, şimdilik diğerlerini yapayım da sonra ihtiyaç duyarsam boyatırım. ben de birkaç gün önce alışverişe çıktım biri ince biri termal iki tayt aldım evde artık tayt giyeyim daha bakımlı gözükür en azından diye, eşofmanlar da dış kıyafet olabilir de yatak kıyafeti olarak da 2 takım pijama almam lazım. nette hangi siteleri kullanıyorsun özelden yazar mısın canım

ayiplanacak bir durum degil. bunlar cocukken ögrenilen seyler. ayni evi girince veya yemekden önce ve sonra el yikamak gibi. dis bakimi, el ayak bakimi önemlidir. sadece güzellik amacli degil...saglik acisindan.
eskiye sünger cekin. annenizin yaptigi seyler yanlis. bunu yazin bir kenara. sizde artik bir annesiniz. cocuguza dogruyu ögretin. aksam yikanmak, dis fircalama, pijama giymek cocugunuzun en dogal hakki. mahrum birakmayin onu.

Intrnetten duzen takintililar var okb liler .Onlari seyret .Cekmece duzeni kiyafet katlama vs .gzl şeyler var .Çok gaz veriyor .

Ortalik toparlarken bi sepet al tum odalardaki gereksizleri icine doldurup sonra yerine götür .
Her duştan önce 5 dk tuvalet banyo yıkarim.
Tum odaları aynı anda süpurmek zorunda degilsiniz .
Tüm perdeleri ayni anda yikamak zorunda da degildiniz .
Her odayı yarim saatte halledebilirsiniz .Farkli zamanlarda .
Yapmaniz gerekenleri liste yapin ve yaptikça çizin .
Eger imkaniniz varsa haftalık ,15 gunlük ,aylık temizlikci alabilirsiniz .
Calışiyorsaniz zaten haftalik alın hic ugrasmayin cok rahat oluyor .

Düz renk giyinin hep daha tertipli durur ,renk uyumuna dikat edin .
Taytlar, kisa elbiseler ,tunikler ,bi rimel kalem ve dudak kalemi ev icin yeterli bence

Yemek çok ama cok vakit alıyor .Salatayı genellikle beyaz ve mor lahana dograyıp kapatip dolaba koyuyorum ....
.Dondurucumda haslanmıs nohut olur hep pilav icin .
Dondurucum yazdan doluyor .
Cocuklarim buyüdügu icin börek pasta vs rahatca yapabiliyorum ama kücukse hic ugrasmayin hazir alin yada dondurucuya yapin stoklayin .
Ve domates konservelerim corba ve yemekler ićin soganlı biberli ve sade cokça bulunur .

Valla yaziyi okugamadim . Şöyle belirtiyim ki benim annem de aşırı baskın karakterli ve mükemmeliyetçidir. Bu hem onun hayatına hem de ailevi yaşantımıza çok zarar verdi. Ben de annem gibi olmak istemiyorum her konuda da değilim ama zaman zaman annem gibi düşündüğüm davrandığım oluyo zaman zaman da annem gibi davrandigimi düşündüğümü fark edip kendimi düzeltiyorum ama bazen de onun gibi yapıyorum ben evet benzeriz dedim ama aynen annemiz gibi olmayiz eğer onun hatalarının farkindaysaniz onun gibi olmazsiniz ama sizi yetiştirmiş ister istemez bazen onun gibi hareket edebilirsiniz

O konudan ben de muzdaribim ama ortam yapmaya çalışıyorum mesela komşuluk ilişkileri kurun eviniz geceden toplu olsun sabah mesela bir kahveye çağırın insanları 1 kahve en fazla sohbet muhabbet yarım saat hadi bilemedin 1 saat anca sürer sizde hem misafir ağırlamaya alışırsınız, hem evinize girip çıkan olacağı için derli toplu olursunuz, hemde böyle böyle dostluklar gelişir inanın azıcık farkındalık oluşturun kişiliğinize dair eşinizden bile ne övgüler duyarsınız siz bile inanamazsınız :)

Birde mesela
ne marka deodorant öneririsinix?
Adidasın pembe rollon deodorantı var çok güzel ve ferah kokuyor bir sürünce 2 gün koltuk altı mis gibi kokuyor, birde sevdiğiniz çiçeksi bir koku sıkın yani parfüm, benim antremde dolapta bunlar eşim gelmeden hemen alıp sıkarım insanız sonuçta iş güç terliyoruz haliyle birde hafif bir rimel dudak kremi bakımlı görünmeye çok çok yeter, ama benim için varya en önemlisi ne biliyor musunuz taharet adabı yani bol suyla tertemiz yıkanıp tuvaletten çıkmak, birde tırnak bakımı erkekte olsa bayanda olsa ben karşımdaki insanda hep bu noktalara dikkat ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…