her kadın büyüdükçe annesine mi benzer sizce

her kadın büyüdükçe annesine mi benzer?

• evet, kesinlikle

• hayır, yok öyle bişey

• kararsızım

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

aspergillus

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
325
273
annemle çok dominant baskıcı biriydi çocukluğum çok kötü geçti bu yüzden, hala aklıma geldikçe ağlarım, travma olmuş resmen bende. her kadın annesine benzer lafından çokmkorkuyorum bu yüzden, annem gibi bir anne ve annem gibi bir eş olmak istemiyorum, dürüst olmak gerekirse benzeyen çok yönümüz varmış gibi gelmeye başladı, sizce ne yapmalıyım?
yanlış anlaşılma olmasın lütfen kendi kötü özelliklerim için annemi bahane göstermiyorum ve annemi çok seviyorum. annemi kötülemek için yazmıyorum bunları, sadece kendimde kötü gördüğüm özellikler vardı bir yerden kızlar annelerine benzer diye duyunca dikkatli düşündüm bunların bazılarının annemde de olduğunu gördüm, bu konuda değişmek için tavsiye istiyorum sadece
annemle karşılaştırmamı yapmak istiyorum:
annem tembel biridir, her şeye üşenir, ben de öyle
annem ev hanımı, evde hemen yemeğini yapar oturur bilgisayarın başına hem tv izler hem oyun oynar, tam bir teknoloji bağımlısı, ben de o yöne doğru evriliyorum maalesef, boş zamanlarımda telefonu hep elimde buluyorum. sosyal medya hesaplarımı da kapattım ama başka şeyler buluyorum girecek
annemin yaşı genç olmasına rağmen hiç kendini geliştirmez, gazete okumaz, ben bu yönü kırmak istediğim için oğlum olmasına rağmen o uyudukça kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum, kitap okumak gibi (annem en son ben ilkokuldayken kitap okumuştur herhalde, lise mezunu bir de yaşıtlarına göre tahsilli bile sayılır
annemin yemek kültürü çok zayıftır, her aynı şeyleri yapar hiç uğraşmaz basit neyse onu yapar, ben çalıştığım için hep bunu bahane ettim ama yavaş yavaş yeni tarifler bakıp kendimi geliştirmek istiyotrum. ilerde oğlum büyüdüğünce 'anne yemeği' diye bir tabiri olsun istiyorum, benim hiç olmadı
annem temiz dikkatli biri değildir, döke saça yapar yaptığı işi de, ben de evliliğimin başından beri bu konuda eşimin ikazlarıyla düzelmeye çalışıyorum, evim anneminki gibi yağ kokan vs olmasın istiyorum,
annemin evi dağınıktır, en düzenli hali bile yatak odasında sağınıklık vardır, ütü masası hep açıktır mesela sanki sürekli ütü yapıyor gibi kapatmaya bile üşenir, üstü de kıyafet doludur. ben de hep dağınık biri oldum, eşim bıu konuda çok uyarır beni kıyafetlerim hep dağınıktır, bu konuda pek düzelemedim ama 2019 yılında birşeyler yapmak istiyorum, tavsiyesi olan varsa çok sevinirim.
annem biraz bencil biridir, kendine faydası olmayaca bir durumda çok kolay yalan söyleyebilir, insanlara pek karşılıksız yardım etmez, bazen kendimde de bu yönü görüyorum hatta çoğu zaman
annem reddedilmeye pek alışmamıştır, babam da ben de kardeşlerim de çok sessizdik hep annemin dediği oldu, en ufak tepkide hemen aplardı küserdi, şimdi eşimin negatifi tutumlarında da ben bozuluyorum
annem misafir pek semez, misafirperver değildir, hele yemekli misafiri sadece ramazanda olur ev hanımı olduğu halde, kahvaltıya gitme alışkanlığımız da yoktur hiç, şimdi ben de misafir sevmiyorum, kimseyi yemeğe kahvaltıya çağırmıyorum, yemekli misafir fobim var gerçekten, ramazanda bile sadece birince derece çağırırım amca dayı vs çağırmam, çalışıyorum haftasonları da onunla geçiremem diye
annemin hiç yakın arkadaşı yoktur, öyle gün yaptığı arkadaşları var ama dostu yok hiç, misafir sevmedği için mi böyle acaba bilmiyorum, ben de aynı durumdayım şimdi öyle arada yazıştığım eski arkadaşlarım ve iş arkadaşlarım var ama hiç dostum yok bunun eksikliğini çok hissediyorum. ailece pikniğe gittiğim, tatile gittiğim, sık sık görüştüğüm birileri olsun çok istiyorum, sizce nasıl olur bu?
annem giyimine hiç önem vermez lekeli şeyleri bile giyer bazen aman ne olacak diye, evde babamın yanında çok salaştır zaten, ben de öyleyim, işe giderken bile 15 dk fazla uyumak için hızlıca giyinip çıkıyorum evden aylardır eyeliner bile süremedim. evde de aynı kıyafetle yatıp kalkıyorum, bakımlı olmak adına kendime tayt aldım dün, tayt bir tık daha şık gösterir eşimin yanında iyi gözükeyim diye
evde saçlarım sürekli topludur, hiç özen göstermem o konuda da adım atmak istşyorum eşim bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi. siz evde nelere dikkat ediyorsunuz? neler giyiyorsunuz?

kusura bakmayın biraz uzun bir yazı oldu ama bu konudaki dertlerimi yazmak istedim, lütfen yorum yazın kendime çeki düzen vermeme yardımcı olun

Son düzenleme:
Annenizin lise mezunu olmasından bile memnun değilsiniz neden?Bu kadın size ne yaptı yahu
Kendi hatalarınızı annenizin üzerine yıkmaya çalışmayın.

Son düzenleme:
Anneye benzeme konusunu bilmem de bu devirde kokmayın nolur ya. En rahatsız olduğum şeydir bu. Eve geldiğimiz anda eşim de ben de duşa gireriz her gün. 10 dakikalık bir duş, kıyafet değiştirme çok zor olmamalı. Duştan sonra roll on ya da deodorant kullanırsanız bütün gün idare edersiniz kokmadan.

Düzen için kondo yöntemini araştırın, kitabını okuyun, vşdeoları izleyin. 2 sene önce kondoya geçtiğimden beri evim hiç dağılmadı.

Yani bilmiyorum çorabı kokan bir kadın ve eşi ter kokuyosun dediği halde üşenip duş almayan bir kadın canlandıramadım gözümde açıkçası.Eşinizin söylemesine gerek yok ki insan kendi de bilir ter koktuğunu.Bence bu huylarınız için annenizi suçlamayın , annesine benzemeyen çok insan da var.Bahane etmeyin annenizi yani.Bi' de annenizi ne kadar gömmüşsünüz öyle ya.Madde madde sıralamışsınız resmen.

Annenizin arkasına sığınmayın. Mutlaka davranışlarımız üzerinde anne baba tutumlarının etkisi vardır.ama siz abartmıssiniz.

Bir yerden başlayın değişime..

ya annenizi bilmem ama lütfen kişisel temizliğinize ve bakımınıza özen gösterin.
aksi eşiniz için çok çekilmez olur. ve örnek olduğunuz çocuğunuz da var sanırım?

soruya gelince hayır herkes annesine benzemez.
anneme benzediğim yönlerim var.
karakterimin %10 u falan...

siz de annenizi bahane ederek tembelliğinizi meşrulaştırmayın.
kendinize bir duzen kurun ve kendinizi zorlayın.
bir zaman sonra alışkanlık olur zaten zor gelmez

Ben de benzerim anneme, her ne kadar ondan şikayet etsem de. Fakat kendimi de geliştiriyorum. Annemin üst ve daha gelişmiş modeliyim diyebilirim.

Bu kişilerin kendi elinde, anneniz kokuyor diye sizin de kokmanız gerekmiyor mesela. En basit haliyle bi su bi sabun kadar yakınınızda çözümünüz dururken "Anneme benzedim yea" diyerek yıkanmamak biraz tuhaf değil mi?

tatlim kalk ayaga bi silkelen.
ne demek ayagim kokuyor, dus almadim falan
gencsin dagliklisin bahanen olamaz
iki cocuk annesiyim yorgunum kosturuyorum ama en fazla iki gece dus almadigim olur. ayak neden kokar, sürekli coraplarini degistirmen lazim. iki günde bir pjamani degistir. ic camasirina deginmiyorum bile hergün degisir. koku falan kalmaz, hic olmadi kulak arkana azicik parfüm kullansan saclarindan dahi güzel koku yayilir
evet anneden etkileniriz ama degisim bizim elimizde,yani ben iyi yönde degistirdim kendimi aslina bakarsam anneme hic benzemem. o misafir cok sever ben cocuklarimi cok severim. o biriktirir ben bu huyumu yendim. yani senin elinde. toparlar bir an önce, yapabilirsin

Hayır her kadın annesine benzemez
Biraz benzese bile ana hatlarıyla nasıl olmak istiyorsanız öyle olabilirsiniz.

annemi kötülemek için yazmadım bunları, sadece anneme benzemek istemediğim için. annemi severim, Allah başımızdan eksik etmesin. dışardan biri de analmaz benim bu hislerimi dışardan iyi gözükür aramız, sadece içimde yaşadığım şeyler bunlar

Annenizin lise mezunu olmasından bile memnun değilsiniz neden?Bu kadın size ne yaptı yahu
Kendi hatalarınızı annenizin üzerine yıkmaya çalışmayın.
çok aksine birçok arkadaşımın annesine göre tahsilli anlamında belli etmiştim lise mezunu diye, ilkokul mezunu olup kendini geliştiren bir sürü insan varken benimki tembel diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…