her kadın büyüdükçe annesine mi benzer sizce

her kadın büyüdükçe annesine mi benzer?

• evet, kesinlikle

• hayır, yok öyle bişey

• kararsızım

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Herseyi gectim kokuyorsun dedirtmeyin roll on lar var .Duş alinca sür idare ediyor koku yapmaz iki gun .Zaten iki gunden fazla duşsuz durma .
Ayakkabina bebe pudrası ayakkabi pudrası dök koku yapmaz .Corabıni deģistir eve girer girmez yıka veya duşa gir .Bu bir alıskanlik olsun .Dısardan geldiysem ,üstüm sigara koktuysa 5 dakika da duştan çıkabilirim.
Diğerleri de halledilir şeyler .

Tabi ki rol model alıyoruz annelerimizi bu çok doğal. Anneler boşuna mı çocuklarına hijyen kurallarını öğretiyor, boşuna mı dişlerini fırçalamadan uyuma diyor vs vs.. Sonuçta bazı davranışları ne kadar yapmışsa siz de o kadar örnek almışsınızdır bu normal. Hataları da olmuştur elbette. Ama siz artık bir yetişkinsiniz, hayatınızın sorumluluğunu alıp kuralları yeniden koyabilirsiniz. Annenizin gölgesinde geçirmeyin yaşamınızı.

Kesinlikle şuna inanıyorum ki her insan karakteriyle doğuyor, aile bizler üzerinde çok az şeyi değiştirebilir bence. Ama şöyle bir durum da var tabi ki de bizi yetiştiren hep yanımızda olan insanın da bazı huyları bizlere geçebilir. Önemli olan bunu farkedip eğer hoşumuza gitmiyorsa düzeltmek için uğraşmanız.

Valla benim annem temizlik hastasi. Rahat edemez her allahin günü temizlik yapar. Haftada iki gun temizliğe yardimci alir. Temiz evi temziletmeye calisir. Ben......
Pasakliyim.
Valla oyleyim
Rahatim yani
Isten gelirim alirim elime kahvemi acarim kitabimi , yerde kil var tüy var hic umurumda olmaz.
Haftada bir gün kadin gelir ne yaparsa o...
Asla yapmam.
Annem meshur lafini söyler
B.kun cekmemis bana b.kun diye
Bence benzemez
Benzemeyeyim de zaten.

Keske annem gibi sabirli naif fevri olmayan ince dusunen her sozunu tartan bilgili biri olsaydim.ama degilim kendi kisisel ozelliklerim bambaska.
Fakat giyim kusam temizlik hijyen bunlar tamamen kişiye ozgu siz biraz birakmissiniz kendinizi simdi icten ice sebep ariyorsunuz sebep sizsiniz

Annem eve geleceği zaman elim ayagima dolaşır ve eşim benimle çok dalga gecer neden çünkü annem çok titizdir ben pasaklı değilim ama anneme kıyasen öyle oluyorum :) evi biraz dağınık görse söylene söylene toplamaya baslar, bana da derki annen gibi temiz olacağına halan gibi pasaklı oldun, olan halama olur

Son düzenleme:
Bende karakter olarak anneme benziyorum ama diger konularda benzemeyiz. O daha girisken biridir ben degilim o mutfaga pek girmeyi sevmez ben severim duzeni pek sevmez ben severim. Ama karakter dusunce olarak hep annemle fikirlerimiz aynidir. Ve bundan gurur duyuyorum annenizin illaki vardir iyi huylarida. Kotuleri bulmussunuz hep siz

Hepimiz cocuklugumuzda bilincaltimizda anne ve babalarimizdan ögrendigimiz davranis bicimlerini kaydedediyoruz.
Ne kadar kizsak da ayni davranislarda bulunmayacagimizi dusunsek de orta yas ilerledikce ayni davranislari sergilerken bulabiliyoruz kendimizi.
Birde soyle birsey farkettim ailenin buyuk kizi daha cok anneye benziyor kcuk kizlarina gore.
Ben de ne kadar benzemicem desem de cok benzer davranislar gosteriyorum. Hatta hastaliklarimiz bile ayni.
Kaderin cilvesi olsa gerek.
Allah basimizdan eksik etmesin yine de.

Herşeyi anlayabilirim de kokma durumunu anlayamıyorum eşiniz sizi uyarana kadar fark etmedinizmi yani?Ya ben sigara içmeme rağmen burnum hassastır minicik ter koksam kendimden igrenirim.Yani o gün oldu ki duş alacak zaman buladım deodorant kullanırım yine ter kokmam.Ayak kokusu da öyle çorapları çıkartıp yıkamak kaç dakika surerki.
Şimdi kış diye bir terliğin var evde giyiyorum corapsiz bazen koku yapıyorda fark edince hemen yıkıyorum terligide makineye atıyorum.
Kendinizde olumsuz bulduğunuz noktaları fark etmiş olmanız güzel ama şimdi değişebilmek daha kolay ilk adımı atmışsınız iste..

Benim annem de aynı anlattıgınız gibi yalnız sonu boşanma oldugu için bu sebeplerden dolayı babam ile, ben de daha çok önem vermeye başladım ve annem ne yaptıysa ders aldım hepsinden ve tam tersini uyguladım. Şimdi düşünüyorum da hayatını çok boş geçirmiş, ileride bebegim de benim için böyle düşünsün istemem veya eşim.

Siz de ders alın kendi bakımınıza evinize aile yaşantınıza önem verin.

Ben de böyleyim inan . Annem gelince evde bir telaş , aman onu kaldırın , aman burayı da temizleyin . Daha evden girerken sokak kapısının üstüne parmak sürüp toz buluyor .
"Burayı sildirmemişsin Deniz hanım , temizlik yapılırken başında durmazsan böyle olur " diyor :)

annenize benzeme yerine aksini yapın annenize de destek olun.
tüm yazdıklarınızın tersini annenizi de destekleyerek birlikte yapabilrsiniz.
hem kendinize hem annenize bir el atsanız iyi olur şikayet edeceğinize şikayet ettiklerinizi yok edin hayatınızdan olsun bitsin.. yazdıklarınız yapılması imkansız olan şeyler değil neticede.

çok teşekkür ederim en kısa zamanda alıp okucam bu kitabı

anneniz çok dominant olduğu için mi boşandılar, nasıl oldu?

yapıcı yorumunuz için teşekkürler, haklısınız bir yerden başlamam lazım. o kadar tembelim ki...

bir defa tembel olma.. zaman zaman olur hepimizde oluyor ama sürekli olma.. uyku halin varsa kahve tüket canlı müzikler aç dinle.. yemek yapmayı ben hiç sevmem ama sevdiklerim söz konusu ise zevkle.. sen de eşini aileni seviyorsan zor gelmesin.. araştırmacı ol.. yeni yeni şeyler yap dene öncelikle kocişe denet beğenirse kalabalık misafir çağır.. eşinin ailesi olur kendi ailen yakın arkadaşlar.. zamanla olur saten.. kendine vakit belirleme..darlatma her daim rahat ol ama disiplinini kendin için elden bırakma..
mutlak ve mutlak düzenli olmaya özen göster.. evi toplu olan kadının temiz kadındır
mutlak bir kitap belirle kendine yatmadan da olsa en az iki sayfa okumayı şart edin olmadığı zaman yine üzüntü stres yapma.. kimseden karşılık bekleme bekliyorsan yapma.. iyilik yap denize at balık bilmezse halık bilir .. inan buna..
bir nefesi veremeyen nefesi çıkarmak için acı çeken insanlar bildim sağlığını düşün çocuğunu düşün binlerce kere binler şükür et..
güler yüzü tatlı dili elden bırakma.. sonuç itibari ile bir insan yetiştiriyorsun.. güzel şeyler alsın senden..
bunların hiç birini tek başına yapma sevecenliğinle annenle beraber yapmaya özen göster. ne olursa olsun annen öf bile deme.. insanları olduğu gibi kabul etmeye çalış.. sen kendinden sorumlusun ve her insan kendine yakışanı yapıyor bu da bir gerçek.

en önemlisi kisisel hijyen ama bu konuyu kendin cözersin.
benim evim hep topludur- az esya isimi kolaylastiriyor. oda oda bence esyalari ve ivir zivirlari azaltin. gereksiz olan ne varsa elden cikartin.
ilk yatak odasindan ve kiyafetlerden baslayin. eski püskü- aylardir giymediginiz ne varsa atin. nevresim ve havlu dahil. temizlik yaparken giyerim diye asla düsünmeyin. sonra kendine en az 4 takim gecelik/pijama ve ev kiyafeti alin.

ben evimi her aksam ve sabah topluyorum. aksam yemeginden sonra kesinlikle mutfak toplanir, buzdolabi düzenlenir ve tezgah, firin, masa vs. temizlenir. hemen 5 dakika havalandiririm ve yatmadan önce bulasik makinesi acilir.
yatmadan önce 2 dakika oturmada odasini toplarim, bulasiklari makineye atarim ve havalandiririm.
sabahlari hemen yatak yorgan toplanir, kahvaltidan önce bulasik makinesi bosaltilir, yeni bulasiklar icine atilir. nisanlim banyodayken ben hemen evi bir süpürürüm.
kendim dus alirim- makyaj yaparken, dus kabine, tuvalete vs. ilac dökerim sonra hemen 5 dakika oralari ovarim.
aksam yaptiklarim belki 20 dakika, sabah yaptiklarimda belki 20 dakika sürmez. böyle evim gece gündüz temiz ve düzenli oluyor.
biz haftalik alisveris yapariz ve camasir ciktikca yikanir. asla ütüler birikmez. yüzüme ve sacima maske sürerim ve o sürede ütü yaparim mesela. ütü benim icin bakim vakti oluyor.
neyse, cok uzun yazdim. aklina soru gelirse sorarsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…