her kadın büyüdükçe annesine mi benzer sizce

her kadın büyüdükçe annesine mi benzer?

• evet, kesinlikle

• hayır, yok öyle bişey

• kararsızım

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Valla yaziyi okugamadim . Şöyle belirtiyim ki benim annem de aşırı baskın karakterli ve mükemmeliyetçidir. Bu hem onun hayatına hem de ailevi yaşantımıza çok zarar verdi. Ben de annem gibi olmak istemiyorum her konuda da değilim ama zaman zaman annem gibi düşündüğüm davrandığım oluyo zaman zaman da annem gibi davrandigimi düşündüğümü fark edip kendimi düzeltiyorum ama bazen de onun gibi yapıyorum ben evet benzeriz dedim ama aynen annemiz gibi olmayiz eğer onun hatalarının farkindaysaniz onun gibi olmazsiniz ama sizi yetiştirmiş ister istemez bazen onun gibi hareket edebilirsiniz
sizin annenizle ilişkiniz nasıl şimdi? evli misiniz?

Birde mesela

Adidasın pembe rollon deodorantı var çok güzel ve ferah kokuyor bir sürünce 2 gün koltuk altı mis gibi kokuyor, birde sevdiğiniz çiçeksi bir koku sıkın yani parfüm, benim antremde dolapta bunlar eşim gelmeden hemen alıp sıkarım insanız sonuçta iş güç terliyoruz haliyle birde hafif bir rimel dudak kremi bakımlı görünmeye çok çok yeter, ama benim için varya en önemlisi ne biliyor musunuz taharet adabı yani bol suyla tertemiz yıkanıp tuvaletten çıkmak, birde tırnak bakımı erkekte olsa bayanda olsa ben karşımdaki insanda hep bu noktalara dikkat ederim
4jM7r4.jpg
teşekkür ederim. saçım için bakım kremi aldım eşim oh be ne güzel kokuyor saçın dedi, koku gerçekten önemli

sizin annenizle ilişkiniz nasıl şimdi? evli misiniz?
Annemle ilişkim hiç kötü olmadı ki o her zaman benim üzülme ihtimalim olan hiç bi konuya sıcak bakmaz . Ben yapar sonra soylerim çok önemli bi durum olmadigi surece tabiki önemli konularda da kararliligimdan vazgeçmem ve her zaman bilirler mantıklı düşünmeden iş yapmayacagimi. Allah a şükür bugüne kadar da yanlış karar vermedim.

hiç alakası yok. bizzat ben buna örneğim. annemin iyi yönleri bende yok benim iyi yönlerim annemde yok ama evet benzediğimiz özelliklerimiz var fakat bu kaderimizi etkilememiş hiç.

annemle çok dominant baskıcı biriydi çocukluğum çok kötü geçti bu yüzden, hala aklıma geldikçe ağlarım, travma olmuş resmen bende. her kadın annesine benzer lafından çokmkorkuyorum bu yüzden, annem gibi bir anne ve annem gibi bir eş olmak istemiyorum, dürüst olmak gerekirse benzeyen çok yönümüz varmış gibi gelmeye başladı, sizce ne yapmalıyım?
yanlış anlaşılma olmasın lütfen kendi kötü özelliklerim için annemi bahane göstermiyorum ve annemi çok seviyorum. annemi kötülemek için yazmıyorum bunları, sadece kendimde kötü gördüğüm özellikler vardı bir yerden kızlar annelerine benzer diye duyunca dikkatli düşündüm bunların bazılarının annemde de olduğunu gördüm, bu konuda değişmek için tavsiye istiyorum sadece
annemle karşılaştırmamı yapmak istiyorum:
annem tembel biridir, her şeye üşenir, ben de öyle :KK43:
annem ev hanımı, evde hemen yemeğini yapar oturur bilgisayarın başına hem tv izler hem oyun oynar, tam bir teknoloji bağımlısı, ben de o yöne doğru evriliyorum maalesef, boş zamanlarımda telefonu hep elimde buluyorum. sosyal medya hesaplarımı da kapattım ama başka şeyler buluyorum girecek
annemin yaşı genç olmasına rağmen hiç kendini geliştirmez, gazete okumaz, ben bu yönü kırmak istediğim için oğlum olmasına rağmen o uyudukça kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum, kitap okumak gibi (annem en son ben ilkokuldayken kitap okumuştur herhalde, lise mezunu bir de :KK43: yaşıtlarına göre tahsilli bile sayılır
annemin yemek kültürü çok zayıftır, her aynı şeyleri yapar hiç uğraşmaz basit neyse onu yapar, ben çalıştığım için hep bunu bahane ettim ama yavaş yavaş yeni tarifler bakıp kendimi geliştirmek istiyotrum. ilerde oğlum büyüdüğünce 'anne yemeği' diye bir tabiri olsun istiyorum, benim hiç olmadı
annem temiz dikkatli biri değildir, döke saça yapar yaptığı işi de, ben de evliliğimin başından beri bu konuda eşimin ikazlarıyla düzelmeye çalışıyorum, evim anneminki gibi yağ kokan vs olmasın istiyorum,
annemin evi dağınıktır, en düzenli hali bile yatak odasında sağınıklık vardır, ütü masası hep açıktır mesela sanki sürekli ütü yapıyor gibi kapatmaya bile üşenir, üstü de kıyafet doludur. ben de hep dağınık biri oldum, eşim bıu konuda çok uyarır beni kıyafetlerim hep dağınıktır, bu konuda pek düzelemedim ama 2019 yılında birşeyler yapmak istiyorum, tavsiyesi olan varsa çok sevinirim.
annem biraz bencil biridir, kendine faydası olmayaca bir durumda çok kolay yalan söyleyebilir, insanlara pek karşılıksız yardım etmez, bazen kendimde de bu yönü görüyorum hatta çoğu zaman :KK43:
annem reddedilmeye pek alışmamıştır, babam da ben de kardeşlerim de çok sessizdik hep annemin dediği oldu, en ufak tepkide hemen aplardı küserdi, şimdi eşimin negatifi tutumlarında da ben bozuluyorum
annem misafir pek semez, misafirperver değildir, hele yemekli misafiri sadece ramazanda olur ev hanımı olduğu halde, kahvaltıya gitme alışkanlığımız da yoktur hiç, şimdi ben de misafir sevmiyorum, kimseyi yemeğe kahvaltıya çağırmıyorum, yemekli misafir fobim var gerçekten, ramazanda bile sadece birince derece çağırırım amca dayı vs çağırmam, çalışıyorum haftasonları da onunla geçiremem diye
annemin hiç yakın arkadaşı yoktur, öyle gün yaptığı arkadaşları var ama dostu yok hiç, misafir sevmedği için mi böyle acaba bilmiyorum, ben de aynı durumdayım şimdi öyle arada yazıştığım eski arkadaşlarım ve iş arkadaşlarım var ama hiç dostum yok:KK43: bunun eksikliğini çok hissediyorum. ailece pikniğe gittiğim, tatile gittiğim, sık sık görüştüğüm birileri olsun çok istiyorum, sizce nasıl olur bu?
annem giyimine hiç önem vermez lekeli şeyleri bile giyer bazen aman ne olacak diye, evde babamın yanında çok salaştır zaten, ben de öyleyim, işe giderken bile 15 dk fazla uyumak için hızlıca giyinip çıkıyorum evden aylardır eyeliner bile süremedim. evde de aynı kıyafetle yatıp kalkıyorum, bakımlı olmak adına kendime tayt aldım dün, tayt bir tık daha şık gösterir eşimin yanında iyi gözükeyim diye
evde saçlarım sürekli topludur, hiç özen göstermem o konuda da adım atmak istşyorum eşim bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi. siz evde nelere dikkat ediyorsunuz? neler giyiyorsunuz?

kusura bakmayın biraz uzun bir yazı oldu ama bu konudaki dertlerimi yazmak istedim, lütfen yorum yazın kendime çeki düzen vermeme yardımcı olun :KK43:
Annemi çok kısa süre zamanda tanımış olmama rağmen sanırım ben de yarattığı travmalardan dolayı onun tam aksi biri oldum.Sinirim hariç onunla alakam yoktur.Her kız annesine benzeyecek diye bir şey yok.Annem dağınık kadındı ben duzenliyimdir.Annem aşırı gezen ve aşırııı sıcak kanlı herkesle arkadaş,dost olan kadındı benim dostlarım gerçektir ve 3-5 tanedir.Annem içine atıp sonunda ölen bir kadın oldu ben direk hesap sorup saldıran bir kadın oldum.Bunlari yazarken farkettim de hayat bizi şekillendiriyor.Annene genetik olarak tabi ki bir şeylerin benzeyecek ama koşullar ve şartlar bizi şekillendiriyor.Annen olmaktan da korkma sen nasıl mutluysan öyle ol.Kafana bunlari takip yapma bir benlik oluşturmaya çalışırsan bence mutsuz bir sen yaratabilirsin.Seni rahatsız eden ne varsa törpülemeye çalış gerisini boşver.Seni seven böyle sevsin

X