Her güne yeni bir Esmaül Hüsnayla başlayalım inşallah

sanada hayırlı cumalar

Bişey sormak istiyorum.
Hergün okuduğum esmaları okuduktan sonra çocuklarıma üflesem olur mu acaba?

Bişey sormak istiyorum.
Hergün okuduğum esmaları okuduktan sonra çocuklarıma üflesem olur mu acaba?
Kendi mantigimla konusuyorum bence olabilir ama anlamlarına dikkat ederek okumani tavsiye ederim mesela bazi esmalar düşmanın serrinden korunmak icin okunabiliyor kimisi düşmanı kahretmek icin okunabilir böyle esmalari okuyup uflemen pek güzel bi davranis gibi gelmedi bana. Mesela Ya rezzak zikrini çektikten sonra Allahim yavrularima hayirli rizik kapıları ver diyip ufleyebilirsin, ya safi cekip Allahim hasta olan kullarına ve evlatlarima gelecek olan hastaliklarin sifasi icin okuyorum diye dua edebilirsin yani ben olsam öyle yapardim. Tabi bu benim sahsi fikrim belki yanlış biliyor da olabilirim bilgisi olan arkadaslarimiz eminim yorum yapacaklardır hayirli geceler

Teşekkür ederim canım cevabın için. Çok haklısın. Ya Şafi okuyorum en çok. Diğer esmaların anlamlarına dikkat ederim daha çok.
Bazı esmaların bizim yaptığımız gibi yani günlük zikirde okunmaması gerektiğini duymuştum.
Ne kadar doğru ki.
Ya Kahhar gibi. Eklerken ayırıyormusun peki

Ben ya kahhar zikrini cektikten sonra Rabbim ulkemizi ya kahhar ismiyle düşmanlık yapanlardan kurtar ya kahhar isminle onlari kahreyle diye okuyorum

Pazartesi esmalarini ekledim hanimlar bu hafta izinliyim evdeyim aksam yada sabah ekleyebilirim bilginiz olsun.
El-Macid: Kadri ve şanı büyük, keremi, ihsanı bol olan. Günde Zikir Sayısı : 48 – Kazancın bolluğu için okunur.Ya Macid ismini zikredenin kalbi nurlanır. 5 Vakit namazların ardından 465 defa okuyanın malı, mülkü artar, muteber bir insan olur. Herkez tarafından sevilip sayılır. Hergün zöhre saatinde 48 defa okuyan her türlü bela ve musibetten uzak olur. Yaptığı dualar kabul görür.

67-El-Vahid: Zat, sıfat ve fiillerinde benzeri olmayan, tek olan. Günde Zikir Sayısı : 1000– İstediği olur, kalbi uyanır, aklı nur.Ya Vahid ismini günde 1000 defa okuyanın kalbi; yorgunluktan ve bütün kötü düşüncelerden uzaklaşır. Mahlukatın şerrinden emin olur. Kalbi ve ruhu kuvvetlenir. Günde 4000 defa okuyanın kalbindeki tüm istek ve arzuları gerçekleşir.

1. @eflalim
2. eilenn
3. F frenzy80
4. BEYAZ KURT
5. Yagmurun_kizi
6. FallenAngel
7. D Debusi
8. C cansu_tr
9. S synulox
10. G guzbahar
11. dnzderya
12. E EEEliffffffffff
13. L LiLyaNa_
14. pembesu33
15. cetingulsum
16. @miskamber
17. Ausencia
18. dagci
19. Lale kozan
20. Kadriye1944
21. M mavisu1
22. btlbetul
23. B BONCUK2006
24. yorgun anneanne
25. cimcime50
26. Luna28
27. Minemacar
28. Bebekim kim
29. mavi elma
30. SuUtku

-Es-Samed: İhtiyaçları ve sıkıntıları gideren tek merci. Günde Zikir Sayısı : 134 – Hiç kimseye muhtaç olmamak.Ya Samed ismini zikreden kişi; yeme, içme, giyim, kuşam gibi zaruri ihtiyaçların temininde kimseye muhtaç olmaz, zorluk çekmez. Azlığından veya çokluğundan dolayı elem ve keder duymaz. İrfan sahibi olur. Ya Samed ismini 520 defa okuyan açlık hissi duymaz. 100 Defa okuyan salaha erer. Yazılarak suyu içilirse içenin iradesi kuvvetlenir.

69-El-Kadir: Dilediğini dilediği gibi yaratmaya muktedir olan.Günde Zikir Sayısı : 305 – İstediğini yapmaya gücü yetirmek.Ya Kadir ismini zikreden arzu ettiği her şeyde muvaffak olur. Hasta olan şifaya kavuşur. Her abdest aldıktan sonra 100 defa okuyan düşmanına karşı zafer kazanır.
1. @eflalim
2. eilenn
3. F frenzy80
4. BEYAZ KURT
5. Yagmurun_kizi
6. FallenAngel
7. D Debusi
8. C cansu_tr
9. S synulox
10. G guzbahar
11. dnzderya
12. E EEEliffffffffff
13. L LiLyaNa_
14. pembesu33
15. cetingulsum
16. @miskamber
17. Ausencia
18. dagci
19. Lale kozan
20. Kadriye1944
21. M mavisu1
22. btlbetul
23. B BONCUK2006
24. yorgun anneanne
25. cimcime50
26. Luna28
27. Minemacar
28. Bebekim kim
29. mavi elma
30. SuUtku hanimlar sali günü esmalari hayirli geceler

Dünküleri okudum inşAllah

-El-Muktedir: Dilediği gibi tasarruf eden, her şeyi kolayca yaratan kudret sahibi.Günde Zikir Sayısı : 774 – Her işte başarılı olmak için okunur.Ya Muktedir ismini zikreden kişi teşebbüs ettiği her işte başarılı olur. Hiç bir şeyden bıkmaz, usanmaz. Yaptığı işi ve sanatı kolaylıkla yapar. Ruhu kuvvetlenir. Cin, insan ve şeytan şerrinden uzak olur.
1. @eflalim
2. eilenn
3. F frenzy80
4. BEYAZ KURT
5. Yagmurun_kizi
6. FallenAngel
7. D Debusi
8. C cansu_tr
9. S synulox
10. G guzbahar
11. dnzderya
12. E EEEliffffffffff
13. L LiLyaNa_
14. pembesu33
15. cetingulsum
16. @miskamber
17. Ausencia
18. dagci
19. Lale kozan
20. Kadriye1944
21. M mavisu1
22. btlbetul
23. B BONCUK2006
24. yorgun anneanne
25. cimcime50
26. Luna28
27. Minemacar
28. Bebekim kim
29. mavi elma
30. SuUtku hanimlar carsamba günü esmasi

Dünküleri okudum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…