Her güne yeni bir Esmaül Hüsnayla başlayalım inşallah

MELİK

Her şeyin kuşatanı sahibi idare edeni anlamına gelir. Akıllı, bilgili insanlara, özellikle yönetici, öğrenci olanlara

bu ad oldukça yararlıdır. Bu adın tecellisine gark olanlar, her şeyi idare etme hassası kazanırlar. Herkese

heybetli ve vakarlı gözükürler. Her türlü kazadan felaketten emin olurlar. Anlama ve kavrama güçleri günden güne artar. Ebcetsel sayı değeri:90/8100

KUDDÜS

Bütün kirleri pasları temizleyen demektir. Cinlerin, şeytanın, nefs-i emmarenin vesvesesinden kurtulmak

için bu esma oldukça etkilidir. Bu esmanın büyüleyici bir özelliği vardır. Kuddüs esmasının tecellisine mazhar

olanlar mağaradan çıkan Ashab-ı Kehf gençleri gibi ilgi odağı olurlar. Her gören kendilerine büyülenir, adeta aşık olur. Ebcetsel sayı değeri:170/28900

MÜ'MİN

Azabından inananları mahlukatı koruyan örten demektir. Kendini kötü söz söylemekekten alı koyamayanlara,

inanç bozukluğu içinde kıvranıp vesveseye düşenlere bu adın büyük yararı vardır. Nefse ve mala zarar

gelmesinden korkuluduğunda bu ad anılmalıdır. Devamlı okuyanlar düşmanlara karşı korunurlar.

Ayrıca dilleri yalandan muhafaza edilir. İsteseler de kötülük yapmaya yönelemezler. Her türlü hastaya

şifa niyetiyle okunduğunda yarar sağlar. Ebcetsel sayı değeri:130/16900
1. durkan
2. hmbg
3. @EbRuLi--
4. asli
5. esest
6. SuUtku
7. hayal_hatun
8. beyrul

Hanımlar esmalarin sayıları az olduğu için 3 tane ekledim

Canim bende katilmak istiyorum. elimden geldigince zaten okuyorum. burdanda zamanim oldukca yeni esmalar ve anlamlarina bakip okumak isterim :) nasil oluyo herkes kendi icin mi okuyo

Canim bende katilmak istiyorum. elimden geldigince zaten okuyorum. burdanda zamanim oldukca yeni esmalar ve anlamlarina bakip okumak isterim :) nasil oluyo herkes kendi icin mi okuyo
Evet canım herkes kendi için okuyor süre falandenize yok ister haftalık oku ister her gun oku sana kalmış bisi

MÜHEYMİN

Yoktan var ettiği mahlukatı gözetip koruyan demektir. Kalbin nurlanması için bu ad çok yararlıdır.

Bu ad düşmanların sataşmasından, her türlü bela ve musibetin berterafında yarar sağlar. İlahi sırlar bu

adın içinde gizlidir. Bu adı selim bir kalple okumaya devam edenlere olacak hadiseler rüya aleminde gösterilir. Yedi gün boyunca yatsı sonrasında samimi bir kalple beş bin defa bu adı ananlar neyi merak ediyorlarsa

rüyalarında görebilirler. Yunus Aleyhisselamın balığın karnında bu esmayı zikrederek sahil-i selamete

ulaştığı rivayet edilir. Ebcetsel sayı değeri:145/21025

CEBBAR

İstediğini yapan, mutlak hüküm sahibi olan, azameti karşısında her mevcudun küçük ve zelil kaldığı

Allah demektir. Bu esmayı çalışanlar çok korkunç derecede heybetli olurlar. Üzerlerinde öyle bir heybet

oluşur ki cinler ve insanlar hatta vahşi hayvanlar bile bu heybetten titrer çekinirler. Özellikle cinni ve insi

düşmanları zelil perişan etmek için bu ad birebirdir. Ebcetsel sayı değeri: 206/42436
1. durkan
2. hmbg
3. @EbRuLi--
4. asli
5. esest
6. SuUtku
7. hayal_hatun
8. beyrul

9. @bcgirl hanımlar yarının esmalarini ekledim hayırlı geceler

HALIK

Yaratıcılığının ve yarattıklarının sınırı olmayan bütün kaza ve kaderi yaratan Allah demektir. Bu esma

araştırma geliştirme işiyle uğraşan bilim insanları için esin ve keşif kaynağıdır. Bilim adamları bu esmaya

devam ederlerse pek çok projeler ortaya çıkarırlar. Sanat adamları için de bu esmanın çok büyük

yararları vardır.Ebcetsel sayı değeri:731/534361

BARİ'U

Her şeyi çok değişik biçimde yaratan Allah demektir. Bilim insanlarına ve sanatkarlara yararlı olan

bir addır. Özellikle tıp doktoru olanların bu esmayı çalışmalarında çok büyük sırlar var. Esmanın

ebcetsel sayı değeri:213/45369
1. durkan
2. hmbg
3. @EbRuLi--
4. asli
5. esest
6. SuUtku
7. hayal_hatun
8. beyrul

9. @bcgirl hanımlar hayırlı sabahlar

GAFFAR

Günahları gizleyip örterek bağışlayan affeden Allah demektir. Girdiği günahların neticesi olarak sıkıntıya

felakete uğrayanlar bu adı anarlarsa kısa sürede çok büyük yarar sağlarlar. Sık sık sinirlenip parlayanlar

bu esmaya devam derlerse bundan kurtulurlar. Esmanın ebcetsel sayı değeri:1281/1.640.961
1. durkan
2. hmbg
3. ebruli--
4. asli
5. esest
6. SuUtku
7. hayal_hatun
8. beyrul

9. bcgirl hanımlar hayırlı sabahlar

Arkadaşlar tavsiye ederim bu çektiğimiz esmaları yaşadığımız olaylar, gördüğümüz eşyalar vs üzerinde görüp tefekkür etmeyi deneyin. Her harekette, her olayda, kısacası her şeyde Allah'ın isimleri tecelli ediyor. Bunu fark edebilirsek hem Allah'ın azametini daha iyi anlarız hem de tefekkür sevabı alırız. Hayata bakışımız çok değişir. Rabbim hepimize onu idrak edebilmeyi nasip etsin inşallah. Hayırlı cumalar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…