Her güne yeni bir Esmaül Hüsnayla başlayalım inşallah

Sormak istediğim belli bir sayı var mı ve okuduktan sonra bildirimde mi bulunuyoruz?
Bende tam bilmiyorum fakat 100 er tane ilk 5 ini okudum baslarina ya koyarak hergun boyle yapmyi dusunuyorum deneyimli birileri bize yardimci olursa sevinirim baslamadan once hangi duayi okumaliyiz gibi bn fatihayi okudum ama..

ALLAH

İsm-i azamdan zat ismidir.Bütün esmalar bu ismin birer sıfatıdır. Nefs-i emmarenin ıslahı, kötü sıfatların

yanması bu adla mümkün olur. Tarikatta bütün derece ve makamlar bu esmanın bereketiyle elde edilir.

Bu mübarek ad bütün esma-yı hüsnayı içinde toplamaktadır. Bütün adlar bu addan türemiş ve bu

ada sıfat olmuştur.Ebcetsel sayı değeri:66.

RAHİM

Ahirette rahmet tecellisiyle her mümini sevindiren demektir. Rahim adını anan kimseler dünya ve ahirette

kesintisiz bir şekilde Allahın Rahmetine nail olurlar. Ellerinde olmadan çevredeki insanlara sevgi ve

merhamet gösterirler. Rızk bereketine ulaşırlar.

Esmanın ebcetsel sayı değeri:258.
1. @durkan
2. @hmbg
3. @EbRuLi--
4. @aslii
5. @esest
6. SuUtku SuUtku
7. @hayallperisi
8. beyrul beyrul

SELAM

Yaratılanları günahlarından arındırıp selamete ulaştıran demektir. Bu isim Rical-ı Gayp erenleri grubunda

görevli olan üçyüz altmışların zikridir. Bu ad, Yasin süresinin "Selamun kavlen min Rabbin Rahim" ayetiyle

çalışılırsa ortaya esrarlı tasarruflar meydana çıkar. Çok hayırlı neticeler alınır. Bu ayet (131,313,432,817)

sayılarının herhangi biriyle okunduğunda olağanüstü haller ortaya çıkar. Bu da esmayı yapanın inancı

ölçüsünde olur. Selam adı kurtarıcı bir rahmettir. Koruyucu bir zırhtır. Çok azametli bir isimdir.

Selam esmasının ebcetsel sayı değeri:131/17161

AZİZ

İzzet ve şerefte hiçbir şeyde benzeri olmayan hep kadir ve galip olan demektir. Toplum içinde

itibarlarını kaybedenler, evde, işyerinde onurlarını yitirmiş olanlar, korku içinde yollarını şaşırıp kalanlar

bu adı anmaya devam ederlerse bütün bunlardan kurtulurlar. Esmanın ebcetsel sayı değeri:94/8836

1. @durkan
2. @hmbg
3. @EbRuLi--
4. @aslii
5. @esest
6. @SuUtku
7. @hayallperisi
8. beyrul beyrul

MÜTEKEBBİR

Mutlak büyük ve ulu olan. Büyüklüğü, azametiyle sonsuz olan Allah demektir. Bu esma cinni ve insi

düşmanları olanlara bir zırh gibidir. Günaha girmekten kendini alıkoyamayanlar bu esmaya devam ederlerse,

dileseler de günahlara girmeye cesaret edemezler. Cinniler bu esmadan çok çekinirler. Esmanın

ebcetsel sayı değeri:662/438244

1. durkan durkan
2. hmbg hmbg
3. @EbRuLi--
4. asli asli
5. esest esest
6. SuUtku SuUtku
7. hayal_hatun hayal_hatun
8. beyrul beyrul

X