Her Gün Yeni Bir Kaynana

Benim kayınvalidem melek...:KK71:
beraber oturmuyoruz ama aynı mahalledeyiz..
her akşam iş çıkışı direk oraya gidiyorum gittiğimde masa hazır olmuş oluyo..
yemekden sonra masayı toplarız bulaşıkları bana yıkattırmaz genelde yorgunsun otur sen der..
dinlemiyorum zorla yıkıyorum bazen...
hafta sonları temizlik yapalım yardım edeyim derim bir hafta sonun var ben hafta içi yaparım der sen dinlen der...
çalıştığım için pazara koşturmayayım diye pazardan meyvemi alır..
sevdiğim şeyleri almaya ve yapmaya çalışır..
bir misafirim geldiğinde kim olursa olsun onun tarafından yada benim tarafımdan yada arkadaşım muhakkak 1 kaç çeşit yapar..
bazen işim çok diyorum anahtarı ver ben yapayım istersen kızım der..
çarşıya gittiğimizde benim aa bu çok güzel dediğim şeyi genelde ertesi gün hediye olarak alırım kayınvalidemden..

seviyorum kayınvalidemi ben:KK69:

tıpkı benim annem bizimde 2 gelinimiz var biriyle annem altlı üstlü oturuyo gelini değil kızı sanki maşallah :nazar: okadar iyi anlaşıyolarki allah bozmasın

yemekden sonra masayı toplarız bulaşıkları bana yıkattırmaz genelde yorgunsun otur sen der..
hafta sonları temizlik yapalım yardım edeyim derim bir hafta sonun var ben hafta içi yaparım der sen dinlen der...
bir misafirim geldiğinde kim olursa olsun onun tarafından yada benim tarafımdan yada arkadaşım muhakkak 1 kaç çeşit yapar..
çarşıya gittiğimizde benim aa bu çok güzel dediğim şeyi genelde ertesi gün hediye olarak alırım kayınvalidemden.

Ben kayınvalidem için melek diyemem. Biz de beraber oturmuyoruz, aynı mahalledeyiz.
Asla iş çıkışı onlara gitmem, bir nedeni oldu diyelim ki gittim asla sofra hazır olmaz. Kendileri için zaten sofra kuruluyor ben de oturur yerim, tabi kurmaya yardım ederim.
Yorulsam da hastalansam da gebersem de sofrayı toplarım, toplama demezler, bulaşıkları makinaya yerleştiririm kimse yapma sen otur işten geldin demez.
Haftasonu ancak kendi evimi temizliyebiliyorum, kayınvalidemin evini temizliyim diye teklif etmedim etmem de, zaten bekar görümcem var. Sen yine iyiymişsin yardım edeyim diyorsun. Ama yardım edeyim desem sanmıyorum senin haftasonun var dinlen diceklerini.
Alışverişimizi falan da yapmazlar, askine eşime yaptırırlar bu tür şeyleri.
Misafirim gelcekse, arkadaşlarım falan onları çağırmam.
Beraber alışverişe falan çıkmayız, hediye almaz ama aklıma geldi birşeyden bahsedeyim çok beğendim falan diye bakalım alacak mı. Bu arada ben sevmiyorum kayınvalidemi.

haziranda nişanlanıyorum ...
resmen tırsmış durumdayım altlı üstlü oturcam :18::18::18::18::18::18::18:
Bence de tırs ama biraz oku taktik öğren burdan.
dün gece basım cok agırıodu. sofra kurulurken yardım edemedım die geldi tabagı yere vurdu oturdu kendı tabagını doldurdu banada gel falan demedı başladı yemeğe bende hıç oturmadım kalktım odama gıttım yattım. esım geldı anlattım onada oda sınırlendı konusacam dedı gıdıodu. ben mal gene yok gıtme dedim. ama gıtse eşime ne dıcenı bılıorum hemen:yok oğlum ben bısı yapmadım kı dıcektı
Bizimkiler de yani görümcelerim kaynanam falan diyelim yardım etmedim sofraya surat asarlar. Benim yaptıklarımın yanında sanki onlar çok birşey yapıyorlar gibi, helal etmiyorum hakkımı.

Son düzenleme:
ay çok pis tırstım

valla guzelım korkunun ecele faydası yok ama bence sana yorum yapan arkadaş yerden göge haklı derım kaynananın yanında oturmak ne demek guzelım ıkı göz evın olsun ama sana ıst olsun senın hıcmı kendıne evıne aıt hayallerın heveslerın umutların olmadıda gıdıp başka sana aıt olmayan senden önce kurulmus bı hayatta nefes almaya kendını mahkum edıyorsun bence fırsatın varsa hıc sansını zormalama ılerıkı zamanlardada kendını üzüpde pişman olmamak adına kendı yuvanı kendın kur derım bu devırde ev ev ustunde olmazzzzzzzz

çarşıya gittiğimizde benim aa bu çok güzel dediğim şeyi genelde ertesi gün hediye olarak alırım kayınvalidemden..

ne güzel valla insan imreniyo böyle cici kaynanalrı olanları nazar değmesin allah bozmasın:nazar: ama bizimkilerde bizi böyle sevseler bizde severdik onları seversen beni severim seni platonik sevemem ya kadını:KK1:

Ben kayınvalidem için melek diyemem. Biz de beraber oturmuyoruz, aynı mahalledeyiz.
Asla iş çıkışı onlara gitmem, bir nedeni oldu diyelim ki gittim asla sofra hazır olmaz. Kendileri için zaten sofra kuruluyor ben de oturur yerim, tabi kurmaya yardım ederim.
Yorulsam da hastalansam da gebersem de sofrayı toplarım, toplama demezler, bulaşıkları makinaya yerleştiririm kimse yapma sen otur işten geldin demez.
Haftasonu ancak kendi evimi temizliyebiliyorum, kayınvalidemin evini temizliyim diye teklif etmedim etmem de, zaten bekar görümcem var. Sen yine iyiymişsin yardım edeyim diyorsun. Ama yardım edeyim desem sanmıyorum senin haftasonun var dinlen diceklerini.
Alışverişimizi falan da yapmazlar, askine eşime yaptırırlar bu tür şeyleri.
Misafirim gelcekse, arkadaşlarım falan onları çağırmam.
Beraber alışverişe falan çıkmayız, hediye almaz ama aklıma geldi birşeyden bahsedeyim çok beğendim falan diye bakalım alacak mı.

benim kayınvalidemin kızı yok 3 oğlu var ve ben ilk geliniyim..
onun bu kadar iyiliği karşısında yardım etmek için teklif etmezsem ayıp olur...
ki zaten içimden geldiği için diyorum yoksa asla içimden gelmeyen şeyleri yapmam..
arkadaşlarım geldiğinde o zaten asla gelmez rahatsız etmez arkadaşların der..
bir bakarım telefon açar kızım ben birşeyler yaptım onlarıda al istersen der..
yeni tanıştığım biri kayınvalideme gelininmi diye sorsa o benim gelinim değil kızım diyor..
tabii bende mutlu oluyorum Allah razı olsun..

ay çok pis tırstım

valla guzelım korkunun ecele faydası yok ama bence sana yorum yapan arkadaş yerden göge haklı derım kaynananın yanında oturmak ne demek guzelım ıkı göz evın olsun ama sana ıst olsun senın hıcmı kendıne evıne aıt hayallerın heveslerın umutların olmadıda gıdıp başka sana aıt olmayan senden önce kurulmus bı hayatta nefes almaya kendını mahkum edıyorsun bence fırsatın varsa hıc sansını zormalama ılerıkı zamanlardada kendını üzüpde pişman olmamak adına kendı yuvanı kendın kur derım bu devırde ev ev ustunde olmazzzzzzzz

canım sanırım sen yanlış anladın.ben birliğe gitmiyorum.altlı üstlü olcam :18:

benim ömrü çok, oğlu grip oldu mu bana hesap sorar şekilde şöyle der: "oğlum hasta olmuş???? hemen ona adaçayı yap içine bal at bla bla bla :KK47:"

ben hasta oldum mu şöyle der: "gripten bişe olmaz :63:"

kaynanayla bu devirde hala aynı evde yaşayanları anlamıyorum ben...nasıl başarıyorsunuz?ben kendi annemle bile oturamam şu saatten sonra:KK53:

valla bence hiiiiiç farketmez ha alt üst ha aynı ev sonra hayatın altüst:KK20: olur allah korusun... kaç kurtar kendni biraz uzak yerde otur bence

benim kayınvalidemin kızı yok 3 oğlu var ve ben ilk geliniyim..
onun bu kadar iyiliği karşısında yardım etmek için teklif etmezsem ayıp olur...
ki zaten içimden geldiği için diyorum yoksa asla içimden gelmeyen şeyleri yapmam..
arkadaşlarım geldiğinde o zaten asla gelmez rahatsız etmez arkadaşların der..
bir bakarım telefon açar kızım ben birşeyler yaptım onlarıda al istersen der..
yeni tanıştığım biri kayınvalideme gelininmi diye sorsa o benim gelinim değil kızım diyor..
tabii bende mutlu oluyorum Allah razı olsun..
Ne güzel sevindim sizin adınıza, herşey karşılıklı sonuçta iyilik te.

canım sanırım sen yanlış anladın.ben birliğe gitmiyorum.altlı üstlü olcam :18:
Birliğe gitsen askerlik yapsan daha iyi canım, altlı üslü oturmak şimdi normal gelebilir ama eğer çok çok anlayışlı bir aile değilse ilerde sorun olur. Askerliğin bir süresi var 6 ay, iki yıl ne kadarsa sayılı gün çabuk geçer ama sizin öyle mi?

benim ömrü çok, oğlu grip oldu mu bana hesap sorar şekilde şöyle der: "oğlum hasta olmuş???? hemen ona adaçayı yap içine bal at bla bla bla :KK47:"

ben hasta oldum mu şöyle der: "gripten bişe olmaz :63:"
İnşallah kendisi olur da sen de ona dersin gripten bişey olmaz diye.

bu kaynanayla oturan arkadaşlara şaşıyorum diyen arkadaşlar....

evde kayınbaba gorumce kayın varken aynı evde yaşayan arkadaşlara bende şaşıyorum
ne gerek var ama kaynana duldur. tek çocuktur. maaşı yoktur. başka evladı yoktur mecbur kalınır olabilir dicemde yok yaa gene olmaz.. gerekirse altlı üstlü yada aynı sokakta olur anca..:KK34:

benim arkadaşım da kaynanasıyla oturuyo.daha doğrusu kaynanası,2 tane kaynı,anneannesi.kaynpederi....ay sayarken daraldım.ev de 3odayms.zavallım yaa çok matrak bi kızdı eski halinden eser yok şimdi:KK25:

kızlar peki kaynananza ne hediye alcaksınız şahsen ben bişe almak istemyorum ama :97::97::97:

benim arkadaşım da kaynanasıyla oturuyo.daha doğrusu kaynanası,2 tane kaynı,anneannesi.kaynpederi....ay sayarken daraldım.ev de 3odayms.zavallım yaa çok matrak bi kızdı eski halinden eser yok şimdi:KK25:

yaa anlamıyorum işte boyle ınsanları ne gerek var yaaa vıck vıcık..

kiraya çık yani nie beraber oturuyosun ki. ev zaten kalabalıkmış..

ben olsa çalışıırm kocamla beraber köpek gibi çalıısırm.kirada oturum daha ii
ayy dellendim gene :KK52::KK52:

kızlar peki kaynananza ne hediye alcaksınız şahsen ben bişe almak istemyorum ama :97::97::97:

vallahi ben c.tesi anneme gidiyom.ben aldım herdiyemi.. kocam düşünsün anasına alacağı hediyeyi.o düşünmüyo benmi düşünecem.
herkesin 1 tane annesi var...:KK34:

Valla ben de soluksuz okudum, her mesajın sonunda ayrıldınız mı bitti mi acaba diye üzüldüm, ayrılmamanıza çok sevindim çünkü eşinin fazla kabahati yok bitmesi yazık olurdu. Allah mesut etsin bundan sonra. O tür kızları da Allah bildiği gibi yapsın.

evet canım cok haklısın burada esınınde cokda buyuk bı kabahatı yok sagdece bı anlık dalgınlık duygulara gark olmada dıyebılırız neysekı sukurkı gelmıs gecmısde kurtulmus yuvaları ama bunun en buyuk nedenıde kadının güçlü olması
evet malesefkı boylesı kızlar var etrafımızda ve bunlar gerek yuvamız ıcın gerek kocamız ıcın gereksede bızım ıcın buyuk tehlıklere ne ıstedıklerını bılmıyorlar bunlar hıcmı yuva kurmak ıstemez hıcmı hayatta onurlu bı yasam beklentısı ıcınde olmazlarda boylesı asagılık durumlara kendılerını dusurupde ınsanlara boylesı kabus dolu gunler yasatırlar... bunlar ne ıstıyorlar kocasına soyledıgı lafa bak gozlerıme bak yanımda ol yeter ne yanı adam gul gıbı karısını bosayıpda senın gıbı bı sahsıyetsızımı alacak yanı tövbe yarabbım tövbe...

X