Her Gün Yeni Bir Kaynana

hayır öyle bagırmak değil.
yani yaaa hayatım hadi yaaaa yapsana şunu offff
dıyorum yani.
fakat o benden güç alıp ona kızıyor sesini yükseltiyor...
benım sesim yüksek değil o esnada.

yani bagırmak denemez ona.

anladım cnm tmm:KK34: senin kaynanada az uyanık değilmiş:KK1:

ooff offf bunların yaptıklarını yazsak varya roman olur romannnn.bazı arkadaşlar empatiden falan bahsetmiş.alttan almaktan,buraya yazdıklarımızın bizim iyiliğimizdenn götürdüğünü falan falann.
kime anlatıyım? orda burda konuya komşuya gidip dedikodusunu mu yapalım?annemize söyleyip bide onumu üzelim?napalım burda kimse kimseyi tanımıyo yazıp içimizi döküyoruz bunu da çok görmeyin arkadaşlar.

doktor, kaynanama haftada 1-2 gün kırmızı et ye demiş.alırım maaşımı,eitimide alıp dolaba koyarım.haftada tek tek çıkartıp yerim.ee biz? bizim canımız yokmu?sen yerken biz bakcaz mı?bu kadar bencil işte.gelde kızma yaaa:KK22:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:haklısın kardeşşş burada rahatlıyoruzzz
senin kaynanada varyaa cimri :63::63:ne ayıp :KK20::KK20::KK20::KK20:sende et aldıgın zaman onun tabagına koyma derse hani bana eee anne senin etlerin dolapta ya:KK1::KK1:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:haklısın kardeşşş burada rahatlıyoruzzz
senin kaynanada varyaa cimri :63::63:ne ayıp :KK20::KK20::KK20::KK20:sende et aldıgın zaman onun tabagına koyma derse hani bana eee anne senin etlerin dolapta ya:KK1::KK1:

onu bende düşündüm :KK47:ama ben yapamam ki onun kadar kötü niyetli değilim malesef.(dermiyim acaba bilemedim şimdi :KK52::KK52:)

Kaç yaşındasınız siz merak ettim gerçekten.
19 yasındayım nıe mrak ettınız?
Arkadaslar sakin yazdiklarimi yanlis anlamayin sadece iyliginiz icin soyluyorum. Cok fazla cekistiriyorsunuz kaynanalarinizi, sizi cok iyi anliyorum burda okudugum cogu seyi bende yasadim.Benimde yazabilecegim cok sey var, icimi dokmeyi bende cok isterim ama yapmiyorum.Biz nekadar iyi olursak olalim burda bukadar onlarin dedikodusunu yapinca iyilgimizden eser kalmaz. O cekistirdigimiz kaynanalarimizin tum gunahlarini ustumuze aliyoruz.Yapmayin lutfen. Tamam anliyorum icinizi dokmek istiyorsunuz ama bazilariniz hakaret bile ediyor onlara.
vallahı arkadasım senın dusuncendeydım bende bı zamnlar ama baktım kımsseye anlatamıorum ne yapayım konu actım hem anlattıgımız kısıler tanıdık ınsanlar deıl rojda nın dedıgı gibi yakın cevremıze anlatsak yada yuzune solesek daha mı iii
dün akşamdan bir inci daha....

eşim işten geldi kaynana başladı banyo yap hadi banyoya gir bide ısrarla bir söyler iki söyler susar susmuyoda.epeydir böyle eşimin banyosuna kafayı takmış durumda nedendir anlamadık.dün en sonunda eşim patladı ya anne sen ne karışıyon benim banyoma dedi.ben çocukmuyum ikide bir söylüyosun dedi hem dedi yapmadığımı nerden biliyon.her banyomu görmek zorundamısın belki gece kalkıp yapıyorum dedi.sustu bişey demedi.demesin tabi çocuk gibi koca adamı zorla banyoya sokacak hatta bıraksan yıkayacak bile.hey allahımmm yaaa

:)benımkıde bole işte aman ya boş iş olsun laf olsun dıe ben 2 gundur evde yoktum gıderken yaptıgım yemek oldugu gıbı duruo hersey oldugu gıbı ben nasıl bıraktıysam öle el değmemıs sonra ben bı gun temızlık yapmak ıstemesem aksama kadar surat asıoo

niye böyle yapıyolarki benmkinde de o var mesala pasta yapsam 2 gün bi yere gitsem gelirimki olduğu gibi duruyo bi ara sordum anne niye yemedin çok şekerli olmuş yediğim akşam uyuyamadım dedi:KK53: bende aldım pastayı 2 tabak çıkardım bi eşime bi kendime kayganada bizim yanımızda ama ona koymadım:KK76: eşim annemede versenede dedi bende yok ona dokunmuş dedim bi güzel hepsini eşimle yedik:KK66:

Kızlar konu nasıl kapatılıp siliniyor bilen varsa yardımcı olurmu bana lütfen :KK71:

cnm moderatörler var onlardan riza ediceksin..
uzman var madamiks var falan.
gerçi her konunun ki başka biri galiba bende tam bılmıyrum ki.

operatörlere (onlar başka renk oluyo) :KK1:
özel msj yaz.

gecen gece yatacaktık 2 dakıka once kalktı kaynanam ışıgı sondurdu yattı bende kapıyı actım hadı ıı geceler anne dedım cevap vermedı kaynıma sordum uyudu mu dıe oda he yatalı cook oldu dedı..la az once kapının onunde ısıgı kapatan kımdı acaba neyse nıye yaptıgını anlatayım.yiiğeni geldi bunun hadı hala bıze gıdelım dedı oda camasır asıorum dedı bende ben asarım sen gıt dedım kalktı bana benı evden gondermek ıstıon demıı dedı.bende ne alakası var ya hem canım sıkılıo dıosun gıt gez dıe dedım yoksa senı evden gondermek gıbı bı nıyetım olsaydı coktan anlardın dedıım..ayyyy delı kız saka yapıorum bennnn...fln fılan.sonra yıgenı sende gel merve dedı bende yok gelmem saol dedım tabı suratım asık yokneymıs efendım onun yıgenını terslemısım ben gelmem dıe aman o yuzden ıı geceler demıosan benım sana selam vermemem lazım demı amaaaaa

apartmanın merdivenlerini silen abla geldi bugün.kaynanama diyoki gelinin çok tatlı çok hanım şanslısın böyle iyi gelinin var diye.kaynanamın surat değişti bi ben iyiyim de o iyi dedi.insan öylemi der ya teşekkür eder, övünür , onaylar...ben ne yapmışım ona hayır memnun değilsen gitttt kimse seni zorla tutmuyo burda.deli etti beni yine

bugün bebek için doktora gittim polip varmış onları vakumla temizledi.eve geldiğimde sancım ve kanamam vardı.bi sor naptınız doktor ne dedi niye böylesin kapıdan girer girmez iş buyuruyo yavv dedim bi dur allah aşkına ne haldeyim sormuyosun yapamam şimdi dedim kanamam var.sonra gittim odama yattım çorba ısıtmış getiriyo yatağıma :KK53::KK53::KK53:

bende dun o yaptıgından sonra gelınce sordu ne dedı doktor dıe bende ilaçverdi dedim eee neymiş dedi hiç bişi demeden cıktım odadan aaa telefonum nerde benım acaba dedım:KK1::KK1:ya ama varya bakıorum da tum kaynanalar bolee

allahım bana sabır ver kadına bak aldı kocamı gitti bende evde yalnız oturayım oh:KK47:

kaynanamların eski komşusu ben tanımıyorum kadının eşi vefat etmiş dediki haydi gidelim baş sağlığına ben kadını tanımıyorum bi iki kez gördüm gitmek istemedim kaynanamda kadın oğlumu çok sever falan filan bende siz gidin dedim eşimde işten geldi hayret banyoya girdi normalde girmez ben zorlayınca belki girer neyse giyindi etti bide parfüm süründü :KK53: uyuz benim için bu kadar temizlendiğini görmemiştim sanki görücüye gidiyo:KK52: oh mis gibi oldu aldı anasını gitti bende evdeyim yatağa üşenir banyo yapmaya terli girer ama şimdi üşenmedi nasıl sevecekse kadın artık onu ya ooof hemen sinirleniyorum nasıl hakim olcam kendimeki ben:KK50:

ayyyy çıldırıciiiim. kaynanamı aradım. çünkü aramasam biliyorum o beni arayıp aramadın da sormadın da diye başlıcak. hızını alamayıp beni eşime şikayet edicek. neyse bu hafta sonu eşimin bi arkadaşı evleniyo. düğünü de memlekette olacak. gelmiyonuz mu daha diye sordu. dedim anne ikimiz de çalışıyoruz şimdiden gelip ne yapıcaz. e izin alamıyonuz mu diye sordu. sanki babamızınn işi canımız isteyince kafamıza göre çekip gidicez. dedim yok öle izin vermiyolar. 1. dereceden akraban olması lazım. hem de dedim ben gelemicem düğüne de. çünkü hafta sonu seminer var ve katılım zorunlu. aa dedi o nasıl şey öyle. gelmeden olur mu. dedim ne yapalım anne biz de emir kuluyuz. neden seni yazıyolarmış başka öğretmen mi yok diye çıkışıyo bana. dedim herkes katılmak zorunda. eşim giderse gider dedim. e sen napçan yalnız diyo. ben de e eşim nöbetçiyken de yalnız kalıyom dedim. ısrarla kendini neden yazdırdın gelmeniz lazım deyipduruyo hala. neyse kapattık. eşimi arayıp şikayet etmiş. hem de düğün olduğunu bilmiyo mu neden yazdırdı kendini diye. allahtan eşim durumu biliyo da gülerek anlatıyo. :13:

bunu yazmadan geçemicem 1 yıldır evliyim 3 yıldır beraberiz
hayatımda ilk kez oldu kayınpederim bana agır bir laf söyledi
hamileliğimin 14. haftasında malum hassas dönemimdeyim kırılganım
bende alındım ertesi gün evimize geldik eşime söyledim böyle böyle
diye oda ailesine hiç bişey söylememiş o kadar üzüldüm ki riskli bir
gebelik yaşıyorum sabahına sancılandım eşim işe gitmişti hemen acile
gittim allahtan bişey yokmuş kist varmış eve geldim telim çaldı arayan kayınvalidem
konuştuk falan teli kapatacak dayanamadım dedim ben size ne yaptım da babam öyle söyledi
insan hamile kadına bunu nasıl yapar falan dedim birdaha yanınıza gelmicem
çok beklersiniz torunda beklemeyin konuştumda konuştum çok dolmuştum :KK59::KK59:
konuştuk kapattık aradan 1 hafta geçti hiççç aramadım sormadım bananee
bir akşam eşimin teli çaldı arayan kaynanam sesinide duyuyorum
oglum biz canom a ne yaptık niye öyle agır konuştu beni arayıp sormuyor
diye aglamaya başladııı:KK53::KK53::KK53::KK53:falan beni ogluna şikayet ediyor
bak bakkkkk ertesi gün aradım dedim anne niye ogluna şikayet ediyorsun yüzüme söyle
kadın sus pus oldu:KK1:sanıyoki ogluna şikayet edince oglu beni azarlıcak
:63::63::63::63::63:

apartmanın merdivenlerini silen abla geldi bugün.kaynanama diyoki gelinin çok tatlı çok hanım şanslısın böyle iyi gelinin var diye.kaynanamın surat değişti bi ben iyiyim de o iyi dedi.insan öylemi der ya teşekkür eder, övünür , onaylar...ben ne yapmışım ona hayır memnun değilsen gitttt kimse seni zorla tutmuyo burda.deli etti beni yine

bugün bebek için doktora gittim polip varmış onları vakumla temizledi.eve geldiğimde sancım ve kanamam vardı.bi sor naptınız doktor ne dedi niye böylesin kapıdan girer girmez iş buyuruyo yavv dedim bi dur allah aşkına ne haldeyim sormuyosun yapamam şimdi dedim kanamam var.sonra gittim odama yattım çorba ısıtmış getiriyo yatağıma :KK53::KK53::KK53:

ayy bu kaynanaların hepsinin suyu aynı.
biri benı övsün..
teyze ne guler yuzlu gelının var falan derler.
hemen kendıne pay çıkartır.
banada çok iyi kaynanasın dıyolar.
bırakta baskası desin bunları sen nie kendini övüyosun.
bide derki ben kendını öven insanları hiç sevmem.

benımkındede eve adım atar atmaz iş bulurma onu yap şunu yap demeler aynı yaaa aynı..:KK55:

kızlar bugün bende kuran var.
dün akşam poğaça ve börek yaptım.
kaynanam sadece poğaça börek bide soslu makarna yapalım yeter dedi.
iii dedim bende..

ne zaman bişey yapsam sorun oluyo.ki öylede oldu..

dedim yufkaların arasına yoğurt sürelim yumuşak olur.
dedi yağ gezdir her katına.ayy yağlı olmasın çok dedim..
neyse börek pişti.
altı pişmedi..işte benim fırınım çok güzeldi hiç böyle değil falan.
zaten benım getırdıgım hıçbirşeyi begenmedi hep bi laf söyledi.

benim çamasır mak içi daha buyuktu.
benım buzdolabımın içi daha buyuktu
benım tabakalrım şöyleydi.
bu kaşıklar tabaklar adi falan yani aklınıza gelebılecek mutfak esyası olarak ne varsa
hep kendininkiyle kıyasladı ve laf etti.

böregın altının pişmediğini bılıyorum.
5 dakkada fırının altına koyuyorum ki altıda pişsin diye.
bu sabredemedi.
çay demledi getir daha pişmedimi yıyelım dedi.
pis amelli....
dedim daha dur pişmedi yetsin mısafırlerede dedim.
sabredemedi çıkardım böreği..

nitekım altı pişmemiş ve içi kuru olmuş.
istediğin gibi yapamıyosun ki.
hep mudahale hep mudahale..

sonra poğaca yapıyorum.sütünü az koydum bu az dedi bayaa bi koydu.
yağı çok koydu dedim çok oldu yeter. :KK52:
neyse mayaladım.

yuvarlıyorum açma olduğu için açma şeklınde yaptım.
sonra bu geldi.
bune boyle simit gibi yap onalrı bu poğaçamı açmamı belli değil
açma dediğin öyle olmaz dedi.
(dicektim biliyosan gel kendın yap)

ben zaten dolmuşum bir patladım.
fırlattım hamurları dedim sen zaten ben ne yaptım ki beğendin.
kıısr yaptım begenmedım ertesi günü başka tarıf getırdin bana ben bunu yedim çok güzeldi dedin.
kurabıye yaptım ertesı gun baska tarıf getırdın bunu yap dedin.
benım yaptıgımı begenmedin.
elmalı turta yaptım aynı..

hiçç sesini çıkarmadı.. eşimde içerde oturuyo ve duyuyo..
dedim bundan sonra bana tarıf getirme.
evet senın bıldıgın sana yeter dedi.
evet benım bıldıgım bana ömür boyu yeter dedim
(bunları söylerken hamuru hızlı hızlı elımle yogurum fırlatıyorum ve ilk defa bu kadar tepki verdim bunca olanlara rağmen..)

sonra içeri gitti.eşim bişeyler söyledi ona tam duyamadım.
sonra açmalar pişti baktım bulasıkları yıkıyo bi tonda bulasık.
dedim bırak cok bulasık var ben yıkarım.
yok dedi sen zaten yoruldun dedi.
yalaka şey..
dedim bırak bunlar yağlı sen iyi yıkayamıyosun lekeler kalıyo dedim.
iyi yıkayamıyosun dedim.
(o herşeyi söylüyo ya bende söyliyim bakalım herşeyi açık açık nasıl oluyomuş)
mahsus eşim duysun diye söylüyo yoksa hiç inanmıyorum içtenlıkle yoruldugum için yıkayacagına.

bi gün bir patlıcam tam patlıcamm .hemde olmadık zamanda olmadık yerde patlıcam.
yok bu boyle olmıcak bıgun konusucam onla.
içimdekılerı soylıcem neden bana bunları yaptın neden bana bunları söyledin dicem.

çok birikti çunku içimde herşey...:KK14:

iii dedim bende..

neyse börek pişti.

bu kaşıklar tabaklar adi falan yani aklınıza gelebılecek mutfak esyası olarak ne varsa

bu sabredemedi.
pis amelli....

neyse mayaladım.

sonra bu geldi.

kıısr yaptım begenmedım ertesi günü başka tarıf getırdin bana ben bunu yedim çok güzeldi dedin.

(bunları söylerken hamuru hızlı hızlı elımle yogurum fırlatıyorum ve ilk defa bu kadar tepki verdim bunca olanlara rağmen..)

yalaka şey..
iyi yıkayamıyosun dedim.
mahsus eşim duysun diye söylüyo yoksa hiç inanmıyorum içtenlıkle yoruldugum için yıkayacagına.

bi gün bir patlıcam tam patlıcamm .hemde olmadık zamanda olmadık yerde patlıcam.
içimdekılerı soylıcem neden bana bunları yaptın neden bana bunları söyledin dicem.

offf yaaa ne sabır varmış gülüm sende helal olsun sana inan cennetliksin. Ben olaydım o hamurları boğazına dizme dizerdim nefessizlikten geberirdi tövbe tövbeeeeee adamı katil eder bunlar.

sürekli takip ediyorum bu konuyu diğer arkadaşlarımızda bayağı sabırlıymış Rabbim tez elden kurtarsın sizleri bu kayganalardan.

iii dedim bende..

neyse börek pişti.

bu sabredemedi.
pis amelli....

neyse mayaladım.

sonra bu geldi.

yalaka şey..
iyi yıkayamıyosun dedim.

allah sabır versin kardeşim sende altta kalma göze göz dişe diş :KK47:

X