Her Gün Yeni Bir Kaynana

köye süpriz bir gidiş yapmıştık kaynanamların haberi yoktu eve girdik
yemek yiyolarmış kayınvalidem şaşırdı aaa nerden çıktınız siz diye
sanki havalara uçarak gitmişiz gibi bir hava :63::63::63:kadın sarımsak
yemiş kokuyo agzını kapattı ahh kızım kokar sana şimdi bilseydim yemezdim falan filan
dedim anne çok kokmuyoo camları falan açarız dedim ama nasıl kokuyoo
hamileyim dahada kokuyooo orada 4 gün kalacaktık kaynanam sürekli yanımda
oturuyor nasıl nefes aldın diye sormayın :KK1::KK1: bilmiyodu yemiş
bişey diyemem ama asıl bombayı ertesi gün patlattııı elinde taze sarmısakları tutmuş
canom sana kokmuyo nasılsa ben yiyorum dedi ve yediiiiiiiii:KK53::KK53::KK53::KK53:tabi ben fenalıklar içindeyim yanıma oturuyo kalkıyorum ya insan bile bile yaparmııııı :KK53::KK53::KK53:evin heryanı kokuyooo
4 gün dışarda oturdum allahtan havalar sıcaktııı:KK53:

Biraz abartmıyor musunuz? Yok arkaya otururmuş, yok öne otururmuş, parasının bilmem kacını ben verdim.

Varsın öyle desin ne çıkar, varsın öne otursun. Yaşlı başlı insanlar, belki heves ediyordur. Belki de gerçekten kötü niyetindendir. Bu kadar zor mu boş vermek, gülüp geçmek.

Ben kalabalık birşekilde arabaya bineceksek her zaman büyük olana yer veririm, istemezse öne oturmak o zaman geçerim. Yaşlıların hoşuna gidiyor böyle davranmak.

Kendi babam da arabaya bineceği vakit yine arkaya geçiyorum, eşimin ailesinden biri bineceğinde de...

O araba sizin, eşiniz de biliyor bunu. Aleme duyurmak ya da sinir olmak neden. Niye kendinizi yıpratıyorsunuz ki? Üzülen, gereksiz yere kırılan sizsiniz.

Ayrıca "kaynanayı arkaya atmak" cümlesini hiç yakıştıramadım. Biz de yaşlanacağız unutmayın, evladımızı kayınvalidemizden kıskanan bizlerin de gelinleri olacak inş. Ne ekersen onu biçersin.

Ha bu arada ben bunları sadece insani duygularla yazıyorum. Kayınvalidemle ilişkim güllük gülistanlık falan değil. Yağlayıp ballamıyoruz birbirimizi, o bana her seferinde ince ince laf sokuyor ama ben kafamı ceviriyorum. Eşime ağlıyorum(dır dır etmeden) canımı acıttı diye. O da bana sarılıyor, gülüp geçiyoruz.

Çok güzel yazmışssın canım ayrıca haklısın ha ön tarafa oturdun ha arka tarafa çok saçma bunları tartışmak.Tamam belki eşlerimizin yanında oturmak istiyoruz ama sonuçta inilecek o araçtan :))

köye süpriz bir gidiş yapmıştık kaynanamların haberi yoktu eve girdik
yemek yiyolarmış kayınvalidem şaşırdı aaa nerden çıktınız siz diye
sanki havalara uçarak gitmişiz gibi bir hava :63::63::63:kadın sarımsak
yemiş kokuyo agzını kapattı ahh kızım kokar sana şimdi bilseydim yemezdim falan filan
dedim anne çok kokmuyoo camları falan açarız dedim ama nasıl kokuyoo
hamileyim dahada kokuyooo orada 4 gün kalacaktık kaynanam sürekli yanımda
oturuyor nasıl nefes aldın diye sormayın :KK1::KK1: bilmiyodu yemiş
bişey diyemem ama asıl bombayı ertesi gün patlattııı elinde taze sarmısakları tutmuş
canom sana kokmuyo nasılsa ben yiyorum dedi ve yediiiiiiiii:KK53::KK53::KK53::KK53:tabi ben fenalıklar içindeyim yanıma oturuyo kalkıyorum ya insan bile bile yaparmııııı :KK53::KK53::KK53:evin heryanı kokuyooo
4 gün dışarda oturdum allahtan havalar sıcaktııı:KK53:

oyyy oyyy oyy iyi dayanmışsın.Adın gelin oluyo tabi bişeyde denmiyo kokuyo yeme de diyemezsin Allahtan 4 gün kalmışsınız.Ama doğum yapmış biri olacaktan böyle şeylerin kötü koktuğunu bilmesi gerek,yada işine gelmesi gerek.

Arkadaslar sakin yazdiklarimi yanlis anlamayin sadece iyliginiz icin soyluyorum. Cok fazla cekistiriyorsunuz kaynanalarinizi, sizi cok iyi anliyorum burda okudugum cogu seyi bende yasadim.Benimde yazabilecegim cok sey var, icimi dokmeyi bende cok isterim ama yapmiyorum.Biz nekadar iyi olursak olalim burda bukadar onlarin dedikodusunu yapinca iyilgimizden eser kalmaz. O cekistirdigimiz kaynanalarimizin tum gunahlarini ustumuze aliyoruz.Yapmayin lutfen. Tamam anliyorum icinizi dokmek istiyorsunuz ama bazilariniz hakaret bile ediyor onlara.

Arkadaslar sakin yazdiklarimi yanlis anlamayin sadece iyliginiz icin soyluyorum. Cok fazla cekistiriyorsunuz kaynanalarinizi, sizi cok iyi anliyorum burda okudugum cogu seyi bende yasadim.Benimde yazabilecegim cok sey var, icimi dokmeyi bende cok isterim ama yapmiyorum.Biz nekadar iyi olursak olalim burda bukadar onlarin dedikodusunu yapinca iyilgimizden eser kalmaz. O cekistirdigimiz kaynanalarimizin tum gunahlarini ustumuze aliyoruz.Yapmayin lutfen. Tamam anliyorum icinizi dokmek istiyorsunuz ama bazilariniz hakaret bile ediyor onlara.

Ben şahsen hiç yanlış anlamadım :KK31:o zaman birde söyle düşünelim gelinini komşularına karşı küçük düşüren canına okuyan dedikodusunu yapan kaynanalarda günaha giriyorlar ödeştik o zaman değilmi haklısın hakaret etmek çok ayıp ama insanlar burada kimseye anlatamadıkları dertlerini anlatıp rahatlıyorlar susup susup birgün kayınvalidesine patlasa gelin ne olacak büyük kavgalar bence burada yazmak çokta kötü değil kaynana komşuya gelinin dedikodusunu yapabiliyorsa gelinde burada kaynananın dedikodusunu yapabilir küfür ve hakaret dışında şahsen ben rahatlıyorum :KK34::KK34::KK34:

Ben şahsen hiç yanlış anlamadım :KK31:o zaman birde söyle düşünelim gelinini komşularına karşı küçük düşüren canına okuyan dedikodusunu yapan kaynanalarda günaha giriyorlar ödeştik o zaman değilmi haklısın hakaret etmek çok ayıp ama insanlar burada kimseye anlatamadıkları dertlerini anlatıp rahatlıyorlar susup susup birgün kayınvalidesine patlasa gelin ne olacak büyük kavgalar bence burada yazmak çokta kötü değil kaynana komşuya gelinin dedikodusunu yapabiliyorsa gelinde burada kaynananın dedikodusunu yapabilir küfür ve hakaret dışında şahsen ben rahatlıyorum :KK34::KK34::KK34:

Inan bende rahatlayacam burda biseyler paylassam ama nezaman bunu yapmak istesem icimde bir ses ne farkin kaliyor ondan diyor:KK59: icimde bir huzursuzluk oluyor.Hani en azindan hakaret derecesine varmadan dertlesmek lazim diye dusunuyorum. O bana boyle yapti bende aynisini yapayim dusuncesi bana yanlis geliyor bide:KK50:

Inan bende rahatlayacam burda biseyler paylassam ama nezaman bunu yapmak istesem icimde bir ses ne farkin kaliyor ondan diyor:KK59: icimde bir huzursuzluk oluyor.Hani en azindan hakaret derecesine varmadan dertlesmek lazim diye dusunuyorum. O bana boyle yapti bende aynisini yapayim dusuncesi bana yanlis geliyor bide:KK50:

bence de dertlesmek lazim... yoksa insan icine ata ata ne hale geliyor :KK50::KK50::KK50::KK50: ben de diyorum gördükce yaptiklari geliyo aklima nefret ediyorum diye... bunlar da günahini almak degil bence.. insanlar demekki anca böyle rahatlayabiliyorlar.. yüzlerine söyleyip kavga cikarmaktansa arkadan söyleyip, dert ortagi bulmak daha karli bence inan bana :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

haklısın hakarete basvurmadan yapılabilir bende ilk zamanlarda çok severdim kayınvalidemi düşün bak daha nişanlıyken komşularına beni şu şekilde tanıttı işte buda yeni gelinim ayak işlerim için kullanıcam :KK53: hizmetimi gördürtücem kimse ona yapmayacagımı söylemedi ama beni böyle tanıttı ama ben sevmekten vazgeçmedim ama annemi adam yerine koymayanı bende koymam kimse kusura bakmasın herkes kötü şeyler yaşamış yüzüne yapamıyor hıncını burada almak istiyor o yüzden herkes haklı

haklısın hakarete basvurmadan yapılabilir bende ilk zamanlarda çok severdim kayınvalidemi düşün bak daha nişanlıyken komşularına beni şu şekilde tanıttı işte buda yeni gelinim ayak işlerim için kullanıcam :KK53: hizmetimi gördürtücem kimse ona yapmayacagımı söylemedi ama beni böyle tanıttı ama ben sevmekten vazgeçmedim ama annemi adam yerine koymayanı bende koymam kimse kusura bakmasın herkes kötü şeyler yaşamış yüzüne yapamıyor hıncını burada almak istiyor o yüzden herkes haklı

aynen kardesim... aynen katiliyorum... Allah anali babali büyütsün bebis de geliyo... benim kaynanam diyoki bebk olunca bana küfür etircekmis, ben naptim da bana niye küfür ettiriyosun?? ya hadi cok meraklisin agzi bozuk bi toruna baskasina ettir... senin ailende küfüre daha layik insan doluuu... sen de oglusuna küfür ettirirsin :KK1::KK1::KK1::KK1: saka canim yalnis anlama... aklima geldi de diyeyim dedim.. bak yine de oglusun küfür ederse aaaaaaaa nerden ögrendin diye numara yap :KK34::KK34::KK34:

aynen kardesim... aynen katiliyorum... Allah anali babali büyütsün bebis de geliyo... benim kaynanam diyoki bebk olunca bana küfür etircekmis, ben naptim da bana niye küfür ettiriyosun?? ya hadi cok meraklisin agzi bozuk bi toruna baskasina ettir... senin ailende küfüre daha layik insan doluuu... sen de oglusuna küfür ettirirsin :KK1::KK1::KK1::KK1: saka canim yalnis anlama... aklima geldi de diyeyim dedim.. bak yine de oglusun küfür ederse aaaaaaaa nerden ögrendin diye numara yap :KK34::KK34::KK34:

al işte gelininden nefret ettiğini nasıl yansıtmışş günah bu kızda başka bir ananın canı gelin diye ezilmek zorundamı erkek evlatları ana doguruyorda kızlar taştan mı çıkıyor allahtan kaynana küfür etmez

arkadaslar hafta sonu bir gezdımkı sormayın.
c.tesi işten geldım evde yoktu.
c.tesi akşamı eşimle dışarıya yemeğe gittik.
geldiğimde kaynanam evde yoktu.
sonra ben yattım uyudum.
görmedim onu.
geceden eşime beni yarın pikniğe cagırdılar demiş.
sabah kalktım yok pikniğe gitmiş.
bende yenı evlı arkadaslarımzıı kahvaltıya cagırıdm.
sonrada dışarıya gezmeye gittik.
akşam geldik eve evdeydi busefer.
sonra yattım uyudum...
yanı 2gün görmedim nerdeyse onu.
hayat cennet gibi geldi bana :KK64::63:

oohh sefam olsunnn.iyice enerji depolamışsındır:KK66:

dün akşamdan bir inci daha....

eşim işten geldi kaynana başladı banyo yap hadi banyoya gir bide ısrarla bir söyler iki söyler susar susmuyoda.epeydir böyle eşimin banyosuna kafayı takmış durumda nedendir anlamadık.dün en sonunda eşim patladı ya anne sen ne karışıyon benim banyoma dedi.ben çocukmuyum ikide bir söylüyosun dedi hem dedi yapmadığımı nerden biliyon.her banyomu görmek zorundamısın belki gece kalkıp yapıyorum dedi.sustu bişey demedi.demesin tabi çocuk gibi koca adamı zorla banyoya sokacak hatta bıraksan yıkayacak bile.hey allahımmm yaaa

eşim işten geldi kaynana başladı banyo yap hadi banyoya gir bide ısrarla bir söyler iki söyler susar susmuyoda.epeydir böyle eşimin banyosuna kafayı takmış durumda nedendir anlamadık.dün en sonunda eşim patladı ya anne sen ne karışıyon benim banyoma dedi.ben çocukmuyum ikide bir söylüyosun dedi hem dedi yapmadığımı nerden biliyon.her banyomu görmek zorundamısın belki gece kalkıp yapıyorum dedi.sustu bişey demedi.demesin tabi çocuk gibi koca adamı zorla banyoya sokacak hatta bıraksan yıkayacak bile.hey allahımmm yaaa

eşin güzel cvp vermiş. :KK62::KK62:

benim kaynanada bide şöyle bişey var.
mesela ben eşimden bişey istiyorum.
biraz bagırark ya yapsana yaa diyorum..
kaynana dahada hiddetlenerek benden güç alıp oda bagırıyo ya yapsana bak tekerlek yap dıyo sana dıye..

1. ben zaten yap demişim sana noluyoo.. aynı şeyı sen nie söylüyosun.
2. si sen nıe benden daha çok bagırıyosun ki ne gerek var. ben bagırıdm zaten.
3. sü onun söyleyemediğini benden güç alarak oda söylüyo ne uyanık varya..:KK30:

yani eşim ona noluyo ne bagırıyon dese bile oda dıyecekki e tekerlekte dıyo aynı şeyi sana zaten diyecek.yırtacak..

bunlar eşeği suya götürür sussuz getirir varyaaa..:KK3:

ooff offf bunların yaptıklarını yazsak varya roman olur romannnn.bazı arkadaşlar empatiden falan bahsetmiş.alttan almaktan,buraya yazdıklarımızın bizim iyiliğimizdenn götürdüğünü falan falann.
kime anlatıyım? orda burda konuya komşuya gidip dedikodusunu mu yapalım?annemize söyleyip bide onumu üzelim?napalım burda kimse kimseyi tanımıyo yazıp içimizi döküyoruz bunu da çok görmeyin arkadaşlar.

doktor, kaynanama haftada 1-2 gün kırmızı et ye demiş.alırım maaşımı,eitimide alıp dolaba koyarım.haftada tek tek çıkartıp yerim.ee biz? bizim canımız yokmu?sen yerken biz bakcaz mı?bu kadar bencil işte.gelde kızma yaaa:KK22:

senin kaynananda mi???? :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: inan benimki de öyleydi birlikte otururken halen de öyle gerci... yapisti mi birakmaz banyoya sokmadan bir de derki; bu oglana noldu böyle anam temiz oglandi evlendikten sonra bi hos oldu pis oldu iyice.... :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: ya iste ne der ne söylersin???? yahu kadin ayni evin icindeyiz zaten... gelmez olaydim evine gelin geldim direk...oglan yine elinin altinda.. ben naptim yaa??? banyoya giren adama dur girmemi diyorum??ya misafirlige gidiyoruz simdi... eski hareketler aynen devam.. hadi önceden birlikteydik de her seyin icinde burnun vardi.. ya simdi??? kizlar inanirmisiniz egilip ayagini koklardi..yahu adam isten geldi simdi girdi kapidan kokar kokmaz normaldeee.... 8saat ayakta duran adam..ya koklar bir de corabini cikarir temiz corap getirip giydirir kokmus ayagin üstüne.. birak da bari bi yikasin adam ayaklarini...hani o kadar temizsin yaa.......... :KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45:

eşin güzel cvp vermiş. :KK62::KK62:

benim kaynanada bide şöyle bişey var.
mesela ben eşimden bişey istiyorum.
biraz bagırark ya yapsana yaa diyorum..
kaynana dahada hiddetlenerek benden güç alıp oda bagırıyo ya yapsana bak tekerlek yap dıyo sana dıye..

1. ben zaten yap demişim sana noluyoo.. aynı şeyı sen nie söylüyosun.
2. si sen nıe benden daha çok bagırıyosun ki ne gerek var. ben bagırıdm zaten.
3. sü onun söyleyemediğini benden güç alarak oda söylüyo ne uyanık varya..:KK30:

yani eşim ona noluyo ne bagırıyon dese bile oda dıyecekki e tekerlekte dıyo aynı şeyi sana zaten diyecek.yırtacak..

bunlar eşeği suya götürür sussuz getirir varyaaa..:KK3:

Peki sen eşine bağırıyosunda hemde kaynananın yanında eşinin tepkisi ne oluyor kızmıyormu sana :26:

derman cnm çok geçmiş olsun inşallah bi daha başına öyle bişey gelmez:KK50: allah inş isteyen herkese hayırlı sağlıklı bebişler nasip eder:KK16:

Peki sen eşine bağırıyosunda hemde kaynananın yanında eşinin tepkisi ne oluyor kızmıyormu sana :26:

hayır öyle bagırmak değil.
yani yaaa hayatım hadi yaaaa yapsana şunu offff
dıyorum yani.
fakat o benden güç alıp ona kızıyor sesini yükseltiyor...
benım sesim yüksek değil o esnada.

yani bagırmak denemez ona.

ooff offf bunların yaptıklarını yazsak varya roman olur romannnn.bazı arkadaşlar empatiden falan bahsetmiş.alttan almaktan,buraya yazdıklarımızın bizim iyiliğimizdenn götürdüğünü falan falann.
kime anlatıyım? orda burda konuya komşuya gidip dedikodusunu mu yapalım?annemize söyleyip bide onumu üzelim?napalım burda kimse kimseyi tanımıyo yazıp içimizi döküyoruz bunu da çok görmeyin arkadaşlar.

doktor, kaynanama haftada 1-2 gün kırmızı et ye demiş.alırım maaşımı,eitimide alıp dolaba koyarım.haftada tek tek çıkartıp yerim.ee biz? bizim canımız yokmu?sen yerken biz bakcaz mı?bu kadar bencil işte.gelde kızma yaaa:KK22:

valla canım cümlende sonuna kadar haklısın elbettekı gıdıpde elalememın agzına laf vermek kadar kötüsü yok yapıyorlar dedıgın gıbı sıkıntısı olanlarda buradada bı nevi içlerını döküyorlar ne varkı bunda

X