Her gün ev süpürülür mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla ailem de bezmiş durumda. Ben hadi kendi evime geçicem ama onlar burada kalacak. Üzülüyorum derdim o.

Temizlik gürültüsü gerçekten çok rahatsız edici bir durum. 1 saat sürüyo olması da işi zorlaştırır tabi ama insanlara evi süpürme diyemezsiniz. Robotu fln varsa belki hergün onu çalıştıyordur. Nitekim diğer türlü bir evi süpermesi bir saatini alamaz diye düşünüyorum.

Banyo-tuvalet mecbur yıkanması gerekilen bir yer. Yıkamadan sadece silmekle benim de içim rahat etmez açıkçası. Alt kata su damlama gibi bir durum varsa, usta çağırtıp yaptırılması gerekir. Eğer böyle bir şeye karşı çıkıyorlarsa dava açabilirsiniz.

Sizin söyleminizle söyleyim o zaman bravo en örnek komşu sizsiniz madalya verilecek nasıl bir bakış açısı ya bu ben bunları yapmıyorum başkası da temizlik yapamaz. Allah o komşuya sabır versin iyi katlanmış. Herkesin kendi evi kendi temizliği makul saatte olduğu sürece kimseyi ilgilendirmez kaç gün süpürge yaptığı. Komşum benim kaç gün süpürge yaptığımı sayacak valla kavga çıkardı. İyi dayanmış size

Yok banyo konusunda tamamen sessize almış durumdalar kendilerini. Baktık gider kaynaklı dedik ses seda çıkmadı.
İnsanlara ev süpürme demiyoruz ama bezdik gerçekten, o zaman ben de evde topukluyla gezeyim alttakine ayakkabıma karışamazsın diyeyim, ses sistemini açayım müziğime karışamazsın diyeyim. Apartmanda yaşıyoruz halbuki ben ne kadar dikkat ediyorum, ben dikkat etmesem annemler kızar milleti rahatsız etme diye. Kapımıza da hiç şikayet gelmedi şimdiye dek.

Evet giderinde kaçak var. Gider borusunu yaptırmayacaksa banyosunu yıkamayacak benim banyomu da akıtmayacak, bunu da bal gibi söylerim. Millete karışmak değil bu.
Tamam yaptırsınlar diyorum ben de, yaptırmıyorlarsa şikayet edebilirsiniz. Ev süpürüyor diye şikayet etmeyi düşünmekten önce bunu düşünebilirsiniz çünkü asıl sorun olan bu. Bi yere kadar rahatsızlığınızda haklısınız ama çözüm yollarınız garip

Apartmanda yaşıyorsan böyle.. Biz de sizin gibilere iyi dayanıyoruz işte herkesin sabrı var tabi. Teşekkürler madalya için
Okuduğunu anlama gibi bir sıkıntı var sanırım, temizlik yapma diyen kim? Her gün saatlerce ev süpürmekten bahsediyorum.

Çözüm yolu göremiyorum malesef ne yapsam bilmiyorum, o yüzden buraya yazmıştım aslında. Biraz da konuşmak istedim işte

En temiz sensin bravo madalya verilecek
Ne alakası var?
Çalışıyorum,çocuğum da yok ama her gün süpürüyoruz.
Ev tozlanabilir,rutinim öyledir,ya da canım öyle istiyordur.
Kimseyi ilgilendirmez ki. Belli bir saatten sonra ya da sabahın nurunda olmadıktan sonra ev benim düzen benim.

Apartmanda herkes ev benim derse vay halimize ne diyelim. Ayrıca ev sahibiyiz, o zaman biz de her gün tadilat yapalım sabahtan akşama temizlik yapalım. Alt komşu rahatsız olsun banane ki..

Apartmanda yaşıyorsan böyle.. Biz de sizin gibilere iyi dayanıyoruz işte herkesin sabrı var tabi. Teşekkürler madalya için
Valla kimseye temizlik yapıyorsun diye karışamazsınız kimsenin de haddi değildir. Ölçüsü nedir apartmanın camdan bir şey silkelemezsin, gündüz vakitlerinde yaparsın onun harici ister her gün süpürürsün ister ayda bir süpürürsün evini kimseyi de alakadar etmez. Daha dün taşınmadım apartmana apartman kültürünü pek ala biliyorum. Bende gayet iyi bir komşuyum hiçç şikayet almadım kimseden o yüzden tanımadan etmenden bile insanlara laf söyleyebilen bir insansınız. Bu sebeple buraya komşunuzu kötüleyeceğinize önce dönün kendinize bakın. Bazen iğneyi kendi çuvalına batırmak gerekir insanlara haddimden fazla mı karışıyorum diye. İyi günler

Tabi ki her gün ev süpürülür bazen akşam yemeğinden sonra mutfakta 2. Geçilir.
Haftada bir ev süpürsem giremezsin eve

İyi günler, kitap okursanız çevrenizin hayrına olur.

Apartmanda herkes ev benim derse vay halimize ne diyelim. Ayrıca ev sahibiyiz, o zaman biz de her gün tadilat yapalım sabahtan akşama temizlik yapalım. Alt komşu rahatsız olsun banane ki..

Biz de ev sahibiyiz. Napayım peki? Sabah 7 8 gibi evden çıkıp akşam 6 7 gibi geliyoruz. Ve benim düzenim bu. Ben gecenin köründe temizlik yapmıyorum,pazar günleri asla bir şey yapmam,tadilat işimiz varsa münasip bir saatte yaparız. Evimi ne zaman süpüreceğime ne sıklıkla süpüreceğime de bırakın ben karar vereyim.

90 Mt 2 evim var her gün 10 dk süpürüyorum. Bebeklerim yürüteçe başladı halıları kaldırmıştım. Parke sesi belki çıkabilir. Rahatsız olan gidebilir. Çünkü ben sabah 12 den önce akşam ise 8 den sonra ev süpürmem çocukları da yürüteçe koymam.

Yüksek sesle müzik dinlemek vs olayları keyfi seyler olduğu için şikayet etmeleri durumunda kapınıza polis yollayıp sizi tedirgin edebilirler. Ama siz, evini süpüyor diyerek (makul saatlerde süpürüyorsa şayet) şikayet edemezsiniz.

Tabi ki komşuluk hukuku acısından dikkat edilmesi gerekilen konular bunlar ama siz uyardığınız halde dikkat etmiyorlarsa hukuki açıdan yapılabilecek bir şeyiniz yok maalesef. Uyarıp rahatsız old. dile getirdiginiz halde devam ediliyorsa en fazla kavga ederseniz, hır gür çıkar yine yapacaklarına devam ederler. Karşınızdaki kişi anlayışsız bir insansa napılırsa yapılsın baş olmuyor maalesef.

Banyo konusunda da emri vaki yapın bence. Eşim usta ayarladı, akşam gelip banyonuza bir bakacak müsaitseniz diyin.

Ev her gün süpürülür ama medeniyet gereği koltuk sandalye masa ayaklarına keçe takılır. Çekince ses gitmesin diye. Banyodaki sorun için dava açıp dava masrafını da yaptırma masrafını da ona ödetebilirsiniz bi avukata danışın yaptırmak zorunda.
En üst kat bulmak büyük hata olmuş yağmurda karda akabilir kışın ısınma yazın serinleme için ekstra emek sarfetmek gerekebilir. Ara kat her zaman iyidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…