Her gün ev süpürülür mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hayriye Tekin

Ağzımızın tadı kaçmasın🧿🌿🌸
Kayıtlı Üye
11 Mart 2024
365
876
26
Herkese merhaba.
Arakatta yaşayan herkese sabır diliyorum. Sırf bu yüzden nişanlımla özellikle en üst kat aradık buldum, kendi evim çok rahat fakat aile evim öyle değil.
Sorun şu ki, üst katım her gün ev süpürüyor. Kendisiyle zaten banyo yıkadığı için bizim banyonun şıpşıp akıtmasından limoniydik. Yıkama diyoruz yine yıkıyor.
Her gün ev süpürülür mü? Her gün koltuk çekmesinden, 1-2 saat süren süpürgesinden yemin ederim bıktım usandım. Eşinin arayıp tehdit etmesi de cabası. Ben direkt şikayet etmekten yanayım fakat bizimkiler uğraşmaz.
Her gün parkeleri kazıyor resmen. Nişanlımla telefonda konuşurken kaç kere denk geldi o da biliyor. Bizim küçük dikey süpürge var bazen onu her gün takarız maksimum taş çatlasın 10 dk sürer. Normal süpürge de haftada 1.
İnsan üşenmez mi ya? En temiz sensin bravo madalya verilecek Temizliği kendisine gürültüsü bize.
Ne yapabilirim? Çirkince ben de mi rahatsız edeyim yoksa şikayet mi edeyim?

Evet, her gün süpürülür çocuk varsa. Bizim pamuk (robot süpürge) komando gibi sürekli aktif Giremediği yerlerde dikey süpürge ile ben giriyorum.

Oturduğum binada Asker, polis, hekim vb. Nöbete kalan varsa ona göre zaman seçiyorum. Koltuk çekme falan her zaman olmaz, olsa bile dikkatli olunmalı. Biz keçe taktırdık.

Bu arada herkes temizlik hususunda size uymak zorunda değil. Uygun saatlerde istediği kadar süpürür. Banyo yıkamasına karışamazsınız ama damlayan yeri yaptırsın.

Yok gırçç gırç koltuklar çekilecek parkeler kazılarak süpürülecek malesef ne dikkatli olunması…

Süpürülür tabii. Kırıntı dökülür, toz olur. Hele evde alerjik biri varsa doktorun ilk söylediği halıları kaldırın evi günlük süpürün.

Süpürülür tabii. Kırıntı dökülür, toz olur. Hele evde alerjik biri varsa doktorun ilk söylediği halıları kaldırın evi günlük süpürün.
Ya o herkeste oluyor, dediğim gibi bizde de dikey süpürge var bazen her gün çalıştırdığımız da oluyor kırıntıdır saçtır çekiyoruz. Bu maksimum 10 dakika sürüyor evlerimiz büyük değil. Benim bahsettiğim 1-2 saat detaylı süpürmek

Bazı Süpürge başlığı fırçayı konumda değilse ses yapar. Başlığı değiştirsin veya o moda alsın
Evet dediğiniz gibi süpürge ucunda fırçasını açarım muhakkak, parkede beni bile rahatsız ediyor başkasına gitmesin diye. Ama nerrde…

Banyo akıtıyorsa yıkamayın demek yerine sorunu çözdürün, çağırsın birini baktırsın illa vardır bi yerde bi kaçak vs. Banyo yıkamayın demek ne alaka milletin banyosuna da karışmayın yav.

Süpürge de her gün açılır evet çocuğu vardır kedisi köpeği vardır ya da hiçbiri yoktur toz sevmiyordur. Saatleri sıkıntılı değilse ona da pek yapacak bi şey yok

Banyonuzun akıtma sebebi yıkanması değil akıtan bir yer var belli ki oranın tamir edilmesi lazım
Kendi gider boruları. Bunun için kaç kere söyledik. Baştan klozetten duşa kabinden dediler ama değil, banyo tavanı beton değil baktık gider borusundan geliyor.

Evde çoluk çocuk varsa gerekirse her gün süpürülür. Tabi biraz saat kollayarak. Biz bi kere çok geç bir saatte süpürge çalıştırmıştık. Yere sürahi düşürmüştük. Toparlayıp süpürmüştük. Alt komşu bişey demedi ama uyandı. Sabah sigara böreği yapıp kahvaltıya götürmüştüm ona özür mahiyetine

İyi ki sizin gibi komşum yok süpürge yahu bu her dakika süpür yine toz çıkar. Öyle bir şey bu. Her gün süpürge yapmakta tuhaf bir şey görmüyorum. Herkesin evi. Banyonuzu yıkamayın demek nasıl bir halsizlik onu çözmedim. Banyo yıkanmadan nasıl temiz olsun? Damlatıyors tesisata bakılır çözüm bulunur ama banyo yıkama diye bir şey mi var. Allah komşusunda hayırlısını versin

Bunlar herkeste olabilir, bizde de oluyor. Sürekli yapılmadığı için yaptığımızda anlaşılıyor zaten acil bir durum olduğu

Evet giderinde kaçak var. Gider borusunu yaptırmayacaksa banyosunu yıkamayacak benim banyomu da akıtmayacak, bunu da bal gibi söylerim. Millete karışmak değil bu.

Bizim banyo da alt kata akıyormuş, tamir ettirdik geçti. Siz de söyleyin tamir ettirsinler. Banyo yıkanmadan olur mu hiç.
Çocuklu evse, çocuklu olmasa bile her gün süpürülebilir. Evde yatıyoruz kalkıyoruz yemek yapıyoruz yiyoruz dışardan toz giriyor vs vs. Ama saatlere dikkat edilmesi lazım. Genelde sabah 10- akşam 10 sınırı var bizim burada

Gecenin bir yarısı süpürmüyorsa yapacak bişey yok karişamazsınız ses yalıtımı olmaması komşunun suçu değil banyoyu yıkamayında diyemezsiniz banyo yani bu ne kadar kuru kalır fakat tamir ettirip zararınızı karşılamak durumundalar aileniz ses etmiyorsa sizde problem etmeyin

Amin, her gün bunu diliyorum. Çünkü ben gece saç kurutma, çamaşır, süpürge çalıştırmıyorum. Takır tukur terlikle dolaşmıyorum. Evde müzik açmıyorum kulaklıkla dolaşıyorum. Hiçbir zaman şikayete gelmediler kapıma. Böyle düşünmem çok normal:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…