Her gün ev süpürülür mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ha bu arada komşunuz belki daha önce problem yaşadığınız için pislik yapıyordur. Buda bi ihtimal.
Ama her gün ev süpürülür. Buna yapacak bir şey yok. Herkesin kendi düzeni.

İsmini bilmiyorum🥹 tavandan parça çıkarılıp içeri bakılabiliyor, beton değil
Tamam eğer sızıntı borulardansa sizin evden çözüyorlar o işi. Ama parasını onlar vericek. Haber verin biz usta çağırıyoruz, sızıntı sizin borulardan fiyatı bu kadar, ödeyin. Bu kadar.
Evi öyle robot süpürüyor. Küçücük alanı saatlerce geziyor. Yüksek moddaysa zaten çok ses yapar. Çocuk, hayvan varsa kendi de süpürmediği için çalıştırıyodur.
Bir de o süpürme sesine alışın. Sizin evde ses yok ondan o kadar duyuyorsunuz. Benim çocuklar uyuyunca duyuyorum üst katı.

Yok katmer yapıyormuş hanımefendi, ikramlık getirmiyor ona sinirlendik ben de geldim konu açtım.

Ohoooo ama siz böyle yaparsanız anlaşamayız, yani varsa bahçede,yolda, pazarda falan papatya bulursanız alın. Öyle köküyle çamuruyla kaynatın iyi gelir sinirlerinize.

Ben her gün değil günaşırı süpürüyorum valla, yerlere simit ekmek kırıntısı vs dökülürse mutfakta falan açarım günlük. Ya da arada robot salarım😁 Her gün süpürmek fazla bence çok kalabalık nüfus değilse. Bebeğim emeklediğinde günlük süpürmeye başlayabilirim onu bilemeyeceğim

Herkese merhaba.
Arakatta yaşayan herkese sabır diliyorum. Sırf bu yüzden nişanlımla özellikle en üst kat aradık buldum, kendi evim çok rahat fakat aile evim öyle değil.
Sorun şu ki, üst katım her gün ev süpürüyor. Kendisiyle zaten banyo yıkadığı için bizim banyonun şıpşıp akıtmasından limoniydik. Yıkama diyoruz yine yıkıyor.
Her gün ev süpürülür mü? Her gün koltuk çekmesinden, 1-2 saat süren süpürgesinden yemin ederim bıktım usandım. Eşinin arayıp tehdit etmesi de cabası. Ben direkt şikayet etmekten yanayım fakat bizimkiler uğraşmaz.
Her gün parkeleri kazıyor resmen. Nişanlımla telefonda konuşurken kaç kere denk geldi o da biliyor. Bizim küçük dikey süpürge var bazen onu her gün takarız maksimum taş çatlasın 10 dk sürer. Normal süpürge de haftada 1.
İnsan üşenmez mi ya? En temiz sensin bravo madalya verilecek 🙌 Temizliği kendisine gürültüsü bize.
Ne yapabilirim? Çirkince ben de mi rahatsız edeyim yoksa şikayet mi edeyim?

Kendisiyle zaten banyo yıkadığı için bizim banyonun şıpşıp akıtmasından limoniydik. Yıkama diyoruz yine yıkıyor.
Banyo ıslak zemindir zaten. Akıtma sorunu varsa, sorun giderilir; insanlara banyoyu yıkama veya banyoda yıkanma denmez. 😒

İlginç bir konu açmak isterken, yanlış yazdınız herhalde. 😏

Herkese merhaba.
Arakatta yaşayan herkese sabır diliyorum. Sırf bu yüzden nişanlımla özellikle en üst kat aradık buldum, kendi evim çok rahat fakat aile evim öyle değil.
Sorun şu ki, üst katım her gün ev süpürüyor. Kendisiyle zaten banyo yıkadığı için bizim banyonun şıpşıp akıtmasından limoniydik. Yıkama diyoruz yine yıkıyor.
Her gün ev süpürülür mü? Her gün koltuk çekmesinden, 1-2 saat süren süpürgesinden yemin ederim bıktım usandım. Eşinin arayıp tehdit etmesi de cabası. Ben direkt şikayet etmekten yanayım fakat bizimkiler uğraşmaz.
Her gün parkeleri kazıyor resmen. Nişanlımla telefonda konuşurken kaç kere denk geldi o da biliyor. Bizim küçük dikey süpürge var bazen onu her gün takarız maksimum taş çatlasın 10 dk sürer. Normal süpürge de haftada 1.
İnsan üşenmez mi ya? En temiz sensin bravo madalya verilecek 🙌 Temizliği kendisine gürültüsü bize.
Bir kedi ve bir bebek annesi olarak her gün bazen Günde 2 defa ev süpürdüğüm oluyor çünkü kırıntı dökülüyor tüy dökülüyor saçımız kılımız yerlere dökülüyor ve benim görüpde süpürmeden geçmeye tahammülüm yok.

Bence herkes birbirine saygı duymak zorunda buradaki yorumlara bakmayın. Her gün evi süpürebilir ama her gün cart curt koltukları çekemez koltuğun altını süpürmek istiyorsa koltukları yatağını yükseltebilir ya da o modelleri tercih edebilirdi bu sayede çekmesine gerek kalmadan süpürebilirdi. Eğer giderlerinde sorun varsa yaptırmak zorunda. Öğlen 2 3 aman gündüz vakti diye kimseyi rahatsız etme hakkı olamaz uyuyan bebek olur hastası yaşlısı olur misafiri olur. Yöneticiye bu durumu paylaşın tavanınızın aktığını söyleyin yaptırmaları için konuşsun yoksa dava açarsınız.

Her gün ev süpürmeyenler bana daha garip geliyor, her yerden toz girişi oluyor. Dikey süpürge günde birkaç kez çalışıyor, ardından açık yerleri mopluyorum. Evde olmadığımda da robotu çalıştırıyorum.

Gece yarısı süpürge açmıyorsa, yapacak bir şey yok. Tabii ki bir de şu önemli normal süpürme dediğiniz kadar rahatsızlık vermez, aranızda husutmet mi var inadına mı paldır küldür temizlik yapıyor?

Bence herkes birbirine saygı duymak zorunda buradaki yorumlara bakmayın. Her gün evi süpürebilir ama her gün cart curt koltukları çekemez koltuğun altını süpürmek istiyorsa koltukları yatağını yükseltebilir ya da o modelleri tercih edebilirdi bu sayede çekmesine gerek kalmadan süpürebilirdi. Eğer giderlerinde sorun varsa yaptırmak zorunda. Öğlen 2 3 aman gündüz vakti diye kimseyi rahatsız etme hakkı olamaz uyuyan bebek olur hastası yaşlısı olur misafiri olur. Yöneticiye bu durumu paylaşın tavanınızın aktığını söyleyin yaptırmaları için konuşsun yoksa dava açarsınız.
Yorumunuz için size gerçekten çok teşekkür ederim. Konuyu o kadar saçma yerlere saptırdılar ki. Yok milletin banyosuna karışmayın yok milletin temizliğine karışmayın.
Zaten muhtemelen bu arkadaşlar da şikayet ettiğim durumun aynısını yapıyor.
Herkes ev benim istediğimi yaparım dese neler olur neler.

Ev her gün supurulur tabii ama böyle çekmeli itmeli şekilde değil. Başlığı parke konumuna alırsın hars hars ses çıkmaz, insan kendi de rahatsız olur o sesten, ne acayip insanlar var.

Konu sahibi sigortanız yok mu? Varsa haber verin sigortacıya, mecburen gideri yaptırmak zorunda kalırlar.

Gece yapmıyorsa gündüz vakti yaptığı işe güce karışma hakkınız yok.Çocuklu ev hergun süpürge istiyor.
Bendede 2 çocuk var ve evet hergun süpürge açıyorum mecbur

Süpüren süpürür, uyku saatleri dışında bir şey diyemeyiz. Benim de komşum her hafta sonu 7de tadilata başlar, ama apartman sözleşmesinde sadece 22:00-07:00 arası ses yapmak yasak olduğu için diyebilecek hiçbir şeyim yok maalesef..

Makul saatlerde süpürdükten sonra karışamaz siniz. İnsanlar kendi evinde put gibi oturacak değil ya..illaki ses olur. Yaşam belirtisi. Belli bir desibeli asmadigi sürece sikayetiniz de dikkate alinmaz. Süpürge sesinin o limiti asacagini sanmıyorum. Yüksek sesle müzik dinlemek, yüksek sesle TV dinlemek, bağırmak çağırmak gibi şeyler olmaması gereken. Ama insan evinde temizlik yapar gün içinde buna karışamazsiniz ki

Her gün evde oturuyorsa süpürgeyi açar tabi. Sabah 7 de ise gidip akşam 8 de eve dönse eli kolu kalkmaz o kadar ev işine.
Hergun supurge 10 dakika mesela mutfak falan kahvaltı sonrası akşam yemeği sonrası okey ama 2 saat supurge her gün okb belirtisi.
Kedilerim var kumları nedeniyle kumun olduğu bölgeyi gün aşırı supuruyorum. Tüm ev için haftada 1 ya da 2 anca. Çalışınca eve gelip seriliyor insan.

Benide alt komşum şikayet etmişti hergün ev süpürülür mü diye. Sabah 11 akşam 7 arası problem görmüyorum. Yeni evimde de süpürüyorum çünkü mutfağım amerikan ve bir kedi sahibiyim. Mecburum yani

Verdiğiniz örneklerde çok saçma. Evde topuklu ayakkabı giymekle temizlik yapmak aynı şeyler değil.

Herkese merhaba.
Çocuğun olunca anlarsın çocuklu ev malesef günde 3-4 kere bile süpürülür
Ben en alt kattayım üste sesim çıkıyor oturan ablaya dedim benim çocuklu olduğumu biliyor sabah erken açmam, pazarları öğlen olmadan süpürge açmam
Sabah 10 akşam 8-9’dan sonra da süpürge açılmaz
Fakat gün içinde isterse on kere açar evi pisleniyorsa kadın ne yapsın
Temiz evi temizlemez kimse rahat ol canım

Herkese merhaba.
Dün süpürgeyi açmadım evi b.k götürüyo kalkıp süpüreyim bari☹️tam unutmaya çalışırken bu yazıyı gördüm artık mecbur süpürücem🥹

Herkese merhaba.
evin her gün süpürülmemesi asıl sorun 😂 ben her gün süpürür silerim valla. üst kat komsum da sağ olsun artık bir uyum yakaladık aynı saatlerde başlıyoruz süpürmeye 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X