Bitmeyen komşu gürültüsü

Aynen ben zaten üst komşudan rahatsız olduktan sonra daha da özen gösterdim yukarıdan böyle ses geliyorsa bizim de sesimiz aşağıya mutlaka gidiyordur diye. Ben yukarı doğru bağırdım geçen de gidiyor mudur ki acaba sessiz olun biraz diyorum ama anlayışsız insanlar belli çünkü uyarıldıkları halde geçenlerde yine akşam 6da ev süpürüldü. Beni bir kere uyarsalar utanırım dikkat ederim. Kimse uyarmadığı halde aman aşağıdakiler rahatsız olur tv sesi aşırı yüksek olmasın diyoruz. Anlayışsız insanların apartmanda oturmamasından yanayım. Bir kere uyarıya daha dikkatli olması gerekirken hiç aldırış eden olmuyor ne garip
Aksam 6 geç bir saat değil ki havalar bile aydınlık.

Benim de alt katta ki oturan komşu evini hep gece yarısı supururdu gece 12-1-2 5-10 dk birşey değildi başladımi saatlerce supuruyordu en sonunda yönetim devreye girdi bir daha yapmadılar gece yarısı o ses resmen evin içinde süpürge açmadığı zaman oğlu son ses müzik açardı gece yarısı artık ses yok tabi.

Sabahlari çok erken bir saat değilse sorun yapılmamalı bence.

Üst komşuya söyleyelim de yürümesinler evde süzülerek gezinsinler, temizlik yapmayıp pisliklerinde boğulsunlar, dumanla iletişim kursunlar, asla sevişmesinler. Çünkü alt komşuları kpss’ye hazırlanıyor. Bütün üst komşular alt komşuları kpss’ye hazırlanırken kendilerinden ödün vermekle yükümlüler. Normal normal evin içinde yaşamak, yaşamsal sesler çıkarmak da neymiş. Terbiyesizler 🤬

Merhaba arkadaşlar benim sorunum bitmeyen komşu gürültüsü. Üst kat komşumun gürültüsünden bıktım. Önce ev süpürme sorunu vardı akşamları ev süpürüyor ve inanılmaz bir ses oluyordu süpürgeyi yere sürttükçe aşırı bir ses oluyordu neyse biz bunu yöneticiye dedik adama söylemiş eşine söylesin diye. Bir müddet ses kesildi ama bu kez de her sabah süpürme olayı oldu. Bir gün yine akşam süpürdü (bunu dememize rağmen yine yaptı yani) biz de sopayla tavana vurduk kesildi. Sabah süpürmelerini görmezden gelmeye çalıştım yeter ki akşam süpürmesin dedim. Öyle bir ses ki aşırı rahatsız ediciydi ve ben KPSS çalışan birisiyim halimi siz düşünün. Son zamanlarda sabah süpürmeleri bitti ama şimdi de konuşma sesleri geliyor bir adam konuşuyor düşünün tv izliyorsunuz arkada bir mırıltı tarzı ses geliyor sevdiğiniz diziye odaklanamıyorsunuz batıyor ya da ne bilim kafa dinleyeyim diyemezsiniz. Kaç kere sopayla vurdum yukarı doğru bağırdım bir ihtimal duyulur diye ama ne çare... Şimdi de sabahtan beri tak tuk tak tuk sesler geliyor ara ara yere bir şey atıyormuş gibi ama ne olduğunu da çözemedim ki. İşin özeti en özel anlarına kadar (karı koca ilişkisine dair) evimizde. Kardeşim 1 ay yatak odalarına denk gelen odada uyudu kızın psikolojisi bozuldu yani o seslerden. Yöneticiyi en son aradığımızda eşime sen git kapısına demişti bir de sen söyle şu süpürme olayını filan ama insan da bilemiyor ki nasıl insanlar gidemiyorsun. Çaresiz katlanıyorsun. Polise şikayet etsen olay büyüyecek. Napacağımızı bilemiyoruz artık. 3-4 ay sonra buradan gideceğiz ama KPSS zaten zor süreç insan hiçbir şeye tahammül edemiyor ses desen en ufak ses batıyor bunların sesleri nasıl batmasın. Binanın mimarisi o kadar enteresan ki duvarlar ince yatak odamıza yan tarafın yatak odası arası bir duvar var oraya gitsem ses var. Başka bir odamıza yan dairenin oturduğu oda bitişik ses var. Yani tek çare dua ediyorum kulaklık takıyorum sabır diliyorum. Hepsi neyse de üst komşuya nasıl bir çözüm bulacağım 😞😞
Ben napim ben bana da sana da yardım etsin rabbim kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayız lojmanda oturuyorum karşı komşuda var bir çocuk bide 7/24 misafiri eksik olmuyor artı alt karımda var bir komşu 3 bebek kapılar her çarptığında bina sallanıyor kaçkere uykumdan uyandım sıçrayarak bide alt üstü ilişkileri olan insanlarız buna rağmen biraz özen göstermek yok malesefff bende çocuk da yok ses etmiyorum ama gerçekten çileden çıktım bu evden de komşulardan da bıktım 😩😩😩

Valla sormayın. O evdeyken uyudugu ıcın mutfakta ıs bile yapmak istemiyorm. Cunku odadan odaya bile cok ses gidiyor. Vardiyalı iş cok kotu oluyor eger aile isen. Duzensiz oluyor ev hayatı.
Evet aynen. Ben bekliyorum gitsin ondan sonra toparlıyorum ama işte bazı işleri yapmak mümkün olmuyor. Sabah çok erken akşam da çok geç saatlere denk geliyor

Üst komşuya söyleyelim de yürümesinler evde süzülerek gezinsinler, temizlik yapmayıp pisliklerinde boğulsunlar, dumanla iletişim kursunlar, asla sevişmesinler. Çünkü alt komşuları kpss’ye hazırlanıyor. Bütün üst komşular alt komşuları kpss’ye hazırlanırken kendilerinden ödün vermekle yükümlüler. Normal normal evin içinde yaşamak, yaşamsal sesler çıkarmak da neymiş. Terbiyesizler 🤬
utanmasa osurmasinlar ses geliyor diyecek

Valla keşke apartmanda oturmayı bilmeyen insanlar oturmasa bende üst kat komsumdan şikayetçiyim hiç saygıları yok gecenin 4 ne kadar bam bam çocuğu koşuyor kendileri bağıra bağıra konuşuyorlar o saat olmuş dimi istersen sabaha kadar otur ama o saatte edebinle sessizce konuş ama nerde onları dinliyorum resmen uyuyamıyorum gözümü kapatıyorum tam dalicam güm güm çocuk tepeden koşuyor 3aylik 5 aylık değil çocukları nerdeyse 2 yaşında geceleri uyuyabilir yani ama eşi gece 1 de geliyor diye işten bütün sesi çekmek zorundayız sanki gece 1 de işten gelen eşi 8 de gelmiş gibi ses yapıyorlar bence bu saygısızlıktan başka birşey değil. Benim altımda insan var ama bir kere rahatsız etmedik onları

Ay yok artık benim günlük 15 dakika. Detaylıysa yarım saat 🤣
Saç baş yolduracak cinsten.
Ciyirt ciyirt diye bir ses çıkıyor bir de nasıl beceriyordu bilmem.
Sonra ucunu çıkarıp borusuyla sürtüyordu ayrıca.
Dışardan duyuyorsam napsam da eve girmesem diyordum.
Sağolsun bazen hergun yapsa da genel olarak iki günde bir yapiyordu ama.:KK70:

utanmasa osurmasinlar ses geliyor diyecek
Sesimi çıkarmayayım dedim ama bu nasıl bir şey ya ben burada kendimce sorun ettiğim bir şeyi söyledim haksızsam dahi bu şekilde kimseyi linç edemezsiniz ben burada sizin dalga konumuz olmak ya da sizin azarınızı işitmek için konu açmadım. Benim evimde yaşıyor musun da konuşuyorsun ben yıllardır apartmanda yaşayan biriyim ve ilk kez böyle bir durum yaşıyorum 30 yıldır böyle bişey yaşamamışım normal dereceli bir ses değil ki diyorum bu şekil yorum yapan kimse onlara da lafım biraz terbiyenizi takının kimseyi azarlama tersleme hakkına sahip değilsiniz sizin gibi insanlara iki kelime laf bile çok birine bir şeyi anlatırken onu usulünce demenin de yolu vardır. Ne bu be dalga geçmeler ters twrs cevaplar. Burada kaç kişi cevap veriyor haksız da bulsa güzel güzel ifade edenler var. Önce bir üslup öğrenin. Canınız sıkılmış sizin heralde ortalık karıştırmaya yer arıyorsunuz

Kusura bakmayın da siz ses görmemişsiniz. Akşam 7ye kadar süpürge açılabilir,heleki çocuklu bir evse. Şikayet ede ede yönetici bile ciddiyr almıyor sizi. Bu sefer sabah süpürmesin ee bu kadın nasıl,nezaman temizlik yapsın? Eski üst komşumda bir ses vardı bariz duvarlara vurdura vurdura geç saatte süpürürdü,5yaşındaki çocuğu gece 2-3e kadar koşardı. Gece 2de tak tak okey taşı sesi çekerdim balkondan. Bir iki uyardım ama o zaman bile çekine çekine dedim. Sizde fazla hassasiyet var sanırım. Günümüz evleri zaten kagıt misali. Cidden konuşma sesi net birşekilde geliyorsa,azıcık gürültü yapılınca normal gelen sesler. Gidecekmişsiniz madem en son kata gidin,cidden ses hassasiyeti olan bir insana tık sesi bile dokunuyor.

Ooff off aynı sorun bızdede var. Hem milletin sesi evin ıcınde hemde bizim sesimiz gitmesin diye ugrasıyorz.. İki yonlu stres.. Konusamıyorz yuksek sesle.cogu zaman konusulanlarda duyuluyor yanı. Gecen gun alt kat evin annesi kızına `` kumandayı ver``diyor.. net duydum yanı.. Cok sınır bozucu bısey. Bu son yapılarda cok oluyomus bu sorun.. Son zamanlarda herkes sikayetci malesef..
Bizim duvarlarda cok ince tum bina bizim.evde yasiyormus gibi 😂😂.haliyle bizimde sesimiz gidiyodur 🤭🤭. Ben o yuzden 2haftadir oturma odasimda yatiyorum gece beslenmesini lesmek icin aglama sesinden komsular rahatsiz olmasin diye

Sesimi çıkarmayayım dedim ama bu nasıl bir şey ya ben burada kendimce sorun ettiğim bir şeyi söyledim haksızsam dahi bu şekilde kimseyi linç edemezsiniz ben burada sizin dalga konumuz olmak ya da sizin azarınızı işitmek için konu açmadım. Benim evimde yaşıyor musun da konuşuyorsun ben yıllardır apartmanda yaşayan biriyim ve ilk kez böyle bir durum yaşıyorum 30 yıldır böyle bişey yaşamamışım normal dereceli bir ses değil ki diyorum bu şekil yorum yapan kimse onlara da lafım biraz terbiyenizi takının kimseyi azarlama tersleme hakkına sahip değilsiniz sizin gibi insanlara iki kelime laf bile çok birine bir şeyi anlatırken onu usulünce demenin de yolu vardır. Ne bu be dalga geçmeler ters twrs cevaplar. Burada kaç kişi cevap veriyor haksız da bulsa güzel güzel ifade edenler var. Önce bir üslup öğrenin. Canınız sıkılmış sizin heralde ortalık karıştırmaya yer arıyorsunuz
öyle saça böyle tarak

valla haklı da olsanız haksız da olsanız anladığım kadarıyla bu gürültüler kesilmeyecek. ki gürültü denir mi o da ayrı mesele. akşam 6'da süpürge açmakta bi anormallik yok. kaldı ki akşam yapmayın demişsiniz, sözünüzü dinleyip sabah yapmaya başlamışlar. komşu gürültüsü hepimizin ortak sorunu. binalar, duvarlar aşırı iğrenç. ki ben de sesten nefret eden bir insan olmama rağmen insanları suçlamak yerine rahatsız olduğumda inşaatı yapana söverek rahatlıyorum. çünkü ben de her şeyi duyuyorum yani konuşma seslerini, yürüme seslerini, terlik seslerini, kapı açıp kapama seslerini, musluk açmasından tut da daha neler neler :KK70: bir de benim üstteki her gün mutlaka bi 5-10 dk en az tadilat yapar. çareyi sallamamakta buldum yani napayım. kulaklıklar, kablolu kablosuz, hepsi en yakın dostum oldu. ki ben de hiç sevmem sesi gürültüyü. ama duvarlar aşırı ince.

yatak odası sesine gelince ona da karışamayız mesela. bence komşunuza bilenmeyin boş yere kendinize zarar. ki şöyle çok net bişey söyleyeyim size, saydıklarınızın hiçbiri aslında gürültü değil :KK70: yani gürültünün hasını yaşamış ve bu yüzden taşınmış biri olarak söylüyorum. boşverin yani geceden sabaha kadar olmadığı sürece ne ses gelirse gelsin. en fenası gece bitmek bilmeyen her türlü sestir. bunu yaşamayan diğer seslere gürültü demesin :KK70: madde bağımlısı psikopat komşumun günün 17 saati falan devamlı delirme, bağırma ve aşırı yüksek sesle tv müzik dinlemesi sonucu 2 ayda sadece toplam 7-8 gün uyku uyuyabilmiş ve dayanamayıp taşınmış biri olarak söylüyorum bunları. evet ciddiyim kimseyi trollemiyorum ben bunu yaşadım.

çözümü yok söylediklerinizin, kafanıza takmamaya çalışın.

Arkadaş biraz esprili bir dille belirtmiş ama söylenmek istenen aynı. Anlattığınız gibiyse üst katınızda herhangi bir gürültü yok, siz gündelik olağan seslerden rahatsız oluyorsunuz. Bu konuda da bir şey yapamazsınız. Normalin dışına çıkan durumlar için şikayet hakkı kullanılır, sizin süt komşunuzun yaptığı ev süpürmek konuşmak ve sevişmek. Anladığım kadarıyla hepsi de normal saatlerde. O yüzden rahatsız olma hakkınız varsa da şikayet edip insanlara huzursuzluk vermemelisiniz. Süpürge konusunda da saatinden rahatsız değilim demişsiniz ama ben tam anlamadım, direkt evi süpürmesinden mi rahatsızsınız yani? Bu konuda bir şey yapamazlar ki... Bence bir daha şikayet etmeyin, önceki yorumunda da dedim kulak tıkacı veya kaliteli gürültü önleyici kulaklık alabilirsiniz.

Aynen ben zaten üst komşudan rahatsız olduktan sonra daha da özen gösterdim yukarıdan böyle ses geliyorsa bizim de sesimiz aşağıya mutlaka gidiyordur diye. Ben yukarı doğru bağırdım geçen de gidiyor mudur ki acaba sessiz olun biraz diyorum ama anlayışsız insanlar belli çünkü uyarıldıkları halde geçenlerde yine akşam 6da ev süpürüldü. Beni bir kere uyarsalar utanırım dikkat ederim. Kimse uyarmadığı halde aman aşağıdakiler rahatsız olur tv sesi aşırı yüksek olmasın diyoruz. Anlayışsız insanların apartmanda oturmamasından yanayım. Bir kere uyarıya daha dikkatli olması gerekirken hiç aldırış eden olmuyor ne garip
akşam 6 da ev süpürülür işten gelmiştir gündüz evde yoktur vs.saat 9 dan sonra süpürülmez.siz fazla takıntı yapmışsınız bu komşuyu ders çalışacaksınız diye insanlar doğal hayatlarını yaşamasın mı?kulak tıkacı alın takın oldu bitti .ya da kütüphaneye gidin ders çalışmaya

Bizim duvarlarda cok ince tum bina bizim.evde yasiyormus gibi 😂😂.haliyle bizimde sesimiz gidiyodur 🤭🤭. Ben o yuzden 2haftadir oturma odasimda yatiyorum gece beslenmesini lesmek icin aglama sesinden komsular rahatsiz olmasin diye
Valla pinko hıc sorma. Orası ayrı Bi stres. Bizim caprazdaki cadıyı dovmzsem iyidir. Bi defasında bebe uyandı sabah saat 8 bucuk cıvarı yani okadar erkende degılki bu evde bebek var yani.sadece pışpış yapıyor annem o cadoloz kadın hemen duvara vuruyor. Gece beslenmesini keserken ınsallah vurmaz dekmugu yer yosam 🤣gıcık oluyom zaten dovustuk bi kere elimden zor aldlar🤣değil tabi ama o noktaya gelecektik🤣

Valla pinko hıc sorma. Orası ayrı Bi stres. Bizim caprazdaki cadıyı dovmzsem iyidir. Bi defasında bebe uyandı sabah saat 8 bucuk cıvarı yani okadar erkende degılki bu evde bebek var yani.sadece pışpış yapıyor annem o cadoloz kadın hemen duvara vuruyor. Gece beslenmesini keserken ınsallah vurmaz dekmugu yer yosam 🤣gıcık oluyom zaten dovustuk bi kere elimden zor aldlar🤣değil tabi ama o noktaya gelecektik🤣
Hahajajjaja valla bak dusunceliyim hergun 2 yatalkaciyorum 🤣🤣ama artik cok yorukdum is yuku sonucta böğün odamdayim yatami kocami ozlemisim 🤣🤣🤣.

X