Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

teşekkür ederim tatlım Allah gönlüne göre versin seninde. hemen edinmeye çalışacağım o kitabı. birde hatice anamızın hayatını anlatan kitabı okumak istiyorum. bir dostum bana halit ertuğrulun kapanma ile ilgili bir kitabının olduğunu söyledi ama oda hatırlamıyor

canim benim ben simdi daha iyi anladim sana ne lazim :)
güzel bir liste hazirliyacam sana insaALLAH :) bu ara mesaj kutun dolmus temizlenmek istiyormus :)

ayyy kimsecikler yokmu topigimizde????
neredesiniz kizlar????
güzel haberlerinizi bekliyoruz, yoksa ben geldim diye mi kactiniz....

Öncelikle çok güzel bir başlık, başlığı açan arkadaştan Allah razı olsun, yazılanların tamamını okuyamadım ama birazına göz gezdirebildiğim kadarıyla kitap tavsiyeleri isteyen arkadaşlar olmuş, bu arkadaşlara ben Hz. Muhammed'in hayatını anlatan kitapları özellikle tavsiye ediyorum, hem o günün şartlarını daha yakinen tanıyabilmek hem peygamberimizin pek bilinmeyen tarafı olan özel hayatındaki hal ve tavırlarını öğrenebilmek adına bu kitaplar çok güzel kaynaklar, yazar olarak N.Fazıl'ın Çöle İnen Nur olabilir veya Hamidullah olabilir.
Mesela şu anda benim ilgimi çeken bir kitap da Hz. Hatice'yi anlatan "Aşka aldanmış bir ömür" adını taşıyan Nurdan Damla'nın bir kitabı, inşallah bu kitaplar bizim biraz daha islami hassasiyetimizin artmasına vesile olur.

evet bende onu okumak istiyorum. yarın bir kitabım vardı kuran surelerinin kimliği diye onu değiştirmeye gideceğim. onun yerine bu kitabı alacağım. hayırlara vesile olsun herbirimiz için.

hosgeldin canim böyle bir konuya hepimizin cok ihtiyaci var...
evet canim siyeri nebi Efendimiz sav hayati bende herkeze tavsiye ediyorum bir mümin nasil olmali ordan ögreniliyor...
hz. hatice annemizin o kitabini biliyorum ama yazarini tanimiyorum o yüzden biraz teredütlüyüm her yazar okunmuyor malesef sen okudun mu o kitabi? yamuk mamauk bilgiler yoktur icinde insaALLAH :)

evet bende onu okumak istiyorum. yarın bir kitabım vardı kuran surelerinin kimliği diye onu değiştirmeye gideceğim. onun yerine bu kitabı alacağım. hayırlara vesile olsun herbirimiz için.

suracim kesinlikle dogru karar verdin onu degistir insaALLAH o yazarin kitaplarini Kimseye tavsiye etmiyorum! :)
insaALLAH canim hayirlara vesiler olur... senin niyetlerin zaten cok güzel ama sunu unutma oda RABBIMIZIN sana bir rahmeti hamd olsun:)

[video=youtube;cjzLxJWjtpU]http://www.youtube.com/watch?v=cjzLxJWjtpU[/video]

mutlaka izleyin ( insaALLAH RABBIMIZ namazlarimizi daim eder...amin

Son düzenleme:

Şükürler olsun 2 aydır düzenli kılmaya çalışıyorum.Çok yorgun olupta kılmadığım an o vicdan azabı yetiyor....

Ama tmm be kalkıyorum şeytan sana yenilmiycem diyorum öyle hoşuma gidiyor ki şeytana yenilmediğimi bilmek...Hasta olduğum zamanlar özlüyorum hatta namaz kılmayı...Gerçekten insanın namaz,abdest derken başka bir şey düşünmeye fırsatı olmuyor.Kötüük kalmıyor içinde...Sürekli abdestlisin ibadettesin var mı daha güzeli...En önemliside sabah namazıymış...Melekleri yollarmış Allah sabah namazına...Ona daha hevesle kalkmamızı nasip etsin Allah...

Ben kabir azabı namaz kılmadığım için yaşayacğım pişmanlığı düşününce çok etkileniyorum.Ve pişman olmak isstemiyorum.ALLAH HEPİMİZE SON NEFESE KADAR İMANLI OLMAYI,NAMAZ KILMAYI NASİP ETSİN...

amin canim cümlemize insaALLAH...
eee canim düsün sen bir hirsizsin bos bir eve girermisin soymaya? hayir dimi, iste seytanin isi gücü de imanli olanlarla yoksa ugrasirmiydi bizlerle namaz kildirmamak icin anlimiz secdeye varmamasi giiybet ettirmek icin elinden gelen hertür hiyleleri yapior aman dikkat et güzel kardesim hep o sana agirlik verdiginde kir bacagini al abdestini gec huzura...
Efendimiz sav sahabeye sormus, Sizden birinizin kapısının önünden bir nehir aksa ve bu nehirde hergün beş kere yıkansa, acaba üzerinde hiç kir kalır mı, ne dersiniz?"
Sahabe, "Bu hal, dediler, onun kirlerinden hiçbir şey bırakmaz!"
Efendimiz sav, "İşte bu, beş vakit namazın misalidir. Allah onlar sayesinde bütün hataları siler" buyurdu.
yani her abdest aldigimizda isledigimiz günahlar tum agzalarimizdan akip gidiyor temiz huzura cikiyoruz bunu bilincli yapmak ise apayri bir duygu...
ALLAH ögrendiklerimizle amel etmeyi nasip etsin insaALLAH...amin

Aynen Alllah herkese nasip etsin.2 ay önce kapandım o da çok başka bir huzur...İnşallah hepimiz kılalım namazlarımızı...Aynen şeytanın bacağını kırıcaz inşallah her zaman...

Aynen Alllah herkese nasip etsin.2 ay önce kapandım o da çok başka bir huzur...İnşallah hepimiz kılalım namazlarımızı...Aynen şeytanın bacağını kırıcaz inşallah her zaman...

hamd olsun canim kapanmanada ayri bir sevindim :) RABBIM tamamina erdirsin, ibadetlerimizi daim eylesin insaALLAH...

kılmadığım zaman sanki bi suçlu gibi başım öne eğiliyor vicdan azabı çekiyorum. ama nefsime çok çabuk yeniliyorum. bu sefer hiç kaçırmadan kılıcam dedim bi kaç gün istikrarla devam ettim şimdi yine aksatmaya başladım.:2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…