Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

ben kılıyorum çok şükür rabbime,tabiki arada vakitleri kaçırdığımız oluyor rabbim affetsin inşallahhepimizin namazlarını,dualarının yüce mevlam kabul etsin beni de hiçbir müslüman kardeşimi de incitmesin inşallah.......

Dünya müslüman oluyor..

Biz günde 5 vakit ezan okunan ülkenin evlatları olarak ne yapıyoruz?

Onlar memleketlerinde ezan sesine hasretler belki de

KADIN AĞLAYARAK MÜSLÜMAN OLUYOR - YouTube

aynen öyle canım müslümanız çok şükür memleketimizde yaşıyoruz ezanımızı duyuyoruz ama ah nefsimiz yok muinsanoğluyuz işte gözümüzün önündeki güzellikleri göremiyoruz,herkes birbirinin kuyusunu kazmakla meşgul,insanlara selam veremez duruma geldik vs vs...rabbim hepimize hidayet versin inşallah...

Biz bir şeyler yapmıyoruz ama, -Allah onlardan razı olsun- yurtdışında güzel çalışmalar yapıyorlar.. ve sonradan müslüman olanlar bilinçli müslüman oluyor..

Biz bir şeyler yapmıyoruz ama, -Allah onlardan razı olsun- yurtdışında güzel çalışmalar yapıyorlar.. ve sonradan müslüman olanlar bilinçli müslüman oluyor..

çok doğru söylüyorsun canım....bilinçli müslüman çok az çokkkkk....müslüman ülke miyiz biz diye düşünüyorum bazeno kadar müslümanlıkla alakası şeyler varki rabbim hepimizi hidayete erdirsin...iş işten geçmeden kendi benliğimize dönelim inşallah....sonuçta dünyaya gelme sebebimiz var yiyip,içmeye,gülmeye,eğlenmeye gelmedik kulluk sorumluluğumuz var....

Haklısın canım.. bu işin yolu da eğitim, iyi bir eğitim almak gerek :)

Merhaba kızlar
son mesajımdan sonra bayağı ilerlettim
dışarıdan göründüğü kadar basit olmayan ama aynı zamanda uzun bir iş değilmiş
eksik dualarım ve sıralama şekillerini falan listeledim
benimki dediklerimi anlamıyor hoş bildiğinide anlatamıyor ya neyse
deveye boynun neden eğri demişler kendi işimi kendim gördüğüm için demiş benimkide o hesap oldu
hatalarım var hala bazen kaçıncı rekatta olduğumu unutuyorum yada zanlı sureyi falan atladığım oluyor
neyse çözdüm gibi
ama sabah kalmak zor oluyor onu ne yapacağım ben yaa

Son düzenleme:
fakat garip olan bunca zaman namaz kılmamış biri olarak hatta namazın borç olduğunu bildiğim halde kılmak için kılımı kıpırdatmamış biri olarak şimdi regl dönemine girdim sonuçta izinliyim ama kılamadığım için sıkıntı içindeyim
çok garip çook

Kızlar bende kılıyordum ondan sonra okul vs derken bıraktım. çok huzursuzum. şimdi yeniden başlamak istiyorum. ama o şeytanın vesveseleri yok mu. Allah hepimizden uzak tutsun. Birde tesbih çeken arkadaşlara sormak istiyorum neler yapıyorsunuz. okula giderken gelirken çekmek istiyorum neler ezberlemem gerekiyor. abdestsiz çekebiliyor muyum. birde bana kitap önerebilir misiniz? kapanmakta istiyorum ama okuyup bilinçlenerek bunu yapmak istiyorum.:26:

İnşallah namaz kılmaya başlarsınız en güzel kitap, kitabımız kuranı kerim Tesbih dualarını internette bir siteden kopyaladım
Namazı Yalnız kılmış olan veya imamla kılan kimse, selamın akabinde, (Allahümme entesselamü ve minkes-selamü tebarekte ya zel-celali vel-ikram) der.

Bundan sonra, 3 kere (Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüv elhayyelkayyume ve etübü ileyh) der. Buna istiğfar duası denir.

Sonra Âyet-el-kürsi okunur, 33 kere (Sübhanallah), 33 kere (Elhamdülillah) ve 33 kere (Allahü ekber) denir. Bir kere (La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehül-mülkü ve lehül-hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir) denir. Bunların arasına başka dualar karıştırmak bid’at olur.

tabi ki en güzel kitabımız o. benim bahsettiğim namaz da çekilen tesbih değil normal zamanlarda..

esselamu alykum
kizlar sizi yeni buldum arkadas sayesinde :)
ilk basta cook güzel ve hayatimizda en önemli konuya deginmisiniz konuyu acan bacim ALLAH senden gani gani razi olsun ...
bende ALLAHin izniyle bundan sonra burdayim insaALLAH...
tüm sayfalari malesef okuyamadim atlaya atlaya anca maglum iki cocuk annesiyim isimiz zor :)

gülüm bence zaman belirtmek degil niyetin cok güzel ve hemen baslamak gerek neden cünki o belirtilen vakte kadar yasiyacaz mi acaba elimizde senedimiz yok ki

evet canim a dan z ye kadar sana katiliyorum herseye vakit ayira biliryorsak her vakit bir 5-10 dk mizi, bizi YARADAN nefes alip vermemize sebeb olan binbir cesit nimetlere bogan RABBIMIZIN huzuruna cikmaliyiz!!!
namaz dinin digeridir müminin miracidir...

Aynen işde cnm ya bende nedense ben hep pazartesi gunu başlamayı düşünürüm diyettede böyle ibadetlerdede :) ama yine topluma uyarım bence biraz bekliyelim başka katılanlarda olabilir :)

sakin bekleme hemen basla azrail a.s. nezaman kapina gelcek bilmiyorsun... namaz diyete benzemez canim :)

icinde var ki istiyorsun aslinda hep huzurum yok canim sIkkin deriz ama sebebini bilmeyiz dimi aslinda SIKILAn biz degiliz ruhumuz! cünkü o RABBIMIZI gördü biz hatirlamiyoruz...
Ruhumuz özlüyor huzur istiyor ondan SIKILIYORUZ canimiz
hic vakit gecirme basla kil namzini... ya yatsiyi kildim sabahi kilmadim ögleni kildim ikindiyi kilmadim deme, kilmadiklarini kaza et ama aliskanlik haline getirme seytan caiydirmak istiyor laniye istermi anlin secdeye varsin? gayretli ol cokca ölümü hatirla kendini gaza getir...
deki ALLAHim ben cenneti de cehennemi de istemiyorum ben sadece SENI istiyorum
ALLAHc.c. bizi o kularindan eyler insaALLAH...amin

deme öyle canim is bizde bitiyor iman zayifligi var malesef bizde imanimizi kuvetlestirelim cok kitap okuyalim sohbet dinleyelim ALLAHin izniyle gerisi gelir
yeter ki samimi olalim...

evet bacim laniye ye uymayalim kiralim bacagini RABBIMIzi üzmeyelim hayirli kul ümmet olmaya calisalim insaALLAH...

canim benim ALLAH daim etsin insaALLAH :)
onlar hepsi vesvese kendini namazda odakla, kabe karsinda namaz kiliyorum diye ama oldu ki bi hata eksikli ozaman sehiv secdesi yaparsin fakat bir zammi sure sart o olmadan olmaz sehiv secdesi de kurtarmaz okis :)
sabah namazina gelince erken yatacan :) oda imkanlardan dolayi olmuyorsa saati kur uzak bir yere koy kapatmak icin kalkman lazim :)
ama oda olmuyorsa kalktigin vakit günes dogduktan sonra öglen vaktinin keraht vaktine girmeden kazaasini muhakkak kil kilmamazlik yapma insaALLAH

sakin öyle düsünme cünkü adet halide bizim icin bir rahmetdir her bir damlasi icin onca sevab aliyoruz ve ALLAHcc senin niyetini biliyor kilmak istiyorsun ama regl oldugun icin kilmiyorsun neden kilmiyorsun? cünki ALLAHin emrine uyuyorsun oda ayri bir sevab :)

amiin canim insaALLAH uzak tutar ama bir kere musade almis son nefese kadar ugrasicak :)
canim tespih cekmek icin abdestli olman sart degil her an heryerde zikir edebilirsin tesbih ceke bilirsin hatda sure okuya bilirsin...
kitap olarak ilk basta tam namaz hocasini tavsiye ediyorum...
benim kapanma istegim, bir kitap okumustum dini roman idi ama malesef adini unuttum bir arastirayim belki bulurum onuda sana eklerim insaALLAH
dini romanlarda okuyun cok etkileyici oluyor yazarin adini da eklerim insaALLAH

not: ve güzel kardeslerim dualari ezberlemeden önce kurani kerimi ögrenmenizi tavsiye ederim sonra benim gibi zorluk cekmeyin insaALLAH
cünki arapcada ü I A harfleri yok U i E var ve bazi harflerin okunus seklide ayri oluyor ayin gayin kaf ze harfi 3 cesit peltegi kalini normal olani var mesela onlarida dogru ögrenmek lazim ben baya bi zorluk cekmistim dua lari düzeltmek icin o yüzden tavsiyem basta kurani ögrenelim insaALLAH...

Son düzenleme:

öncelikle hoşgeldin.. bende huzur sokağını okudum. şimdi de bana dinimi anlat ve kuran surelerinin kimliği ile peygamber efendimizin hayatını okuyorum. kapanmak istediğim zamana karar verdim. nişanlandıktan sonra Allahımın izni ile kapanacağım. o zamana kadarda kendimi hazırlıyorum. okuyarak bilgilenerek. evet yarına çıkacağımızın hatta birkaç saniyenin bile garantisi yok. ama bilinçsizcede sadece kapandım olması için kapanmakta istemiyorum. Rabbim hepimize en yakın uygun zamanda nasip eder inşallah..

hosgördüm canim suaracim sana VUSLAT kitabini (yazari fatma temir) onu öneriyorum kesinlikle oku insaALLAH...diger burdaki kardeslerimede tavsiyem :)
ve ayrica kitaplarin yazarlarini cok iyi arastirmak lazim cogu kisi yanlis yönlendirmeler yapiyor malesef 10 anlatigindan ikisi cürük cika biliyor...

aynen öyle bilgi aldığım tek kitabım Kur'an ve anlatıcım babam.. fakat dini hikayelerden çok zevk alıyorum. beni kamçılıyor.. sen kapalı mısın?

aynen öyle bilgi aldığım tek kitabım Kur'an ve anlatıcım babam.. fakat dini hikayelerden çok zevk alıyorum. beni kamçılıyor.. sen kapalı mısın?

kurani kerim olarak kuran-i mecid tefsirli meali hersey apacik tam anlayacagimiz sekilde cok güzel birde bunu herkeze tavsiye ederim :)
evet canim kapaliyim 24 yasinda nasip oldu 18 bucuk yasinda bir kitap okumustum icerigini hatirliyorum ama ismini unuttum malesef o kitabi okuduktan sonra kapanmak istedim ama ozamanlar calisiyordum, ben yurtdisindan geldim, kapanamadim (yani buda bir bahane idi gercegi) fakat dedigim gibi 24 yasinda nasip oldu elhd.
ama o vuslat fatma terimin muhakkak oku canim hatda istersen ben sana hediye olarak yollim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…