Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

kılmadığım zaman sanki bi suçlu gibi başım öne eğiliyor vicdan azabı çekiyorum. ama nefsime çok çabuk yeniliyorum. bu sefer hiç kaçırmadan kılıcam dedim bi kaç gün istikrarla devam ettim şimdi yine aksatmaya başladım.:2:

Bunun icin de Rabbine dua et cnmm

Beni yolundan, huzurundan ayirma ya Rabbi! De

Ben beni biraktigimda sen beni birakma ya Rabbi! De

:)

kılmadığım zaman sanki bi suçlu gibi başım öne eğiliyor vicdan azabı çekiyorum. ama nefsime çok çabuk yeniliyorum. bu sefer hiç kaçırmadan kılıcam dedim bi kaç gün istikrarla devam ettim şimdi yine aksatmaya başladım.:2:

ay canim benim Efendimiz sav bosuna demedi asil büyük savas simdi basliyor diye nefsimizle savasmaliyiz...
ebedi rahatlik istiyorsan yenik düsmemeye calis...
cok cok dua et canim her namazin ardindan ALLAHim sana siginiyorum hak yolundan beni ayirma diye insaALLAH...
canim bu dünya gümüs ahirett ise altin, gümüsü altina tercih etmiyeceksin herhalde...

Son düzenleme:
etmem mi tabiki ediyrum çnkü nefsime yenildiğiminde bilincindeyim... inşAllah tamamen hiç kaçırmayacak şekilde dönerin namaza. dünya malının dünyada kalacağınıda biliyorum bazen öyle pişman oluyorumki yaptığım işlediğim günahlardan öyle büyüyolarki gözümde ümitsizliğe düşmek istemiyorum... Allahım hepimizin kalbine Aşk versin ilahi aşk...

benim duam şeytana uydurup kötüye güldürme oluyor hep.. İlk namaz kılmaya başladığım zamanlarda seytan yakamı hiç bırakmadı. hep kılarken esnedim durdum ama bunu bir hocayla konuşup savasmayı öğrendim. esnediğim anda aklıma peygamber efendimizi getirdim ve inanır mısınız o anda hep esnemelerim kesildi. birde kanal7de bir hocada dinledik anneciğimle. namazı önün cennet arkan cehennemmiş gibi kılarsan işte ozaman secdenin huzurunu iyice yaşarsınız diyordu. kıpırdamadan Hak yolunda olduğunuzun farkına vararak kılarsınız diyordu. ve her namazımı kıldığımda rabbime şükrediyorum beni bu bilince erdirdiği beni onun huzuruna çıkmaktan mahrum bırakmadığı şeytana uydurmadığı için. Allahımıza binlerce kez şükrediyorum şeytanın şerrinden uzak durabildiğimiz her an için..

kızlar bende çok istiylorum ya başlamak umarım yarın :26: ama sanki fbşeyler beni durduruyo

içinde varsa bunu yarına bırakma inan bazen çok geç olabiliyor.. yarına çıkacağımızın garantisi var mı ki.. şükür namazını kıl tövbeni yap Rabbimin izniyle de yarın sabah herkes uyurken kalkıp sabah namazına dur. öyle huzurla uyuyacaksın ki o sabah namazını kıldığın andan sonra..

kızlar bende çok istiylorum ya başlamak umarım yarın :26: ama sanki fbşeyler beni durduruyo

o istek canim cok güzel birsey hamd olsun ruhun istiyor üzülüyor ve özlüyor o RABBINI hatirliyor ruhun ONU gördü...
daha fazla eziyet etme ruhuna kavustur onu RABBINE yarini bekleme hemen al abdestini basla yatsi namazi ile hadi canim hic üsenme seytana düsmana galip gel...

etmem mi tabiki ediyrum çnkü nefsime yenildiğiminde bilincindeyim... inşAllah tamamen hiç kaçırmayacak şekilde dönerin namaza. dünya malının dünyada kalacağınıda biliyorum bazen öyle pişman oluyorumki yaptığım işlediğim günahlardan öyle büyüyolarki gözümde ümitsizliğe düşmek istemiyorum... Allahım hepimizin kalbine Aşk versin ilahi aşk...

sakin mi sakin müminler hic bir zaman ümitsizlege düsmezler
ALLAHin rahmeti o kadar bol ki canim helede o pismanlik var ya birsy dile getirmesen bile icindeki o duygu tövbe oluyor...
hadi canim sende kalk abdestini al güzelce yarini degil yatsiyi kilalim bakin bugün hayirli bir gece cumagecesi güzelce dua edelim birbirimize bakarsiniz bu mubarek gece güzeliklere vesile olur insaALLAH...

o istek canim cok güzel birsey hamd olsun ruhun istiyor üzülüyor ve özlüyor o RABBINI hatirliyor ruhun ONU gördü...
daha fazla eziyet etme ruhuna kavustur onu RABBINE yarini bekleme hemen al abdestini basla yatsi namazi ile hadi canim hic üsenme seytana düsmana galip gel...

sakin mi sakin müminler hic bir zaman ümitsizlege düsmezler
ALLAHin rahmeti o kadar bol ki canim helede o pismanlik var ya birsy dile getirmesen bile icindeki o duygu tövbe oluyor...
hadi canim sende kalk abdestini al güzelce yarini degil yatsiyi kilalim bakin bugün hayirli bir gece cumagecesi güzelce dua edelim birbirimize bakarsiniz bu mubarek gece güzeliklere vesile olur insaALLAH...

nede güzel şeyler söyledin kuzucum ya. Allah iyilerle yanyana etsin seni insallah..

nede güzel şeyler söyledin kuzucum ya. Allah iyilerle yanyana etsin seni insallah..

amiiin canim ama sadece beni degil cümlemizi insaALLAH...ayrica gülüm güzel insan her daim güzel görür bunu untma...

ALLAHc.c. cenneti müminler icin yaratti, cennet bedava cehennem ise hep para, iyi düsünelim iyi tasinalim...
cennetden haric aslinda ibadetleri sadece sadece ALLAH icin yapalim insaALLAH, rabia adeviye hz. dedigi gibi
"Allah'ım! Eğer cehennem korkusuyla ibadet ediyorsam beni cehennem ateşinde yak. Eğer sırf cennet için ibadet ediyorsam beni cennetinden mahrum et. Yok eğer sırf SENIN rızan için ibadet ediyorsam o zaman ey sevdiğim beni kendinden mahrum etme."
ALLAHcc ögrendiklerimiz ile amel etmeyi nasip eder insaALLAH...amin

Son düzenleme:
Zenginin biri, bir gün Peygamber efendimize gelip der ki:

- Ya Resulallah ben mahvoldum!

- Hayırdır inşallah!

- Kervanımı vurdular, soyup soğana çevirdiler, çok perişan hâldeyim.

- Elhamdülillah!

- Ne oldu ya Resulallah? Niye (Elhamdülillah) dediniz?

- Ben de, (Bugün öğle namazının iftitah tekbirini kaçırdım) diyeceksin diye korkmuştum. Bin kervanın vurulsun, ama sen yeter ki iftitah tekbirini kaçırma!

Namaz dinin direğidir.. Nolur kılmaya çalışalım.. Rabbim hepimize nasip eylesin..

Zenginin biri, bir gün Peygamber efendimize gelip der ki:

- Ya Resulallah ben mahvoldum!

- Hayırdır inşallah!

- Kervanımı vurdular, soyup soğana çevirdiler, çok perişan hâldeyim.

- Elhamdülillah!

- Ne oldu ya Resulallah? Niye (Elhamdülillah) dediniz?

- Ben de, (Bugün öğle namazının iftitah tekbirini kaçırdım) diyeceksin diye korkmuştum. Bin kervanın vurulsun, ama sen yeter ki iftitah tekbirini kaçırma!

Namaz dinin direğidir.. Nolur kılmaya çalışalım.. Rabbim hepimize nasip eylesin..

amiiin cümlemize insaALLAH
ya canim taa ozamandan beri hep dünya telasi sevgisi o yüzden bu hale geliyoruz malesef imanimizi kuvvetlendirelim insaALLAH kitap okuyalim sohbet dinleyelim bak nasil sariliyoruz namazlarimiza ALLAHin izniyle...
bu ara patti ile umutikli cikmis insaALLAH namazlarini kiliyordurlar :)
bende yatsimi kilayim canim sonra görüsürüz insaALLAH...:KK54:

Son düzenleme:
amiiin cümlemize insaALLAH
ya canim taa ozamandan beri hep dünya telasi sevgisi o yüzden bu hale geliyoruz malesef imanimizi kuvvetlendirelim insaALLAH kitap okuyalim sohbet dinleyelim bak nasil sariliyoruz namazlarimiza ALLAHin izniyle...
bu ara patti ile umutikli cikmis insaALLAH namazlarini kiliyordurlar :)
bende yatsimi kilayim canim sonra görüsürüz insaALLAH...:KK54:

Allah kabul etsin..

Namaz kılmak kadar huzur verici birşey daha yok dünyada..
Konunuz çok güzel olmuş, hayrılara vesile olur inşallah :KK34:

arkadaşlar bende topiği çok beğendim ve neden ben açmadım bu sevaba ortak olmadım die üzüldüm=) çok sağolsun açan arkadaş ben ortaokuldan beri 5 vakit namazımı kılıyorum öyle ki bir vakit namazımı kaçırmak bana en büyük vicdan azabı olurdu sanırım o duyguyu sadece sabah namazlarında yaşadım uyku malesefki engel olabiliyor zaman zaman ama allahıma binlerce şükür beni her gün 5 kere huzuruna kabul ediyor..buda naip meselesi kiminin alnı secdeye değemiyo malesef..eşim için çok üzülüyorum kılmıyor içim yanıyor sanki onu ateşe atıyormuşum gibi ciğerim yanıyor ben kendimi kurtardım diyemem tabiki allah kabul etsin ama bile bile kılmamak..çok korkunç bir şey.affınıza sığınarak şunlarıda eklemek istiyorum bütün kainat allahı tesbih ediyor vazifesini yapıyor tek asi gelen biziz bizde allahın en üstün tutup da akıl nimetini verdiği ademoğluyuz allah bize seçme hakkı vermiş ama biz irademizi ne yönde kulanıyoruz..son olarak şu tokat gibi cümleyle bitirmek istiyorum ben çok etkilenmiştim okuduğumda HER ŞEYE VAKTİMİZ VAR AMA VAKTİ VERENE VAKTİMİZ YOK...

arkadaşlar bende topiği çok beğendim ve neden ben açmadım bu sevaba ortak olmadım die üzüldüm=) çok sağolsun açan arkadaş ben ortaokuldan beri 5 vakit namazımı kılıyorum öyle ki bir vakit namazımı kaçırmak bana en büyük vicdan azabı olurdu sanırım o duyguyu sadece sabah namazlarında yaşadım uyku malesefki engel olabiliyor zaman zaman ama allahıma binlerce şükür beni her gün 5 kere huzuruna kabul ediyor..buda naip meselesi kiminin alnı secdeye değemiyo malesef..eşim için çok üzülüyorum kılmıyor içim yanıyor sanki onu ateşe atıyormuşum gibi ciğerim yanıyor ben kendimi kurtardım diyemem tabiki allah kabul etsin ama bile bile kılmamak..çok korkunç bir şey.affınıza sığınarak şunlarıda eklemek istiyorum bütün kainat allahı tesbih ediyor vazifesini yapıyor tek asi gelen biziz bizde allahın en üstün tutup da akıl nimetini verdiği ademoğluyuz allah bize seçme hakkı vermiş ama biz irademizi ne yönde kulanıyoruz..son olarak şu tokat gibi cümleyle bitirmek istiyorum ben çok etkilenmiştim okuduğumda HER ŞEYE VAKTİMİZ VAR AMA VAKTİ VERENE VAKTİMİZ YOK...

Yüce Rabbim eşine de namazı nasip etsin, âminn

Son yazdıgın soz gercekten cok guzelmis..

Namazı Kılmayanın Hali
rHadîs-i şerîfte buyuruldu ki:
(Namazı özürsüz kılmayan kimseye, ALLAHü teâlâ onbeş sıkıntı verir. Bunlardan Altısı dünyada, üçü ölüm zamanında, üçü kabirde, üçü kabirden kalkarkendir.

Dünyada olan altı azap:

Dünyada çekeceği azaplar:

1- Namaz kılmayanın ömründe bereket olmaz.
2- ALLAHü teâlânın sevdiği kimselerin güzelliği, sevimliliği kendine kalmaz.
3- Hiçbir iyiliğine sevap verilmez.
4- Duâları kabûl olmaz.
5- Onu kimse sevmez.
6- Müslümanların birbirlerine yaptıkları iyi duâlarının buna fâidesi olmaz

Ölürken çekeceği azaplar:
1- Zelîl, kötü, çirkin can verir.
2- Aç olarak ölür.
3- Çok su içse de, susuzluk acısı ile ölür.

Mezarda çekeceği acılar:
1- Kabir onu sıkar. Kemikleri birbirine geçer.
2- Kabri Cehennem ateşi ile doldurulur. Gece, gündüz onu yakar. Cehennem ateşi dünya ateşine benzemez.
3- ALLAHü teâlâ, kabrine çok büyük yılan gönderir. Dünya yılanlarına benzemez. Hergün, her namaz vaktinde onu ***. Bir an bırakmaz.

Kıyâmette çekeceği azaplar:
1- Cehenneme sürükleyen azap melekleri yanından ayrılmaz.
2- ALLAHü teâlâ, onu kızgın olarak karşılar.
3- Hesâbı çok çetin olup, Cehenneme atılır.)
Namaz kılmayanın ömründe, bereket olmaz. Ömründe, hayır ve menfaat görmez. Ömrü çeşitli hastalıklarla, sıkıntılarla geçer. Ma'nevî huzûru olmaz. Sahip olduğu dünyalıklar onu rûhî sıkıntıdan kurtaramaz

GEÇ OLMADAN KILIN NAMAZI
BORÇUN VARSA KAZA NAMAZI KILARAK ÖDE BORÇUNU YARINA BIRAKMA YARIN NE OLACAĞINI BİLEMEZSİN BELKİDE YETİŞEMEZSİN GEÇİKTİRME TÖVBENİ ALLAH O KADAR RAHMETLİDİR Kİ AFFETMES BENİ DEME ÇÜNKÜ ONDAN BAŞKA MERHEMETLİ VE TÖVBEYİ KABUL EDEN KİMSE YOK TUR !!!
(ALLAH, tevbe edenleri sever)

Namazı Kılmayanın Hali
rHadîs-i şerîfte buyuruldu ki:
(Namazı özürsüz kılmayan kimseye, ALLAHü teâlâ onbeş sıkıntı verir. Bunlardan Altısı dünyada, üçü ölüm zamanında, üçü kabirde, üçü kabirden kalkarkendir.

Dünyada olan altı azap:

Dünyada çekeceği azaplar:

1- Namaz kılmayanın ömründe bereket olmaz.
2- ALLAHü teâlânın sevdiği kimselerin güzelliği, sevimliliği kendine kalmaz.
3- Hiçbir iyiliğine sevap verilmez.
4- Duâları kabûl olmaz.
5- Onu kimse sevmez.
6- Müslümanların birbirlerine yaptıkları iyi duâlarının buna fâidesi olmaz

Ölürken çekeceği azaplar:
1- Zelîl, kötü, çirkin can verir.
2- Aç olarak ölür.
3- Çok su içse de, susuzluk acısı ile ölür.

Mezarda çekeceği acılar:
1- Kabir onu sıkar. Kemikleri birbirine geçer.
2- Kabri Cehennem ateşi ile doldurulur. Gece, gündüz onu yakar. Cehennem ateşi dünya ateşine benzemez.
3- ALLAHü teâlâ, kabrine çok büyük yılan gönderir. Dünya yılanlarına benzemez. Hergün, her namaz vaktinde onu ***. Bir an bırakmaz.

Kıyâmette çekeceği azaplar:
1- Cehenneme sürükleyen azap melekleri yanından ayrılmaz.
2- ALLAHü teâlâ, onu kızgın olarak karşılar.
3- Hesâbı çok çetin olup, Cehenneme atılır.)
Namaz kılmayanın ömründe, bereket olmaz. Ömründe, hayır ve menfaat görmez. Ömrü çeşitli hastalıklarla, sıkıntılarla geçer. Ma'nevî huzûru olmaz. Sahip olduğu dünyalıklar onu rûhî sıkıntıdan kurtaramaz

GEÇ OLMADAN KILIN NAMAZI
BORÇUN VARSA KAZA NAMAZI KILARAK ÖDE BORÇUNU YARINA BIRAKMA YARIN NE OLACAĞINI BİLEMEZSİN BELKİDE YETİŞEMEZSİN GEÇİKTİRME TÖVBENİ ALLAH O KADAR RAHMETLİDİR Kİ AFFETMES BENİ DEME ÇÜNKÜ ONDAN BAŞKA MERHEMETLİ VE TÖVBEYİ KABUL EDEN KİMSE YOK TUR !!!
(ALLAH, tevbe edenleri sever)

bu bilgi nereden alıntıdır sorabilir miyim. dünyada çekilen azaplardan 3. ve 5. madde pek doğru gibi gelmedi bana

canim ALLAH daim etsin insaALLAH ibadetlerini ve esinede tez zamanda husu icinde secdeye varmasini nasip eder insaALLAH
böyle durumlarda bizlere büyük is düsüyor canim yuvayi yapan disi kus dur unutmamak lazim, esini sakin sali verme her farz namazlarin ardindan ilk esine sabir ile dua et...
inanc meselesinde nasil tavirlari bilmiyoruz ama mesela evde iken tv izlemek yerine sohbet acip beraber dinleyin yada eline kitap al bak canim
bugün sunu bunu okudum diye ona anlat onun yaninda oku oda dinlesin seni bakarsin ALLAHin izniyle etkilenir...
bir kitap tavsiyesi ´´namaz kilmayanlarin iki cihanda baslarina gelecek belalar´´ bunu net de aratirsan bulursun insaALLAH...

NOT: günde en azz ALLAHi zikir eden hayvan esekmis (günde 5000 defa) acaba bizler nekadar zikir ediyorz..!

cevabın için teşekkürler canım eşim çok inançlı aslında herşeyi biliyor iman ediyor namazı da başlıyor ama sürdüremiyor vicdanen huzursuz beraber başlıyoruz ben adet olunca bırakıyo oda :KK50:birde iş yerinde yoğunluktan kılamıyo sanırım ama aslında patronları hep kılıyorlar kılcam dese kimse yok demez o kadar üzülüyorum ki.allahım nasip etsin sizde dua edermisiniz kılan arkadaşlarıyla gezilere gittiklerinde hepberaber kılıyorlarmış uyum sağlıyo ..bazen namazı beraber kılalım diyorum cvp vermiyo kılmak istemiyorum diyemiyo vicdanen sen namazını kıl diyo bikere bende kılmıcam artık dedim asla kabul etmedi ben ona numara yaptım halbuki sonradan kıldığımı söyledim.:KK4::KK4:

X