Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

evet benim de öyle zaman az o yüzden şimdi söz verip okunmaması kötü olur.
dediğm gibi tefriciye okuyabilecekler söyler okuyamayacaklar söyler ona göre yapabiliriz bir şeyler çoğunluk ne diyor bakalım:)

Canım nerde ya :) ben hep öyle bir ortamda büyüdüm ama daha öyle bir insan göremedim. Bende dahil olmak üzere birçok tanıdığım kişi selam verip konuşulan konuyla ilgili cevap verir. Aslında böyle olur mu hic. Biz sirtimdaki ok'u namaz kılarken cikarin diyen bir Hz. Ömer biliyoruz. Düşüncelerin çok güzel. Ameller niyetlere göredir unutma :) Ahir zaman Rabbim düzgün namaz kilanlardan etsin bizi. Birde ufak bir dip not paylasayim yeni duydum bunu bu kadar sene sonra. Namazdan sonra salavat getirmezsen namazın tamamlanmamış oluyormuş. Benim gibi bilmeyenler varsa ileteyim

Kızlar ben öneride bulundum ama sizler ne isterseniz söyleyin ona göre yaparız..Var mı aklınızda bir şey listeye gerek yok derseniz o da olur..

Mesela ben 601 besmele çektim kimin ne niyeti var ise olsun diye de olur ama ismen olması daha iyi diye biliyorum..Ne dersiniz var mı aklınızda başka bir şey canlar..

Arkadaşım ben az önce yazdım liste karışır die üni.ye hazırlanıyorum yapamam gibilerinden yazdım ama ben topluma uyarım düzgün bir liste yapılırsa ve herkes verdiği sözü tutup ne işi olursa olsun yaparsa yerine getirise sözünü ben uyarım ama şimdi düşünüyorum bence herkes yapmaz nebileyim işi çıkar falan filan unutur gider bence herkes kendine adasın kendi tefriciyesini yazsın burayada niyetini yazsın o gün ne kdar tefriciye çektiğini yazsın ..Benim şimdiki düşüncem bu ama diyorsanızki liste yapalım listeye uyalım ben uyarım topluma sorun deil pek.

601 besmele ne muradın vrsa olması içinmi?
eğer öyle ise şöyle yapsak.
liste var ya ilk sıradakine yarın isteyen 601 besmele çeksin.ve çektim diye belirtsn.her gün birine çekeriz bu 10 dk bile sürmez.

kısa dualar olursa vakti sınırlı olanda okuyabilir.
örneğin 100 kevser sureside böyle durumlada çok okunur.
ben bir dileğim olduğunda okurm 10 dk dan fazla zaman almıyor.ille herkes her gün okuyacak dye brşey yok sadece okuyann belirtmesi yeter diye düşünyorum

Tamam bende sonradan aklıma geldi..Listeyi takip ederim ama olur ya o gün işim olur bir şey olur birini yazmam kul hakkı geçsin istemem..

Ben biraz da kendimize dersmiş gibi olsun istiyorum tefrice uzun sürüyor..Ama mesela kendimize kota koyalım olur mu günde 100 salavat 601 besmele uyar mı size çeken çektim desin dediğin gibi okuyan yazar..

601 besmele ne muradın vrsa olması içinmi?
eğer öyle ise şöyle yapsak.
liste var ya ilk sıradakine yarın isteyen 601 besmele çeksin.ve çektim diye belirtsn.her gün birine çekeriz bu 10 dk bile sürmez.

Evet annecimmm söyledi bir kaç gün önce..Kısa sürüyor ben bir arkadaşın niyetine okudum bugün sonra da kendime okudum..

Öyle canım ben sadece öneride bulundum..İsteyen yapar isteyen yapmaz..Ama ben alışkanlık olsun istiyorum bu yüzden böyle bir şey sundum..

Amaaa Arkadaşlar sagopam arkadaşı seda için birşeyler yapalım..Rahatsızmış bunun için benim önerim herkes 601 besmele okusun..Ben okuyacağım inşallah okuyan da okudum diye belirsin..

Hatta mümkün ise tefrice okuyalım kaç tane okuyabilirsiniz beni bilgilendirebilir misiniz..Özelden mesaj atın arkadaşlar sayıyı kaçırmamak için atıyorum 500 okudum teslim ettim diye ben duasını yaparım..

canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun gerçekten duaya çok ihtiyacı var

canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun gerçekten duaya çok ihtiyacı var

Ne demek canım benim sağlık olmayınca hiçbir şey olmuyor..İyi bilirim kaç gündür evimi süpüremedim ben bel fıtığı bacağıma vuruyor uyuşturuyor..Çok zor bilirim..

Arkadaşının özel değil ise nesi var canım..Rabbim Şafi İsmi ile Şifa versin inşallah..

Ya Şafi de çekebiliriz..

Kızlar ben müsade istiyorum..Abilerim geldi Anatalya'dan yarın dönüyolar çay servisi yaptım kaçtım ama gideyim yanlarına..

Rabbime emanet olun inşallah canlar..Seda için dua edenler bana özelden yazın olur mu olur ya göremez isem sayfalarda tefrice çekenler için diyorum..

Hayırlı Geceler..

RAbbim sanada şifa versin canım.söyledim

şeytan namaz kılmayanlarla uğraşmazmış.bunu duyunca kendimi çok kötü hissettim.
düşünsenize şeytan bile namaz kılmayanları adam yerine koymazken kim bilir Allah katında ne durumdayız diye düşünerek,
namaz kılmaya karar verdim ama utanarak söylüyorum ki bazı sureleri unutmuşum.onları ezberleyebilmem için bana dua edin Allah rızası için.
umarım bu topik bir vesile olur da namaza başlarız.
haydi kızlar şeytanın vesvesesi varsa bizimde besmelemiz var..

sağol canım 10 dk dolmadığı için mesaj atamadım yarın görüşürüz inşallah Hayırlı geceler

bence bi liste yapılıp hergün bi kişinin niyeti için 601 besmele cekmek daha güsel olur diye düşünüyorum ben.
ceken bildirim yapar.

ben ekledim canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…