Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid - Basur

sabh uyandıgında bardak altına z.yagı koy azcık kuru incir dogra icine onu ye kuru we yas kayısı ye bol bol yedklerine de bkac gun cok dikkat et gecer tabii şimdilik sorasnda tekrarlayblr dkkat etmedkçe...ilgincmis ama 5 gun boyunca kalması mirmirmirmir

enchantres:)çok teşekkür ederim ballı macun bilgileriniz için ,derhal deneyeceğim.doktora gitmeye utanıyorum macun sonucuna göre hareket edeceğim artıksevgiler...

geçmiş olsun elif_e cimbende aynı dertten muzdaribimçare arıyorum,makat içinde kocaman bir mor şişlik var,fasuliye boyutunda!napıcağımı şaşırdım,doktora gitmeyi düşünmüyorum şimdilik,sizlerden okuduklarımı deneyeceğim,sonucuna göre düşünürüm doktora gidip gitmeyeceğimi diye karar verdim utanıyorumdasen ne durumdasın.iyileştimi basurun?iyi gelişme varmı durumunda?tekrar geçmiş olsun

atameken"e
saol cnm benim.allaha şükür yavaş yavaş küçülmeye başladı biliomusun....ben 2 gün e bir sıcak suya oturdum....artık acı,beyaz ekmek,şeftali,baharat,ekşi şeyler,bulgur ve hertürlü bulgurla yapılan hiçbir şey yememeye karar verdim ve başladım...günde 2 lt su içiorum..
ve patlıcan tedavisine başladım. 10 adet kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 10 bardak su ile kaynatıp, bu sudan sabah akşam bir bardak içiyorum..5.günün sonunda tamamen geçtiğini sölediler.benim ki 3 gün oldu.ve küçülmeye başladı...ayrıca mutlaka krem sür..ve özellikle vazelin..sakın wc de ıkınma...zorlama kendini.
bence sende dene cnm çok faydası oluyoır..ayrıca incir ve kaysı yiyorum. gece su dolu bardağa koyup sabah aç karnına ye.suyu da iç..ama sakın iyice iyileşene kadar çok katı yemekler yeme..çorba filan iç.kepek ekmek ye
hadi cnm şifa versin allahım ..bana da cvp yaz iyileşirsen:

elif_e cim ya,allahım sana acil şifalar versin ya,inşşallah ameliyata gerek kalmaz .ben çok sevindim bilgilerinle paylaştığın için,ama incir i ben yatmadan önce yyorum suyunuda içiyorum.yanlışmıki,sabah aç karnına mı içilirki.maranki yatarken diye önermişte,ondan yani...doktorada gitmedim,kendi teşhisimi kendim koymuş oldum ,ilkel biride değilim ama .doktora da gitmeye utanıyorum öpüyorum seni,acil şifalar diliyorum .dediklerine bugün başlayacağım,sonucunu paylaşırım canım..mutlaka.

cnm maranki yi bende dinledim.ama ben sabah yiyorum onu..hem beni zinde tutuyor hemde sindirim kolaylığı sağlıyor..ama özellikle sıcak suya otur..çok feydasını görceksin valla...doktora gitsen de iyi olur aslında sana krem,hap ve fitil vercek..utanmana gerek yok.ben annemi gönderdim mesela.okula gitmem gerekti.annem gidip sağlıkocağında doktora anlattı benim durumu oda ilaç yazdı..

elif ciiim...doktora gittim aniden :)esti,çıktım gittim :)ilaç yazdı:)ayy inanamıyorum ben bu konudan dolayı doktora gittim ay,way başıma gelenleeerr:)rahatladım,bişi yokmuş,sigarayı bırakmıştım,bu durumda ilk üç ay içinde sindirim sorunları yaşanması normalmiş:)cesaretlendirdiğin için sonsuz teşekkürleeerr canıımm:)öpüyorum seniii:)sen nasılsın bu arada?geçtimi?

2 aylık bebeğim var.doğumdan önce basur ara ara tekrarlıyordu doğumla birlikte iyice arttı. bahsedilen patlıcan suyu,ahududu yaprağı vs.. bunları içersem emzirdiğim bebeğime zararı olurmu.cevap verirseniz sevinirim.

bende de var bu berbat hastalık...doktora da gidemiyorum utanıyorum, bayan genel cerrah da zor bulunuyor zaten. yediklerine çok dikkat etmek lazım, özellikle kabızlık tetikliyor bu hastalığı...ama yediklerine her zaman dikkat etmek de zor oluyor birkaç ayda bir çekiyorum ama dayanamıyorum artık gözümü karartıp doktora gideceğim ve ameliyat olmak isteyeceğim. daha yaşım da küçük ömür boyu çekemem bu işkenceyi, insanın morali de çok bozuluyor ya...off ne diyim allah bu hastalığı çeken herkese şifa versin

bende de uzun zamandan beri hemoroid sıkıntısı vardı.. 2 gün önce gece sabaha kadar uyuyamadım, oturamadım, yatamadım, şişliklere elleyemedim valla sabahı zor ettim ve sabahın 6 sında kalktım gittim genel cerraha. doktor baktı ve sabaha kadar nasıl bekledin, artık en ileri safhaya gelmiş bu dedi ve hemen ameliyata aldı beni.

dün ameliyat oldum, bu sabah evdeydim. şimdi ameliyat ağrısını düşünenler olacak belki... ameliyat olana kadar çektiğim acının yanında devede kulak gibi şimdiki ağrım.. evden ağlayarak çıktım, gülerek döndüm.. ameliyat olması gereken arkadaşlar hiç çekinmeyin göstermekten. günde kimbilir kaç kişi geliyordur hemoroid için. biyerde okudum, her 2 kişiden biri hemoroidmiş.

canım peki hangi yöntemi kullandı doktorun biliyor musun? ve hangi hastaneye gittin? ameliyat ne kadar sürdü,tekrarlama riski var mı ameliyattan sonra? ben dayanamayacağım artık, aksilik de bu ya pazar tatile gidiyorum şimdi kremlerle idare etmeye çalışıyorum ama 2 gündür hiçbir iyileşme yok...utanıyorum muayeneden ama bıktım artık gerçekten. ne şanssızım

aslında bilmiyorum hangi yöntem olduğunu ama genel anestezi altında oldu ameliyatım. bende 2 tane kocaman olmuş meme vardı onları aldı. birer tane de dikişi var, birkaç gün içinde kendiliğinden düşecekmiş. yaklaşık 1 saat sürüyor ameliyata girip odaya çıkmak. tekrarlama riski çok düşük bir ihtimal de olsa var. doktorum sebze ye bol bol dedi. kabızlık ve ishal hemoroidi tetikleyen en önemli etkenlermiş. bol su içmem gerek, ılık suya oturacakmışım, bir de artık günde 1 paket activia yoğurt yiyecekmişim.

ben beylikdüzündeyim. medi life hastanesine gittim. hastane veya doktor araştırma fırsatım olmadığı için bana en yakın hastaneye gittim ama şükür ki iyi çıktı doktorum. kurtuldum valla darısı başına...

Son düzenleme:
cnm ben de ağrısı yok şuan allahıma çok şükür..içtim o patlıcan suyunu filan..ağrım filan yok...öncede dedğim gb çok fazla kanamam ve ağrım vardı ayrıca mosmordu...şimdi hiçbiri yok..
bu belkide kullandığım ilaçlardan dolayıda olmuş olabilir.fakat şişlik geçmedi hala..1 ay oldu tam...
wc de kendimi hiç zorlamıyorum..ve 2 lt suyumu mutlaka içiyorum,acı,bulgur kesinlikle yemiyorum...kepekli ekmek yiyorum..1 ay içinde çok şükür kabız olmadım...çünkü tek amacım kabız olup o sancıyı çekmemek.kiloda veriyosun böylece..çünkü çok fazla katı yicek yiyipte wc de sorun yaşamak istemiyorum..

bendede hemeroid ve fissür vardı ilk doğumumda çıktı. bayan doktor aradım buldum.ameliyat oldum ama deri uzantısı gibi bir şey kaldı. yine ameliyat olcaktım hamile kaldım doğumdan sonra 3 tane basur çıktı. erkek doktora gittim ameliyatım temiz yapılmamış.tekrar olmam gerek. herkesten rica ediyorum boşuna bayan doktor aramayın erkek genel cerrahlar daha iyi ve utanılacak hiçbirşet yok. ve ameliyat olsanızda çok dikkat etmelisiniz.çünkü insanda 13 tane damar varmış ve hepsini aldırmanız imkansız.

procto glyvenol kullanan arkadaslar ben bu ilaca 4 gn once basldm onceden kortos kullanıodum onda hic bi sorun yasamıodum ama procto da cok sert bi paketi war fitilden bahsediorum,cıkarana kadar ya kırılıo ya erio hic bi ise yaramıyo benm ilacta mı bi sorun war sizde de aynı sey oluyo mu acaba :uhm:

bende kullandım çok zor açılıyor elinin kuru olması lazım. 1 hafta sonra içine çekiliyor memeler. ama yinede yediklerine çok dikkat etmen gerekli

meraba ardkşlar bende de var ama acı ağrı sızı ya da tuvalete çıkamama gibi bi sorunum yok. ama yine de o dışardaki şey gitsin istiyorum ya kaşınıyo felan elime geliyoo =/ yani bu da basur oluyo dimi?? bu ilaçlar sadece ağrıyı mı gideriyo yoksa basur memesini de yok ediyo mu? lütfenn cevapppp

aynen bende gitsin istiyorum...çok kaşınıyorr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…