Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid - Basur

arkadaşlar sanırım bendede hemeroid var.makatta elime gelen küçük bir meme ucu gibi birşey vardı tam olarak ne zamandır var bilemiyorumbelki 1 belki 2 senedir.ama hiç bir rahatsızlık ağrı hissetmemiştim.o yüzdende önemsemedim.taaa ki 2 ay önce makattımdan kan geldi ve kabızlık problemleri yaşadım.ama yinede hiç bir ağrım ve rahatsızlık hissim yok.bir an önce doktora gitmeliyim.arkadaşlar hangi bölüme gidiyoruz ve doktor hastanın hikayesini dinledikten sonra nasıl muayene ediyor ayrıntılı yazarsanız çok sevinirim.yani tamamen alt tarafımızdaki çamaşırları çıkarıp sedyeyemi yatıyoruz yoksa yere eğilip mi muayene ediyor merak ediyorum.bayan cerrah bulmakta çok zor olsa gerek
tabiki sağlık herşeyden önemli utansamda mecbur doktora gitcem çünkü ilerde bebek düşünüyorum.Allah herkese şifa versin

mutlaka bir doktora görün.. çünkü benimde senin gibi başladı..sonra dahada kötü oldum.. kan pıhtılaşması olmuş..baya ağrılı ve sancılı oluyor... genel cerraha gittim ben..doktorum erkekti ama hiç unatılacak bişi yok..zatan o an gözün hiçbişiyi görmüyo.. tek amacın o acıdan kurtulmak :) tamamen alt tarafını çıkarmıyorsun.. sadece o bölümü sıyırıyorsun...sedyede secde eder gibi duruyorsun.. doktorda bakıyor..yanında da mutlaka bir hemşire oluyor..yalnız olmuyorsun yani :) benim sorunum büyük olduğu için ameliyatta oldum.. oda şöle... yine alt tarafını tamamen çıkarmıyorsun..en azından ben çıkarmak istemedim :) uyuşturmak için hastalıklı bölgenin bikaç yerine iğne vuruyor..sadece bu noktada acı hissediyorsun.. sonrasında ne olup bittiğini anlamıyorsun.. 5 dk bile sürmedi benim ameliyatım.. sonrasında bir ağrı hissetmedim... 2 hafta önce oldum ameliyat..şükürler olsunkii şimdi iyiyim...:1closedeyes:

bende ağrı yok çokda büyük değil krem geçirir miii??? bilen varmı?

mutlaka bir doktora görün.. çünkü benimde senin gibi başladı..sonra dahada kötü oldum.. kan pıhtılaşması olmuş..baya ağrılı ve sancılı oluyor... genel cerraha gittim ben..doktorum erkekti ama hiç unatılacak bişi yok..zatan o an gözün hiçbişiyi görmüyo.. tek amacın o acıdan kurtulmak :) tamamen alt tarafını çıkarmıyorsun.. sadece o bölümü sıyırıyorsun...sedyede secde eder gibi duruyorsun.. doktorda bakıyor..yanında da mutlaka bir hemşire oluyor..yalnız olmuyorsun yani :) benim sorunum büyük olduğu için ameliyatta oldum.. oda şöle... yine alt tarafını tamamen çıkarmıyorsun..en azından ben çıkarmak istemedim :) uyuşturmak için hastalıklı bölgenin bikaç yerine iğne vuruyor..sadece bu noktada acı hissediyorsun.. sonrasında ne olup bittiğini anlamıyorsun.. 5 dk bile sürmedi benim ameliyatım.. sonrasında bir ağrı hissetmedim... 2 hafta önce oldum ameliyat..şükürler olsunkii şimdi iyiyim...:1closedeyes:

sağol nillim valla cesaret verdin en kısa zamanda gitcem.sanada geçmiş olsun.<allah şifa versin..

benim basurumda dıştan hiç bi belirti yoktu hatta doktor elle muayenesinde bile bişey görmedi,ama 1 hafta tuvalete çıkamayınca içine bakmamız lazım dedi,ve hayatımda hiç acı çekmediğim kadar acı çektiğim bi tedavi yaptı,lazerle yaktı,hala düzenli değiş tuvalete çıkışım ama bidaha gitceğimi sanmıyorum,eğer bi sorununz varsa,mutlaka bu aşamaya gelmeden elinizden gleeni yapın,doktor bana banyoda dayanabildigin kadar çok sıcak suya otur dedi,acı yeme vc önerilerde bulundu.

benimkinide uyuşturmasımı gerekiyodu acaba,eğer öyle bi şey vardıd yapmadılarsa arkalarından çok beddua edicem,çünkü inanılmaz bi acı yaşadım

kızlar çevremde kullanıpta çare bulan çok insan var.. bodur mahmut otu var..
onu suda kaynatıyosunuz.. üzerindeki yağı makata sürüyorsunuz..
suyunu da içiyorsunuz..
faydasını görüpte bu durumdan kurtulan çok kişi biliyorum..
inş sizlerde de işe yarar..

Yarın doktora gidiyorum arkadaşlar çok heyecanlıyım muayene bakalım nasıl geccek.umarım önemli bir sorunum yoktur.ah şu yarın bi gecseee.

arkadaşlar 1 haftadır ağrı çekiyordum.acaiyip şişmişti hemoroidimne kullandıysam fayda göremedim.cehennem gibiydi.eşim bir aprı kesici al belki geçer dedi,ben de bir ümit aldım ve yarım saat sonra ağrı hafiflemeye başladı.3-4 saat sonra tamamen ayaklandım.inanamadım mucize gibiydi.sanırım o bölgedeki iltihabı yok etti ağrı kesici ,şuan hala şiş ama ağrımıyor.yumuşadı,küçüldü.yakında geçecek galiba. ağrı kesicinin ismini veremiyorum yasak galiba.ip ucu mavi renkliydi.

Merhabalar,
Bundan 1 ay kadar önce önce acıyla yanmayla daha sonra sürekli kanamayla başladı bu rahatsızlık bende. Musluk açılmış gibi sürekli kanamam oluyordu. Dr a gitmekten çekindim nette resimlerini buldum karşılaştırdım falan anladım ki hemoroid. Buradaki yorumlardan da faydalanarak gyvenol aldım fakat ne acımı ne de kanamamı kesti. Bizim burdaki aktara gittim derdimi anlattım, her zaman bitkisel tedaviden yanayım bu arada. Bana bi karışım verdi ameliyatlık hastaları operasyondan kurtardı dedi ve çok iddialıydı. Daha önce de tavsiye ettiği her üründen memnun kaldığım için tereddütsüz aldım. İnanın 3 günde kanamamı ve acımı kestii kesilecek ama bırakma dedi bana ben de devam ediyorum. Ama şu an o kadar rahatım ki herkese de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim bu macunui tadı da çok güzel zaten. Umarım adını vermemin bi sakıncası yoktur,
Işık Baharat: Ballı baharatlı bitkisel macun diye yazıyor üzerinde, sarı bi kutusu var.
Günde 3 kere aç karna bir tatlı kaşığı içiliyor.
İçeriğinde bal, andız pekmezi, üzerlik tohumu, zencefil, biberiye, çörek otu, keten tohumu, anason, sinameki, papatya, kişniş, rezene, mesteki, ardıç yağı var.

Yanlış hatırlamıyorsam 15 TL'ye aldım.
Cidden faydasını gördüğüm için sizlerle paylaşmak istedim, yarın da o aktara teşekküre gideceğim. opuyorumnanaktan

ya azevvel farkettim bendede sanırım basur oluşmuş.makat çevremde 2 adet yumuşak meme gibi şey çıkmış ama acımıyor kanamıyor buda basur mu oluyor.

ya azevvel farkettim bendede sanırım basur oluşmuş.makat çevremde 2 adet yumuşak meme gibi şey çıkmış ama acımıyor kanamıyor buda basur mu oluyor.

muhtemelen öyledir, acımadan kanamadan önlem al arkadaşım. çekme sıkıntıyı..

sevgiler

muhtemelen öyledir, acımadan kanamadan önlem al arkadaşım. çekme sıkıntıyı..

sevgiler

tşkler.ama doktora gidemem utanıyorum.bir ilaç taviye eder misin.

Bu arada benden bugün öğrendim acuru tereyağında kızartıp 1 hafta yerseniz geçiyormuş.
Arkadaşım söyledi babası 10 sene çekmiş denize bile giremiyormuş bunu denemiş iyileşmiş

tşkler.ama doktora gidemem utanıyorum.bir ilaç taviye eder misin.

Bu arada benden bugün öğrendim acuru tereyağında kızartıp 1 hafta yerseniz geçiyormuş.
Arkadaşım söyledi babası 10 sene çekmiş denize bile giremiyormuş bunu denemiş iyileşmiş

ben zaten yukarda ne kullandığımı yazmıştım

arkadaslar bendede oluyor arasıra ama bu seferkı cok kotu oldu yıne gectı bende utanıorum doktora gıtmeye ne yapıcam hıc bılmıorum :kedi:

Arkadaşlar , 12 yıldır bu hastalıkla pençeleşen biri olarak söyleyebilirim ki hemoroid oluştuktan sonra yapacağınız hiç bir bitkisel karışım bunu geçirmez.çünkü atardamarlar hemoroidle ardık deforme olmuş dışarı sarkmıştır ancak cerrahi müdahele gerekir veya şimdilerde bunu önlemek için çeşitli yöntemler uyguluyorlar lazer gibi, bi çeşit ilaç enjekte ederek kurutma gibi veya iple boğmak vs.Ameliyattan sonra da tekrar tekrarlanmayacağına garanti alamıyorsunuz çünkü beslenmenize dikkat etmediğiniz sürece başınaza tekrar tekrar gelebilir, çünkü o bölge damarların çok olduğu bölge.
Ama beslenme alışkanlığınızı bol su içerek (günde en az 2 litre) posalı , lifli gıdalar tüketerek , beyaz ekmeği tamamen kesip onun yerine kepekli ekmek veya tam buğday ekmeği vs, veya eczanelerde , aktarlarda paketlerde kepek satılıyor yiyeceklerinize katabilirsiniz,ben çok faydasını gördüm.Çaydan, koladan ,acıdan , muzdan uzak durun.ve bazı bitki çaylalarını tüketebilirsiniz ama bazılarını günde 1 veya 2 bardaktan fazla tüketmeyin (sinameki gibi) .birde içtiğiniz bu bitki çaylarını bağışıklık kazanmayın diye ara ara değiştirin, örneğin bugün ıhlamur içtiysen ertesi gün adaçayı gibi.
Ben 12 yıl sonra ameliyat olmak zorunda kaldım ve şimdiye kadar boşuna sıkıntı çekmişim.Dediğim gibi memeler oluşmuşsa bitkisel tedavi mümkün değil ancak çatlklar ki o da yeni oluşmuş kronikleşmemişse bitkisel tedavi ve beslenmeyle geçebiliyor.yoksa geçmez ara ara tekrarlar..ama en başta beslenmye dikkat!! özellikle su tüketimi çokkkk önemliii

bende de 2 aydır falan war hem fissür hem hemoroid bugune kdr 3 defa meme cıktı birer gunluk hepsnde o gun kayısı incir meywe yiyerek gecirdim ama yıllarca hic kabızlık cekmeyen biri olmama ragmen cok sık kabız olmaya basladım son gunlerde sabah ac karnına salatalık yyp sut iciorum bi de yemeklerden once dereotu yiyorum-ibrahim saracoglunun onerdigi kür- cok rahatladım gercekten ben doktora gittim ayrıca ben de en basında cok utandım ama bda nerden gorcem ki diyerek gittim cünkü bi türlü emin olamıodum acaba fissür müdür hemoroid midir hangi sewiyededir die we gidince icim rahatladı gercekten sizde nası anlamadım ki memeler her zaman mı war :uhm:

kızlar bende de BASUR var ve yakşalık 5 gündür aşırı bir ağrı ile yaşıyorum.makatımda mosmor bir et parçası var..fitil ve krem verdi doktor ayrıca hap..ama hala geçmedi ve kanıyor...
ben sıcak su dolu leğene oturuyorum ve sıcak su torbasına su koyup üstüne oruruyorum..kantoron yağı sürüyüroum..çok rahatlatıyor......
özellikle sıcak su

Son düzenleyen: Moderatör:
X