Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid - Basur

Bende önceden meme fillan oluşmamıştı ilk bir bir bucuk sene önce kan gelmişti ama bir iki damla şeklinde 3 4 ayda bir oldu şimdi ayda bire düştü kan gelme olayı ve geçen perşembeden beri çok arttı kan bayağı geliyor ve makat dışında hafif kayganlık gibi tam bir meme değil ama yüzeyi oluşmuş gibi procto gyvenol sürüyordum bende ama artıyor kan gelmesi bide zorlanıyorum. Tuvaletim çok katı oluyor onu nasıl engelleyebilirim su da içiyorum 2 lt den fazla çok oyle katı şeylerde yemediğim halde böyle oluyor :a015:

İstanbulda Gayrettepe Florence Nightingale hastanesinde bayan genel cerrah Op.Dr Sinem Kanar'ı tavsiye ederim.. Hem gittiğinizde çok ilgileniyor hem de hastalık konusunda aydınlatıcı bilgi veriyor.

ewet pazardan aldıgınız patlıcan olur.bende ise yaradı sikayetm kalmadı cok sukur,sadece hala sık sık kabız oluorum...

meraba ardkşlar bende de var ama acı ağrı sızı ya da tuvalete çıkamama gibi bi sorunum yok. ama yine de o dışardaki şey gitsin istiyorum ya kaşınıyo felan elime geliyoo =/ yani bu da basur oluyo dimi?? bu ilaçlar sadece ağrıyı mı gideriyo yoksa basur memesini de yok ediyo mu? lütfenn cevapppp

bende arkadaş gibi merak ediyorum
dışardaki memeler ameliyatsız giderlermi yani bundan kurtulan oldumu

kızlar basur için hangi bölüme gitmek gerekiyor? ürolojimi genel cerrahimi?

maalesef ameliyatsız gitmiyor çünkü bu hastalıkta gerileme diye bir şey yok sadece rahatsızlık veren ağrı kaşıntı şişlik gibi şikayetler merhem-fitil-doğru beslenme ile çözülüyor. ben 2,5 senedir çekiyorum bu hastalıktan doktora da gittim. genel cerrahi doktoruna gitmek gerekiyor.

sanırım bende de oldu artık bu hemoroid...
meme hiç olmadı.1 ay önce falan çok çok az kanama olmuştu.damla şeklinde.
bir gündür acayip bi ağrım ve kanamam var.
fakat son günlerde de çok kola içtim,cips ve katı yiyecekler(fıstık) yedim
acaba yırtılmamı olduki?daha öncede katı yiyecekler yediğimde acıma oluyordu
fakat dediğim son günlerde,bunların hepsini yedim :sinifsinif: aşırı...mafoldumben
basurda illa meme mi oluyor?yırtılmada da bi operasyon filan gerekirmi?

şimdi armut,elma,yoğurt ve bol su tüketiyorum.
çok zormuş..akannehir

Son düzenleme:
Bende önceden meme fillan oluşmamıştı ilk bir bir bucuk sene önce kan gelmişti ama bir iki damla şeklinde 3 4 ayda bir oldu şimdi ayda bire düştü kan gelme olayı ve geçen perşembeden beri çok arttı kan bayağı geliyor ve makat dışında hafif kayganlık gibi tam bir meme değil ama yüzeyi oluşmuş gibi procto gyvenol sürüyordum bende ama artıyor kan gelmesi bide zorlanıyorum. Tuvaletim çok katı oluyor onu nasıl engelleyebilirim su da içiyorum 2 lt den fazla çok oyle katı şeylerde yemediğim halde böyle oluyor :a015:

Maviask Merhaba,
Bendede malesef bu rahatsızlık var.Önceden kanamam kaşıntım sancım olurdu.Tuvalete çıkmak kabus gibiydi.İnan yarım saat tuvaletten çıkamazdım.Özellikle kışın hepten fena olurdum.Şimdi şükür çok iyiym.Kabızlık önleyici ilaçlar malesef yan etkileri oldu kullanmadım.Tek yaptıgım sabahları 1 bardak ılık suyla 10 dak suda bekletilmiş 3-4 kuru kayısıyı yiyerek suyumu yudumlamak.Her gün rahatça tuvalete çıkıyorum istedigimide yiyorum.Muzu çok seviyorum ama bu rahatsızlıgımdan dolayı resmen hasret kalmıştım şükür herşey yiyorum.Hem dogal bişi yan etkiside yok.Dene derim benyerimseniben yerimsenibenALLAH CC şifa versin

annem geçen sene nar kabuklarını kaynatıp suyunu içti çok rahatladım dedi. bu sene yine yapacak.

ay çok fena birşey bu sanırım çokta yaygın allah hepimize şifa versin

sanırım bende de oldu artık bu hemoroid...
meme hiç olmadı.1 ay önce falan çok çok az kanama olmuştu.damla şeklinde.
bir gündür acayip bi ağrım ve kanamam var.
fakat son günlerde de çok kola içtim,cips ve katı yiyecekler(fıstık) yedim
acaba yırtılmamı olduki?daha öncede katı yiyecekler yediğimde acıma oluyordu
fakat dediğim son günlerde,bunların hepsini yedim :sinifsinif: aşırı...mafoldumben
basurda illa meme mi oluyor?yırtılmada da bi operasyon filan gerekirmi?

şimdi armut,elma,yoğurt ve bol su tüketiyorum.
çok zormuş..akannehir

off bunu yazdığımda çok kötüydüm
her gidişimde ağlıyordum, birde daha yeni gelmiştim buraya. eczaneye dahi gidemedim
sonra yeme düzenimi değiştirdim.katı şeyler yemedim.özellikle cips ve fıstık gibi...
ertesi günü iyileşmeye başladı.sanırım benimkisi hemoroid değildi.
ooff çok zordu ama.korkarak gider olmuştum.
herkese geçmiş olsun.umarım en kısa sürede iyileşir bu derdi olanlar

ben 5 aylık hamileyim makatıdan kan geliyo ılk geldıgınde doktora gıttım hemen bana ılac vermedı ama hala gecmedı cok korkuyorum psıkolojım bozuldu ıyıce bana yardım edın

Hemoroid bende de var üstelik meme den de bir tane var kaşıntı değilde yanma ve acı çok yapıyor doktor krem,fitil bir de hap verdi kullanıyorum iki haftadır hiçbir gelişme yok. Kimisi yeni olduğu için geçer diyor, kimisi dikkat et yediğine içtiğine uzun süre geçmez diyor. Tuvalet kabus oldu ne yapıcam bilmiyorum. Allah hepimize şifa versin...:Saruboceq:

benim ataklarım da devam ediyor hala, şu sınavlarım bitsin başka bir doktora gidip operasyon olmak isteyeceğim çünkü ne yaparsam yapayım tekralıyor, atak zamanlarında ne yürüyebiliyorum ne de ayakta durabiliyorum o kadar ağrı yapıyor ki gerçekten yaşamayan bilmez...çatlak da var bende duble sıkıntı ve ağrı...bir de gaz sorunu...sindirim sistemim baştan sona problemli, reflü de var ooof of

Arkadaşlar bende 4 yaşımdan beri hemoroid var. Neredeyse hiç rahatsızlık vermiyodu taaa ki sigarayı bırakıncaya kadar! Bilen bilir sigarayı bırakınca sürekli kabızlık yaşanır bir süre. Ben önceden de çok az sigara içmeme rağmen böyle bi kabızlık evresi geçirdim. ışte bu süre benim yıllardır uyuyan hemeroidimi uyandırdı sanırım. Kanama yok ama oturduğum yerde hatta bazen akşam yatmak için uzanınca bile bi ağrı oluyo. Diyeceğim o ki, sigarayı bırakacak arkadaşlar evet, tebrik ederim, mutlaka bırakın ama zamanında tedbirinizi alın, kayısı yiyin, lifli beslenin, su için, o yoğurtlardan yiyin edin...

Son düzenleme:
Kızlar doktora ılk gittiğimde kanama yoktu şimdi kanama da var ve ayrıca tuvaletten sonra memede çok şiddetli acı ve yanma oluyo akşam 2 saat uyuymadım. Bu gün kontrole gittim Doktora verdiği ilaçların işe yaramadığını söylicektimFakat doktor bu gün hastahanede yokmuş bende başhekim yardımcısıyla görüştüm tanıdıktı. O da hemeroidden ameliyat olmuş şu an tamamen geçmiş sordum lazer mi klasik yöntem mi daha iyi diye o da söyle dedi: " Lazer daha acısız ve ameliyat sonrası iyileşme daha çabuk fakat klasik ameliyat tedavi için daha etkili " ve Bu hastalığın ameliyatında çok iyi olan bir doktor bildiğini onunla görüşüp bana döneceğini söyledi. Doktor özelde çalışıyormuş ama napalım kurtulalım da paradan kaçmicaz artık.

Son düzenleme:
özele gittim ve doktor gerçekten daha fazla ilgi gösterdi. Ama ameliyat olmam gerektiğini ilaçla tedavinin geçirmiceğini söylediameliyattan sonra 10 gün dinlenmem gerekiyormuş sadece alt bölgeyi uyuştururuz seni uyutmamıza gerek yok dedi :çok üzgünüm: patlıcan sapı tarifini denemeye karar verdim ameliyata 1 ay var inşallah o zamana kadar patlıcan sapları işe yarar da ameliyattan kurtulurum.:Saruboceq:

X