HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Canım herşeyde bir hayır vardır benim ilk kimyasaldi o kadar üzüldüm ki dedim herhalde bir daha olmayacak sonra hamile kaldım bu sefer kese oluştu bebek yoktu kürtaj olmak zorunda kaldım 8 haftalık 3.de hamile kaldım hep stresle o doktorun önüne yattım acaba ne diyecek diye çok şükür şimdi 12 yaşında .Umudunu sakın kaybetme stres yapmamaya çalış yaşın daha genç riskli yaş grubunda değilsin tek bildiğim oluruna bırakınca geliyor ve kimsenin dediğine kulak asma ...Rabbim sağlıklı günler nasip etsin hepimize 🙏
Canim cok tesekkur ederim guzel dileklerin icin, keske takma deyince takmayabilsem oyle bir yapida degilim cok uzgunum. Hikayen umut oldu gecmis olsun tum yasadiklarin icin allah bagislasin cocugunu, darisi basima🥺🙏🏻

Kesinlikle çok haklı. Benimde bu ay tutmazsa bende akışına bırakacağım. Eşimde çok kızdı bana bugün doktordan çıkarken, onca takviye alıyorsun canına yazık dedi. Ortada bir sorun yok olursa bile bir kızımız var çok şükür yetinelim dedi. Aceleye gerek yok elbet olur dedi. Hiç bişey senden bizden kıymetli değil olmazsa tüp bebek merkezinde dondurduğumuz spermler var transfer veya ne yapılacaksa öyle bir yol deneriz dedi. Kısacası dedi de dedi yani. Bakalım bir sorun yok ama çok stres yaptığımı söylüyor ki öyle bencede o yüzden bende bu ay olmazsa salmayı düşünüyorum artık.
evet ayni oyle soyluyor benim esim de. Allahtan umit kesilmez benim hic cocugum yok o yuzden cok korkuyorum 🥺 artik takip etmicem belki buralara da girmem artik ne yapiyim okudukca daha da dinliyorim kendimi sanki.

Kızlar bişey sorayım hemencik 1 ay önce pcos olduğumu öğrendim bugün tüm hormon testlerim yapıldı doktorum bir sorun gözükmüyor dedi. Biliyorsunuz ben işte takviye kullanıyorum yumurtalar için. Artı birde onun yanı sıra ekstra olarak folik asit+Demir+ birde bugün doktorum klomen yazdı sadece 5 gün kullan dedi. Günde 1 adet al 2-3 gün sonra gel dedi yumurtların nasıl işte büyüklüğü kalitesi vs. konuştu. Başlayacağım, aranızda klomen kullanan var mı ?
Ben daha önce 2 kere kullandım bi ay 2 diğer ay 3 yumurtam birden gelişmişti ama sonuç elde edememiştim. Kullanıp gebe kalanlarda var umarım sizde onlardan biri olursunuz.

Kizlar cok uzgunum

Kimyasal sanirim cok uzuluyorum neden boyle oldu, belki de kan vermesem farketmicektim ama neden boyle oldu cok uzuliyorum ya, gitmeden doktora tahlil yaptirmali miyim sizce? Cok kotu hissediyorum
Canım çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. 😟

Kızlar bişey sorayım hemencik 1 ay önce pcos olduğumu öğrendim bugün tüm hormon testlerim yapıldı doktorum bir sorun gözükmüyor dedi. Biliyorsunuz ben işte takviye kullanıyorum yumurtalar için. Artı birde onun yanı sıra ekstra olarak folik asit+Demir+ birde bugün doktorum klomen yazdı sadece 5 gün kullan dedi. Günde 1 adet al 2-3 gün sonra gel dedi yumurtların nasıl işte büyüklüğü kalitesi vs. konuştu. Başlayacağım, aranızda klomen kullanan var mı ?
Canım seni kesinlikle yanlış yönlendirmek istemem ama hem yaşadıklarımı hem de deneyimlerimi paylaşayım. Ben de yaklaşık bir yıl önce yok yumurta takibi, yok çatlatma iğnesi bilmem ne hepsini uyguladım. En son rahim filmi çekildi ve Dr klomen başlattı adet dönemi içinde. Ama ben klomen kullandıktan sonra boş gebelik yaşadım. O süreçte de araştırdığım kadarıyla klomenin kist yaptığını falan okumuştum deneyimleyenlerden. Velhasıl bende de kist yokken kist oluşturdu. Evet her ne kadar doktorlar veriyorsa da iyi bir şeyler yapalım derken bedene çok fazla kimyasal alıp vücudun yapısına zarar veriyoruz. Neticede gebelik için verilen ilaçların hepsi hormon dengesini çok değiştiriyor. Bana progesteron vermişlerdi ki kafam uyuşturucu almış gibi oldu, direksiyon başında kaza yapıyordum o kadar deyim. En sağlıklısı en güzeli doğal yollarla birşeyleri yapmak. Hatta en son gittiğim dr sana folik asit dışında bir şey vermiyorum doğal yollarla gebe kalmaya çalış dedi. Zor bir süreç hepimiz için, Allah hepimize sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin, her birimizin kucağını doldursun inşallah 🥰

Canım kızlar, güzel kızlar 🥰 ben de son sözlerimi yazıp gruba veda etmek istiyorum yüksek müsaadenizle. Biz kendimizi gebelik için meşgul ettikçe zihnimizin bize oyun oynadığını düşünüyorum ve bilimsel olarak da bu kanıtlanmış aslında. 37 yaşındayım, 2 kaybım var ama inanın artık kendimi dinlemekten de çok sıkıldım, akışına bırakmak istiyorum. Adetime 3 gün var sakin sakin varsa günümün geçmesini bekleyeceğim. Ayrıca belirti belirti diyoruz ya, benim 2 gebeliğimde de tek bir belirti yaşamadan gördüm ikisini de. Okuduğum bilimsel bir kitapta yıllarca çocuk sahibi olmak isteyen bir kadının zihnine gönderdiği mesajlarla göğsünden süt geldiğini gördükten sonra evet dedim, yanlış yoldayım. Akışa bırakmak ve tevekkül içinde olmak istiyorum artık. Bir de murphie kanunlarında ne diyor, "bir şeyden ne zaman vazgeçersen o şey sana gelir." ben artık akıştayım. Burda birbirimizin dertlerini dinliyoruz, sevinçlerine ortak oluyoruz ama diğer taraftan da hep bu düşüncede olduğumuz için yine kendimize zarar veriyoruz. Benden bu kadar. Her birimize hakkımızda hayırlı olacak haberler almak ümidiyle, hoşçakalın güzel kızlar 🥰

Canım seni kesinlikle yanlış yönlendirmek istemem ama hem yaşadıklarımı hem de deneyimlerimi paylaşayım. Ben de yaklaşık bir yıl önce yok yumurta takibi, yok çatlatma iğnesi bilmem ne hepsini uyguladım. En son rahim filmi çekildi ve Dr klomen başlattı adet dönemi içinde. Ama ben klomen kullandıktan sonra boş gebelik yaşadım. O süreçte de araştırdığım kadarıyla klomenin kist yaptığını falan okumuştum deneyimleyenlerden. Velhasıl bende de kist yokken kist oluşturdu. Evet her ne kadar doktorlar veriyorsa da iyi bir şeyler yapalım derken bedene çok fazla kimyasal alıp vücudun yapısına zarar veriyoruz. Neticede gebelik için verilen ilaçların hepsi hormon dengesini çok değiştiriyor. Bana progesteron vermişlerdi ki kafam uyuşturucu almış gibi oldu, direksiyon başında kaza yapıyordum o kadar deyim. En sağlıklısı en güzeli doğal yollarla birşeyleri yapmak. Hatta en son gittiğim dr sana folik asit dışında bir şey vermiyorum doğal yollarla gebe kalmaya çalış dedi. Zor bir süreç hepimiz için, Allah hepimize sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin, her birimizin kucağını doldursun inşallah 🥰
Ne de güzel anlatmışsınız, hak veriyorum çok katılıyorum da. Sadece benim farkım değerlerimin düşük olması, birde 1 senedir deniyoruz tabi olmadı, çok şükür bir kızım var. Artık bu son ilaç veya takviye alışım olacak olmuyorsa biraz salmayı düşünüyorum.

Canım herşeyde bir hayır vardır benim ilk kimyasaldi o kadar üzüldüm ki dedim herhalde bir daha olmayacak sonra hamile kaldım bu sefer kese oluştu bebek yoktu kürtaj olmak zorunda kaldım 8 haftalık 3.de hamile kaldım hep stresle o doktorun önüne yattım acaba ne diyecek diye çok şükür şimdi 12 yaşında .Umudunu sakın kaybetme stres yapmamaya çalış yaşın daha genç riskli yaş grubunda değilsin tek bildiğim oluruna bırakınca geliyor ve kimsenin dediğine kulak asma ...Rabbim sağlıklı günler nasip etsin hepimize 🙏
Canım kese var bebek yok dedin ya yolku var mıydı kalp atısı mı alamadın nasıl oldu?

Toxoplazmadan anlayanlar bakabilir mi sorun var mı değerlerimde

Eklentiler

• Screenshot_20240627_220450_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20240627_220450_Samsung Notes.jpg
    112,6 KB · Görüntüleme: 26
B beezuus canım anlıyorum seni, kendini fazla yıpratma. Biraz uzaklaşman iyi gelecek sana da bence de. Çok dikkat et kendine 🥹❤️❤️

X