HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Ben hala regl olmadim reglim geçeli 3 gün oluyor.erken gebelik testleri silik çıkmıştı o yüzden mıdır nedir bilmiyorum hamileymiş gibi gelmiyor hiç.bu kimyasal falan bu işlerden de anlamıyorum .belirtilerine baktım batma ağrı lekelenme falan diyor bunları da yaşamadım hiç.bir de benjm bulantilarim normalde hemen başlıyor ama bu sefer öyle olmadi kafam karışık

Canım kese var bebek yok dedin ya yolku var mıydı kalp atısı mı alamadın nasıl oldu?
Aynı normal gebelik gibi testlerde ve tahlillerde çıkıyor, düzenli bir şekilde hcg değeri artıyor, biz kalp duymaya diye gittiğimizde aslında bir embriyonun olmadığını yüzüne tokat gibi yedik. Kese var ama içi sadece sıvı dolu, sonuç kürtaj maalesef

Toxoplazmadan anlayanlar bakabilir mi sorun var mı değerlerimde
Selam benimde bu değerim toxoplazmaya bağışıklığım yok diye çıktı.özellikle kedi pisliğinden geçen bir bakteriymiş. Kedilerden uzak durmamı söyledi ya da sevdikten sonra ellerimi çok iyi yıkamamı söyledi. Eti çok pişmiş yemeli, dışarda salata yemememi eve aldığımızda sirkeli suda bekletip yıkayıp öyle tüketmemi söyledi özellikle hamilelikte bu bakteri plesanta ile bebeğe geçiyormuş.

Selam benimde bu değerim toxoplazmaya bağışıklığım yok diye çıktı.özellikle kedi pisliğinden geçen bir bakteriymiş. Kedilerden uzak durmamı söyledi ya da sevdikten sonra ellerimi çok iyi yıkamamı söyledi. Eti çok pişmiş yemeli, dışarda salata yemememi eve aldığımızda sirkeli suda bekletip yıkayıp öyle tüketmemi söyledi özellikle hamilelikte bu bakteri plesanta ile bebeğe geçiyormuş.
Yani sizin gibi benim de bunların hepsine dikkat etmem gerekiyor sadece değil mi,bir ilaç ya da tedavilik bir durum yok doğru mu anladım😌

canim cok tesekkurler, doktorla gorustum. Rahminizde reglinizinde hicbir sorun yok hersey yolunda kan vermeseydiniz bilmeyecektiniz bu normal dusuk gibi degil zaten 1-2 gune regl olur ve bunu atarsiniz, test yapicak ya da tahlil yaptiricak hicbir durum yok. Patolojik acidan hersey yolunda dedi.

Esim de bir daha ovulasyonla takip etmek yok, akisa birakalim biriyle yarismiyoruz bi seyle yarismiyoruz bi yere yetismiyoruz bizim cocugumuz olucak keyfini alalim eskisi gibi keyifle yapalim olucak olan olucak hicbir problemimiz yok dedi.

Ovulasyon testini de onun annesinin evine siparis vermistim gorunce simdi iyice dellenicektir de yani ne yapsam bilmiyorum. Test istesem paranoyak oluyorum test yapsam ovulasyon icin kafayi bununla bozmus oluyorum.

Sanirim bu aydan itibaren gercekten ne takip edicem ne bisey yapicam kizlar. Anneme soyledim hamile ciktigimi falan o yuzden ilk dusugumu soylemedim ona suan ilk saniyo ve bana sey dedi annem de ben cocuk yaparken ne yumurtlama gunu ne bisey hesapladim onlar ne diyor. Inanamiyorum.

Sanirim bu aydan itibaren takip etmicem zaten edersem esimle buyuk kavga edicez.
Kuzucum cok gecmıs olsun kızımdan önce kımyasal yaşadığımda ben çok üzülmüştüm ama durun dedıği gb onemsemedklerı bısey. Kafadan attgn ay pcos sorunun yoksa bence de kalırsın 1,2 asagı yukarı yumurtlaman oynuyorsa alıntı degıl. Haftada 2 , 3 ilişki yeterlı diyor drlar. Kesnlkleeşini dinle derim🥰

Canım seni kesinlikle yanlış yönlendirmek istemem ama hem yaşadıklarımı hem de deneyimlerimi paylaşayım. Ben de yaklaşık bir yıl önce yok yumurta takibi, yok çatlatma iğnesi bilmem ne hepsini uyguladım. En son rahim filmi çekildi ve Dr klomen başlattı adet dönemi içinde. Ama ben klomen kullandıktan sonra boş gebelik yaşadım. O süreçte de araştırdığım kadarıyla klomenin kist yaptığını falan okumuştum deneyimleyenlerden. Velhasıl bende de kist yokken kist oluşturdu. Evet her ne kadar doktorlar veriyorsa da iyi bir şeyler yapalım derken bedene çok fazla kimyasal alıp vücudun yapısına zarar veriyoruz. Neticede gebelik için verilen ilaçların hepsi hormon dengesini çok değiştiriyor. Bana progesteron vermişlerdi ki kafam uyuşturucu almış gibi oldu, direksiyon başında kaza yapıyordum o kadar deyim. En sağlıklısı en güzeli doğal yollarla birşeyleri yapmak. Hatta en son gittiğim dr sana folik asit dışında bir şey vermiyorum doğal yollarla gebe kalmaya çalış dedi. Zor bir süreç hepimiz için, Allah hepimize sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin, her birimizin kucağını doldursun inşallah 🥰
Progesteron nasıl bir etki yaptı sizde fitil mi yoksa tablet miydi kısa sürede mi yan etki tarzı şeyler yaptı uzun vadede mi bende kullanmayı düşünüyorum doktor önerdi kimyasal gebelik geçirdim bir defa progesteron kullanabiliriz dedi çok bilemiyorum bende doğal olsun istiyorum inşallah olur ama

Progesteron nasıl bir etki yaptı sizde fitil mi yoksa tablet miydi kısa sürede mi yan etki tarzı şeyler yaptı uzun vadede mi bende kullanmayı düşünüyorum doktor önerdi kimyasal gebelik geçirdim bir defa progesteron kullanabiliriz dedi çok bilemiyorum bende doğal olsun istiyorum inşallah olur

Progesteron nasıl bir etki yaptı sizde fitil mi yoksa tablet miydi kısa sürede mi yan etki tarzı şeyler yaptı uzun vadede mi bende kullanmayı düşünüyorum doktor önerdi kimyasal gebelik geçirdim bir defa progesteron kullanabiliriz dedi çok bilemiyorum bende doğal olsun istiyorum inşallah olur ama
Canım aynı ilacı bir Dr fitil olarak kullandırdı, onda zarar olmadı ama başka bir Dr tablet olarak verdi. Neticede olumlu bir sonuca ulaşamadım maalesef

Evet canım kanı da o zaman alcaklarmış bir sürü soru ve vitamin verip yolladı ah hatta idrar kabı verdi bir de bir sonraki randevu için 😂🤷🏼‍♀️🫣
Sen nasılsın nasıl gidiyor 🙏🏻
Sevindim canım🥰 Benim yumurtlama 7. Gündü bugün. Yani belli belirsiz kasık ağrım var sağ tarafta ama çok çok nadir. Şimdilik böyle pek bi belirtim yok açıkçası. Beklemedeyim 🥰

Yani sizin gibi benim de bunların hepsine dikkat etmem gerekiyor sadece değil mi,bir ilaç ya da tedavilik bir durum yok doğru mu anladım😌
Refererans aralığını pek anlamadım bana kendi doktorum negatif yani bağışıklığın yok demişti. Pozitif bağışıklık var demek ve sorun olmuyor. Bu arada bunun ilacı tedavisi vs yok dedi doktorum dikkat edeceksin dedi özellikle hamileyken. Birde kızamıkçık aşısı çok önemli benim ona da bağışıklığım yokmuş ya etkisi geçmiş ya annem unutmuş bilmiyoruz. Onun içinde dedi eğer hamile olsaydın bu aşın olmadığı için gebeliğini sonlandırmak zorunda kalacaktık dedi şükür hamile değildim ve kızamıkçık aşısınıda vurdurdum. Aklınızda olsun bunada baktırın emin olun

Ah kızlarım ahhh herşeyde bir hayır vardır olmayana üzülmek ama çok üzülmemek lazım. Size kendimden örnek vereyim.
1-İki sene önce gebelik düşünüyorduk olmamışt ve trafik kazası geçirdim hamile olsam kesin bebeği kaybederdim baya uğraştık. Şükür hamile değilmişim dedim.
2- yine olmayıp üzüldüğüm zamanda midemde yoğun bakteri tespit edildi ağrılarım vardı öyle doktora gitmiştim uzun ve ağır antibiyotik kullandım üstüne kızamıkçık aşımın olmadığını tespit ettik hamilelik öncesi ön hazırlık testlerle ve doktorum iyi ki hamile değilsin yoksa sonlandırmak zorunda kalırdık bu aşı annede olmak zorunda demişti( eğer bulaşırsa ki kızamık taşıyan çocukla aynı ortamda bulunman yeterli dedi ağır hastanede tedavi edilmen gerekir ve gebelik sonlandırılır dedi) yine şükür hamile değilim dedim
3- geçenlerde dişim kırıldı ve implanta mecbur kaldım hamile olsam pnuda yapamayacaktım yine şükür dedim yani rabbimin var bir bildiği.
Bize düşen sabretmek ve ben yapamıyorum ama yapsam çok iyi olacak aklımdan atmak hamileliği olağan akışta beklemek. Kendi abim ve yengem 6 sene uğraştı en son kabullendiler kafalarından attılar ve yengem hamile kaldı. Çok uzun oldu kusura bakmayın… Rabbim en hayırlı vakitte kucağımızı doldursun 😘💕

Kızlar, bugün yumurtlamanın 15.günü normalde bugün regl olmam lazım akşama kadar. Sabah ilk idrarı kaçırdım eşime erken gebelik testi aldırmıştım. Şimdi yapmalı mıyım sizce yoksaregl olmazsam yarın sabahı mı bekleyeyim? Biraz da test yapmaya korkuyorum açıkçası 😬
Aaa ilginçniş ilk kez duydum
Benim yüksekti 983 keseye bakmak istedi tekrar beta istemedi nasıl arttığına bakmadı kızlar bu normal mi?

Toxoplazmadan anlayanlar bakabilir mi sorun var mı değerlerimde
Daha önce toxoplazmaya maruz kalmamışsınız bağışıklığınız yok. Benim de bu şekilde çıkmıştı. Hamileliğimde bir sorun yaşamadım. Hepatit antikorlarınız pozitif çıkmış mesela aşınız var demek ki ona bağışıklığınız çıkmış.

Benim yüksekti 983 keseye bakmak istedi tekrar beta istemedi nasıl arttığına bakmadı kızlar bu normal mi?
Evet kese görüntüyle doktor keseden hareketle devam ediyor sağlıklı olup olmadıgjna kese göründü mu ne dedi doktorunuz

20240628_085656.jpg

Kızlar günaydın herkese ovulasyon testine gore 15 gün geçti bugün regl günüm. Alttaki test 3 gün önce üstteki bu sabah sizce umut var mi yoksa kuruma cizgisi falam mi? Varsa eğer daha koyu çıkmasi gerekmez miydi

X