HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Beni yazar mısınız
Beni de ekleyebilirsiniz sat 3 Haziran bat 3 temmuz

sdaak canım sen benim adımı sil istersen eşimin sperm test analizleri kötü çıktı yani pek anlamıyorum ama meğerse 6/7 aydır gebe kalamamam bu yüzden daha doktor yorumlamadı anlayan var mıdır? bir umut atıyorum buraya

Eklentiler

• IMG_8562.jpeg
    86 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_8561.jpeg
    104,2 KB · Görüntüleme: 44
Kızlar bugün reglimin son günü meraktan ovülasyon testi yaptım bu zamanda böyle koyu çıkması normal mi daha silik çıkması gerekmiyor mu? Pik 17 Haziran gösteriyor daha çok var halbuki

Kızlar bugün reglimin son günü meraktan ovülasyon testi yaptım bu zamanda böyle koyu çıkması normal mi daha silik çıkması gerekmiyor mu? Pik 17 Haziran gösteriyor daha çok var halbuki

Eklentiler

• IMG_5801.jpeg
    77,2 KB · Görüntüleme: 41
Olur mu böyle sil falan demek hemen ümitsizliğe kapılmak sorunu bulmak çözüme ulaşmanın yarı yoludur lütfen doktorunuza sonuçlari gösterin önerilerine uyun eşiniz için bi doktor gerekirse onu da bulursunuz ama böyle hemen vazgeçmek biz kadınların doğasında yok olmamalı ben tablodsn isminizi izninizle silmiyorum hatta tarihler değiştiğinde de güncellemek isterim ve en sonunda tabloda sizi de taçlandırmak isterim

Yandaki normal değerlere göre hesaplayınca eşinizinkide normal değerler arasında gösteriyor canım bence korkcak bişiy yok tabi doktor daha doğru yonlendirir belki daha iyi olması adına vitamin takviye felan kullandırtır umutsuzluga kapılcak bişey yok yani

amin inşallah desteğinize çok teşekkür ederim rabbim herkesin gönlüne göre versin insan nasıl üzülüyor şimdi anlıyorum rabbim yardımcımız olsun

çok teşekkür ediyorum morfoloji 0 görünce baya bir araştırdım hiç güzel şeyler okumadım ama olsun rabbimin vardır bir bildiği diyorum çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için allah razı olsun

amin inşallah desteğinize çok teşekkür ederim rabbim herkesin gönlüne göre versin insan nasıl üzülüyor şimdi anlıyorum rabbim yardımcımız olsun
Üzülmemek elde değil ama eşinize destek verecek olan sizsiniz siz şimdi böyle karalar baglarsanız sizde sağlıgınızdan olursunuz okumayın kötü şeyleri iyi konusalım iyilikler bılsun bizi ☺

Üzülmemek elde değil ama eşinize destek verecek olan sizsiniz siz şimdi böyle karalar baglarsanız sizde sağlıgınızdan olursunuz okumayın kötü şeyleri iyi konusalım iyilikler bılsun bizi ☺
çok haklısınız ama anksiyete rahatsızlığım olduğu için herşeyn en kötüsünü düşünüyorum ah ah inşallah toparlayacağım güzel haberler vereceğim desteğinize teşekkür ederim rabbim sizide hayırlı haberlerle müjdelesin

SPERM (SEMEN) ANALİZİ​

1 yıl korunmasız ilişkiye rağmen gebelik olmayan çiftlerin %40 ında kadına ait nedenler, %40ında erkeğe ait nedenler, %10 unda her ikisine ait nedenler bulunmuştur. %10 çiftte herhangi bir problem tespit edilememiştir. Bu nedenle yapılacak testler içinde sperm analizi önemlidir.

Sperm örneğini erkekler mastürbasyonla verir. İdeal olan, analizin yapılacağı merkezde spermin verilmesidir. Örnek için geniş ağızlı, steril kap kullanılır. Çoğu merkezde bu işlem için özel odalar, erkekte cinsel uyarıyı sağlamak için dergi vs görseller hazırlanmıştır. Örneği vermekte zorlanan erkeklerin eşi de odaya alınabilir. Bu ortamda sperm veremeyen erkeklerin spermin toplandığı kabı alarak evde sperm vermesi de bir seçenektir. Evde toplanan spermler vücut ısısında, 30 dakikada analizin yapılacağı merkeze getirilmelidir.

• Mastürbasyon sırasında kayganlaştırıcı madde, sabun kullanılmamalıdır.
  • Analiz öncesi 2 – 5 gün cinsel perhiz önerilir.
  • Kabın içine ve kapağın iç yüzüne, penis ve parmaklar değmemelidir.
  • Meninin tamamı kabın içinde olmalıdır.
  • Tek analiz yeterli olmayabilir. 4 – 8 hafta sonra tekrar etmek gerekli olabilir.
Sperm (semen analizi) normal değeri

Referans Değerler

Volüm : 2 – 6 ml

Viskozite : –

Likefaksiyon süresi : < 60 dakida

Total sperm sayısı : > 40 milyon

Mililitrede sperm sayısı : > 20 milyon/ml

Hareket : > %50

Aglütinasyon : –

Lökosit : 1< milyon/ml

Morfoloji(kruger) : > %4
Canım bir Doktor'un sayfasından aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…