HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Geçen hafta astrolojik haritama bakmıştım bekliyodum aslında dhdjfnff
Nerden baktın link at biz de bakalım ücretsiz mi 😄 yarın ya da sonraki gün olmam gerekiyor yarın sabah ateşimi ölçücem düşerse sonraki güne adet olurum kesin düşmezse test alırım 8inde yaparım inşallah düşmez :dua:

Nerden baktın link at biz de bakalım ücretsiz mi 😄 yarın ya da sonraki gün olmam gerekiyor yarın sabah ateşimi ölçücem düşerse sonraki güne adet olurum kesin düşmezse test alırım 8inde yaparım inşallah düşmez :dua:

Ayy inşallah senden de güzel haberi alırız

Kendim bakıyorum ben canım amatör olarak ilgileniyorum astrolojiyle

SPERM (SEMEN) ANALİZİ​

1 yıl korunmasız ilişkiye rağmen gebelik olmayan çiftlerin %40 ında kadına ait nedenler, %40ında erkeğe ait nedenler, %10 unda her ikisine ait nedenler bulunmuştur. %10 çiftte herhangi bir problem tespit edilememiştir. Bu nedenle yapılacak testler içinde sperm analizi önemlidir.

Sperm örneğini erkekler mastürbasyonla verir. İdeal olan, analizin yapılacağı merkezde spermin verilmesidir. Örnek için geniş ağızlı, steril kap kullanılır. Çoğu merkezde bu işlem için özel odalar, erkekte cinsel uyarıyı sağlamak için dergi vs görseller hazırlanmıştır. Örneği vermekte zorlanan erkeklerin eşi de odaya alınabilir. Bu ortamda sperm veremeyen erkeklerin spermin toplandığı kabı alarak evde sperm vermesi de bir seçenektir. Evde toplanan spermler vücut ısısında, 30 dakikada analizin yapılacağı merkeze getirilmelidir.

• Mastürbasyon sırasında kayganlaştırıcı madde, sabun kullanılmamalıdır.
  • Analiz öncesi 2 – 5 gün cinsel perhiz önerilir.
  • Kabın içine ve kapağın iç yüzüne, penis ve parmaklar değmemelidir.
  • Meninin tamamı kabın içinde olmalıdır.
  • Tek analiz yeterli olmayabilir. 4 – 8 hafta sonra tekrar etmek gerekli olabilir.
Sperm (semen analizi) normal değeri

Referans Değerler

Volüm : 2 – 6 ml

Viskozite : –

Likefaksiyon süresi : < 60 dakida

Total sperm sayısı : > 40 milyon

Mililitrede sperm sayısı : > 20 milyon/ml

Hareket : > %50

Aglütinasyon : –

Lökosit : 1< milyon/ml

Morfoloji(kruger) : > %4

Canım bir Doktor'un sayfasından aldım
çok teşekkür ederim canım benim ben de sabahtan beri bakınıp duruyorum yorumlamama göre morfoloji 0 olduğu için tüp bebek gibi duruyor ama oda az ihtimalle sanırım

Ben de çok özlemişim valla bugün özdileğin bahçesinde oturduk o kadar güzel ferahtı ki yemekler de çok özlemişim teyzem sarma yapmış geliyorum diye benim diyet yalan oldu 🤣

X