haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

canim 5. gun demek embriyonun blastokist seviyesine gelmesi demek bana bulent hocanin anlattigi gibi anlatayim.sana simdi embriyo kendi arasinda bolunmeye basliyor ya canim ne kadar fazla bolunurse kalitesi o kadar iyi demek oluyormus onun icin 5. gune kadar bekleniyormus bulent hoca dediki 10 kisiyi bi yarisa koyarsiniz 1 km.kos dersiniz hepsi de.kosar ama ayni kisilere birer km daha kosun dediginiz zaman bazilari elenir onun.icin bizim 5. gunu beklemenizin sebebi bu en dayanikli embriyoyu secmek dedi ama bunu her tup bebek merkezi yapamiyor laboratuvarin cok iyi olmasi lazimmis bulent hocanin bana soyledigi laborqtuvarfa her embriyonun uzerine yerlestirilmis bilmem kac kez yaklastirma yaparak her yarim saatte embriyonun fotografini ceken kameralarimiz var embriyonun kalitesini ve 5. gun embriyo olabilecegini hergilun fotolardan.kontrol ediyoruz dedi ancak bu kadar yardimci olabilirim canim ins yardimci olabilmisimdir

Karauslu cevabin icin cok tesekkurler..kendi soruma benden de bir yorum gelsin:)
Bu konuyu merak eden arkadaslar asagidaki linke tiklayip bilgi edinebilirler:
Embriyo nasıl seçilir ? - DoktorTV
Az once webde gezerken karsilastim
Herkese sevgiler

canım bana doktorun ve hemşirenin dediği bi tek transfer olduğu gün yat ertesi gün normal hayatına dönebilirsin sadece hamileler neye dikkat ediyosa sende edicen dediler :KK31::KK31:

Benim doktorumda 2 gün dinlen yeter demişti.Sadece karın kaslarını çalıştıran aktivitelerden uzak dur demişti.Dolaba uzanmak, çamaşır sermek, eğilmek, ağır kaldırmak gibi işlerden kaçınmalıymışım.Tabi ki kabız olmamaya çalışmak.

Bu arada benimde forumlardan okuduğum kadarıyla çok yatmakta iyi değilmiş kan dolaşımını yavaşlatıyormuş.Bence kendini çok kasmamaya çalış.Ben şubatta o kadar dikkat etmiştim ki yatmaktan belim ağrımıştı.Birde çok bunalmıştım.İlk günler değilde test gününe yaklaştıkça stres olmuştum.Evde yat yat insan sıkılıyor.Ben bu sefer 5 gün rapor almayı sonra işe başlamayı düşünüyorum.

Karauslu34 arkadasim cvpladigin icin tskrler o yarim saatte bi embriyoyu ceken alet icin yani embriyoskop icin bizden bide 450lira fiat farki istendi isterseniz dendi ama bizde madem bebeklarimiz icin olsun dedik buna ragmen 3.gun embriyosu verdiler ama tedirginim rabbim hicbirimizin emeklerini bosa cikarmasin. Velocilaptor sana 3.gun koyarken herhangi bsy demedilermi kac hucreli oldunu fln soyledilermi

Cnm bana transfer gunu embriyolarin durumu hakkinda bilgi verdiler.toplam 5 embriyom vardi, 1 tanesi 1. kalite 8 hucreli digerleri 7,7,6,6 hucreli dediler.8 hucreliyi transfer ettiler digerlerini dondurmak icin takip ettiler ama onlarda bolunme devam etmemis ve dondurulamadi.insallah bu 1 tane mercimek tutmustur!!!

Karauslu34 arkadasim cvpladigin icin tskrler o yarim saatte bi embriyoyu ceken alet icin yani embriyoskop icin bizden bide 450lira fiat farki istendi isterseniz dendi ama bizde madem bebeklarimiz icin olsun dedik buna ragmen 3.gun embriyosu verdiler ama tedirginim rabbim hicbirimizin emeklerini bosa cikarmasin. Velocilaptor sana 3.gun koyarken herhangi bsy demedilermi kac hucreli oldunu fln soyledilermi

canim bizden fark falan alinmadi ama yapilacagi soylendi.mesela ben imsi yontemini sordum sizde gerek yok dedi.imsi yontemi sperm.kalitesi.olmayan.hastalarda yapiyoruz dedi mikroenjeksiyonuda fazla yumurtasi.olmayan mesela iki tane bi tane olan hastalarimiza.yapiyoruz ama sizde yumurta ve sperm.problemi yok.o yuzden size sadece blasyokist devresini bekleriz dedi bu tur tedavilerde soru isreti cok.kotu bisey allaha sukur bulent beyden cok memnunum herseyi cok guzel acikliyor embriyonun blastokist devresine gelmesi demek yani 5. gun transferi.olmasi demek cok onemli benim.anladigim kadariyla cunku rahimde gerceklesek son duruma kadar laboratuvarda bekleniyo dusunsene 3. gun transferi oldugunda daha rahimde 2 gun daha duracak anca o duruma gelecek bide gelecek mi bakalim bide o var ins iyi.olur canim.biz.poziitif dusunelim 5. gun transferi oldugunda embriyonun tek gorwvi tutunmak kaliyor ama digerlerinde daha 2 asamayi gecmemis oluyor birde bulent beyin soyledigi o kamera fotograf cektikce bakiuolarmis 2 3 4 5 6 7 8 e kadar bolunen embriyoyu inceliyorlatmis mesela 2 den sonra 4 veya 5 gectiyse bolunme yani 3u atlatdiysa embriyonun kaliteseizligi demek oliyormus ve bu embriyoyida eliyorlarmis canim yinede takma kafana ins hersey istedigin gibi olur rabbim yar ve yardimcin olsun.a.e.o

Karauslu cevabin icin cok tesekkurler..kendi soruma benden de bir yorum gelsin:)
Bu konuyu merak eden arkadaslar asagidaki linke tiklayip bilgi edinebilirler:
Embriyo nasıl seçilir ? - DoktorTV
Az once webde gezerken karsilastim
Herkese sevgiler

canim cok guzel aciklayici bi yer bulmussun herkese tavsiye ederim.en azindan kafasindaki soru isretleri kalkar hetkesin aret bey cok guzel aciklamis bende de belki yumurya cok.oldugu icin bulent hoca blastokist donemini bekleriz garantisi verdi cunku 23 tane falan yumuryam var allaha sukur allah herkesin yardimcisi.olsun

Merhaba gençler :)
bugün Taksim'de ( işyerim taksim meydanda) barikatları bombaları geçerek koşup gittim hastaneye. 3 büyük yumurtam varmış 43 yaş için iyi dediler. Yumurta çıkmasa biber gazından diyecektim :) Aynı iğneler aynı doz devam. Cuma sabah yine kontrol var. Kan aldılar sonucunu cuma söyleyecekler herhalde! Acıbadem çok kalabalık. Ve biraz karışık gibi. Benim zamanımda çok azdı. İyi dediler. Sizden ne haberler var?

Son düzenleme:
Cnm bana transfer gunu embriyolarin durumu hakkinda bilgi verdiler.toplam 5 embriyom vardi, 1 tanesi 1. kalite 8 hucreli digerleri 7,7,6,6 hucreli dediler.8 hucreliyi transfer ettiler digerlerini dondurmak icin takip ettiler ama onlarda bolunme devam etmemis ve dondurulamadi.insallah bu 1 tane mercimek tutmustur!!!
Bana sdc embriyolarin kaliteli dediler heycandan ve okumaktan aklima bu sorularda hic gelmediki o anda simdide evde oturmaktan turlu turlu senaryolar uretiyom bi bilsen abuk subuk seyler dusunuyom:) seninle birlikte gun sayiyoruz galba benim test tarihim o zamana kadar dayanabilirsem 20sinde seninki ne zaman? Ins cnm ya mercimegin once fasulye sonrada minik elli yaramaza donusur ins:)
canim bizden fark falan alinmadi ama yapilacagi soylendi.mesela ben imsi yontemini sordum sizde gerek yok dedi.imsi yontemi sperm.kalitesi.olmayan.hastalarda yapiyoruz dedi mikroenjeksiyonuda fazla yumurtasi.olmayan mesela iki tane bi tane olan hastalarimiza.yapiyoruz ama sizde yumurta ve sperm.problemi yok.o yuzden size sadece blasyokist devresini bekleriz dedi bu tur tedavilerde soru isreti cok.kotu bisey allaha sukur bulent beyden cok memnunum herseyi cok guzel acikliyor embriyonun blastokist devresine gelmesi demek yani 5. gun transferi.olmasi demek cok onemli benim.anladigim kadariyla cunku rahimde gerceklesek son duruma kadar laboratuvarda bekleniyo dusunsene 3. gun transferi oldugunda daha rahimde 2 gun daha duracak anca o duruma gelecek bide gelecek mi bakalim bide o var ins iyi.olur canim.biz.poziitif dusunelim 5. gun transferi oldugunda embriyonun tek gorwvi tutunmak kaliyor ama digerlerinde daha 2 asamayi gecmemis oluyor birde bulent beyin soyledigi o kamera fotograf cektikce bakiuolarmis 2 3 4 5 6 7 8 e kadar bolunen embriyoyu inceliyorlatmis mesela 2 den sonra 4 veya 5 gectiyse bolunme yani 3u atlatdiysa embriyonun kaliteseizligi demek oliyormus ve bu embriyoyida eliyorlarmis canim yinede takma kafana ins hersey istedigin gibi olur rabbim yar ve yardimcin olsun.a.e.o
cnm bizde 11 yumurta toplandi ama 8 tanesi olgundu 6 tanesi dollendi bizde sebep morfoloji olunca mecbur mikroenjeksiyona gidildi ins bebislerimi cok saglikli gormuslerdirde ondan 5.gunu bekleme geregi duymamislardir. Zugurt tesellisi gibi oldu ya:KK43: rabbim hicbirimizin emeklerini bosa cikarmadin ins tskrler optum cnm

Merhaba miray23...yok henuz test yapmadim cesaret edemiyorum bugun 6. Gunum tamamlaniyor..ama sanirim cuma gunu evde test yapicam.dayanamiyorum beklemeye.cuma gunu 9. Gunum dolmus olacak..cikar mi sence idrarda?sen hic test yaptin mi?

dayanamayıp bugün yaptım (7. gün) idrarda negatif forumlarda okuyorum son güne kadar bile idrarda negatif kanda pozitif çıkanlar varmış Umut işte benimde ilk denemem rezerv azlığı sebebiyle tüp bebek önerildi bi daha idrar testi yapmıycam herhalde Ama öylece beklemekte zor Aslında imkanı olan biri süreç boyunca hergün idrar ve kan testi yaptırsa anlamlı olur mu acep ne bileyim Allah hepimizin yardımcısı olsun Buralarda olmasa kimseyle paylaşamıyosun Her zamanki gibi çeken biliyo

Evet rezerv azligi var bende.ilk denemem ve kisa protokol yapildi.cok tesekku ederim insallah hepimizin melekleri siki siki tutunur bize..bizden cok isteyen anne mi bulacaklar!tutunsun zilliler yerim onlari!!!

Brncedee tutunsunlarr ve gelsinlerr artikkkk bekleye bekleye bi hal olduk..birincu kalitemiydi cnm embrion.ayrica herhangi bisi kullandinmi tup bebek asamasinda ilac kur igneler disinda kalite ve sayi arttirmak icin

canim aynen öyle hic bitmeyecek bizim bu sikintimiz....bende test gününü bekleyenlerdenim senin kacinci günün ben daha 4.günümdeyim vee hic bi belirtim yok.......

Merhaba kelebekk86 Benim trasfer gününü 0 sayarsak 7. günüm Belirti muhabbeti ayrı bir tartışma konusu Kiminin kasığı ağrıyo kiminin beli ,göğüs dolguluğu v.s.
Evet kasıklarımda ara ara adet olacakmışım gibi ağrılar var ama göğüslerde hafif uçlarda hassasiyet dışında bişey yok bel ağrısı yok bunlarla biyere varılamıyor galiba

merhabalarr
kızlar sizinle aynı merkezde yaptırıyoruz tedaviyi, sizi takipteyim ben de:)
ben şu anda puregon kullanıyorum bu 4. günümdü ne kadar daha sürer acaba?150 vurunuyordum bugünkü kontrolde doz 175 e çıkarıldı.
msmutlu kız senin opun varmış yarın Allah yardımcın olsun..o işlem beni de çok korkutuyo:KK53: ama genel anestezi olunca sıkıntı olmaz heralde.. sen ne kadar doz kaç gün iğne vurundun? kaç yumurtan oldu? kaç embriyo transfer edecekler? çok soru sordum hakkını helal et canm.:KK34::KK34:
karauslu sen de daha iğne vurunuyosun galiba, Allah kolayllık versin.
inşallah tedavilerimiz hayırlısıyla sonuçlanır. güzel haberlerimizi peşpeşe veririz.aminnn:KK34::KK34:

Rezerv azlığı sebebiyle tedaviye başlayan arkadaşlar transferden sonrada biosteron ve estrofem kullanmaya devam ediyomusunuz acaba

Brncedee tutunsunlarr ve gelsinlerr artikkkk bekleye bekleye bi hal olduk..birincu kalitemiydi cnm embrion.ayrica herhangi bisi kullandinmi tup bebek asamasinda ilac kur igneler disinda kalite ve sayi arttirmak icin

Cnm bnm hicbirsey kullanacak vaktim olmadi..ben enayi gibi 3 yil korundum,aklimda hic boyle birsey yoktu adetlerim gayet duzenli kistim fln yok zannettimki hemen hamile kalicam.derken bebege karar verdik ilk 5 ay baktik olmuyo rastgele bir doktora gittim fsh fln bazi testler yapti sonuclarim gayet normaldi.dediki rutin korunmadan dvm edin.2 ay daha bekledim baktim tik yok 15 mayista kisirlik ve tup bebek konusunda uzman simdiki doktoruma gittim.herkes bana basta cok kizdi kizim 7 ayda kisirim die doktora mi gidilir en az 1 sene olmamasi cok normal vs.demekki icime dogmus,doktorum daha ilk muayenede sikintiyi ultrasonda gordu sonra amh istedi sonuc 0,53.tabi ben ve tum ailem sokta.doktorum hemen bu ay tup bebek dedi. 15 mayista doktora gitmistim,19 mayista hastalandim,21 mayista palas pandras tedaviye basladik. 31 mayis catlatma, 2 haziran opu, 5 haziran transfer yani hicbir hazirlik yapacak zamanim olmadi:KK43:(hala daha yasadiklarima inanamiyorum ruya gibi geliyor bazen.allahim hepimizin yuzunu guldursun insallah!!!

Rezerv azlığı sebebiyle tedaviye başlayan arkadaşlar transferden sonrada biosteron ve estrofem kullanmaya devam ediyomusunuz acaba

Miraycigim ben gunde 3 kez estrofem kullaniyorum ama biosteronu bilmiyorum.bnm suanki ilaclarim estrofem, progeston igne gunde 1 kez 2 ampul, folik asit, coraspin, mulivitamin.sen neler kullaniosun bnm test tarihim 17 haziran

bende hiç heyecan yok adetim olsun hemen kayseriye gitcem:KK55::KK55::KK55: valizimi bile hazırlamadım.aslında tarihi yarın ama hiç belirti yok gecikeceğini düşünüyorum

anladım canım yurt dışında nasıl oluyor bilmiyoruz tabi burda detaylı bahsediyorlar kalitelerinden falan. inşallahh dediklerini doğrudur

canım sizin probleminiz ne ilk denemeniz galiba

dışarıya canlı sperm gelmiyo normal sayı 21 milyon ama içerde ölüyo mecburen içerden alınacak

Miraycigim ben gunde 3 kez estrofem kullaniyorum ama biosteronu bilmiyorum.bnm suanki ilaclarim estrofem, progeston igne gunde 1 kez 2 ampul, folik asit, coraspin, mulivitamin.sen neler kullaniosun bnm test tarihim 17 haziran

benim test tarihim 16 haziran Biraz önce cansu 26 ya yazdığın cevabı okuyunca kendi hikayemi okumuş gibi oldum Tek fark ben anneme bile üzülmesin diye söyleyemedim Şimdilik sadece ben ve eşim varız Şu an progestan 50 mg günde 1 kez iğne oluyorum 3 defa estrofem alıyorum folik asit ve coraspin alıyorum biosteron yumurtalık rezevini kuvvetlendiren bi hap 25 mg günde 3 defa alıyorum ama gebelik testi pozitif çıkana kadar inşallah Senin dondurulan embriyon var mı?Bide fiziksel bir farklılık?

Son düzenleme:

benimde rezerv azligi var ama ben o dediklerini öncesinde de sonrasinda da hic kullanmadim....transferden sonra crinone jel ve asprin kullaniyorum okadar bide yarin sadece vuracagim bu igne var bunlarin disinda ilaclarim yok....

ya okuyorumda sizleri nekadar cok ilac aliyosunuz benimkiler hic bise vermiyor bana:KK43:( saldim cayira mevlam kayira artik :))

merhabalarr
kızlar sizinle aynı merkezde yaptırıyoruz tedaviyi, sizi takipteyim ben de:)
ben şu anda puregon kullanıyorum bu 4. günümdü ne kadar daha sürer acaba?150 vurunuyordum bugünkü kontrolde doz 175 e çıkarıldı.
msmutlu kız senin opun varmış yarın Allah yardımcın olsun..o işlem beni de çok korkutuyo:KK53: ama genel anestezi olunca sıkıntı olmaz heralde.. sen ne kadar doz kaç gün iğne vurundun? kaç yumurtan oldu? kaç embriyo transfer edecekler? çok soru sordum hakkını helal et canm.:KK34::KK34:
karauslu sen de daha iğne vurunuyosun galiba, Allah kolayllık versin.
inşallah tedavilerimiz hayırlısıyla sonuçlanır. güzel haberlerimizi peşpeşe veririz.aminnn:KK34::KK34:

Canim ben 7 gun igne oldum. Ilk 2 gun 100 gonal f, 100 merional. Daha sonra gonal f 75 e dustu. Suan 8 yumurtam var. dun gece catlatma vurduk, ins yarin opu varr :) yumurtalari toplamadan konusmak istemedik kac tane koycaklarini cunku dollenmesine ve kalitesine baglii. Sen ne durumdasin? Allah hepimizn yardimcisi olsuunnn caniim

benim test tarihim 16 haziran Biraz önce cansu 26 ya yazdığın cevabı okuyunca kendi hikayemi okumuş gibi oldum Tek fark ben anneme bile üzülmesin diye söyleyemedim Şimdilik sadece ben ve eşim varız Şu an progestan 50 mg günde 1 kez iğne oluyorum 3 defa estrofem alıyorum folik asit ve coraspin alıyorum biosteron yumurtalık rezevini kuvvetlendiren bi hap 25 mg günde 3 defa alıyorum ama gebelik testi pozitif çıkana kadar inşallah Senin dondurulan embriyon var mı?Bide fiziksel bir farklılık?

Cnm sorularini gormemisim,simdi farkettim..bnm dondurulmus yok:KK43: senin var mi? fiziksel farklilik derken belirti mi soruyosun anlayamadim?

X