haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

5i döllendi ama 1i çok iyiymiş, gerisi yarın netleşirmiş, senn kaçtane var 5. Gün mü transfer canım

canım ne güzel yaaa sevindim hadi hayırlı olsun

bizim toplanan yumoşlardan 8 i dolu çıkmış 4 ü elenmiş 4 tane çok iyi giden embriyomuz varmış bizim transfer günüde belli oldu yarın transfer var

yani 3. gün embriyosu oluyo

Son düzenleme:
Bugün doktorla görüşmem vardı. Bazı vitaminler verdi. Bunları kullan, ağustosta başlayalım dedi.
Beni haziran ayı listesinden çıkartabilirsiniz. Hepinizin hakkında hayırlısı olsun. İnşallah listedeki herkes en kısa zamanda bebeğini kucağına alır.

canım canını sıkma nolur geç olsun pozitif olsun inşallah

mr
Ankara mrb doktorun kim ankarada isen tabi..ben baskentte giduyorumda bende temmuzda basliycaz

transferi olacak arkadaşlarım dualarım sizinle.sonuçlarınız hayırlı olsun inşallah.o ultrasonda nokta gibi inci tanesini görünce bambaşka hissetmiştim..çok farklı bir duygu..inşallah sonuna kadara yaşarız bu duyguyu.yavrularımızı sağlıklı bir şekilde büyütmek nasib olur hepimize.

canım canını sıkma nolur geç olsun pozitif olsun inşallah

Doktorumda öyle dedi. Biraz sabır. Sizi buraya bir daha getirmek istemeyiz. Ama yine de temmuz için azıcık ısrarcı olucam :) Doktorum birbirimize güven de önemli dedi. Sonra o ne zaman derse o zaman başlayacağım. Sabredip, güvenle bekleyeceğim. Hayırlısı neyse o olsun.

mr
Ankara mrb doktorun kim ankarada isen tabi..ben baskentte giduyorumda bende temmuzda basliycaz

Evlendikten sonra İstanbul'a geldim. Tedavim İstanbul'da yapılıyor. Sabırla bekleyelim. Bu zamanı 9 ay karnımızda taşıyacağımız bebekler için sağlıklı bir vücut oluşturmak için değerlendirelim.

Amin canım allahım dileyip isteye. Herkese istediği zamanda tattırır inşallah. O duyguları sonuna kadar yaşamayı, milletine ailesine hayırlı sağlıklı evlatları allahım nasip etsinnn, çok heyecanlıyım

Daha önce başka başlık altında bir arkadaş paylaşmıştı ve çok beğenmiştim. Transferi yapılan arkadaşlar işinize yarar diye düşünüyorum.

Şu linkte transferden sonra gün gün ne olduğu anlatılmış.
What Happens After an Embryo Transfer? | NYU Fertility Center

Burası New York Universitesi'nin sitesi, infertilite merkezi'nin. Maalesef türkçe böyle bir kaynak yok..
Dileyenler için ben çevireyim..

Üçüncü gün transferinin ertesi gününü 1. gün sayarak, embriyonun gelişimi:
1 - Embriyo gelişmeye devam eder, 6-8hücreden, "morula" adı verilen yapıya dönüşür.
2. gün- Morula bölünmeye devam eder, "blastokist"e dönüşür
3. gün- Blastokist, kabuğunu kırmaya başlar.
4. gün- Blastokist, kabuğundan çıkmaya ve rahim duvarına temas etmeye başlar.
5. gün- Blastokist, rahim duvarına daha çok yaklaşır ve tutunmayı başlatır.
6. gün- Tutunma devam eder.
7. gün- Tutunma tamamlanmıştır, fetüs ve plasentayı oluşturacak hücreler gelişmeye başlar.
8. gün- HCG, annenin kan dolaşımına girmeye başlar.
9. gün- Fetüs gelişimi ve HCG salınımı devam eder.
10. gün- Fetüs gelişimi ve HCG salınımı devam eder.
11. gün- HCG seviyesi, gebeliği tespit edecek kadar yükselmiştir.

Son düzenleme:

Bu cok ama cok guzel bir makale tesekkurler!

slm kızlar nasılsınızzbu aralar yoğunum genelde okudum ama bişeyler yazamadımm.uzun protokol tedavime dün start verildi bugünde ikinci iğnemi yaptım:18::18:cuma günü Allahın izniyle başlamış oldumm

yeni gelen arkadaşlara hoşgeldin diyorumbirazdan ekleyeceğim onları.tedavisi ertelen arkadaşlar en kısa zamanda kendileri için daha hayırlı olan zamanda başlamalarını diliyorumm ve de ayrıca kızlar listemizden çıkarmıyorum sizleribizi bırakıp gitmek yok takipteyiz her zaman

iyi akşamlar superisi tedavin hayırlı olsun sonu mutlu bitsin inş...sana uzun protokol yapılacakmış nsalı karar verdi buna doktorlar senin kaçıncı denemedendi

Ayyyy cnm benim hayirli olsun.cok sevindim.benimki yarin deik.sanirim 5.gune gidiyorlar.lutfen transfer sirasinda dua et bizlerede inan suan cok ihtiyacim var.

iyi akşamlar superisi tedavin hayırlı olsun sonu mutlu bitsin inş...sana uzun protokol yapılacakmış nsalı karar verdi buna doktorlar senin kaçıncı denemedendi
teşekkür ederim canım2.denemem uzun protokol olcak sebebiyse benim yumi yumilerin aynı anda büyümedi bazıları önde gitti bazıları arkada kaldıuzun protokol aynı anda büyütüyormuş o yüzden uzuna karar verdi.birde rezervm kist ameliyatlarından dolayı azaldığı için yumurtaya ihtiyaç var mümkün olduğu kadar olan her yumurtayı büyütmek istiyor o yüzden canım
hanımlar merhaba ben temmuzda tüp bebek yaptırıcam öncesinde yapmam gereken şeyler var mı
canım daha öncesinden doktora gitmişsen eğer o gerek gördüyse folik asit,vitamin vs şeyler veriyor.ben kür falan yapıyım mı demiştim sen bilirsen bilimsel olarak kanıtlanmadığı için fayda sağlıyor mu sağlamıyor mu bizde bilmiyoruz demişti.bana bırakmıştı.yumurta kalitesi için incir,bal-tarçın-çörekotu,arı poleni,öneriyorlar soğan kürü de meşhur saraçoğlunun sitesinde yazıyor.kimi kullananlar da kist yaptığı söylüyor kimileri çok işe yaradığından bahsediyor sana kalmış yani canımm

merhaba kızlar..bugün pembe mavide opum gerçekleşti..çok güzel ilgilendiler.doktorum güzel geçtiğini söyledi..18 tane yumurta toplamışlar.tabi arada fire verenler olacak...pazartesi bilgi vereceklermiş gelişimleri ile ilgili..artık sona doğru yaklaşıyoruz..rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah.şimdiden sabırsızlanıyorum bebişlerimi almak için...benimde göbüşüm dolsun artık yahu

İki iğne bir hap verdi. Yaşlı olmama rağmen tüp bebek hakkında Google'dan okuduğum şeyler dışında birşey bilmiyorum. hatta iğne olmak için bile yine Cihangir'den kalkıp Maslak Acıbadem'e gidiceğim.İğneleri yanlış anlatırsam yanlış yaparlarsa diye korkuyorum:/ geç evlendim. Geçen yıl 10 haftalık bir düşük ve 1 kimyasal gebelik sonrası bir daha gebe kalamadım. Doktorum İbrahim Bildirici hemen tüp bebek dedi. Umarım ilk denemede olur. Bülent bey açık ve net bir ifadeyle "sizin için tek yol tüp bebek" dedi. En yaşlı hastaları 44 yaşındaymış. Herkesin şansı açık olsun.

canım güzel geçtiğine çok sevindimm maşallahh çok güzel yumurta sayın varrinşallahh dondurmaya da kalırr.
göbüşünün dolmasına çok az kaldı

canım tedavin hayırlı olsun hoşgeldin aramızahamileliği yaşamış olman senin için bir avantaj bence.canım daha geçen hafta aldım bu haberi sana moral olsun diye yazıyorum bana da moral oldu çünkü.okuldaki bir arkadaşımın görümcesi 45 yaşında tüp denedi o da geç evlenmiş 1 yıllık evli doktor tüp demiş.istanbulda bir merkezde yaptırmışlar maşallah iyi de yumurtası çıkmış 3 tane transfer yapmışlar bir tanesi tutmuş kalp atışını falan da duymuşlar.şuan için herşey iyi gidiyormuş inşallah darısı sana olurr

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar ben 35 yaşındayım.Yumurta rezervimde azalma var. 2. denemem olacak Haziran ayı adetiyle başlayacak Hacettepe Hastanesinde. Herkese bol şans arkadaşlar::))

Son düzenleme:

İnşallah sizde en kısa zamanda bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Yaşınızı o kadar dert etmeyin. Bi tanıdığım 42 yaşında, tüp bebek tedavisi gördü ve 2 aylık hamile şimdi :) Ben de 36 yaşındayım, hayırlısı ne zamansa o zaman olsun diyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…