haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

cnlarımm:KK16::KK16::KK16: dün opum olduu 9 yumoşum toplanmışş bugün aradılarr 5 olgun çıkmışş 4 tanesi de döllenmişş yarın arayacağız dedilerr çokk korkuyorummmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlarr benimm için opu en zor aşamasından biriydii artık stresimm başladıı napcam benn çok tedirginimm yarın kaliteleri hakkında bilgi verecekler ve de ne zaman transfer yapacaklarını:18::18::18::18:dua edinn bana nolurr

Canim gecmis olsun ins hepside saglikli olur.opudan once e2 degerin kacti??

Kızlaarrr cumayı bekleyemedim bugün tekrar kan testi yaptırdım 218 çıktı. İnanamıyoruummmmmm :)

hay masallah bak ne kadar güzel yükselmis degerin. bebegin sana tutunmus hemde nasil. bosuna üzdün kendini.

Selam arkadaslar bugun yumoslarim toplandi .. ve bir sorun olmazsa cuma gunu transverim olacak .. dualarinizi eksik etmeyin ins. Bu sefer bende gulecegim:emir_bebek::emir_bebek:

hayirli olsun canim insallah güzel güzel embriyolari transfer ederler. bu sefer hamilelikle sonuclansin insallah.

cnlarımm:KK16::KK16::KK16: dün opum olduu 9 yumoşum toplanmışş bugün aradılarr 5 olgun çıkmışş 4 tanesi de döllenmişş yarın arayacağız dedilerr çokk korkuyorummmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlarr benimm için opu en zor aşamasından biriydii artık stresimm başladıı napcam benn çok tedirginimm yarın kaliteleri hakkında bilgi verecekler ve de ne zaman transfer yapacaklarını:18::18::18::18:dua edinn bana nolurr

dualarimiz seninle korkma. kendine ve bebislerine güven ve inan. gönlünü ferah tut stres yapma. hersey olacagina varir.

canımm benimm ne güzel yazmışsınn topiğimizin sahibesiii:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

topiğinn annesi de olabilirmiyim çok istiyorummm:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:Allahımm nasip eder inşaallhh bu seferr:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49: çokk yıpratıcı stresli zamanlarr bütün emek verenler kavuşur inşallahh bebişlerine

sen naptın canımm senin tedavin ne zaman başlayacak??? var mı yeni gelişmelerrr

:KK16::KK16::KK16:
canım benimmmm insallah o günleride görücez :KK52::KK52::KK49::KK49::nazar: sen yüzdünn yüzdünn kuyruğuna geldin :KK55::KK6::nazar: sabırlı olmak gerek doğru söylüyorsun ve hayırlısını dilemek :KK16:

bebişlerini al gel hastaneden o zamanda derimmm topişimizin sahibesiii anniş olmuş derim kuzuuummm :KK16::KK16::KK16:haydi bakalım insallahhhhhhh :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::nazar:

supericim o yidiğim incirler varya bana kist yapmış:KK30::KK30:...ayy yemeseymişimmm dicemm ama olanla ölene çare yok demişler vahvahlanmanın bir anlamı yok yani.:KK20::KK19::KK4:. bi halt ettim çekicem ceremesini ve bidaha tedaviye yardımcı olmak adına incir felanda yemiycem olduğu kadar dicem :KK35::KK35::KK53: kisti tetikleyen hormon çok yükselmiş 9.56 olmuş onu düşürmeye çalışıyoruz..2 tenede kistim var bakalım..bende kocakarı ilaçlarına başvurdum :KK52::KK9::KK9: bu perşembe kist kontrolum var insallah bişicikk kalmamıştırrr...

uzun lafın kısası ben ağustosa kaldım :KK14::KK14:,28 temmuz adetimle başlıcam insallah tedaviye:KK34::KK24:

hayırlısı olsunnn geç olsunda güç olmasın tek dileğim bu cidden.. üzüldümmü tabiki ama yapacak bişey yok nasibimde yokmuş demekki daha.. Rabbim isyan ettirmesin insallah bu zorlu süreçte..sabrıma sabır katsın amiiiiiiiiiiiiinnnnnnn :KK25::KK25::KK25::KK25:

kızlar benımde 11gun persembe test gunu dun ıdrar testıne baktım ama negatıf cıktı ama ona takılmıyorum sonuc hhıc bellı olmaz ama benım transferın 2 gunu hastanelık olmustum ohss olmustum cok sıddetlı mıde bulantısı kusma ogun okadar zorlandımkı kusarkan bebegım dusmustur dıye dusundum doktorum bırsey olmaz dedı ama içim huzursuz şimdı hıc bır belıttı yok hıc bısey hısstmıyorum sadece 6 gun kanamam oldu jelı kestık progestan igneyı 2 ye cıkardık kanamam durdu suanda hıc bır sorun yok test gunu beklıcem artık hayırlısı cok zor gunler gecırdım[/QUOT

Cnm aynı gün transfer tarihimiz bende ohss oldum ama senin kadar şiddetli değildi iki gün nefes almakta çok zorlanmıştım.bende bugun idrar testi yaptım ama ikinci çizgiyi göremedim üzüldüm yarın kanda baktırcam hepimizin allah yardımcısı olsun.

yaptır bakalım canım işallah pozıtıf cıkar bende cok dusunuyorum yaptırmayı ama cesaret edemıyorum persembeyı test gunumu beklıcem ALLAH herkezın yardımcısı olsun

sükürler olsun canim. Yüce Rabbim koruyup gözetmis kizini sana ve esine bagislamis. insallah sonuna kadar gitmeyi ve sorunsuz bir sogumu da nasip eder. aklimiz ve dualarimiz hep hamis arkadaslarimizla. ayni dönemlerde basladik bakalim bizim zamanimiz ne zaman gelecek. Allaha emanet:KK16:
inşallah en kısa zamanda daha fazla bekletmez meleğin seni canım duamdasınız

Canim sen kacinci gun yapmistin bugun benim onbirinci gunum iki embriyo transfer edildi..ama idrarda siliklik bile ypk dokuz.on. onbirinci gunde yaptim hemmde sabah ilk idrarla bitek koyu cizgi cikiyorr..rica etsrm dua edisin bana ve brnimgibi umutsuz bekleyenlere
rabbim kimseyi evlatsızlıkla sınamasın şu an bilirim ne kadar kötüsün ama bence takılma idrar testine ben 9 uncu gün yapmıştım en son negatif çıkmıştı ikiz olmasına ragmen çıkmadı ve daha sonra korkup yapamadım 11 inci gün testim 380 civarında çıkmıştı düz mantıkla düşünürsen idrar testi yaptıgım gün silikte olması lazımdı ama çıkmadı inşallah seninde benim gibi idrarda çıkmamıştır kanda güzel sonucu alırsın

Merhaba canim yumurta gelistirici igneler ortalama 10 gun kullaniliyor. Tabi yumurta gelisimine gore gunu veya dozaji degisebilir. Yumurtalarin belli bi olgunluga geldikten sonra da erken catlamamasi icin 3-4 tane igne kullaniliyor. 2 gunde gidip kan veriyorsun, alttan muayene edileceksin. Opudan sonra da rahmin hazirlanmasi ve bebegin dusmemesi icin progestan igne ve kansulandirici igne ilac vs. Veriliyor. Bunlari kullanacaksin. Bu surec biraz sikintili kabiz olmaman ve saglikli beslenmen gerekiyor. O yuzden ramazanda oruc tutmak zor olur bence. Artik tedaviye baslarsin tutamadigin gun sayisinca kaza edersin canm ya da 1 ay daha erteleyeceksin tedaviyi. Hakkinda hakkimizda hayirlisi olsun.

Canım beklemişsin ramazanı da geçir çünkü bu süreçte iğneler sabah saatinde yapılıyor. GÜn içinde ilaç falan içmen gerekecek bende uzun protokol uygulandı. Adetimin 21.günü başladı öbür adetime kadar iğne vuruldum baskılayıcı ilaçlar sonrasında yumurta geliştirici derken yaklaşık 60 iğne vuruldum sabahlı akşamlı. Ramazanı güzelce geçir Allahın izniyle başlarsın.

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. beklemeyi ben de istiyorum. ama ağustosta bayram nedeniyle olmuyor, eylülde de hem şehir dışı görevim var hem de yatılı misafirim. ekim ve sonrası iş yoğunluğum daha da artıyor. bu ay takvimime uygun olan ay ama tabi ramazan faktörü başka...

ben de ne yapacağımı bilemedim açıkçası. eşim de ben de yoğun çalışıyoruz ne yazık ki, zaman bulmak kolay olmuyor. bu kadar çok iğne ilaç kullanılacağımı düşünmemiştim açıkçası. aşılamada akşam vurmamı istemişlerdi iğneleri. sabah akşam vurulacaksam daha zor olabilir tabi... düşüneceğim, tekrar teşekkürler :KK16::KK16:

kızlar merhaba :KK3::KK3:
hamileleri tebrik ediyorum :nazar::nazar: tedavi sürecinde olanlara da canı gönülden birer pozitif diliyorum :emir_bebek::emir_bebek:
ben de 2 aşılamadan sonra tüp bebeğe geçenlerdenim. ne yazık ki sebepsiz infertilite ile mücadele ediyoruz. ankaradayız. aslında eylül ayında planlıyorduk ama hem iş hem de misafir durumları nedeniyle işler biraz karıştı. acaba bu ay denesek mi demeye başladık. bir de ben çalışıyorum, izinler vs sıkıntı olabiliyor ne yazık ki..
sizlere sormak istediğim, bu yumurta geliştirici iğneleri ortalama kaç gün vurdunuz? süreç çok zorladı mı? ramazana girmek üzere olduğumuz için orucu da bırakmak istemiyorum pek. bugün regl olacağım sanırım, yarın başlayabilirsem eğer ramazana kadar 6 gün var... iğneler sıkıntı değil belki ama, sabah gidip kan vermek zorlayabilir. opu günü oruçlu olmam...onun dışında evde dinlenirken tutabilirim diye düşünüyorum. şuan aslında doktora gidip ditmemeye karar verme aşamasındayım, bakalım...

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :KK16::KK16:

Canım bence bu ay kendınız deneyın
Tedavi sürecinde vücudunun destege ıhtıyacı var bol suya ve vitamine
Bu ay kendınızı tedaviye hazırlayın derım psıkolojık olarak ramazan ruhundan faydalanırsınız
Allah kolaylık versin gönlünüze göre olsun

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. beklemeyi ben de istiyorum. ama ağustosta bayram nedeniyle olmuyor, eylülde de hem şehir dışı görevim var hem de yatılı misafirim. ekim ve sonrası iş yoğunluğum daha da artıyor. bu ay takvimime uygun olan ay ama tabi ramazan faktörü başka...

ben de ne yapacağımı bilemedim açıkçası. eşim de ben de yoğun çalışıyoruz ne yazık ki, zaman bulmak kolay olmuyor. bu kadar çok iğne ilaç kullanılacağımı düşünmemiştim açıkçası. aşılamada akşam vurmamı istemişlerdi iğneleri. sabah akşam vurulacaksam daha zor olabilir tabi... düşüneceğim, tekrar teşekkürler :KK16::KK16:

Ben 7 aralıkta tedavıye basladım 19 aralıkta opu oldu 24 unde transfer oldu
Ben sadece akşamları iğne oldum esıme dr gostermıstı evde yaptı ama ek olarak estrofem ve elevit hap kullandım
Sürecte tek zorlandıgım transfer idi bnm çok zor oldu rahım agzım stresten cok zor acıldı ıkı kez denendı vs genelde en kolay kısmı orasıymıs
Yogun calışıyorsun ama en uygun zamanları tespit et ben drdan transfer tarıhını soylemesını istemiştim tahmını oarak ve o tarıhte bır hafta yılık ızın almıstım
Allah kolaylık versın

civan perçemi hormonları düzeltiyor (sıcağa yakın ılık içeceksin) , safranda kistleri patlatıyormuş tarifi yine bu siteden aldım.. hatta kullanan kadının göğsünde de bir kitlesi varmış onu bile yoketmiş bu safran..faydalıymıs yani.. (bu kadın 6 aydan beri d.kontrol hapı kullanmasına rağmen kistleri patlatmamış,yoketmemiş) ..bu safranı adetle başlayıp 1ay kullanmış ve kist mist kalmamış..

benim normalde düzenli adetlerim vardı sonra doktorum kistim var diye d.kontrol verdi(desolett)adetim bozuldu ben bu safran sayesınde adetim geldi... insallah düşürmüşümdür de kistlerimi..safrandan kaynaklı normal adetimden daha fazla kanamam oluyor ,arada parça gibi şeyler düşüyor (kisttir umuyorum) bir diğer yan etkiside ishal oldum..

yani e2 yi düşürmesine yardımcı olacak bunlar..

melekcim hayırlısını dile Rabbimden :KK16::nazar: NurAllahım tamamına erdirsin bebişlerinin gelişimlerini hayırlısıyla bitanem ,unutma bu topiği 41 yasinle açtık biz..sende bende okuduk Allahım kabul etsin :nazar: :KK16::KK16: dualarım seninle olacak insallah hayırlı haberlerle geleceksin bizlere :KK49::KK49::nazar:

hakkında hayırlısı olsun arkadaşım

hemen moralini bozma canım...dur bakalım idrarda çıkmayıp çokk arkadaşta kanda çıktı..:KK34: kan a baktır bence.

gesmaaaa :KK52: en çoktaaa sanaaa sevindimmmm :KK16::KK16::KK16: kaç günden beri aklım sendeydi ,hayırlı haberini almak bugüne nasipmiş :KK49::KK49::nazar::nazar::nazar: Rabbim tamamına erdirsin :KK16:

topiğimizin sahibesiiiii :KK42: hayırlı olsun :nazar: Allah tamamına erdirsin insallah :KK16::KK16:

amin canım inş......aradılar hastaneden birazda olsa içim ferahladı...
şimdilik embriyolarımızın üçüde devam ediyomuş ama orta kalitede inş yarına kaliteleri dahada artar.yarın tekrar arayıp haber vericekler transfer zamanını

Canım bence bu ay kendınız deneyın
Tedavi sürecinde vücudunun destege ıhtıyacı var bol suya ve vitamine
Bu ay kendınızı tedaviye hazırlayın derım psıkolojık olarak ramazan ruhundan faydalanırsınız
Allah kolaylık versin gönlünüze göre olsun

Ben 7 aralıkta tedavıye basladım 19 aralıkta opu oldu 24 unde transfer oldu
Ben sadece akşamları iğne oldum esıme dr gostermıstı evde yaptı ama ek olarak estrofem ve elevit hap kullandım
Sürecte tek zorlandıgım transfer idi bnm çok zor oldu rahım agzım stresten cok zor acıldı ıkı kez denendı vs genelde en kolay kısmı orasıymıs
Yogun calışıyorsun ama en uygun zamanları tespit et ben drdan transfer tarıhını soylemesını istemiştim tahmını oarak ve o tarıhte bır hafta yılık ızın almıstım
Allah kolaylık versın

geçen ay kist yüzünden ertelenmişti tedavim ve bu ayki başlamak bilmedi, lekelenmem sürdü günlerce. bugün sökülecek inşallah adetim. yarın sabah doktoruma gideceğim. adetimin ikinci günü. baksın bakalım temiz mi yumurtalıklar. eğer uzun protokol derse zaten başlayamam, kısa derse o zaman oruç tutmak istediğimi söyleyerek fikrini alırım. eğer olmaz tutamazsın derse başlamam tedaviye, tutarsın derse başlarım. sanırım durum yarın doktordan sonra belli olacak...

eşimin de benim de hem y.içi hem y. dışı görevlerimiz oluyor. ötelediğim zaman tarih belirsiz... bir umut kendiliğinden olur diyor ama iki kez aşılamada bile tutmadıysa nasıl olur bilemem...hepimizin hakkında hayırlısı olsun.paylaştıklarınız için çok teşekkür ederim :KK16::KK16:

canım hep erteliyoruz bişeyler için.doğru zamanda nasip olur herşey.ben de daha erken dedim.iş güç dedim.doğal yolla olur dedim,zamana bırak dedim.maddiyat dedim...dedim de dedim.ama bak 6,5 yıl geçti bebek nasip olmadı daha ama bu ay işten izin de alabildim.maddiyatı da ayarladım.totom acısa da göbişim morarsa da bana mısın demedim ve hepsi bitti.sabırla bekliyorum şimdi.işallah sağlıklı bebişler nasip olur sana da..

Hayat sedenim bende persembeyi beklicem ama yarin sabahda idrar testi yapmayi dusunuyorum bugun öğleden sonra adet belirtisi vardi biraz kasik agrisi
Tipki adet zamanimdaki gibi bagirsak hareketleri hatta baaya bi islaklik hissettim ve lavanoya gidipbaktogimda beyaz akinti gelmis. .arara geldi bugun..nedeyim elmden gelfogince uzaniuorum olaclarimi kullaniuorum buyuk ALLAH a emanet. .yasin suresinde bir ayet vardı. ..eksik hatirlayabilirim..saniriim kirkinci ayetdi biz zurriyetlerinizi icidolu bir gemide koryyanniz diye sanırım
RABBIM lütfen Zurriyetlerimizi koru ve onlara saglik hayir ver..bize saglicakla kavustur..lutfen sen oluyu dirilten diriyi oldurmeye kadir olansin.
Ya HALIKU YA BARIU YA MUSAVVIRU. .sen varlığı kendinden olan.yoktan.var eden.en güzel yaratansin. .kucagimizi bos boynumuzu bukuk yuvamizi nesesiz birakma ey lutfu keremi ihsani bol olan.amiin

Hayat sedenim bende persembeyi beklicem ama yarin sabahda idrar testi yapmayi dusunuyorum bugun öğleden sonra adet belirtisi vardi biraz kasik agrisi
Tipki adet zamanimdaki gibi bagirsak hareketleri hatta baaya bi islaklik hissettim ve lavanoya gidipbaktogimda beyaz akinti gelmis. .arara geldi bugun..nedeyim elmden gelfogince uzaniuorum olaclarimi kullaniuorum buyuk ALLAH a emanet. .yasin suresinde bir ayet vardı. ..eksik hatirlayabilirim..saniriim kirkinci ayetdi biz zurriyetlerinizi icidolu bir gemide koryyanniz diye sanırım
RABBIM lütfen Zurriyetlerimizi koru ve onlara saglik hayir ver..bize saglicakla kavustur..lutfen sen oluyu dirilten diriyi oldurmeye kadir olansin.
Ya HALIKU YA BARIU YA MUSAVVIRU. .sen varlığı kendinden olan.yoktan.var eden.en güzel yaratansin. .kucagimizi bos boynumuzu bukuk yuvamizi nesesiz birakma ey lutfu keremi ihsani bol olan.amiin

tamam canım bekle tabi ama istiyosan yarın kan testi yaptır.idrarla üzme, oyalama kendini.benim evde geçen 3 aydır ovulasyon testleriyle beraber aldığın 10 taneye yakın idrar testi var ama ben sabrediyorum,yapmıyorum.pozitif de olabilir ama ya negatif olursa?sen de evhamlanma,pozitif düşün.maalesef biz kadınlar hep kilodumuza bakıyoruz var mı bişey beyaz mı kırmızı diye.evdeysen dinlen.bikaç gün kaldı şunun şurasında..

Evet canım ben de inanamıyorum şoklardayım.Şükürler olsun benimle ...Çok dua ettim . İnşallah rabbim kucağımıza sağlıklı bir şekilde almayı nasip eder.Birden atağa geçti.Zaten bende belirtiler de geç başladı. Bölünmelere devam etmiş daha sonra yerleşmiş olmasın tek yumurta ikizi falan :)

hayırlın olsun canımmmm

Kızlar iyi akşamlar bişey sorucaktım kısa protokolde baskılayıcı iğneye adetin kaçıncı günü başlanıyor

kızlar merhaba :KK3::KK3:
hamileleri tebrik ediyorum :nazar::nazar: tedavi sürecinde olanlara da canı gönülden birer pozitif diliyorum :emir_bebek::emir_bebek:
ben de 2 aşılamadan sonra tüp bebeğe geçenlerdenim. ne yazık ki sebepsiz infertilite ile mücadele ediyoruz. ankaradayız. aslında eylül ayında planlıyorduk ama hem iş hem de misafir durumları nedeniyle işler biraz karıştı. acaba bu ay denesek mi demeye başladık. bir de ben çalışıyorum, izinler vs sıkıntı olabiliyor ne yazık ki..
sizlere sormak istediğim, bu yumurta geliştirici iğneleri ortalama kaç gün vurdunuz? süreç çok zorladı mı? ramazana girmek üzere olduğumuz için orucu da bırakmak istemiyorum pek. bugün regl olacağım sanırım, yarın başlayabilirsem eğer ramazana kadar 6 gün var... iğneler sıkıntı değil belki ama, sabah gidip kan vermek zorlayabilir. opu günü oruçlu olmam...onun dışında evde dinlenirken tutabilirim diye düşünüyorum. şuan aslında doktora gidip ditmemeye karar verme aşamasındayım, bakalım...

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :KK16::KK16:

tüp bebek merkezi ıgnelerın gunduz yapılmasının uygun oldugunu soyluyo. bende senle aynı durumdaydım. bu ay tedavım baslayacak dıye kendımı cok hazırladım lucrın kullanıyordum orucları napcam dıye dusunurken kıstten dolayı tedavım ertelendı. bence oruc tutman zor olabılır. ona gore karar ver.istersen ertele tedavıını

X