Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

soylemeyi unuttum yalan dunya dizisinin bu haftaki bolumunde kurke hayir mesaji verilmek isteniyor..insallah guzel bir sonla bitirirler..

Kürk giyen kullanan bir insan ile aynı atmosferi paylaşmak istemiyorum. o kadar tiksiniyorum ki kendilerinden.

gsm-lee senin minik tosun kedin hayatını mı kaybetti?
Evet canım melek oldu yavruları bende simdi

Bebak havuç sütü kakao yagi bronzluk icin gratisde bebak ürünlerinde 2.%50 indirimde ben yaz icin alıcam gerçi doa kozmetikten kakao yağı aldım ama merak ediyorum yinede
Alix ojeler buldum bende Kızılay da 1.5 lira watsonsa 7.50 satılıyor baktım bazılarında logo var bazılarında yok eski ojeler sanırım ama bi oje 7.50 olmaz bende watsons kazığımı yoksa alix avien mı fiyatları uçurdu bilemiyorum
Down under normal sac serumunda ben tavşan göremedim ama argan serisinde var
Ayrıca giovanni avakadolu seride buav Logolu
Sizin bu biten test edilmemistir yazısını fln almadım ben görsel olarak varsa oyle kalıyor benim aklımda yoksa unutum birde hangi markalar bunu yapanlar fotolar olursa daha iyi olur :) balık hafıza mod on. :) görsel hafızam daha iyi sanırım kikikikiki :)
Veterinerlerin koymasi lazım zaten koymayanada gidilmez
Kapısından geçilmez

Son düzenleme:

Mesela "bitmiş üründe test yapmıyoruz" diyen bir diğer markada sebamed' tir. "bitmiş ürünü test etmiyoruz" diyen benim için; bağıra bağıra test yapan ve "test yapıyorum arkadaş" diyen lorealdan daha bir kanlıdır, kirlenmiştir. neden?? çünkü aklı sıra bizim duygularımızı kullanacak.
azalarak yok olsunlar...

ben 2,5 liraya alıyorum alix'i watsondan. en son öyle aldım. hatta 2. si %50 indirimdi sanırım. 4 tane almıştım.

Ben niye 7.5 gördüm ki bildigimiz 7 idi 1 alana2. %50 indirim pastelde yapmıştı watsons alix i ben nasıl kaçırdım pof bi daha dikkatli bakıyim o zaman :)

Canım benim gözlerim de bozuktur ama bende bir ojeye 7,5 lira asla vermem :)) o nedenle hani 8 liraya 4 tane aldım yoksa 30 lira mümkün diil vermem

bu arada evim.net sitesinde Friendly Organic Organik Sıvı Çamaşır Deterjanları felan var. Friendly Organic Organik Sıvı Çamaşır Deterjanları hayvanlar üzerinde test edilmiyor, doğa ve doğa sevicilerin dostu. raksdedi ve bibap düşmanı
50 lira alışverişte 10 lira çek veriyor, bakalım.

5 liraya rimel satan Golden rose un deney yapabileceğini hic düşünmüyorum ha flormare gibi bi marka alır paraya oraya gider o ayrı ama bu markalar Zaten belli başlı seylerin kopy paste ni yapan markalar içindekiler hep aynı bi rimelin yapılışı neyse bunlarda onu alıp yapıyor coco cola ile bimde ki le cola gibi duşunun
Golden rose hiçbirşeyini kullanmadım daha ablam seneler önce lip glossunu kullanmıştı baya başarılıydi
Turk malı oldugu icin güveniyorum nedense neden yaptırsın ki yurt dışında ihracat yapar o paraya bence bu benim şahsi görüşüm

Akat kozmetik biliyorsunuz turk malı Kuafor malzemeleri fln satan yerlere Şampuan sac bakım kremi serumu her seyi var onuda tercih edebilirsiniz benim buraya açılan kozmetik dükkanında her seyi var sac açıcı spreyini alıcam B'nde
Ayrıca gabrini rapsodi rimel tekrar baktım 7.5 bi tane vardı 4.5 senin aldığın 3 liraya cok iyimiş canım

Benim ucuzlukçu pazarım hakikaten ucuz ve standları var :) geçenlerde c. arleyin concealerını aldım. flormardan daha iyi diyebilirim. geçmişte onu kullanıyordum attım onu. şimdi 3 tane kapatıcım var; biri pastel, rapsodi (ruj şeklinde olanlardan) ve bu dediğim c. arleyin likit kapatıcısı. 3 ünden de çok memnunum. birikme yapıp yapmamasına gelince de iyi yedirilip makul miktarlarda sürülünce birikme yapmıyor, diğerleri kadar yapıyor ya da.
sonuçta yaşlanıyoruz be forum :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar golden Rose firmasından yetkili Figen Hanım' la görüştüm. Ürünlerinin Avrupa Standartlarına göre üretildiğini ve içeriklerinin de çoğunun Avrupa ülkelerinden tedarik edildiğini halihazırda test yapmadıklarını ve testi de gönüllüler üzerinde yaptıklarını; kimyasal madde içeriklerinin dermotolojik testlerinin yapıldığı ve Çin' den de hiçbir şekilde madde temin edilmediği-öncesi ve sonrası dahil- söyledi. Ben hayvan testleri yapan kliniklere kaynak aktarıyormuşsunuz öyle bir söylenti var dediğimde de biz hayvan testi talep etmiyoruz, içerikler Avrupa'dan olunca zaten test edilmiyor dedi, rahatlıkla kullanabilirsiniz dedi.
Tavşan logosuna gelince de bunu pazarlama servislerine ve üst yönetime sizin bu talebinizi sunacağını üst yönetimin takdiri ile hayata geçeceğini bildirdi.
İlerleyen günlerde bu çalışmalarda olacak dedi. Bakalım, hep birlikte göreceğiz.

Kargo ücreti rimelin fiyatından düşük olsaydı sana alır kargo ederdim canım ikisini de :) ben çok çok çok memnunum. fırçaları çok güzel. rapsodi de gabrini de. gabrini turuncu olanı rapsodi sarı olanı var bende. tombalak fırçaları plastik hem de simsiyah yapıyor. çıkmasıda zor değil. ama waterprofları da var. ben w. prof kullanamıyorum gözlerim hassa ve acıyor çıkartıken. pc min kamerasından çekebilirsem uygulanmış hallerimi koyarım. reklam yapalım acık belki bu başlıktakilere de ürün gönderirler

içerik avrupadan geldiği içi test edilmiyor denmesi bana saçma geldi heraklia'cım, çünkü avrupada hala testler yapılıyor öyle değil mi? yeni yasa yürürlüğe girdi, oh artık herşey temiz diyemiyoruz. çünkü böyle bişi yok hatta lys de en az 5 yıl alacak demişti en son...

buarada ORLY ojelerin arkasında davşan var.

hay ağzına sağlık
fotoları varsa koyarsan sevinirim çünkü çok çeşiti var hangileri merak ettim :)

Son düzenleme:
gabrinide romanya mali ama lys okey veriyor oda avrupadan geliyor içeriği tavşanda yok
neden golden rose takılmış durumda anlmış değilim
hiçbir ürününü kullanmadım avukatlığınıda yapmıycam ama bu kadar paranoyaya bağlamak bana sağlıklı gelmiyr
yurt dışından avrupadan geliyor avrupadan yapanlarda vardı yapmayanlarda vardı tamam en kötüsünü düşünmek zorundayız ama o kadar para nerede golden rose da ki bence ürünleri de burdan temin ediyorlar sırf marka olalım ayağına yurt dışı düzeyi diyorlardır eğer yurt dısından gelse o rimel 20 lıradan asagı olmaz avrupadan tedarik ediliyor iyi yanıda olabilir bunun
kanıt olmadan deneyci diyemeyiz ki bu markaya
avrupa nın deney yapmamasına yasa çıkmış daha 5 sene var demiş lys neden 5 sene varmıl bunu anlamadım ben ab ile görüşmemi yapılmıs bı yazı mı görmüş neye göre 5 yıl varmış alman malı çogu urunde logo var zaten yasaktı uyulmuyordu sımdı kesın uyulacak dıye karar cıktıysa neden 5 senede otursun kı temeli olan bir karar zaten birden düzenleme gelemediki zaten öyleydi şimdi cezası oldu kesın ve kesın yapılmayacak dendi

aryıca lys basta golden rose kullanmayın dedi sımdı kullanın temiz diyor
en güzel lys nın de dediği gibi kendimiz araştırıp görmemiz
heralika arkadasımız görüşmüş Allah razı olsun bizi aydınlattı inanmak isteyen inanır kullanır inanmayan kullanmaz ama kımsede elinde kanıt yokken ne deney yapıyor diyebilir ne de yapmıyor diyebilir
fakat mantıgımı calıstırınca turkıyede bır markanın yapacağını düşünmüyorum bu benim görüşüm
ayrıca bir kişininde yönlendirmesiyle şunu kullanın bunu kullanın diye iş yapmaktanda hoşlanmıyorum
herkes araştırır kendi aklına yatar fikri olur kullanır kimse kimsenin günahına girmemeli logo yoksa ne karalamak dogru olur nede kesin konusmak
ha şöyle gabrıniye ben onay verildiği halde güvenmedim romanyada avrupa sonucta test ediliyor dedim
fakat üretim yerinin burda oldugunu ham maddelerin burdan alındıgını aldıgım kozmetıkcıden ve kendi kuaför yengemden öğrendim burada üretilim made in romanya yazılıyormus aslında bal gibi Türk malı içerik ham madde Türkiyeden romanya yazması şirketin romanyada oluşu entagresi Türkiyede iphonenin ucuz iş gücünden dolayı çinde üretim yaptırması gibi bunlarda burada yaptırıyor her şeyi
yoksa zaten gabrini markasını tüm kuaförler toptancılar satamaz gümrük vergisi vs eklenince çok yüksek miktarlara satılırdı
ayrıca fabrıkası bursada mı neymıs kozmetık dukkanında kı sahıbı kadın öyle dedi

Son düzenleme:
Temiz markalardan güzel bir fondoten bulamadım hala..Bir öneriniz var mıdır bu konuda,deneyip memnun kaldığınız fondotenler?
Fondotende aradığım özellikler şunlar:

1-kapatıcı olsun,yüzümdeki kusurları,izleri,renk farklılıklarını kapatsın ama maske gibi duracak şekilde değil,doğal dursun.
2-sağlıksız,grimsi bir ton vermesin,cildimi sağlıklı göstersin
3-kalıcılık.kalıcılığı uzun olsun,sabah sürdüysem akşama kadar idare etsin
4-yüzümde durdukça oksitlenmesin,yani kararma,kusma vs yapmasın.

Son düzenleme:

Konu hakkında bunun zaman alacağı konusunda haklısın. ama ben bir kişinin düşüncelerine bel bağlamak istemiyorum artık. yani burda sizinle ortak bir karar verip o şekilde hareket ediyorum. bazı arkadaşlarımız 11 Mart 2013 ten sonra da golden rose' u alabileceğimizi içimizin rahat olması gerektiğini söylüyor. şimdi kişilerin kendi kararlarıdır tabiki ama en son söylenen o değil canım golden rose hakkında. yani bu karar kesin, test yasak. tabiki raflardaki ürünleri eritmek zaman alacak...ama ne kadar sürer kanlı mı olacak kansız mı olacak...(syn. erbakan geldi aklıma)yani durum yoruma dayalı. ben gene ağırlıklı test yapmıyoruz demelerini, yazılarını çizilerini tavşanlarını arıyorum. telefonda görüştüğüm kadın rahat olunuz dedi.

Son düzenleme:
hay ağzına sağlık

fotoları varsa koyarsan sevinirim çünkü çok çeşiti var hangileri merak ettim :)

Balım bu akşam eve gidince rimelleri sürüp fotosunu koyacağımcam, doğru düzgün gözükür inş.
dün akşam yemeğe davetliydim geç döndüm eve. hem kedişimi de gösteririm fotodan

Balım bu akşam eve gidince rimelleri sürüp fotosunu koyacağımcam, doğru düzgün gözükür inş.
dün akşam yemeğe davetliydim geç döndüm eve. hem kedişimi de gösteririm fotodan

Evet kedinide görmek istiyorum :)
2 3 tane mor gördüm ben rimel olarak 4.5 5.5 7.5 koymuş fiyatları hangisi seninkiye ayniysa memnunsunda ondan alıyim

Kızlar super haberim var douglas mağazalarında nyx urunleri vardı biliyorsunuz bende alligini aldım cruelty free yazıyordu kapı gibi
Anneler gunüne ozel 2.urun %50 indirimli nyx markasinida kapsıyor sehrinde bu mağaza olanlar kaçırmasın :)
Ben alligi 30 liraya almıştım fondöten fln alıyim bu sefer diyorum hem yogunda olmaz
@DouglasTurkiye: Anneler Günü'ne özel makyaj ve parfüm alışverişlerinde 2. ürüne yüzde 50 indirim!
Twitterdan simdi hangi bunlar kesin indirim var sordum dönünce yazarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…