Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Lush ı deney yapmıyor diye biliyordum bende hatta elimde ürünleri de var fakat hafta sonu mağazasından ürün iceriklerini inceleyince sanırım makyaj ürünü yada parfümdü içeriğinde balmumu vardı.
Benim kafam karıştı açıkcası.

Balmumunun farklı bir elde ediliş sekli var mı yani arıları parcalamadan?

Aynı şey doa nin katı parfümleri icinde geçerli,balmumu var.Doa dan alışveriş yapacaktım vazgeçtim.

Konu hakkında sağlıklı,net bilgisi olan varsa arkadaslar yazarsaniz cok sevinirim bende.

En son THALIA markalı nane özlü,kefirli ve gül sabunu aldım.Hepsinin arkasında zıplayan tavşan var.
Ankara'da oturanlar sakarya caddesinde lokman hekimden alabilirler.Balıkçıların hizasında.
Bir de NİVALin ısırgan otlu şampuanı ve SELESTA LİFE şampuan ve saç kremi vardı onlarda keza tavşanlıydı.

Hem test yapmamak hem de test yapanlarla savaşmak tam benim felsefem çünkü oturduğumuz yerden too faced vs de kullanabiliriz, ya da tamamen organik kullanırız. ama amaç sadece biz temiz ürünler kullanalım ama loreal hayvanların canına okusun biz de göz yumalım değil. savaşasım geldi

onu ben bir araştırayım balmumu konusunu... :44:

too faced'in bir ürününde de beeswax varmış :44:

Lys bi el atsan diyorum buraya

Beewax yani balmumu eldesinde arılar zarar görüyor. Aynı zamanda bal, propolis arı sütü de öyle

Bir de anladığım kadarıyla arıcılar bu ürünleri daha fazla elde etmek için arıları kandırıyorlar ve bir anlamda doğanın da dengesiyle oynamış oluyorlar

Referans veganblogg wordpress com

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama hayvanlar olmaza insanlar bir hiç olacak. o kadar asalak yaşıyoruz ki onların sırtından geçiniyoruz. eti, sütü, kılı, yağı, ilerisi berisi, salgısı, bağırsağı felan derken... ve ne kadar insani yöntemlerle...
13 yıldır vejeteryanim. benimkisi bir tercihti. beyaz eti sevmeme rağmen kütt diye bıraktım. şuan da bazı şeylerden vazgeçmek hiç zor gelmiyor.
geriki sayfalarda vegan bir aktivist vardı videoda. görüntüleri izlerken vejeteryanlık bile ağır gelmeye başladı. adam insanların çene yapılarına bakıldığında hem etçil-hem otçul değil sadece otçul olduğunu vurguluyordu. sektör gelişsin birileri hayvanlar üzerinden para kazansın ve refah seviyesi artsın, insanlar mutlu olsun diye et reklamları yapıldı. mutlu inekler sevine sevine kesiliyor...çok acı. insanın içini acıtıyor. ettem kaynaklı hastalıklar baş gösterdiğinde (damar sertliği, üre vs) ben üzülmüyorum artık biliyor musunuz? bu acılar elbette bizden çıkacak. doğanın dengesi bu.

Ben savaştıklarını bilmiyordum canım teşekkür ederim bilgiler icin ben lush essence rimmel London gibi sitelerinde yapmıyoruz yapanlarla oriflame karşılaştırdım aslında
Yoksa doğal icerik konusunda bile lush la oriflame kıyaslanmaz benimki genel bir şeydi
Yardımcı oldugun icin cok teşekkür ederim lush artık benimde ön sıramda

Bencede cok guzel bi felsefe düşüncelerim tamamen olumlu oldu bu açıklamadan sonra benimde artık ilk sırada lush var

Ben ankaradayim canım sabunlari fln doa kozmetikten alıyorum yinede aklımda olsun
Yalnız silesta yi ben gratisde düş helini gördüm sanki tavşan yoktu bi daha bakıyim
O aktarlarda tavşanli deney yapmayan dış macunu varmış
L'angelica hala bulamadım çunku

En cok istediğim sey vejeteryan olmak kendimle 2 3 senedir savaşıyorum yumurta yerken bile suçluluk duyuyorum hatta yedikten sonra pişman oluyorum ama oyle yetiştirilmişim ki ete düşkün bi aileden yöreden geldigimiz icin vazgeçmiyorum
Ve kendimi cok suçlu hissediyorum benimde vejeteryan olabileceğim gun gelecek mı acaba

haklısın okudum bunu ben de. arıların zarar görmesi durumuna benzer, süt çiftliklerindeki kötü muameleler de var, aynı şekilde dediğin gibi balın elde edilmesi vs. bunları içeren ürünleri de kullanmamak mı lazım

şuan çıkmaza girdim.

Öğrendiğim günden beridir evimize almadığım bir şeyi daha paylaşmak istiyorum.
Elbette bilenler var ,bilmeyen ve hassasiyeti olanlar için yazıyorum.
Maalesef kaz tüyü ürünlerde insanoğlunun gaddarlığının bir göstergesi.

o videoyu bir arkadaş paylaşmıştı, ben izeyemedim ama biraz bahsettiler nevrim döndü.

yok böyle bir pislik olamaz insanda hiç mi acıma duygusu yok, çok korkunç

buarada sahte kürk diye satılan zımbırtıların da kedi köpek kürkü olma ihtimali çok yüksek, lütfen çevrenizi uyarın, almayın da ttüylü hiçbir şey...

Geçenlerde ensonhaber.com da yayınlandı. Çin'de evet Çin şaşırmadık değil mi? önce kürklü köpekçik boğazından bir demirle boğularak bayıltılıyor.. arkasından da derisi canlı iken yüzülüyor(muş). muş diyorum çünkü o kareleri izlemedim. o sırada ağladım. içimden onlardan özür diledim; elimden bişi gelmediği onu sevip okşayamadığım, kurtaramadığım için.

Allah yapanında, yaptıranın da belasını versin.

Kullanmıyorum. Göründüğü kadar zor değil aslında

Beşinci sınıflarda bir öğrencim filleri anlatıyordu. Bir ara dişlerinden aksesuar yapılır dedi. Başka bir öğrencim ise "insanların dişlerinden yapılsaydı hoş mu olurdu? " diye sordu. Ve o duyarlılığa sahip olması hoşuma gitti. Ve sonra birkaç öğrenci daha deri, kürk konusundaki rahatsızlıklarını ifade ettiler

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…