Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

yanılmıyorsam vegansın değil mi?

bize kullandığın cf+vegan ürünlerden örnekler versen ne iyi olur

Tabii vereyim. Urtekram ın çay ağaçlı diş macununu kullanıyorum, köpürmüyor ama ferahlık veriyor

Yine aynı siteden Almawin isimli markanın bulaşık deterjanı ve temizlik ürününü aldım.

Çamaşır deterjanı olarak Dalanın Roxy marka sabun tozu var şu an elimde. Makineden çıkınca çamaşırların üzerinde beyaz tozlar kalabiliyor yer yer ama ütünün buharıyla geçiyor

Şampuan ve krem ve sabun olarak şu an doa kozmetiğin ürünleri var. Hayvan deneyi yapmadıklarına güveniyorum ama bazı içerikler kafama takılıyor, tekrar alma konusunda emin değilim şampuan ve kremi. Ama yağlarından alırım (hindistan cevizi, shea butter, lavanta), bir de vegan sabunlarından (bazı sabunları da keçi sütü bal vs içeriyor çünkü)

Bir de Ersağ isimli bir markadan alışveriş yaptım henüz yeni, hayvansal içerik kullanmadığı belirtilmişti. Memnun kalırsam o konuda da deneyimlerimi paylaşırım

Genellikle temizlik ürünü olarak yazdım sıkıntılar bu yönde olduğu için. Makyaj malzemesi olarak, pek makyaj yapmadığım için fazla yok elimde. Rimel, kalem ve ruj var sadece. Van ın Rus pazarından aldım :) Bunlar bitince diğer ürünleri aldığım siteden araştırma içine girerim sanıyorum

konuyu yeni gördüm.

ilk sayfadaki resimler kanımı dondurdu gözlerim doldu ya.

bunu yapanlar insan olamaz aklım almıyor.

hayvanlar üzerinde deney yapan o kadar çok firma varmış ki şok oldum neredeyse yapmayan yok.

burada duyarlı insanları görmek güzel herkesin duyarlı olması lazım.

Son düzenleme:
Yves rocher da body shop gibi doğal özler vs kullanıyoruz diyor
Yapmanlardan mı bilen var mi

hayat kimya demekle iş bitmiyor:) kimin adına üretim yapıyor peki türkiyede,hayat kimya? örneğin scarlett marka pedi; türk firması bim birleşik mağazaları için üretiyor,,,,(yani ben tereddütsüz alıyorum),,,,ona bakarsanız p&g ürünleri de türkiyede patent altında türk firmalarınca üretiliyor ama asıl para kimin kasasındaaa? procter&gambleın,,,,özellikle araştırmıcam hayat kimyayı:) herkes araştırsın lütfen,,,,bilsem de söylemem,,,,forum üyelerine bir yaklaşım tarzı öneriyorum aylardır ama hiç dikkate alınmıyor,,,,,KİMSE SİZiN ZEKANIZ OLAMAZZZZZ....UNUTUN FİRMA SÖYLEMLERİNİ!!! ONLAR SADECE KENDİLERİNİ KURNAZ ZANNEDİYORLAR:) OYSAKİ BEN SİZLERE TİLKİ OLMANIZI ÖNERİYORUM AYLARDIR HEM DE,,,,BİR TÜRLÜ ANLAŞILAMADIM GİTTİ:KK43: kindarr arkadaşım sana patlamıyorum,,genel bir birikim,,hala deney yapan firmalrdan acabaaa yapmıyor olabilir mi kuşkusu duyuluyor,,,,öfkem bundan,,,,özür:KK43:

Lys, scarlett aldım ben de bugün 3 paket,bakmadan aldım, ama evyap üretiyormuş. :44: evyapın activex'inde deney yapılıyor :KK50:

evet çin paarına açıldı yves rocher....

yapıyor yani

aynı zamanda flormar ile %50 ortaklıkları var. önceden flormar kullanıyordum hep. ortak olunca benim için bitti. mailime cevap gelmiş. hala deney yapmıyoruz tedarikçilerimize bu anlamda özen gösteriyoruz diyor ama ne fayda. o değil ama arkadaşı kötü....

:KK48:
Tabii vereyim. Urtekram ın çay ağaçlı diş macununu kullanıyorum, köpürmüyor ama ferahlık veriyor

Yine aynı siteden Almawin isimli markanın bulaşık deterjanı ve temizlik ürününü aldım.

Çamaşır deterjanı olarak Dalanın Roxy marka sabun tozu var şu an elimde. Makineden çıkınca çamaşırların üzerinde beyaz tozlar kalabiliyor yer yer ama ütünün buharıyla geçiyor

Şampuan ve krem ve sabun olarak şu an doa kozmetiğin ürünleri var. Hayvan deneyi yapmadıklarına güveniyorum ama bazı içerikler kafama takılıyor, tekrar alma konusunda emin değilim şampuan ve kremi. Ama yağlarından alırım (hindistan cevizi, shea butter, lavanta), bir de vegan sabunlarından (bazı sabunları da keçi sütü bal vs içeriyor çünkü)

Bir de Ersağ isimli bir markadan alışveriş yaptım henüz yeni, hayvansal içerik kullanmadığı belirtilmişti. Memnun kalırsam o konuda da deneyimlerimi paylaşırım

Genellikle temizlik ürünü olarak yazdım sıkıntılar bu yönde olduğu için. Makyaj malzemesi olarak, pek makyaj yapmadığım için fazla yok elimde. Rimel, kalem ve ruj var sadece. Van ın Rus pazarından aldım :) Bunlar bitince diğer ürünleri aldığım siteden araştırma içine girerim sanıyorum
Almawin nin bulaşık makinesi deterjanını mı kullanıyorsun?
Memnun musun?
Üzerinde deney yapmadığı yazıyor ku, buav sitesinde göremedim.
Denemek isterim eğer öyleyse yok değilse unnado da ecover indirimde onu denemeyi düşünüyorum.
Kullanan var mı arkadaşlar?

:KK48:
Almawin nin bulaşık makinesi deterjanını mı kullanıyorsun?
Memnun musun?
Üzerinde deney yapmadığı yazıyor ku, buav sitesinde göremedim.
Denemek isterim eğer öyleyse yok değilse unnado da ecover indirimde onu denemeyi düşünüyorum.
Kullanan var mı arkadaşlar?

Yo bulaşık makinem yok, normal bulaşık deterjanı kullanıyorum elde yıkama için
Üzerinde ayçiçekli vegan logo var. Bu da hem deney yapmadığı, hem de hayvansal madde içermediği anlamına geliyor (bu başlık altında konu geçmişti ve tekrar araştırdım)

Buav ve Vegan Society farklı kurumlar. Buav onaylı ürünler hayvanlar üzerinde test yapılmadığı güvenini veriyor, fakat hayvansal içerik kullanılmadığı güvencesini kesin olarak veremiyor. Ayçiçekli vegan logo her ikisini de veriyor

Yo bulaşık makinem yok, normal bulaşık deterjanı kullanıyorum elde yıkama için
Üzerinde ayçiçekli vegan logo var. Bu da hem deney yapmadığı, hem de hayvansal madde içermediği anlamına geliyor (bu başlık altında konu geçmişti ve tekrar araştırdım)

Buav ve Vegan Society farklı kurumlar. Buav onaylı ürünler hayvanlar üzerinde test yapılmadığı güvenini veriyor, fakat hayvansal içerik kullanılmadığı güvencesini kesin olarak veremiyor. Ayçiçekli vegan logo her ikisini de veriyor

Ayçiçekli vegan logonun aynı zaman da hayvanlar üzerinde denenmediği anlamına geldiğini bilmiyordum.
Bu durumda sırf bu logoyu taşıyan ürünleri de rahatlıkla alabiliriz o zaman.Teşekkürler.

Lys, scarlett aldım ben de bugün 3 paket,bakmadan aldım, ama evyap üretiyormuş. :44: evyapın activex'inde deney yapılıyor :KK50:

evet çin paarına açıldı yves rocher....

yapıyor yani

teşekkür ederim canım
activex bakteriler üzerinde test ediliyormuş öyle yazdı arkadaşlar evyap ın yapacağını sanmam ben
türkiyede öyle bi standart yok çünkü alet edavat da yok :KK70:

teşekkür ederim canım
activex bakteriler üzerinde test ediliyormuş öyle yazdı arkadaşlar evyap ın yapacağını sanmam ben
türkiyede öyle bi standart yok çünkü alet edavat da yok :KK70:

rica ederim :KK16:

fakat activexin arkasında sıçan yazısını kendi gözümle gördüm, bir arkadaş daha görmüştü. resim çekmeye çalışacağım en kısa zamanda.

türkiyede deney yapılıyor elbette canım...üniversitelerin labaratuarlarında yapılıyormuş.

Kızlar bakteriler üzerinde deney yapılmasının ne gibi bir kötü yanı olabilir bazen sizi anlamıyorum?çoğu ölümcül hastalığın sebebi bakteriler biliyorsunuz.

Kızlar bakteriler üzerinde deney yapılmasının ne gibi bir kötü yanı olabilir bazen sizi anlamıyorum?çoğu ölümcül hastalığın sebebi bakteriler biliyorsunuz.

bakteriler üzerinde test yapılmasının kötü bir yanı yok, kim dedi ki bakterilere kıymayınnn dokunmayınnn diye

ben activex deney yapıyor dedim, gsmlee o deney bakteriler üzerinde sorun yok demek istedi, ben de hayır sıçanlar üzerinde deney yapılıyor dedim.

bakterileri öldürebilirler yani sıkıntı yok canım

Son düzenleme:
Bakterilerden dost olanları da var aslında o tarz sabunlar (activex, protex) onları da öldürüyor. Bizim vücudumuzda yaşayan ve B,K vitamini üreten bakteriler. Zararlı olanları bize ilişmesin tabi de aşırı da steril olmaya gerek yok :)

ooof offf nedir bu hayvanların insanlardan çektiği :KK43: Ünileveri bilmiyordum. Lipton, cif domestos, signal. Daha asla ama asla almam ben bu ürünleri. Çok güzel alternatifleri var hem de yerli üretim.

Birde sadece kozmetik değil bayanlar ilaçları ne yapacaz ilaçları. Onlar da önce hayvanlar üzerinde yapılıyor, ilaçlar için de hayvanlar diri diri jesiliyordur. Mesela piyasaya çıkacak tıbbı merhem için hayvan önce yakılıyordur diri diri sonra merhem test ediliyordur. Köpekler mesela önce sigara dumanına maruz bırakılıp sonra diri diri kesiliyormuş bu kim bilir hangi ilacın testidir. İlaç deneyleri için hayvancıklar kimbilir hangi işkencelere maruz kalıyordur.

Tabi ya ilaçlarla biz iyileşiyoruz. Biz iyileşelim diye birkaç hayvan gitsin ne yapalım dimi :KK43:

Son düzenleme:
bakteriler üzerinde test yapılmasının kötü bir yanı yok, kim dedi ki bakterilere kıymayınnn dokunmayınnn diye

ben activex deney yapıyor dedim, gsmlee o deney bakteriler üzerinde sorun yok demek istedi, ben de hayır sıçanlar üzerinde deney yapılıyor dedim.

bakterileri öldürebilirler yani sıkıntı yok canım

pardon kindar yanlış anlamışım:KK17:

rica ederim :KK16:

fakat activexin arkasında sıçan yazısını kendi gözümle gördüm, bir arkadaş daha görmüştü. resim çekmeye çalışacağım en kısa zamanda.

türkiyede deney yapılıyor elbette canım...üniversitelerin labaratuarlarında yapılıyormuş.

bende arkadaş bakteriler üzerinde yazınca öyle sandım sıçanı bilmiyorum bakıyım markete gidince gerçi kullanmıyorum ben öyle sıvı sabunlar elimi kurutuyor diye artık dalan alıyoruz evdekilerede aşıladım :KK70:

yalnız kızlar benim yüzümde cildimde problemler vardı dün cildiyeye gittim yarın kan vericem
ama cildimin aşırı hassas alerjik ince bir yapısı varmış kızarıklık ve kılcal damarlarımda meydanda bu yüzden bana yaz kış güneş kremi kullancan
dedi ve bana nemlendirici yazdı
la roche posay tolerans ultra kullancan ve termal suyunuda kullan olmadı soda kullan dedi
cildimde özel günlerde sivilceler çıkar sıkmadığım halde kuruyup iz kalıyor bunların yüzünden cildin ince dedi
mesela bi uçuk çıktı 1 hafta geçmediği dudağımın kenarından şimdi orası kahverengı duruyor dudağımın yanı iz kaldı
nemsizlikten vs dedi doktor ayrıca kan sonuclarına bakıcaz acaba kanında ki iyileştirici alyuvar mı ne ise onda mı sorun var dedi
ben şimdi bu nemlendiriyi almazsam cildim hiç iyileşmiycek
ama moralimde çok bozuldu o markalar deney yapıyor sonuçta
ben deney yapmayan bu içerikte nasıl krem bulabilirim

X