Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Saloon marka sıvı el sabunlarında hayvanlar üzerinde test edilmemiştir ibareli tavşan resmi var kızlar,haberiniz olsun.

princess, marks and spencer'a şaşırdım. made in china diyordu demek? ama çinde kozmetikte hayvan deneylerinin zorunlu olduğu malum.

firmaya bir mail attım bakalım ne diyecekler... ( firmaların söylemlerine hemen inanmıyoruz elbette ama merak ettim nasıl bir cevap geleceğini)

bimde satılan bazı ürünler canan kozmetiğe ait. bu firma Loreal'in, alınmamalı bir kez daha hatırlatalım...

PETA'yı oldum olası sevmem zaten,hep ciddiyetsiz ,basit bir grup olarak gelmişti gözüme. Buav çok daha kaliteli bir oluşum.

arkadaşlar rossmann diye bir markadan haberi olan var mı eğer yazıldıysa kusura bakmayın hakkında şöyle bişi buldum

Rossmann ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesiyle ilgili olarak özetle aşağıdaki hususlara değiniyor:

1. Bütün ürünlerin formülleri ve insan vücuduna toleransları gönüllü bireyler üzerinde bilimsel test laboratuvarları aracılığıyla dermatolojik olarak test edilmiştir. Bununla birlikte mikrobiyolojik kararlıklık testleri de uygulanmaktadır.
2. Rossmann alternatif testleri desteklemektedir.
3. Hali hazırdaki yasal duruma göre 01.07.1998 tarihinden beri kişisel bakım ürünlerinin gelişimi için hayvanlar üzerinde uygulanan testlere izin verilmiyor.
4. Aynı yasak makyaj ürünleri için 1986'dan beri geçerli.
5. 1989'dan beri Almanya'nın hiçbir yerinde kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesine izin verilmiyor.
6. Ancak aynı mevzuat yeni geliştirilen kozmetik ürünlerin tüketiciyi korumak adına hayvanlar üzerinde test edilmesi gerektiğini ima ediyor. (Veya alternatif yöntemlerle).
7. Buna rağmen hiçbir Rossmann kozmetik ve bakım ürünleri hayvan testleri uygulamamaktadır.
8. Hayvanlar üzerinde test etmemek için her zaman onaylı malzemeler kullanılmaktadır.
9. Ancak toksikolojik konularda alternatif test yöntemleri yoktur

kullanabilir miyiz acaba uygun mudur bir sürü ürünü var ayrıca babekin bir sabununu buldum bademli sabun çok güzel duruyordu alıcaktım alamadım emin olayım dedim önce deneyci değildi dimi türk malı yazıyor üstünde ama tavşansızdı

princess, marks and spencer'a şaşırdım. made in china diyordu demek? ama çinde kozmetikte hayvan deneylerinin zorunlu olduğu malum.

firmaya bir mail attım bakalım ne diyecekler... ( firmaların söylemlerine hemen inanmıyoruz elbette ama merak ettim nasıl bir cevap geleceğini)

bahsettiğim ürün buydu

attachment.php

Eklentiler

• $19032013865.jpg
    $19032013865.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 248
Ya ben bu ürünlerin insanlar üzerinde denenmesine de karşıyım.Sonuçta aynı ölümcül etki onlarda da baş gösterir öyle değil mi?Bu durum tam olarak nasıl oluyor,ne olur ne olmaz biri açıklasın.Ne bileyim üzüldüm şimdi o insanları da düşününce.

Bu arada elim için nemlendirici kremim yoktu.bugün dalan'ın zeytinyağlı el kremini aldım.Yine bunun da arkasında tavşan logosu var.Fiyatı da 90 kuruş :KK3: her yönüyle içime sindi,aldım:)

bu nedenle petaya güven çok azaldı malesef....

arkadaşlar rossmann diye bir markadan haberi olan var mı eğer yazıldıysa kusura bakmayın hakkında şöyle bişi buldum

Rossmann ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesiyle ilgili olarak özetle aşağıdaki hususlara değiniyor:

1. Bütün ürünlerin formülleri ve insan vücuduna toleransları gönüllü bireyler üzerinde bilimsel test laboratuvarları aracılığıyla dermatolojik olarak test edilmiştir. Bununla birlikte mikrobiyolojik kararlıklık testleri de uygulanmaktadır.
3. Hali hazırdaki yasal duruma göre 01.07.1998 tarihinden beri kişisel bakım ürünlerinin gelişimi için hayvanlar üzerinde uygulanan testlere izin verilmiyor.
5. 1989'dan beri Almanya'nın hiçbir yerinde kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesine izin verilmiyor.
6. Ancak aynı mevzuat yeni geliştirilen kozmetik ürünlerin tüketiciyi korumak adına hayvanlar üzerinde test edilmesi gerektiğini ima ediyor. (Veya alternatif yöntemlerle).
7. Buna rağmen hiçbir Rossmann kozmetik ve bakım ürünleri hayvan testleri uygulamamaktadır.
8. Hayvanlar üzerinde test etmemek için her zaman onaylı malzemeler kullanılmaktadır.
9. Ancak toksikolojik konularda alternatif test yöntemleri yoktur

kullanabilir miyiz acaba uygun mudur bir sürü ürünü var ayrıca babekin bir sabununu buldum bademli sabun çok güzel duruyordu alıcaktım alamadım emin olayım dedim önce deneyci değildi dimi türk malı yazıyor üstünde ama tavşansızdı

ben de şöyle bişi buldum

Hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve vegan ürünler

Hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve vegan ürünler için Türkiye'ye 2009'da yatırım yapma kararı alan Alman mağaza zinciri Rossmann Alman ürünleri hakkında geniş bilgi veriyor. Türkiye'nin 6 bölgesinde (Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Gebze, Adana) mağazası olan Rossmann kendi ürünlerinin bir kısmını sertifikalandırmış.

9. Ancak toksikolojik konularda alternatif test yöntemleri yoktur. (https://www.facebook.com/rossmann.gmbh/posts/10150574650843435)

Şu halde Rossmann üreticilerinin hayvanlar üzerinde test uygulamadığı ancak hayvanlar üzerinde test edilmiş ürün malzemeleri kullanmış olabileceklerini söylemek yanlış olmaz.

veganturkiye.blogspot.com dan alıntı

bebak ın acı badem sütlerinde nemlendiricilerinde tavşan var ama ama aşağıda görülen makyaj temizleme mendilinde de tavşan yok..

15182_buyuk.jpg

dün şunları aldım

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

bir arkadaş gördüm demişti ama catherine arley de hala tavşan yok

Eklentiler

• $22032013914.jpg
    $22032013914.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 200
  • $22032013919.jpg
    $22032013919.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 207
  • $22032013932.jpg
    $22032013932.jpg
    45 KB · Görüntüleme: 248
  • $22032013936.jpg
    $22032013936.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 217
  • $22032013941.jpg
    $22032013941.jpg
    41,9 KB · Görüntüleme: 220
alix avien tavşanı yapıştırmışş. vay bee. süper kutluyorum. ilk kez görüyorum. bu bir adımdır. tekirdağ ya da çorluda sanırım üretimleri. arkadaşımın kankisi orda kimyager. ona sölemiştim test yapıyorlarmıymış diye ama arkadaşımın iş akdine son verdiler haber de alamıyorum kendinden...
alix'i öpüyorum kocaman. hemmen gidip bakmalı ve tabikisi de almalıyım.

alix avien tavşanı yapıştırmışş. vay bee. süper kutluyorum. ilk kez görüyorum. bu bir adımdır. tekirdağ ya da çorluda sanırım üretimleri. arkadaşımın kankisi orda kimyager. ona sölemiştim test yapıyorlarmıymış diye ama arkadaşımın iş akdine son verdiler haber de alamıyorum kendinden...
alix'i öpüyorum kocaman. hemmen gidip bakmalı ve tabikisi de almalıyım.

alix avien in rujlarinda dudak parlatici yani lipglosslarinda goz alti kapatici/aydinlaticilarinda da tavsa var..ama birkac urununde rastlayamamistim eyeliner olabilir

eyeliner test edililirsa bu kötü işte. kör oluyor hayvanlar. inş. edilmiyordur.
az önce watsons da superdragın aynı seriden yüz yıkama jeli, nemlendiricisi ve toniğini gördüm. 9.90 TL idi fiyatları. üçü 30 liraya geliyor ki çok iyi bir rakam. elimdekiler tükenince bu üçlüyü alacağım.

$indir.jpg
uni nin göz temizleme diskini kullandığımdan bahsetmiştim. yukarıdaki ürünü.
bir de gene uni nin yüz makyajı temizleme mendilini kullanıyorum. 20 adet var içinde ve gerçekten güzel temizliyor. ben 3,5 liraya aldım. ama piyasada 2,5 liraya satılan yerler var. çok başarılı buluyorum.
bu arada activex fareler üzerinde denendiği yazılmıştı önceki sayfalarda. üstünde yazıyormuş. ama dün eşim gösterdi bakteriler üzerinde denendiği yazıyor. eşim bana yazıyı gösterince bende espri olsun diye ama bakterilerde bizim için önemliiii dedim :=)
paranoyak gibi oluyorum alışveriş yaparken. örnek zıplayan tavşan görünce ben de zıp zıp zıplıyorum felan...

Eki Görüntüle 666832
uni nin göz temizleme diskini kullandığımdan bahsetmiştim. yukarıdaki ürünü.
bir de gene uni nin yüz makyajı temizleme mendilini kullanıyorum. 20 adet var içinde ve gerçekten güzel temizliyor. ben 3,5 liraya aldım. ama piyasada 2,5 liraya satılan yerler var. çok başarılı buluyorum.
bu arada activex fareler üzerinde denendiği yazılmıştı önceki sayfalarda. üstünde yazıyormuş. ama dün eşim gösterdi bakteriler üzerinde denendiği yazıyor. eşim bana yazıyı gösterince bende espri olsun diye ama bakterilerde bizim için önemliiii dedim :=)
paranoyak gibi oluyorum alışveriş yaparken. örnek zıplayan tavşan görünce ben de zıp zıp zıplıyorum felan...

ayni seyi gecen gun dusundum..bize activex test yapiyor diye dusunduren sey turuncu uzerine siyahla yapilmis kare bir logoydu..bu logoda yan yatmis balik ve kokleri belirgin bi agac vardi..hatirlamissinizdir..yani sicanlar uzerinde test edilmistir vs die bi yazi yazdigini hatrlamiyorum ki yazmazlarda zaten die dusunuyorum..ayni bahsettigim bu turuncu logoyu baska bir temzlik urununde daha gordum ama ayni urunde tavsan logosu da vardi..ama hangi urun oldugunu unuttum o kdr cok urune bakiorum ki..not aldiysam bulur yazarim buraya..

Yani o turuncu logo cevreye canlilara zararlidir gibi bi anlam tasiyor sanirim..(arastrmak lazim..) e bazi kimyasal maddelerin de canli yasamina zarar vermesi icin illa test edilmis ilmasi gerekmiyor hani bilinir bunun o sonuclara zaten yol acacagi...o tarz bsy sanirim..

Cepten yazdgm icin cumlelerde bozukluk olabilir..

Bu arada esinin de bunlara dikkat ediyor olmasi cok guzel..watsonsta tras oncesi ve tras sonrasi losyonlari vardi superdrugin almak istersen :)

activex'de sıçan yazısını gördüm ben :KK50: adını hatırlamadığım bir madde vardı yanında mg ı ile birlikte yazıyor ve bu maddeler zehirlenme başlığı altındaydı.

küçük ambalajlarda arka tarafta içine katlanmış kısım var orada, en büyük boyda direkt yazıyor

Son düzenleme:
ben de mümkün olduğunca almamaya çalışıyordum animal testing yapan markaları ama doğrsu sandığımdan daha dikkatsizmişim. bundan sonra bu katiller evime giremeyecekler. aydınlatıcı bilgi için teşekkürler. büyük emek vermişsiniz gerçekten.
resimler yürek parçalayıcı. kalbim durdu resmen, çoğuna bakamadım bile!

activex'de sıçan yazısını gördüm ben :KK50: adını hatırlamadığım bir madde vardı yanında mg ı ile birlikte yazıyor ve bu maddeler zehirlenme başlığı altındaydı.

küçük ambalajlarda arka tarafta içine katlanmış kısım var orada, en büyük boyda direkt yazıyor

hmm. biz minik boya baktık acaba o yüzden göremedik demek ki.
pekii allantoin maddesi hakkında ne düşünüyorsunuz. çoğu saç kreminin ve traş losyonlarının içinde var. salyangoz sıvısı imiş sanırım. hücre yenilenmesine hani traş sırasında yüz tahriş olurda krem sürünce o hemen iyileşir ya, işte o madde. laboratuvar koşullarında bu sıvı üretiliyor diye duydum ama kimyagerlere sormak lazım. benim doa'dan aldığım saç kreminde bu madde var :44: bana labda üretiliyor demişti oradaki bey. bilemedim bende :s şimdi hep alkımda salyangoz kardeşler var...hani sadece sümüklerini(mukoz-mukoza? evet) kullansalar tamam. ama merak ediyorum hayvan ölüyor mu kalıyor mu....

Son düzenleme:
arkadaşlar bu arada kryolan ve sephora ürünleri için bir fikri olan var mı? ayrıca urban decay için lorealin markayı satın aldığını yazmışsınız biriniz ama petanın sayfasında (dün gncellenmiş) urban decay için not testing ibaresi var. gerçi body shop için de aynı ibare ver ve parantez içinde loreal yazıyor ki sinirlerimin zıplamasına yetti de arttı (bu nasıl bir riyakarlıktır allah aşkına? bir yanda cayır cayır hayvan deneyleri yapıp diğer yanda the body shop adı altında "hayvanları seviyoruz, test yapmıyoruz" imajı...).sonuç olarak urban decayin yanında loreal yazmıyordu güncel verilerde.

bir de aklıma takılan şöyle bir durum var: sephora ve kryolan gibi markalar, ne "companies do test" başlığı altında ne de"..do not test" başlığı altında yer alıyor. bu durumda ne olduğunu nereden bileceğiz? ancak ve doğal olarak kendi beyanları ile yetinmek zorundayız; ama rossmann ın forumda paylaştığınız yazısından şu iki sonuca varabiliriz:1- Almanya'da hayvanlar üzerinde test yapmak yıllardır yasak ve Alman markalarına dolaylı da olsa güvenebiliriz. 2- BUAV'ın sitesinden öğrendiğimiz kadarıyla artık Avrupa ülkelerinde hayvanlar üzerinde test yapmak yasak, dolaylı olarak Avrupa'da üretilmiş olan markalara da güvenebiliriz.
Ayrıca bir de şu konuya değinmek isterim ki Türk markalardan da artık tavşanı kullanmaya başlayan pek çok firma var;ama siz de fark etmişsinizdir ki standart tavşan logosu yerine herhangi bir tavşan ibaresini kafalarına göre yapıştırıyrlar :) bu da bir gelişmedir, buna da şükür.
şampuan olarak tamamen yerli üretim olan, üzerinde zıplayan tavşi olan ve tamamen doğal, sarımsak özlü, aktarlarda bulunabilecek bir ürün kullanıyorum ve çok memnun kaldım: NİVALİS. ilgilenen arkadaşlara da öneririm. bana çok iyi geldi, dökülmeler filan da durdu.
Konudan konuya çok atladım biliyorum, sizi görünce tutamadım kendimi :)

arkadaşlar bu arada kryolan ve sephora ürünleri için bir fikri olan var mı? ayrıca urban decay için lorealin markayı satın aldığını yazmışsınız biriniz ama petanın sayfasında (dün gncellenmiş) urban decay için not testing ibaresi var. gerçi body shop için de aynı ibare ver ve parantez içinde loreal yazıyor ki sinirlerimin zıplamasına yetti de arttı (bu nasıl bir riyakarlıktır allah aşkına? bir yanda cayır cayır hayvan deneyleri yapıp diğer yanda the body shop adı altında "hayvanları seviyoruz, test yapmıyoruz" imajı...).sonuç olarak urban decayin yanında loreal yazmıyordu güncel verilerde.

bir de aklıma takılan şöyle bir durum var: sephora ve kryolan gibi markalar, ne "companies do test" başlığı altında ne de"..do not test" başlığı altında yer alıyor. bu durumda ne olduğunu nereden bileceğiz? ancak ve doğal olarak kendi beyanları ile yetinmek zorundayız; ama rossmann ın forumda paylaştığınız yazısından şu iki sonuca varabiliriz:1- Almanya'da hayvanlar üzerinde test yapmak yıllardır yasak ve Alman markalarına dolaylı da olsa güvenebiliriz. 2- BUAV'ın sitesinden öğrendiğimiz kadarıyla artık Avrupa ülkelerinde hayvanlar üzerinde test yapmak yasak, dolaylı olarak Avrupa'da üretilmiş olan markalara da güvenebiliriz.
Ayrıca bir de şu konuya değinmek isterim ki Türk markalardan da artık tavşanı kullanmaya başlayan pek çok firma var;ama siz de fark etmişsinizdir ki standart tavşan logosu yerine herhangi bir tavşan ibaresini kafalarına göre yapıştırıyrlar :) bu da bir gelişmedir, buna da şükür.
şampuan olarak tamamen yerli üretim olan, üzerinde zıplayan tavşi olan ve tamamen doğal, sarımsak özlü, aktarlarda bulunabilecek bir ürün kullanıyorum ve çok memnun kaldım: NİVALİS. ilgilenen arkadaşlara da öneririm. bana çok iyi geldi, dökülmeler filan da durdu.
Konudan konuya çok atladım biliyorum, sizi görünce tutamadım kendimi :)

pcakirkaya bahsettiğin şampuanın saç uzatma gibi bir etkisi var mı?

X