Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

geriye dönük bakamadım kusura bakmayın umarım verilmemiştir doa ürünlerini kullanıyorum ve memnunum.ürünler sertifikalı bir bakabilirsiniz

doa ürünlerini nereden satın alabiliriz? aktarlarda vardır sanıyorum başka nerelerde var? netten baktım şimdi fiyatları çok uygun

forumda kocaaa bir konusu varmış da haberim yokmuş (ama şuan konu kapatılmış durumda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kozmetikte hayvan deneyi nedir neden yapılır yapılmasa napılabilir vs bu konular hakkında bilgi alabiliceğim site?Kısa ve öz yazı lazım arkadaşlar acil

güzel bir yazı buldum ama bir türlü kopyalayamadım..elbetteki emek önemli bunu yadsıyamayız ama bu denli ısrar niye?illaki adın bilinmesini istemek niye? anlayamıyorum ya gerçekten anlayamıyorum..

ilgili yazının linki :

blog.milliyet.com.tr/hayvan-deneyleri/Blog/?BlogNo=223359

Son düzenleyen: Moderatör:
böyle bir konuya bile reklam koymak istiyorlar...şikayet ettim umarım silerler..

Yok artık daha neler?!?! :26:

Buna inanmak istemiyorum ve hala tüm iyi niyetimle ve ısrarla, "bunun konuyla ilgili bir yanı, makul ve mantıklı bir açıklaması mutlaka vardır" diye düşünmek için kendimi zorluyorum ve öyle olmasını umut ediyorum. Aksi olursa da, çok ama çok yazık ...

Kozmetikte hayvan deneyi nedir neden yapılır yapılmasa napılabilir vs bu konular hakkında bilgi alabiliceğim site?Kısa ve öz yazı lazım arkadaşlar acil

Şimdi gördüm kısaca cevap vereyim, en basiti "draize göz testi" diye arat çıkan resimler bu deneylerden sadece biri.....
Bildiğim kadarı ile yaklaşık 450 alternatif yöntem vardır ama Loreal vs gibi dev firmaların işine geldiği tedariği kolay ve ucuz olduğu için bu yöntemleri kullanmaz deney yapar...
Üstelik bu deneyler hiç de sağlıklı değildir sanıldığı gibi... En basitinden en zararsız ilaçlardan olan aspirin bile farelerde test edildiğinde (yanlış hatırlamıyorsam başka bir hasar da olabilir) hasarlı doğumlara neden oluyordu... Kısacası hayvan deneylerinden vazgeçmek hiç de zor değildir sadece İŞLERİNE GELMEZ....

Son düzenleme:

burada Dalan paylaşılmıştı sanırım temiz denilerek. "Dermotolojik olarak test edilmiştir" yazıyor el kremlerinde 85kuruş gibi bi fiyatı vardı aceleyle almıştım evde inceleyebildim maalesef. dalan da çıktı artık temiz listesinden :26:

Son düzenleme:

Yaa yanlış bilgi vermek istemem hani deney yapanlar hep öyle yazar ya o yüzden öyle dedim en iyisi düzelteyim ben de dalan temiz diye hatırlıyorum... En iyisi Lys ye danışmak yine...:) Tekrar özür diliyorum yanlış yönlendirmiş gibi oldum sen de alıntıyı düzeltir misin...

bence önerme'n doğru, sadece nasıl test edildiği bilinmiyor :44: almam bir daha

Ecolinn markasının doğal olduğunu daha önce bir arkadaş yazmıştı ,deney yapılıp yapılmadığı hakkında bilgisi olan var mı?
Temizlik ürünlerini denemek istiyorum ama testlerle ilgili bilgi bulamadım.

Doa sadece kendi internet sitesinden satılıyor diye biliyorum, aktarlarda vs. bulunmuyor. Sosyal sorumluluk konusunda çok başarılı bir firma aynı zamanda. Hayvanlar üzerinde deney yapmıyor, ambalajlarını mümküb olduğunca geri dönüşümlü malzemeden üretiyor. Paketlerini ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınlara göndererek yaptırıyor hatta paketlerle beraber hediye ürünler ve çevreyi yeşillendirebilmek için erguvan tohumları yolluyor. Üstelik uygun fiyatlı ve sağlığa zararlı da değil. (Tam tanıtımcı gibi yazmışım yalnız. Tek siparişle kalbimi fethettiler de.

sunum yapıcam sunum için bilgi lazım kızlar site gibi birşey yok mu sadece bunların konuşulduğu

sitesine üye olarak alışveriş yapabilirsin.ben bir çok ürünlerini kullanıyorum hatta sabun koleksiyonum oldu .ürünlerle birlikte sertifika göndermeleri,doğal hayata saygıları ve tabii her siparişte gönderdikleri ağaç tohumları ile favori firmam.açılan konu kapatıldı çünkü olmadık yerlere çekildi.kendine uygun bir ürün bulamadıysan telefon açıp bilgi ve yardım isteyebilirsin.mümkün olduğu sürece yardımlarını esirgemiyorlar.

Son düzenleme:
ya kızlar bu doa ya baktım çok ucuz geldi fiyatları.ama ürünleri etkilimidir.kayısılı duş jeli,saç dökülmesi için yağ ve katı parfüm almak istiyorum
da şüpheye düştüm şimdi

içim parçalanıyor her seferinde ....yha bunlar deney yaparken o hayvanları oraya bağlayıp haftalarca o altlerde bekletirken en azından birinin vicdanı sızlamıyo mu ?gözleri önunde hayvan can çekişirken ,erirken rüyalarına girmiyolar mı yaptıkları? neyin rahatlığı bu?ahhhh allahh vere de bidene deney yapan biri ile tanışsam da bütün hıncımı ondan çıkarsam....çokkk kinim var çünkü benim de dünya tatlısı bir köpeğim var ve kucağıma alıp kalp atışını her hissetiğmde yaşadığım hazzı anlatamam...can ya bu cannnnnnnn!

Onlarda vicdandan önce para geliyor!

ya kızlar bu doa ya baktım çok ucuz geldi fiyatları.ama ürünleri etkilimidir.kayısılı duş jeli,saç dökülmesi için yağ ve katı parfüm almak istiyorum
da şüpheye düştüm şimdi

sabun,yağ ve katı parfümlerini aldım.sabunlarından çok memnunum,leke için pirinç kepeği yağı kullanıyorum memnunum,şampuanlarını denemedim ama kullanırken bazı şeylere dikkat etmek gerekiyormuş sormanız lazım,tonik için iyi şeyler duydum ama kullanmadım,SHEA BUTTER aldım memnunum vazelin gibi ama doğal olanı.ama katı parfüm için hacı misi gibi diyebilirim çok memnun kalmayabilirsiniz.fiatlara gelince zaten kendileri söylüyorlar reklam ve üretim maliyeti koymadan mümkün olduğunca az ama ucuz ürün sunmaya çalışıyorlar

dediğin kremin arkasında tavşan resmi de var..bu bir çelişki mi oluyor yani
dermatolojik test = hayvanlar üzerinde test diyebilir miyiz?
LYS buna benzer bişey demişti sanırım ama tam hatırlayamadım

dalan' ın kremlerinde tavşan resmi var ama sabunlarında yok..o nedenle tamamen temiz bir marka olduğunu düşünmüyorum..önceki sayfalarda resimli şekilde anlatılmıştı

Search Thread yerinden "dalan" diyerek arama yaparsanız bulabilirsiniz ... (sayfadaki ilk mesajın hemen üstünde)

bence önerme'n doğru, sadece nasıl test edildiği bilinmiyor :44: almam bir daha

katılıyorum, ama tavşan resmi varsa, en azından hayvanlar üzerinde test edilmediği belli (diyebilir miyiz?)

fethedilmicek gibi değilmiş :)

minikiz çok güzel açıklamışsın ben de parfümleri merak ediyordum..sen hangi katı parfümünü almıştın

dediğin kremin arkasında tavşan resmi de var..bu bir çelişki mi oluyor yani
dermatolojik test = hayvanlar üzerinde test diyebilir miyiz?
LYS buna benzer bişey demişti sanırım ama tam hatırlayamadım

evet ben de konuşulduğunu hatırlıyorum.. okuduğum bir makalede de görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam, bulursam paylaşırım.

Açıkcası ben logoya güvenmiyorum.. çok çeşitleri olduğu için.. burada bahsedilen buavın kendine ait logosu var, güvenilir deniyor ama onun da sertifikalandırdığı markanın tüm ürünlerinde yok paylaşımlardan gördüğüm kadarıyla.. tabi benim kuşkuculuğum da olabilir bu..

minikiz çok güzel açıklamışsın ben de parfümleri merak ediyordum..sen hangi katı parfümünü almıştın

ben de katı parfümleri var mersin çiçeği ve lilyum ikisi de çok hoş, sümbülü merak ediyorum.. şampuanım bitti memnunum saç kreminden çok memnunum o da bitti ama tekrar sipariş için emin değilim, deney konusunda çelişkiliyim çünkü ham maddeleri ithal ediyorlar keratini almanyadan ithal edeceklerini biliyorum..bu yüzden uzun süredir sipariş vermedim ama araştırılabilir mail atınca çok çabuk ve samimi şekilde cevap veriyorlar..bir de doğaya çok duyarlı olduklarını düşününce deney yapılan hammadde almamaları gerekir, bundan emin değilim açıkcası..(doaya ilgisiz kaldım konunun kapanmasından sonra, mail atmam gerek:44:)

Tarih / il / gün / saatlere göre eylem yapılacak şehirler ve toplanma yerleri

ölüm yasasına hayır demek için

30 eylül pazar saat 14:00 taksim meydanı (istanbul)

30 eylül pazar saat 14:00 konak ykm önü (izmir)

30 eylül pazar saat 14.00 belediye önü (bodrum)

30 eylül pazar saat 14:00 muratpaşa cami kapalı yol halk bankası önü (antalya)

30 eylül pazar saat 14:00 kent meydanı(bursa)

30 eylül pazar saat 14.00 adalar migros önü(eskişehir)

30 eylül pazar saat 14.00 (çanakkale)

30 eylül pazar saat 14.00 tuğlalı park (tekirdağ)

30 eylül pazar saat 14.00 atapark kent meydanı (giresun)

6 ekim cumartesi saat 14.00 taksim meydanı (istanbul)

7 ekim pazar saat 14:00 sakarya cad. Meydanı(ankara)

7 ekim 2012 pazar saat 14.00 ganita önü (trabzon)

lütfen paylaşınız

unutmayın, belkide bizlerin onlar adına yapabildiği son eylem olacaktır.

bu yasa çıkarsa haklarını koruyacak bir yasada olmayacaktır.

kanlı yasaya hayır demek için tek ses tek yürek olma zamanı

haydi türkiye uyuma!!

Arkadaşlar daha önce yazmıştım petra firmasını ecolinn ürünleri ve biorichi ürünlerini sattığını bende 5 seneye yakındır üyeyim daha doğrusu annem üye neyse bende geçenlerde firmaya hayvan deneyleri yapıp yapmadıklarını sordum ve şöyle bir yanıt aldım.

Sayın Temsilcimiz

Kimyasal bir buluş öncelikle hayvanlar üzerinde test edilir. Örneğin ilaçlar çünkü işe yararlılığı önce kobay üzerinde testedilir. Bizim ürünlerimiz bitki bazlı ürünler olduğu ve canlılar üzerinde test yapmayı gerektirmeyen çalışmalar olduğu için hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Saygılarımızla

Özellikle temizlik maddeleri, şampuan ve duş jelleri ve biorichi'ye ait cilt bakım ürünlerinin bir çoğunu kullandım vede kullanmaya devam ediyorum.
Kesinlikle çok kaliteli ürünler cruelty free olduğunu öğrendikten sonra daha bi gönül rahatlığıyla kullanıyorum.

Bu arada cruelty free ve içeriğinde sls, paraben, silikon bulunmayan şampuan arayanlara down under naturals'i öneririm gayet güzel bir ürün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…