Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

petayı biraz araştırırsan zaten güvenilir bi oluşum değil. sürekli cinsellik üzerine kurulu eylemler yapmaktan başka bir işe yaramıyorlar sanki. yani biraz işi cıvıtmış,gayriciddi bi oluşum gibi geliyor bana da.

Son düzenleme:

avrupa birliği parlemento komisyonu 6 testi 2006daki referandum sonucu iptal etti,,kaldı geriye 3 test....1)toksisite testi 2)göz iritasyon testi 3)lethal dosex50(ölümcül dozx50)testi....2006daki referandum öncesi yine buav imza kampanyası düzenlemişti,,,toplanan imzalar mevzuat değişikliğinde gayet de faydalı oldu,,,,lütfen o nedenle ben mi kurtarıcam dünyayı demeyin ,,imzanızı verin,,,,1imza da değerlidir! siz kendinize değer vermezseniz,tabiki ab parlemento komisyonu da kitleleri dikkate almaz!!!!!

arkadaşlar peta ve buav farkı şudur: buav listesine giren herhangi bir firma otomatikman seknkronize olarak peta listesine girer,,,veritabanalrı bağlantılıdır,,,intranet sistemi yani,,,,internet değil intranet....ama peta listesine giren bir firma otomatikman buav listesine giremez çünki buavın kabul ve sertifikasyon kriterleri petadan daha katı ve güvenilirdir,,yanlış anımsmaıyorsam mayıs 2012 itibarıyla petanın kabul ettiği 63 firmayı buav listesine almamıştır çünki;peta abd içi cruelty-free üretim kıstası ile iş görür yani bir firmanın abd de cruelty-free üretim yapmasını yeterli görür ama çine ihracaatı varsa ayda orda fabrikası varsa bu görmezden gelir,,,,,oysaki buav çindede temsilci bulundurur ve firma çin pazarına girmeye kalkarsa direkt listesinden siler,,,o nedenle sanırım 10000000000000000000000000000000000000kez yazıyorum buraya,,,buava gözünüz kapalı güvenebilirsniz fakt peta %100güvenilir değildir,,ayrıca listelerinde hatalar mevcuttur,,,,petayada saygı duyulmalıdır fakt kriterleri %100cruelty-free değildir,,çin faktörünü sürekli ihlal edebilmektedir!(üretim prosesin her aşamasında hiç bir şekilde hayvana zarar verilmemesi %100 cruelty-free olmak demektir...)

O NEDNELE POLEMİK YAPMAYA GEREK YOKTUR! BUAVA DA PETAYADA ESASEN İHTİYACIMIZ VAR FAKT PETANIN KRİTERLERİ YETERLİ DEĞİLDİR SAĞLIKLI KARAR VEREBİLMEK İÇİN! LÜTFEN HER ÜRÜNÜNDE LOGO BULUNAN MARKALARIT ERCİH EDİNİZ! GİOVANNİ(GRATİSLERDE SATILIR)%100 CRUELTY-FREE DEĞİLDİR!

slm,,gabriniden yanıt gelirse lütfen haberim olsun,,,,,kompetan mağzalarında satılıyor gabrini öjeler canım,,,a101 i bilmiyordum,,,ben ordan alıyorum,,,bana verdikleri cevap,deney işine bulaşmadık,,,,,, ki rusyaya ve orta avrupaya ağırlıklı ihracaati olduğundan ve türk markası olduğundan inanır gibi oldum ama %100 emin değilim,,,(sitelerinde ayrıntılı bilgi barındırmıyorlar)o nednele sizlerden rica ettim bir de siz sorun bakalım,cevapları kıyaslayalım diye,,,çine ihracaatleri avrmı bakın onu ben bilmiyorum??? eğer varsa derhal gabrini de bende ebediyete intikal eder,,,,ben bu konuları mart itibarıyla bir blogdan öğrendim ve konu hakkında derinleştim,,,, katliamın boyutunun bu akdar vahim olduğundan haberim yoktu kozmetiks ekötrü için ama deri sektörünü zaten biliyordum önceleri,,,,3 dil biliyorum ve hollanda doğumluyum...o nedenle çok fazla yabancı menşeili bilimsel makaleye ulaştım,,,,,ayrıntılı olarak hepsini inceledim,,,amacım burda bu konuda herkese bakış açısı kazandırabilmek çünki markalar bugün deney yapr yarın aypmaz yada tersi olur,,,,bunalr mühim değil,,,aslolan konuya bakış açısı geliştirmek ve pat diye anlayabillmek deney yapan firmayı beynatlarına dayanarak,,,,yabancı firmalrı kolay çözüyorum ama türk firmaları pek gizemli,,onları çözmek o akdar kolay değil,,yanlız şunu söyleyebilirm,,flormar,golden rose,pastel deney için 3.parti taşeronlara fonlama yapıyorlar,,,,ayrıca twitter üzerinde de yabancılarla çalışıyorum konu hakkında ve genel olarak hayvan hakları konusunda,,,abdli bir kaç senatörle de bağlantım var,,..,yabancı mevzuata daha hakimim,,,,ama türkiyede yasa(5199)çok sağlam biryasa değil ve ciddi kaçaklar var....

İşte o gün mail attım hala dönmediler dönerlerse aynen kopyalayacağım buraya... Bu kadar kısa zamanda bu kadar şey öğrenmişsin helal valla yaaa... Bu arada bu işaretlediğim cümleye çok güldüm ama malesef gerçek böyle....

türk firmalarının gizemi şundan kaynaklanıyor,,,%100 türk sermayeli olduklarını ve ar-gelerini yurt içinde yaptıklaırnı idaa etseler dahi;yabancı gölge ortakları olabiliyor,,,örneğin canan kozmetik ipek marka saç kremi ve şampuan üretir,,,siz aman ne güzel canan türk markası ve sermayesi %100 türk dersiniz ve gider alırsınız,,sonuç....? ben söyleyeyim,,canan kozmetik lorealin iştirakidir ve bunu türkiyede pek kimse bilmez! ar-gesi de fransada yapılır,patenti canan kozmetiktedir......başka örnek:hacışakir,,,,,çoğu kimse bilmez ki palmolive grybunundur,,el değiştirmiştir,,,,,keza flormarın çoğunluk hissesi yine yabancı bir ortağındır,,yanılmıyorsam fransız bir ortak,,ama bu gölge ortaktır,,,yani bilonçolara yansımaz,,,,,aynı şey,,,carmina amrkasını üreten hunca için de geçerli...türk amrkalrında çözümleme kolayd eğildir çünki sağlıklı bilgilere her daim ulaşmak mümkün değildir,,,,ararsınız,mailg eçrsiniz yalan söylerler,,,,,yabancı ortaklara ulaşırsınız fix cut-off date veremezler size,,o nedenle gizemldir,,,,bu gizemin nedeni de esasen 5199 ve ilgili yönetmeliğinin deney başlığı altındaki bölümlerinin ;şu aşağıda ismini belirttiğim mevzuat ile çakışmaması,,bunun da nedeni ab üyesi olmamamız!
REGULATION (EC) No 1223/2009 OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL
of 30 November 2009
on cosmetic products
(recast)
(Text with EEA relevance)

TOPLUCA ÖLÜM PARKLARINA GÖTÜRÜLECEK HAYVANLAR İÇİN TAKSİMDE 30 EYLÜL PAZAR SAAT: 14:00 TE EYLEM VAR TWİTTER VE FACE İN ÜZERİNDEN DUYURMAN HARİKA OLACAK !
EYLEM TARİHİ : 30 EYLÜL PAZAR - TAKSİM - Ya harekete GEÇ, ya da çok GEÇ... [/COLOR][/B] http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...51539749_n.jpg"]EYLEM TARİHİ : 30 EYLÜL PAZAR - TAKSİM - Ya harekete GEÇ, ya da çok GEÇ... http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...51539749_n.jpg
buarada facede deniz eylem diye bir arkadaş var..muhteşemdir kendisi,,,hayvan hakları ile ilgili olan ve daha detaylı bilgilenmek siteynler mutlaka onu takip etsinler diyorum!cevherdir bu arkadaşımız! kendisne saygılarımı gıyabında sunuyorum!!!!

Son düzenleme:

Carmina dışındakileri bliyordum ama bilmeyen çok var malesef... Koyun muamelesi yapıyorlar bize...

NOCRUELCOSMETİCS.ORG...(LİNK VEREMEDİĞİMDEN ÖTÜRÜ,LÜTFEN ARAŞTIRIN NETTE)arkadaşlar buİMZA KAMPANYASI son derece önemli!imza atmamazlık yapmayın,,,,,telefon yazmanız gerekmez,,,posta kodu olmadAN formu sistem kabul etmiyor,,veritabanı da güvenldir,,,toplanan imzalar buav tarafından aşağıda bahsettiğim KALAN 3 TESTİN İPTALİNİ İSTEMEK ÜZERE YASA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN_avrupa birliği parlemento komisyonuna götürülecektir....ÖNEMLİDİR!!!!!! SİZ ATTIYSANIZ İMZA SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE BAŞKLARINA DA ULAŞMAYA ÇABA SARFEDİNİZ!!!SAYFANIN ALTINDA TWEET,E-MAİL VE FB BUTONLARI GÖRECEKSİNİZ PAYLAŞIM İÇİN!İHMAL ETMEYİNİZ LÜTFEN..ÖNEMLİDİR!

Son düzenleme:

iptal etse 6sını da iptal ederlerdi referandumda sadece 3 teste mi olmazsa olmaz denildi tüm testleri iptal etmeleri gerekirdi.. kendisi değersiz bir oluşuma gönderilen imzalarda değersizdir o yüzden imza atmamayı TERCİH ediyorum.. kendime değer verdiğim için kozmetiksiz de yaşayabilenlerdenim.. o yüzden deney yapması engellenip zehir içerikli ürünleri satmaları engellenemeyecek..umarım anlatabilmişimdir bu tercih meselesi.

SON OLARAK; 10GÜN KADAR YURTDIŞINDA OLUCAM BEN,,,BURAYA GİRMEK İÇİN VAKTİM OLMAZ,,,HERHANGİ BİR MARKA TAKILIRSA KAFANIZA YAZIMDAN ALINTI YAPINIZ BEN ANCAK DÖNÜNCE CEVAPLAYABİLİRM MAİL KUTUMA BAKTIĞIMDA,,,,SİZLERDNE ÖZELİME PROTESTO VE EYLEM LİNKLERİ GELİYOR GÜZEL AMA BENİM BUNLARI TWEETERDA PAYLAŞABİLECEĞİM TÜRK ARKADAŞIM YOK GİBİ BİŞİY,,,LİSTEMİN %98İ KOMPLE YABANCI,,,,BEN ONLARLA PAYLAŞTIĞIM İMZ AKAMPANYA LİNKLERİNİ DE BURAYA KOYAMIYORUM ÇÜNKİ İKİDE BİR BENİ BANLIYOR,CEZA VERİYOR KK,,,,ELİMDE ONALRCA LİNK VE KAMPANYA AVR OYSAKİ,,,,Bİ TANESİNİ AŞAĞIDA İŞTE PAYLAŞTIM Kİ EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİYDİ,,,LÜTFEN PAYLAŞINIZ,,,DAHA ÇOK KATILIM SAĞLAYINIZ! AYNI ANDA PEK ÇOK YERDEYİM VE GELEN ÖZEL MESAJLARA PEK BAKAMIYORUM,,ARTIK ONUDA MAZUR GÖRÜN,,O NEDENLE LÜTFEN YAZIMDAN ALINTI YAPARAK ULAŞIN BANA,,,,SEVGİLER! SON NOT: PARFÜMLERLE ilgili mesajlar alıyorum her yerde,,,deney yapmayan marka yok arkadaşlar bildiğiniz o tanınmış amrkalr sözkonusu olunca,,bende şuan sadece superdrug body spray ile idare ediyorum,,,,logosu buav approved...Lb logosu...avalon organics,aubrey organics de keza LB logosu,,,,,temizlik malzemesi arayanlar astonish markasını getirtmeye çalışabilirler (ingiliz markasıdır cruelty-free temizlik maddeleri üretir)

aubrey-organics kesinlikle temiz mi

aubrey-organics kesinlikle temiz mi

buav a göre öyle... e birilerine inanmamız gerekiyosa buav a inansak iidir ama yine buav da olan giovanni hayal kırıklığı yarattı... ben aubrey ürünlerini beğendim, türkiye satışının internet ayağındaki müşteri temsilcisi oldukça yakından ilgilendi ve ürünlerin içerik açısından değerlendirmesinin yapıldığı ve puan üzerinden içerik güvenirliliğinin değerlendirildiği siteler göndermiş, kendilerine güveniyolar,yine alba botanica, avalon, jason; türkiyede internet üzerinden satışı olan diğer markalar...

çok teşekkürler cevabınız için :) peki parfümerilerde rahatça ulaşabileceğimiz makyaj ürünü üreten deney yapmayan bir marka var mı

çok teşekkürler cevabınız için :) peki parfümerilerde rahatça ulaşabileceğimiz makyaj ürünü üreten deney yapmayan bir marka var mı

acayip karışık bi konu benim bu konularda kafam karıştı, parfümerilerde satılanlarda böyle bi marka bulmak zor, hatta imkansız bence, biraz önce saydığım markaları parfümerilerde falan görmedim; ama ben physicians formula kullanıyorum,eczanelerde var evet buav da yok ama ben markaya güveniyorum,pek çok ülkede satışı var yalan söyleyemez diye düşünüyorum ve loreal,vb almaktan iidir... yine de size kalmış zaten türkiye bu anlamda çok kısır, kısıtlı ben ülkemizde pazar payına bu ürünlerin (cruelty-free olanların) sokulmadığını, onlara diğer büyük firmalar tarafından engel olunduğunu düşünüyorum=kapitalist sistem, cruelty-free markalara bu kadar tepkiye ve talebe rağmen internet dışında ulaşmak o kadar zor ki...
elimdeki makyaj ürünleri bitince şu an sadece lip gloss unu kullandığım aubrey e bakıcam, jason ürünleri de cazip...

tekrar teşekkürler o hayvanların canından önemli değil bulabildiğimiz kadarıyla artık... düşüncelerinize de katılıyorum ayrıca

physicians formula'yı araştırıyorum eczaneye sorucam en kısa zamanda

physicians formula'yı araştırıyorum eczaneye sorucam en kısa zamanda

dün güveniyorum bu markaya=physicians formula demiştim ama şimdi içime kurt düştü, bi daha bi internetten araştırayım dedim, firmanın ihracat verilerine ulaştım ve şu cümleyle karşılaştım:
"From 2010 to 2012, the export number of the first three supplier countries accounted for 95.16% of the total import number of Physicians Formula Cosmetics INC.. The top supplier countries are China(70.97 %) , Italy(14.52 %) , Hong Kong(9.68 %)"
görüldüğü üzere türkçe ye çevirmek gerekirse, "2010'dan 2012'ye ihracat yapılan ilk 3 ülke tüm ihracat yapılan ülkelerin %95,16'ya ulaştı. En çok tedarik eden ülkeler ÇİN(%70,97), italya(%14,52),hong kong (%9,68)"

bakın ne kadar büyük bi kısmını tutuyor ihracatın çin, yani firmaların ağzını sulandıracak cinsten hakkaten...firmanın bu ihracat rakamlarıyla ilgili bi grafik de sitede bulunmakta, ilgilenenler olursa bana ulaştıkları takdirde site linkini gönderebilirim, çok büyük hayal kırıklığı oldu çooook

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…