Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

kesinlikle dur demenin vakti geldi benim için, yardımlarınızı bekliyorum.

Orkid-
domestos-
cif-
garnier-
la roche posay-
vaseline-
elidor-
cif sunlight-
nivea-

bunların yerine alternatif kullanabileceğim urunler nedir?
rosense gülsuyu temiz mi?

ve arkasında uniliever yazan bbutun markalar mı hayvanlar uzerinde test ediliyor?

rosense ben de kullanıyorum, gülbirlik in iştiraki olduğundan sanmıyorum,(artık sanmıyorum demeye de korkuyorum ama...)

sayfalar çok fazla biliyorum ama başından itibaren sırayla okumaya başlarsan çok faydalı ÇARPICI bilgiler edinebilirsin, kafana uyan markalardan seçebilirsin, şimdi sana şunun yerine şunu kullan diyemiyorum, biraz gayret biraz emek istiyo bulabilmek ama bu sayfalardan gerçekten çok ii markalar öğrenebilirsin kolay gelsin

unilever deneyci bi marka!!! sahip olduğu gıda bölümü ürünlerini test ettiğini düşünmesek de bu bi şeyi değiştirmez unilever ürünü alarak yine HAYVANCIKLARIN KANI BULAŞMIŞ MARKAYI DESTEKLEMİŞ OLURSUN, bu noktaya dikkatini çekmek isterim, yine önceki sayfalarda bu konuyla ve dünya devi markaların "hayvan deneyi yapmayan" markalardan en az birini satın alarak günah çıkarmaya çalıştıklarını görebilirsin...daha neleeerr neler... acayip bi düzen işliyo bu konuda, ama temiz markalar da var...

ben bir de bi şey farkettim ki, bu konuda görüşlerinize ihtiyacım var:
buav ın listesinde bazı markaların yanında */**/# gibi işaretler var ve bunlardan # işareti için "owned by parent company which is not certified" yazmakta yani benim anladığım kadarıyla "sertifikalandırılmamış başka bir ana? şirkete ait" ya parent derken bu marka o parent markanın alt markası anlamında yani vichy mesela parent marka olarak l'oreal indir gibi...

şimdi dikkatimi çeken nokta şu oldu: # işareti taşıyan markalar; the body shop, burt's bees, liz earle beauty co., melvita, pureology, superdrug, tom's of maine. gördüğünüz üzere bu sayılan markaların çoğu bazı deneyci büyük şirketlere ait maalesef... şimdi anlayamadığım olay( uzattım farkındayım) : bu işaretin anlamı bu markalar deneyci firmalara aittir mi denmek isteniyor yoksa sertifika verilmemiş mi yani anlamlandıramadım gerçekten... pek çoğumuz superdrug kullanıyoruz ben henüz almadım ama almayı düşünebilirim, paramız yine deneycilere mi gidecek? superdrug ın asıl sahibi kim? bu listedeki işaretle ne denmek isteniyor, görüşlerinizi merakla bekliyorum...:44:

buradaki markaların bildiğim kadarıyla asıl sahipleri:

the body shop----l'oreal
burt's bees----clorox
pureology----l'oreal

bu arada buav da yok ama logona hem sitelerinde hayvan deneylerine karşı olduklarını sölemişler hem peta nın listesinde var hem de şimdi sitelerine baktım çin e ihracatları yok... şimdilik elimde makyaj malzemem var ama bittiğinde özellikle maskara ihtiyacımı nereden karşılarım diye bakındım,jason,avalonda makyaj malzemesi yok; aubreyde makyaj ürünleri kısıtlı... logona ii ve güvenilir gibi duruyo türk markalarından da aklıma ilk gelen alix avien ama daha önce kullanmıştım onun maskaraları kötü yaa:44:belki cecile denenebilir...

Yeni bir şampuan aldım bugün, ismi Dermaderm.

Hayvanlar üzerinde test yapılmadığı yazıyor ve üzerinde tavşan işareti var.

kalporganik e katılıyorum ama yine de şimdilik ihtiyaçlarını giderebileceğin markalar önermek isterim..yalnız sadece markaları yazmışsın o markanın hangi ürününü kullanıyordun onu yazmamışsın mesela garnier in saç boyası mı yoksa kreminimi kullanıyordun belirtsen daha iyi olurdu

Orkid----------- MOLPED,EVYLADY

domestos------ bunu çok soran var..bunun yerine herhangi bir Türk markası ürün kullanmanı tavsiye ederim (türk malı değil türk markası)

cif------------- BİNGO KREM TEMİZLEYİCİ

garnier--------- saç boyası ise -> ORGANİC NATURAL COLORS

la roche posay- AUBREY,NONIQUE,LOGONA ürünleri ve üzerinde tavşan olan diğer markaların ürünleri

vaseline------- ARKO KREMLERİ

elidor- -------- GIOVANNI SAMPUAN,SAÇ KREMİ (tavşanlı ürünlerinden), SUPERFRUG (tavşanlı ürünlerinden) [gratislerde var bunlar] , SELEN KOZMETİK- DOWN UNDER NATURALS,NATURAL FRUITKICKS,NUDE ŞAMPUAN SAÇ KREMLERİ

cif sunlight---- BİNGO SIVI BULAŞIK DETERJANI,ERSAG ÜRÜNLERİ

nivea---------- AUBREY,NONIQUE,LOGONA ürünleri ve üzerinde tavşan olan diğer markaların ürünleri

şimdilik aklıma gelen bunlar...

princess, evylady ve arko EVYAP değil miydi? evyapın activex sabunun arkasında sıçanlar üzerinde denediği yazıyordu :44:

Ben de herbaderm diye bir markanın yüz lekelerini açıcı kremini ,bir de göz altı kremini aldım. Arkasında not tested on animals yazıyor,ve tavşan işareti var. ama kabul görmüş olan buav tavşanıyla aynı değil sanırım

Cruelty Free International ' dan öğrendiğime göre Dermalogica ' nın Leaping Bunny logosunu kullanma lisansı iptal edilmiş , Çin ' e satış yaptığı için.
Şirketin CEO ' su şöyle bir açıklama yapmış : "Dermalogica hayvanlar üzerinde test yapmayı görmezlikten gelmiyor ve aktif olarak ürün kaytlarını geri çekme ve Çin pazarına dağıtımı askıya almak için gerekli işlemleri üstlenme sürecinde."
Burada sözü geçen organizasyon The Leaping Bunny Programme.
Ben açıkçası organizasyon ve tüketici tepkileri şirketi bu sürece getirdiği için çok mutluyum , çabalarımız işe yarıyor.

Son düzenleme:

baştan sona okudum yazıları.. deodorant hakkında bir karar veremedim, ve la roche possay yaglı cıltler için nemlendiricim var, onun yerine ne koyacağım araştırıyorum, yardım edin
birde nonique markasını nereden bulabilirim?

deodorant derken koltukaltı için mi? nonique kesin cruelty-free mi bilemiyorum ama kendi internet sitesi üzerinden satış yapılıyo bi de bakımstore da satışı var
şimdi baktım lilakutu da da var galiba...

Son düzenleme:
princess, evylady ve arko EVYAP değil miydi? evyapın activex sabunun arkasında sıçanlar üzerinde denediği yazıyordu :44:

evet kindarrrr evylady ve arko evyap' ın ürünleri..dün activex in (orta boy olanının)arkasına baktım sıçan resmi göremedim ama şöyle şeyler yazıyordu..çevreye zararlıdır (bir turuncu logosu vardı bir ağaç altında da su yüzüne çıkmış hafif yan yatan balık [ölü balığı temsilen sanırım] ) ayrıca bir yazı yazılmış hayvanların yemlerine bulaşmamasına dikkat edin diye..canlılara zarar verdiği kesin..ben bu sabunun alınmaması taraftarıyım..aslında hiçbir aktibakteriyel sabunun temiz olduğunu düşünmüyorum,kaldı ki antibakteriyel sabunlar çok mu gerekli? benim çocuğum yok şimdilik o yönünü düşünemiyorum ama normal sabunlar da iş görür diye düşünüyorum (yanlış düşünüyor da olabilirm) bu anlamda ama hayvanlar üzerinde test yapmayan markaların sayısı (kolaylıkla herkesin ulaşabileceği) az, o nedenle evyap' ı toptan almayın dersek, küçük ilçelerde yaşayanlar ne alabilir? alacak marka bulamazlar o nedenle tamamen temiz olmasa da şimdilik o markaların temiz ürünlerini almaktan yanayım bir Procter&Gamble,HENKEL,UNILEVER,Reckitt Benkiser ürünü almaktansa..

ben de cilt temizliği için ürünler arıyorum..elimdekiler az kaldı

önceki sayfalarda yazmıştım

KONU İÇİNDE ARAMA YAPMAK İÇİN​

Konu içinde önceki sayfalarda o markayla (kelimeyle) ilgili yazılanları bulmak için....

Eklentiler

• $arama.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 197
ben cilt temizliği için kil maskesi kullanıyorum.. aslında kk kişisel bakım için bi nimet değişik maske tarifleri var.. tonik için lavanta suyu, saf maden suyu kullanıyorum.. duş jeli sıvı sabunu artık hiç kullanmıyorum bunun yerine sabun kullanıyorum.. reklamlar beynimize işlemiş önceden duş jeli olmamasını düşünemezdim şimdi sabun kullanıyorum ve batık sorunum kalmadı çok şaşırdım

AKSUViTAL - SOFTEM MARKASI mutlu tavşan içeriyor

bu markanın bitkisel kremleri,bakım yağları,doğal şampuanları da var..bu markayı da deneyebiliriz...

saç bakım yağı resimleri ecesdiary.blogspot tan alıntıdır

Eklentiler

• $20092012569.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 226
princess7 bu softem markasını nereden bulabiliriz bir yerde satılıyor mu yoksa internetten şiparişlemi ulaşabiliriz bir fikrin var mı çünkü ben duş jeli falan kullanamıyorum alerjim var her yerim kıpkırmızı kabarıyor sabun kullanıyorum o da hacı şakir ama onuda kullanamıcağıma göre sabununu denemek istiyorum saç bakım yağıda varmış süper

Son düzenleme:

Watsons ' ta bazı ürünleri bulunuyor. Ben de sabununu almıştım , gerçekten güzel.

Kozmetikte hayvan deneyi nedir neden yapılır yapılmasa napılabilir vs bu konular hakkında bilgi alabiliceğim site?Kısa ve öz yazı lazım arkadaşlar acil

en güzeli bu aslında doğal olana döndükten sonra piyasadaki içi kimyasal dolu ürünlere ihtiyacımız kalmaz.kanlı markalar da öyle ortada kalır.
geçmişe oranla alerji oranları o kadar arttı ki.tüm bu kimyasallar yüzünden artık herşeye alerji olduk.

geriye dönük bakamadım kusura bakmayın umarım verilmemiştir doa ürünlerini kullanıyorum ve memnunum.ürünler sertifikalı bir bakabilirsiniz

AKSUViTAL markasıyla iletişime geçtim..0212 671 55 47 nolu telefondan..bayan bir müddet beklettikten sonra tüm kozmetik ürünlerinde bu tavşan logosunun olduğunu sadece gıda takviyelerinde (bitkisel haplarında vs.) olmadığını söyledi..nedenini sordum besin takviyelerinde bu logoyu almaya ihtiyaç duymadıklarını ama kozmetiklerde aldıklarını ama en nihayetinde ürettikleri hiçbir ürünü hayvanlar üzerinde test etmediklerini söyledi..besin takviyeleri zaten bitkisel olduğu içinmi gerek duymadınız die sordum evet dedi..

AKSUVİTAL' in bünyesindeki markalar

- Aksuvital, doğal sabunları,el yapımı sabunları,balları,pekmezleri var

- ShiffaHome, bitkisel yağları,kapsülleri,macunları,çayları var shiffahome.net

- Avicenna, tozları,macunları,bitkisel karışımları var..avicenna ürünlerinin katalogu aksuvital.com.tr/ekatalog/avicenna/avicenna.html

- Softem bitkisel bakım yağları,bitkisel sabunları,kremleri,şampuanları,jelleri var

internetten de sipariş verilebilir ama cosmoworld gibi kozmetik ürünlerin bulunduğu marketlerde de var...

aksuvital-pazar.com
shiffahome.net/default.asp

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…