Hayırlı evlilik

Canım Güvenme malına, bir kıvılcım yeter; güvenme güzelliğine, bir sivilce yeter. Diye bir söz var bilir misin? Kıssadan hisse Zenginlik evlenme kriteri olmamalı !

Doğru söylüyorsunuz size katılıyorum ama bilerek de kendini ateşe atmak mantıklı gelmiyor mesela çalışmayan biriyle yuva kurmak

Doğru söylüyorsunuz size katılıyorum ama bilerek de kendini ateşe atmak mantıklı gelmiyor mesela çalışmayan biriyle yuva kurmak
Evet ama sen bi adamla yalnızca zengin diye evlenirsen yarın malını mülkünü kaybedince evlilik sebebin ortadan kalkacak ve evliliği sürdürmek söz konusu olmayacaktır. İşi elbet olmalı lakin bundan önce evlilik için için gereken çok daha önemli kriterler var. Evlilik öyle sandığın kadar basit bi şey değil. Para her şeyin ilacı değil. Evlilik katlanmak birbirini tolere edebilmek gibi durumlar gerektirir bu da aşk olmadan sevgi olmadan yapılamaz.

Allah isteyin diyor Zaten ayakkabı bağcığınızı bile isteyin en iyisini isteyebiliriz her şeye gücü yeter abartılacak bi durum yok bence

Zengin olsun dedim de sadece zengin olsun demedim ki evlilik çok boyutlu bilemeyen yoktur bu da bir boyutu

Mantık ve helal çerçevesi içerisinde her türlü meşru isteği yüce Allah dilerse nasip eder.

Zenginliği istemek yanlış bir şey mi? Kaldı ki yazdığın holding sahibi gibi zengin birini de isteyebilirsin. Sanki zenginler namazında niyazında olamaz gibi bir düşünceye sahip herkes. Her fakir de namazında niyazındaymış gibi bir mantık ortaya çıkıyor bu denklemle o zaman.

Fakat bu yazdıklarını isterken ''hakkımda hayırlısı olacaksa bu isteklerimi nasip et yüce Allah'ım'' demelisin.

Bana fikrimi soracak olursan da her şeyin hayırlısını isterim Rabb'imden.

Zenginliğin sonsuza dek sürmesinin bir garantisi yok ya da zenginlik seni mutlu edecek mi bunu bilemezsin. Yakışıklılığın orta yaşlara geldiğinde nasıl da yok olup gittiğine şahit olmuşsundur. Yani öyle maddi yönü ağır basan isteklerini sıralayacağına, her şeyin hakkında hayırlısını olmasını istemek bence en doğru olanı.

İki dünya içinde her şeyin hayırlısı istenmeli. Kalbi merhamet dolu olmalı, Allah'tan korkmalı o istediğin eşin.

Kurmak istediğin bu yuva seni daha da Allah'a yaklaştıracak sebeplerle nasip olsa daha hayırlı değil mi?

Yani böyle maddiyat ön plana çıkacağına dualarında; ilk isteyeceğin şeyler manevi duygular olmalı.(iman, sağlık, huzur, mutluluk, merhamet, vicdan, hayırlı bir hayat,.. gibi.) Bunlar yoksa o zenginliği, yakışıklılığı o gözler görmüyor bile inan.

Allah herkesin gönlüne göre hayırlısıyla versin inşaAllah. Allah yardımcın olsun..

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

canım benim bol bol namazlarının arkasından hacet namazı kıl
rabbim hayırlı bir insanla tanıştırsın
ama zenginlik önemli değil gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…