Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

anladım canım. çok acele etmişsin
bizler (kadınlar) sanıyoruz ki evde rahat yok. anne baba dırdırı. ne bileyim iste evden kurtulma düşüncesi ile sanıyoruz ki evlilik harika bi şey , evleneyim kurtulayım. özgür olayım vs vs . malesef öyle değil. her evlenen genç kız ( çoğunluğu ) , anne evini özlüyor . ilk başlarda bu böyle.
sonra zamanla evliliğinizdeki zorlukları aşınca bu da geçiyor . ama aşmanız lazım.
sana sokulmuyorsa sen de sokulma o zaman. konuşmuyorsa konuşma. kırılma noktası olacak sonuçta bi yerde. o zaman da geçmişe dönük konuşmamanız lazım.
yani sen böyle etmiştin. böyle yapmıştın. böyle söylemiştin gibi. asla . en büyük hatalardan biri budur yeni evlilerde. ya da ne bileyim yeni olmasa da tüm ilişkilerde. geçmiş , adı üstünde . geçmişte kalsın.

o dizginlesn kendini önce.. ama yapmıyor o yapmassa bendeyapmam böyle böyle sürer gider nereye kadar giderse artı ktakmıyorum kafama.
valla arkadaşım sendede kuru inat var anlaşılan

dediğim dedik çaldığım düdük diyorsun

o yapmıyorsa bende yapmam diye devam eden bi evliliğin geleceği pek hayırlı olmaz söyleyeyim ben sana.

bence sen önce kendini törpüle ha tabi yinede sen bilirsin.

kısmet cnm ama bence işinden ayrılma. çalış benmde şimdi ogluma annem bakıyor.
ama ikinci olursa oda bakmam dedi başından peşin peşin.
eviniz kira mı kendinizin mi..
biz ben işe grmeden c-ok maddi sıkıntı cektik o yüzden işten cıkmayı asla düşünmüyorum oglumun geleceği için

Hmm anladım canım konunun içi derinmiş ...

yok benimde işten çıkam düşüncemm ama işyeri çıkartabilir böyle durumda yeni iş aramam kendim bakarım

ama iş devam ederse bakıcı bakarım k.validemde gelir gider zaten öyle durumda

evimiz kendimizin 1 yıllık kredi borcumuz var bitti gitti oda artık işte

evet bilyrm cok acele ettm bunu kabul ediyorum canm hele ilk 1 yılı kabus gibiydi cok kötüydü birde üstüne oturmayan bir evlilikde hamile kalmak işkence gibi gelmişti bana. heleki lohusalkta bana yaşatılanlar.. ben aslında bakma bu kadar sinirli asabi biri değildm ama eşim beni böyle yaptı. yaşadıklarım felan
bana şimdi sorsan desen ki şimdiki aklın olsa eşinle evlenirmydn cevabm asla olurdu.. evlenmezdm.
en azndan tanırdm acele etmezdm.
evlilği iyi birşey sanmazdm evlenymde kurtulum kafasndan gtmezdm
su an bizim tek sorunumuz kavga cıkınca aramızdaki saygısızlık blmyrm zamanla nolur.
ama sunu da blyr eşim eğer üstüme cok gelirse cekip gideceğimi .o korkuyu verdm ona bir şekilde eğer vermese idim işim çok zordu zaman ne gösterir bilmiyorm ama sizlerin dedği gibi saygı cok önemli saygı bittimi hiç birşey kalmaz geriye bakalm nolacaz.

3 çocuğum var eşim genelde horul horul uyur.
dur ben bakayım bu gece der ama horlamamaya başlar.
erkeler böyle canım.
yani çok bi ciyakladığında durdumadığımda gelir yardım eder .
ama uyuyan adamı da uyandıramam yani. ikimiz de uyanık kalıp napcaz. eşin baksa sen uyusan hani anlarım da. o da sayılı olmuştur bizde. yani bebeğe anne bakar modunda herkes.
doktora da gitmiştim ilk çocuğum hiç uyumadı . gece de gündüz de . 10 ar dakikalık uykuları vardı gece.
doktora gittiğimde o da (annesin uyuma ) demişti. ne diyim ben. psikiyatristlik olmuştum . düşün . ama kimse ile tartışmadım. neden diye. 2 çift laf söyleyip küstügüm olmuştur .

burada da katılıyorum vefa ya.
yani
iş arkadaşına söylememen gereken şeyler var demi.
bunları evinde de uygulamaya başlayarak hayata yeni bi bakış açısı getirmiş ol

haklsn erkeklern geneli böyle sanrm birde dedigin gibi ciyaklamamdan hiç birşey ypamıyorlar yani illaki diyecen yoksda düşünemiyorlar demi düşünce özürlülüüğü var hepsinde eğer demessen niye yapmadı ni e etmedi die kendini yiyip duruosn çünkü kendileri cogu şeyi düşünemiyorlar ve anlamıyorlar
peki eşin sana sevgisini gösterir mi güzel cümleler kurar mı mesela ilgi alaka konuusnda nasıl

ikinciyi yapmadan önce evliliğini yoluna koyarsın sanıyorum.

herşey de tek taraflı biyere kadar ypaılır ama karşılık alamassan tek taraflı yapmak insanı cok yormaz mı

ikinciyi yapmadan önce evliliğini yoluna koyarsın sanıyorum.
evet eger koyamassak ypamayı düşünyrm zaten birde su an üstümde cok baski var canm
ogluma annem bakıyor ama cok bunaltıyor beni ya tek laf söyletmez kendine biliyormsn herşeyi kafasına göre yapar oda..
annem baktı için sanslym ama bazen öyle noktalar oluyor ki keşke bakıcı baksayms diyorum.

herşey de tek taraflı biyere kadar ypaılır ama karşılık alamassan tek taraflı yapmak insanı cok yormaz mı
ben sana demiyorumki tüm sorumlulukları üstlen

eşin yönlendirmeye müsait bi adamsa söylediğinde yardımcı oluyorsa o zaman hep söyleyeceksin başka çaresi yok

ha bu beni yoruyor diyosan o zamanda kendin bakacaksın çaresine

bak kimseyi değiştiremezsin ama olduğu gibi kabul edersen bu evinizin içindeki iletişimi yormaz huzursuzluğa yol açmaz

düzelir inşallah . düzelmezse de kocan çok kötü bi adamsa . kavgacı , asi , dayakçı biriyse de çok bi dayanamazsın zaten .
çocuğa olan oluyor. şimdi anlamazsın belki ama ileride çocuğuna acırsın. çocuğun da her şeye inat eder , itiraz eder, ağzında bazen senin kullandığın sözler gezer. çok üzülürsün.
o kadar dikkat ediyoruz ki artık .
çünkü gün gelip de kötü bi söz söylediğinde . ama sen söylüyorsun diyorlar. yani bazen gerizekalı , salak diyorlar birbirlerine çocuklar. hayır birbirinize karşı söylemeyeceksiniz bi daha diyorum. ama sen söylüyorsun diye geri dönüş alıyorum.
şimdi biz de hiç bir şeye bu şekilde tepki vermiyoruz . en basiti survivor izliyoruz . gerizekalı . salak diyoruz . farkında mıyız hayır .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…