Hayatınızı nasıl düzene soktunuz?

26 yil sabretmissin bir yıl daha sabret

An

Ani meslekti.

Aynı meslekti. bir de 87 ile atanamama ihtimaliniz de var malesef. Yani en azindan bir yandan çalişırsaniz plansız veklememiş olursunuz hayatı. Evde oturmak zor o yasta
Evet merkezi yani B kadrosu ile atanamıyorum, A kadrosu için de ilan açan her kurumun yazılı ve mülakatlarına gireceğim. O yönden yaza kadar belirsiz bir durumun içindeyim. Sizin arkadaşınız merkezi ile mi atanmıştı bilginiz var mı?

Haklısınız çalışma hayatına girmem lazım bu yaşta evde oturmak gücüme gidiyor.

Evet hukuk fakültesindeki öğrenci sayısı son yıllarda bayağı arttı. Sonuçta yeni mezun tecrübesiz bir insana maalesef her yerde aynı muameleyi yapıyorlar: ucuz işgücü. Bu yüzden, sadece maaş gözüyle bakmasanız daha iyi olur, mesleğinizin en önemli kısmı tecrübe çünkü. Özel sektörde tecrübe de, çevre de çok daha kolay kazanılır.

Haklısınız yorumlarınız için teşekkür ederim

Serbest avukatlık düşünmüyorsanız ben aile yanında kurum sınavlarına (hakimlik, uzman yardımcılığı vs.) çalışmanızı tavsiye ederim. Ama biliyorsunuz yazılı sınavları geçmek yetmiyor, mülakat faktörü var. Bu nedenle körü körüne tek kanala bağlanmanızı ve vakit kaybetmenizi de önermem. Bir iki deneme sonrası için alternatifiniz olmalı.

Özelde çalışırken sınavlara hazırlanmanız çok zor, çalışmadan Ankara’da derse odaklanmanız da zor. Bir kamu kurumunda memurluk vs. sizi yormayacak bir işle başlayıp o sırada ders çalışmak da bir alternatif.

Haklısınız yorumlarınız için teşekkür ederim
Rica ederim başarılar.
5 yılını üni ve staj için evden uzakta geçirdim rüya gibi yıllardı. O mutluluğu tadıp eve geri dönmek çok zordu inanın. Dayanmaya çalışacağım.
5 yıl dışarıda okuyup, aile yanına dönmemek için bir şeyler yaptınız mı peki? Ailenizden uzakta olduğunuz için mutlu olduysanız ve şimdi de uzağa gitmek istiyorsanız, 5 yıl boyunca da aile evine geri dönmemek için bir şeyler yapabilirdiniz sanki. Yani ben sizin yerinizde olsam, geçmişte şiddet gördüğüm bir eve tekrar dönmemek için okurken de uğraşırdım.

Kız yurdunda kalmakta çok mantıklı.Benim öğretmen bir arkadaşım uzun süre kaldı yurtta,güvenlik açısından da iyi.İnsallah tüm zorlu basamakları birer birer tırmanırsınız,Allah yardımcımız olsun.

Ben merkeziden avukatlık kadrosuna atandım P3 puanıyla ama benim size tavsiye ettiğim uzmanlıklar değildi. P3 puanı ile sadece hukukçular ya da hukukçu/İİBF lilerin başvurabileceği düz memurluk kadrolarında puanlar bir nebze düşüyor o yüzden alternatif olarak düşünebilirsiniz. Uzmanlık için ise P4 puanı gerekiyor. P4 puanınız da mı 87?

Okurken part time çalışıp dil kursuna gittim, onun haricinde bölüm gerçekten çok zor 4 yılda bitirebilmek için ders çalıştım devamlı. Stajda da tüm gün büroda çalışıp geri kalan zamanda ingilizce çalıştım. Sonra kpss için ablam baya teşvik etti, kendisi de memur. Son kez dayan sonra temelli kurtul dedi. Ama işte dayanmak çok zor.

Benim p3 üm düşük olduğu için yazmadım, p3 ten 82, p4 ten 87 aldım. O yüzden uzmanlıkları deneyebileceğim sadece. Bir de icra müdürlüğü var yakında sınavına gireceğim.

Anladım. Hakkınızda hayırlısı olsun. Birçok genç sizin durumunuzda maalesef.
Büyük şehirlerde yurtlar senelik 50 bin liradan başlıyor, iyileri 70-80 bin liradan başlıyor. Bence ekonomik olarak konu sahibi bu parayı ödeyecek durumda değil, ailesinin yanında kalsa sanki daha iyi olur.

Sevgiliniz de Ankara’da yaşıyor sanırım veya tek yaşıyorsa onunla beraber yaşamayı düşünmez misiniz

Moralini bozmak gibi olmasin bir suru arkadasim icradan elendi

Tebrik ederim kpss puanınızdan ötürü. Ben alana girmemiştir 85 aldım çok da bir işe yaramayan bir puan onun dışında kpssye daha girmeden bir büroda çalışmaya başladım ve size de öneririm. Tabi hem iş sınava çalışması zor olur hakimlik ve İcra için. Ama para da gerekli. Akan para olunca insan bunca süre niye beklemişim diyor adeta. Ama şunu da söyleyeyim, Ankara'da çalışacak yer bulmak ölüm gibi. Hele ki 0-2 senelik tecrübeniz varsa tercih sebebi olmuyor.

Kpssden sonra ben de icraya girsem mi diye düşündüm ama 2 ayda halledebilir miyim bilmiyorum. Ayrıca çok yabancısı olduğum bir sınav nasıl çalışmalıyım bilmiyorum. Bir arkadaşım kazandı mülakatı da bayağı basit tutmuşlar. Kız şuan güvenlik soruşturmasını bekliyor. Hukukta en garanti iş bu galiba.

Düzen kurdum başım göğe erdi diyemem ama ayrı eve çıkmak düzen kurmak çok zor. Ben kız kardeşimle yaşıyorum yani tek olsam para gerçekten yetmezdi evde 2. bir çalışan olmayınca çok zor bu devirde. Çok zorlandık daha iyi işlere gireyim maddi olarak kalkınalım diye gece 12 lere kadar çalıştım kendimi ilerlettim işlerimde yani çok sıkıntılı süreçler yaşadık işsizlik dönemi kartlara eksiler mi girmedi, işe girer girmez borç ödeyince elde para mı kalmadı, sürüüüm sürüüüm süründük valla kolay oturmadı düzen

Moralini bozmak gibi olmasin bir suru arkadasim icradan elendi
Ya ama neden moralimi bozuyorsun zaten çok kötüyüm

Peki onların kpss puanı nasıl, doğru bir kıyas değil ama az çok ölçücü olur diye belki

Bir de ne bileyim icra çok torpil istemez diye düşündüm kim taşrada hacze çıkmak için torpil bulsun ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…