Hayatınızı nasıl düzene soktunuz?

ilk işe başladığımda yeni mezundum daha.valla düzgün bir semtte oturabilmek için ev arkadaşım vardı.tek başına çok zor çünkü.sürüm sürüm sürünülmeden başarı olmuyor doğuştan zengünnnn değilsek.

Ben p3 ten 82 aldım benim hiç hiç şansım yok. 85 için umut var bence iyi bir alım yapılırsa falan. Yaa uzun zamandır konuşmamıştık iş bulmanıza çok sevindim. Düzgün bir yer nasıl buldunuz biliyorsunuz etraf saçma sapan büro sahipleriyle dolu. Bu gidişle bulunduğum şehirde harçlık niyetine iş bulup tecrübe edineceğim sanırım.

İcra müdürlüğü ile KPSS arasında nasıl bir ölçüt var anlayamadım ama hakimlik ile kiyasla istersen 87 / 91 aldılar mülakatta olmadı , icraya girdi kazandı yine mülakatta olmadı ikisinin de .

Garantili maaşlı iş diye çoğu kişi istiyor bende istemez sanıyordum sen gibi telegramda grupları okuyunca gördüm çoğu hukukçu istiyor

İcra bana hakimliğe göre çokk yapılabilir geldi açıkçası. Yazılı konularını okudum hakimlikte hatta kpss alan sınavında olan çoğu ders icra müdürlüğü sınavında yok. Ticaret, icra, hukuk usul, borçlar genelde ilk kısım, tebligat, harçlar bitti gitti. Şok olmuştum açıkçası görünce. Benim de bir arkadaşım kazandı baya torpilsiz.

Kpss de alan kısmı yani p4 var ya onu kastettim. Nasıl ya herkesin haberi olmamalıydı Çünkü ben eskiden sadece adalet mezunları girebiliyor sanıyodum

Arkadaşların sonradan atandı mı bir yerlere ne yaptılar. Boşta kaldılarsa iyice depresyona gireceğim mendilim hazır.

Bir yere atanmadilar ikisi de avukatlık yapıyor ama yüksek lisans yapıyorlar belki akademisyen olurlar daha belli olmaz

Telegram gruplarını takip et istersen KPSS ıcın de icra ıcın de yol gösterici olur benim de p3 um 82 alternatif bıseyler arıyorum çünkü merkezi atamadan umutlu değilim

Çok tatlısınız Ya ben tam planlarımı ayarlamıştım mezun olup arkadaşımla eve çıkmama 2 ay vardı sonra çatt diye pandemi oldu herkes memlekete gitti, staj için anlaştığım büro bu sene stajyer almayacağız dedi falan… Evren sanki inatla aile evine dönmemi istiyor

Eğitimini tamamlayıp kendi ayakları üzerinde durmak için çabalayan bir kadın görmek her zaman çok güzel. Emeğinize, sabrınıza sağlık bu noktaya gelmişsiniz.

19 yaşından beri hem okuyup hem çalışmış ve ailesinden uzakta, başka şehirde yaşamış biri olarak tavsiyemi ileteceğim. Şu an ülkedeki ekonomik koşullar malumunuz. Bu belirsizlikte ve hayat pahalılığında risk almaktansa bir altı ay kadar dişimi sıkıp hem atamaların, hem de seçim sonuçlarının belli olmasını beklerdim ben olsam. Eve neden katlanamadığınızj çok iyi anlıyorum ve o duyguyu biliyorum ama bir kez olsun bencillik edin ve bunu geçici bir süre için yaptığınızı, kendinize daha iyi bir gelecek kurma amacıyla buna dayandığınızı kendinize tekrarlayarak da olsa bekleyin. İlla çalışmak istiyorsanız ders çalışmanızı aksatmayacak şekilde part time bir iş bulmaya çalışın. Bu sis ortadan kalktığında, çok daha sağlıklı karar alabilirsiniz diye düşünüyorum naçizane. Hakkınızda hayırlısı olsun dilerim

Ben hayatimi düzene sokamadim malesef,o yüzden yazacak yorumum yok.
Ama tevkil ile görevlendirmeye gidebilirsin küçük sehirdeysen. Çoğu avukat gidemediği küçük -uzak şehirlerde tevkil ile görev yaptırıyor,git gel yol vs ugrasacagina. Benim eski iş yerimde ben buluyordum bazen.
Öncelikle internette bulurum.com gibi sitelerde avukat olarak telefon numaranı eklemeye calis . Tam olarak nasıl olur ofisin olmadan bilmiyroum ama atıyorum " yozgat Sarıkaya avukat" yazınca senin numaran ve mail adresin çıksın. Ya da kendine ilan aç bazı sitelerde işte Yozgat Sarıkaya'da tevkil ile görevlendirme yapılır diye.
Zaten genelde senin gibi genç ve ofissiz insanlar uğraşıyor böyle işlerle. Kendi ofisi olan, düzenini kurmuş statü sahibi avukatlar uğraşmıyor elalemin dosyasiyla:)
Bir de WhatsApp /Facebook/ telegram gruplari var bu tevkil ile ilgili. Hem de sayıca çoklar. Hatta şimdi baktım bir sürü internet sitesi de var. Hepsine üye ol.
Hem yorulmazsin,çoğu şirket/büro sadece giremedigi - önemsiz ara duruşmalara girmek ya da dilekçe vermek için görevlendiriyorlar zaten tevkil avukatları. düzenli takip edip uğraşacak bir şey de yok.
hem de ücretleri gerçekten çok güzel oluyor. Akmasa da damlar
Bol şans diliyorum^^

Son düzenleme:
Hukuk okumak bitirmek sınavlara hazırlanmak hemde bahsettiğiniz aile ortamında hiç kolay olmamıştır bu azminize saygı duydum
Geleceğin hakimi savcısı ya da çok iyi bir avukatı olacağınız aşikar lütfen kendinize olan inancınızı asla kaybetmeyin siz bu ülke için çok önemli bir degersiniz sizin gibi gençlere ihtiyacımız var
Okyanusu gecmissiniz derede boğulma luxunuz yok biraz daha gayret edin az kalmış

Geçen ösym de branş sıralamasına baktım da p3 te 4000 li bir sıralamadaymışım hukukçular arasında. O yönden merkezi atamayı komple kafadan sildim. Olursa da A grubundan olacak artık. İcra ve hakimliği de gene de deneyeceğim yani bir umut işte. En azından tüh ya denemedim dememiş olurum. Geçenlerde sen de konu açmıştın konuşmuştuk neye karar verdin yds ye mi? Ben de yds çalışıyorum en son girişimde 60 almıştım cumartesi bilgisayarlıya giricem 70 gelse kurtulsam. Kolay gelsin ikimize de

Düzgün bir yer değil ki patronum hukukçu değil, esnaf işi yapıyoruz resmen. Avukatlık Kanunu ilkelerini tanımıyoruz falan. Hakkında kesin hüküm verilmiş kişileri içeriden çıkarabileceğimizi falan iddia ediyoruz... Ey gidi.

valla ta ilkokuldan başlayarak okumak çok zor.çalış çalış öğren öğren o kurs bu kurs o kaynak bu kaynak .sonra üniversite sınavı stresi.kazanınca bitmiyor okuması zor dil öğrenmek lazım zor.ha burada bitse ama yokkk.bu seferde kpss si başka sınavları vs hiç bitmiyor.eskiden avukat oldun mu stajını da bitirdin mi tmm hayatın kurtuluyordu.allah senin de bu yolda olan tüm gençlerinde yardımcısı olsun.emeklerinizin karşılığını alın.canı gönülden diliyorum.

Ay ben de heveslendim olmazsa nisanda bir alım daha olacak diyorlar ona girerim.

Devlete girmek istiyorsan zaten her şeyi dene en kötü durumda sınav tecrüben oluyor zaten . Evet YDS ve alternatif planlarım var onları denicem . Umarım iş sahibi oluruz istediğimiz şehirlerde

En azından kasıntı biri değilmiş bu da bi şeydir Ama cidden bir yerden başlamak lazım bugün daha iyi anladım

Devlete girmek istiyorsan zaten her şeyi dene en kötü durumda sınav tecrüben oluyor zaten . Evet YDS ve alternatif planlarım var onları denicem . Umarım iş sahibi oluruz istediğimiz şehirlerde
Aynen iktisata bile başlayacağım yeter ki kamu güvencesi olsun diye nelere katlanmadık valla. Ay inşallah istenilen şehir de önemli umarım gönlümüzdeki yerler olur

Çok zor çok, bir de orta okuldayken hocalarımız derdi ki şimdi dişinizi sıkın lisede rahatsınız, sonra liseye geçtik aynı şeyi üniversite için dediler, sonra üniversiteye geçtik mezun olunca rahatsınız dediler, staja başladık staj bitince rahatsın, sonra işe başlayınca da diyolar ki 5 sene çalış sonra rahatsın bu böyle uzaar gider. Geçen bir meslektaşım dedi ki meslekte 15 sene ter atmadıkça para istemeyeceksin… Yok artık ebesinin nikahı

Gerçekten eskiden ne güzelmiş diploma=güzel bir gelecekti şimdi her yolu deneyip hiçbir şeye ulaşamıyorsun

Çok teşekkürler yakında hakimlik ve ydsye gireceğim onlar bitince yapacağım bunları Tevkil yapan arkadaşlarım vardı çok mantıklı hem yorucu değil hem de kafa dağıtırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…