Hayatınızı nasıl düzene soktunuz?

Duygulandırdınız beni çok teşekkür ederim. Umarım bir gün güzel şeyler olur da yazarım buraya. Kalbinizin güzelliğini buradan hissettim iyi şeyler hep sizi bulsun

aynen öyle.dayım var hukuğu 7 yılda bitirdi hiç yormadı kendini.hemen büro açtı tanındı para kazandı.şimdi mümkün mü?oğlu da avukat o da babası sayesinde tanındı.yoksa senin gibi o sınav bu sınav düşünecekti.kendi evladım ne olacak valla kara kara onu düşünüyorum.benim fikrim düz memurluk bile olsa kapağı atıp sonra da asıl hakettiklerine odaklanıp onlara girmeyi denemek.bir yakınım bilgisayar müh.düz memurluğu kazandı beğenmedi gitmedi.şu an pişman çünkü işsiz 3 yıldır.öğretmenliğe razı artık.her alternatifi zorla derim ben.

Beni anlayan birilerinin olduğunu görmek çok iyi hissettirdi. Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Evet bu pahalılıkta eve bir süre daha katlanmalıyım. Part time da düşünmeye başladım. Sağ olun

Anneden babadan mesleği devralanlara çok imreniyorum sanki bölüm onlar için açılmış da ayıp olmasın diye bizi de almışlar gibi hissettiriyor Eskiden gerçekten memurluk o kadar beğenilmiyordu şimdi düşününce piyasaya göre hem maaşı çok iyi hem de güvencesi var. Evet her yolu denemem lazım. İleride çocuğunuza lütfen hukuk yazdırmayın tr dışında geçerlilik sıfır. Erasmusa giden arkadaşlarım 1 ders bile saydıramamışlardı öyle bir bölüm Kafamı duvarlara vuruyorum hukuk bitirdim diye

Akıllı ve mantıklı birisin , kalbin de temiz
ben senin için her şeyin güzel olacağına inanıyorum

Kurum sınavları açılana kadar bir işte çalışmaya başla derim

Deneyim olur.

Ankara’da olmasın , bulunduğun şehirde çalışsan olmaz mı ?

Hayır kurum mülakati ile atandı baya bir mulakata sinava girdi. Calisan insan daha kolay atlatir bu sureci. Calişmayana daha zor geçer malesef.

Daha önce de benzer bir yorum yapmıştınız, atanacağını hissediyorum demiştiniz. Altıncı hisleri çok kuvvetli birine benziyorsunuz veya insanları gerçekten iyi analiz ediyorsunuz hangisi bilemedim. Ama etkilendim yorumlarınızdan.

Önümdeki hakimlik sınavını da atlatıp bulunduğum şehirde işe girme fikri cazip gelmeye başladı. Hem buralarda çok iş yoğunluğu yok hem de harçlık biriktirip tecrübe edinmiş olurum. Umarım sonrasında atanırım ve maddi zorluklarım hafifler.

Çok teşekkürler yorumunuz için

Hayır kurum mülakati ile atandı baya bir mulakata sinava girdi. Calisan insan daha kolay atlatir bu sureci. Calişmayana daha zor geçer malesef.
Haklısınız 3 haftaya hakimlik sınavı bitecek sonrasında bulunduğum şehirde iş bulmayı düşünüyorum zaten yoğun bir şehir değil burası. Arkadaşınızın adına çok sevindim umarım ben de atanır kurtulurum.

Ne demek

Bol şans diliyorum

Evet hala başlangıç noktasındasınız. Ve bu kötü bi şey değil. Hayatınız sayısız potansiyelle dolu, her şey ve herkes olabilirsiniz. Belirsizlik gözünüzü korkutmasın aksine heyecanla ve cesaretle kucaklayın.

Seneler önce üniversiteyi bitirdiğimde staj yaptığım yerde işe başlayacağıma kesin gözüyle bakıyordum mesela...Başlayamadım.

Öğrenci olarak staj yaparken benden çok memnun olduğunu hep söyleyen, diplomanı aldığın gün gel başla diye işe davet eden, hatta alt yöneticisi diploma törenime gelen bi işyeriydi. Yerime torpille bi başkasını aldılar. Açık açık da suratıma söylediler, biz senden çok memnunduk ama şundan bi rica geldi kıramadık. Başkasını alacak yerimiz şu an için yok, olursa mutlaka haber verecegiz diye. Benim butun emegimin birinin "rica"sındam degersiz oldugunu fark ettigim o ilk anı hayal edin.

Aynı dönemde sevgilim aldattı mesela. Öğrendim ve ayrıldım. Hayatımda beni bu kadar hızlı, bu kadar içten anlayan, benim görmediğimi görüp düşünmediğimi düşünen ilk adamdı, bu kadar büyük bi kazık atacağını hiç düşünmiştim. Hayır bi de yedin bi halt defol git bari di mi, yok gitmedi de. Pişmanlık sovları, özürler, kapımda yatmalar, bi şeyler. Ben kestirip atmak için içimde güç ararken sanki bi affetsem her sey cok güzel olacakmıs gibi kaşıdı da kaşıdı. Affetmedim ama affetmeli miydim diye düsünmeme sebep olup iyice kıvrandırdı beni.

Mezun olurken yolunda giden is ve ask hayatım bi anda elimde kalıverdi özetle.

Sonra KYK kesildi tabi. Anında iş bulamayınca para noktasında da zora girmiş oldum.

Ailem her zaman maddi manevi destekçimdi o noktada ayrılıyoruz sizinle ama ben artık onlardan destek almayı bırakacağım bi döneme adım attım zannederken kendimi bi anda onların desteğine muhtaç bi halde buldum.

Bunları niye anlatıyorum; çünkü bi şeylerin yıkılmasının en güzel yanı sıfırdan inşa edilecek şeylere yer açılması. O gün istediğim iş olmadı belki ama bu bana isteyecek ve elde edecek bi sürü yeni iş imkanı verdi. Yeniden ve çok daha fazla aşık oldum. Maddi olarak her yıl bi öncekinden daha iyi bi noktadayım. Yaşayacak çok şeyim var ve bundan çok mutluyum.

Sizin durum özeline gelirsek tüm olumsuz gidişata rağmen bi süre daha aile evi ve evden çalışmayı destekliyorum ben. Sebep tamamen benim kişisel olarak "her seferinde en hayati olan sorunu seç ve bir sorun çöz" mantıgımdan kaynaklanıyo. Aynı anda her seyi cözmeye calısınca isler sarpa sarıyo benim hayatımda tecrübeyle sabit.

O yüzden sizin yerinizde olsam su an "kariyer" öncelikli hedefim olurdu ve bu kariyerin getirdigi hazırlık sürecine odaklanırdım. Evdeki durum asla kabul edilebilir degil ama bi noktada bagısıklıgınız var ve bas etmenin yolunu bulmuşsunuz. Ve kariyer istediginiz gibi giderse bu evden otomatik kurtulacaksınız zaten. O yüzden önce kariyerin cözülmesi lazım, onun için de çalışmanız lazım.

Bu arada sadece sınavlara odaklanmak yerine bi yandan da avukatlık yapmaya baslayabilirsiniz ailenizin yanındayken. Eger derslerle bir arada gitmiyorsa bırakırsınız. Ya da belki farklı bi kapı acar size dersleri bırakır özel sektörde avukat olarak devam edersiniz.

Herkesin durumu farklı,dolayısıyla hayatını düzene sokma aşamalarında ihtiyaç duydukları farklı. Sizinkinde iş sabıra kalmış,çalışma,gayret gösterme aşamalarını çoktan halletmişsiniz sadece sabır,beklemek Allah yardımcınız olsun,başarılarınız daim olsun

Benzer şeyler yaşamıştım. Şu an çalıştığım kurumun sınavı açıklanana kadar yüksek lisansa devam etmiştim ben. Böylece bazı burslar almıştım, kendi başıma yaşamaya devam edebilmiştim. Yüksek lisans iyi bir seçenek bence. En azından atanana kadar ders döneminiz biter sonra tezi çalışırken de yazarsınız

Canım bence aile evinde bir süre daha kalmalısın,seçim yaklaşıyor.Apart odalar ev konforundan daha iyi olmayacaktır.
Psikolojini tahmin edebiliyorum ama bu süreç bitecek geçiş dönemindesin.

Ben daha okuyordum son sınıf ama kovid başıydı, okula gitmiyorduk ben de işe girip kız kardeşimle eve çıktım dkdjdjdjd bütün dersleri uzaktan verdim bir yandan iş güç ilk kez kurumsal bir işe girmiştim bide yani sudan çıkmış balıktım bide Babadan zengo değilsek gerçekten zorluklar Allah’ın emri

Benim hayatim evlenince duzene girdi. Bence sizin icin en mantiklisi erkek arkadaşınızla nikah kiyip beraber yasamaniz. Apartlar da hiç ucuz degil. Sehir merkezinden uzak evleri bile simdi kiralasaniz min 5 bin verirsiniz. Tek basina yasamak cok zor. Ya ev arkadasi olarak birinij yanina cikin ya da erkek arkadasinizla beraber cikin.

Bahsettiginiz sinavlar cok zorlayici. Tanidigim hazirlananlar kafalarini kaldirmadan calisiyolar ki ona ragmen olmayabilir diye konusuyolar. 26 yil sabretmissin bi yil daha sabret derim ben.

Yorumlarınız için çok teşekkürler hanımlar Tavsiyelerinizi dikkate alıyorum bir süre daha evde kalıp sınav yüküm azaldığında burada işe gireceğim, sonrası hayırlısı artık

Yorumlarınız için çok teşekkürler hanımlar Tavsiyelerinizi dikkate alıyorum bir süre daha evde kalıp sınav yüküm azaldığında burada işe gireceğim, sonrası hayırlısı artık
herkesin bolumu atanma oranlari aile durumlari farkli. o yuzden biri icin uygun gozuken digeri icin hic uygun olmayabilir. ama burda arkadaslar yazmislar. yasadiginiz sehirde part time calisma imkaniniz varsa en guzeli evde 1 sene kalmak. ama diyelim ki haziran geldi hicbir yere atanamadik ve ihtimal de gozukmuyor o zaman dediginiz gibi ankaraya gelip bu plani uygulamaya calisabilirsiniz. dogma buyume ankarada yasiyorum. memurum. gelme planiniz olursa ev bulma ya da muvekkil bulma konularinda elimden geldigince yardimci olurum. hepimiz bu yollardan gectik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…