Eski-Yeni hayatım nasıl yön vereceğim? Kafam ve hislerim karışık (uzun)

Bence de bu şekilde güzel olur teşekkür ederim potansiyelimin olduğunu düşünüyorum zaten ama geçmişten bahsettim e sevgilin hırslıymış sana nasıl bulaşmamış gibi yorumlar anlamsız , faydasız , yargılayıcı yani o zaman öyle değildim evet bundan dolayı mutsuz da değildim. Konu ilişki de değil zaten bende başka şeyler için cok uğraştım yani.
Şuanki durumumu anladığınız için teşekkür ederim bunlar ilham veriyor inanın. İnsan değişen ve gelişen bir yapıda

Sitede laf sokmacı yorumlar faydalı olanlardan daha cok beğeniliyor cok enteresan
Yorum yapma biçimim biraz da sizi bir arkadaşıma benzettiğim için. Benim baktığım cepheden müthiş bir potansiyel var. Eline aldığı işi bitirir, iş bitiricidir, istikrarlıdır ki bence bu alanda en önemlisi. Bu yüzden de akademi veya güzel bir kariyer yapmak bu tarz bir insan için, hırslı ama duygusal bir insana göre daha kolay diye düşünüyorum. Duygusal insan hırs yapar ama çabuk yorulur ve pes edebilir.

Laf sokmacı yorumlara aldırmayın. Bazı konularda ben de laf sokuyorum, yok artık dediğim noktada laf soktuğumu fark ettim. Üye olduğum ilk zamanlar ponçik yazıyordum. Bana da bulaştı 😂😂 Laf sokan yorumların beğenilmesinden ziyade mantıklı ve yerinde yorumlar beğeniliyor bence, üslup gözetmeden. Bam bam söyleyince daha hoşa gidiyor da olabilir.

Zor da olsa eleştiri kabul etmek lazım. İnanın çoğu zaman yıkıcı bir eleştiri, basiretinizi bağlayan bir iltifattan çok daha iyidir.

Ters açıdan bakman için hayatimi örnek vereyim. 23 yaşımda atandım 26 yaşımda evlendim, 2 çocuk sahibi oldum. Şimdi 36 yaşındayım ve herşey için çok geç hiç o 1+1 evde yaşayamadım. İlişkini de olmasi gerektiği kadar yaşamıştım saygı duy ve devam et. Bekarlara özenen öyle çok evli varki

girin standart bir işe çalışın 8 6 candır canını dişine takıp çalışan muhendisle standar mühendis arsındaki fark 5000 7000 arasında değer mi siz karar verin o rekabet dedikleri saçma şey yönetim kadrosunda oluyor yönetici olmak içinde sizin doğal yöneticiliğiniz olması lazım çok birşey kaybetmemissiniz asgari ücret 17 000 türkiyede 45 50 ye iş bulursunuz diye düşünüyorum

Ben de 8 yıllık ilişkimi 1 haftalık evliyken bitirdim şu an boşanma aşamasındayım. Seni o kadar iyi anlıyorum ki... Her şey için geç kalmış gibi hissediyorsun, diploman yetmiyor gibi geliyor değil mi

Öyle güzel bir yaştasınız ki yerinizde olmak isterdim şahsen. Çevrenizdeki insanların sahip olduklarına bakıp mutlu olduklarını düşünmeyin çünkü her şey dışarıdan göründüğü gibi değil .
Aile evine şartlanmayın, kpss için de mücadele edin bunun dışında da yurt dışı fikri muhteşem. Deneyin ve fırsat verilirse gidin mutlaka.
Zamanı geldiğinde evlilik de çocuk sahibi olmak da mümkün olacak. Bu sorumluluklardan önce gezebildiğiniz kadar gezin, okuyun ve yaşayın hayatı.

öncelikle hayat lineer ilerleyen bişe değil, ve belli bi düzen diye bişe de yok. tamamen insanların kendi uydurduğu sosyal takvimlere uymak zorunda değilsiniz. konunuzun tamamını satır satır okumadım ama ana temayı anladım. yaşınız zaten cok genc, 30 da olsanız dunyanın sonu değil :) şu zamana kadar su, akşam olmadan bu, yaz bitmeden su gibi zoraki kurallar koymayın kendinize. belirli bir plan dahilinde ilerlendiğinde herşeyin denenmesi gerektiğine inananlardanım. belli plandan kastım, okumak, yarın obur gun için belli bi meslek edinmek vs. hayat cidden deneyimlenmek için var. yurtdışı gibi ha deyince olmayacak şeylere, size deneyim olarak kalacak şeylere oncelik verirdim ben olsam ki kendim için de aynısını yaptım. 3-4 sene cok çalışmak, 5 sene once evlenmekle bişe kazanılmaz. ama yurtdışı, değişik projeler, farklı insanlarla tanışmak vs. gibi şeyler sizi siz yapacak.

Ben de 8 yıllık ilişkimi 1 haftalık evliyken bitirdim şu an boşanma aşamasındayım. Seni o kadar iyi anlıyorum ki... Her şey için geç kalmış gibi hissediyorsun, diploman yetmiyor gibi geliyor değil mi
Senin konunu gördüm gerçekten çok üzücü travmatik hatta. Yıllardır tanıdığın insanın başka başka çirkin yüzlerini görmek büyük hayal kırıklığı birde derler ya boşanabileceğin insanla evlen diye orda da sınıfta kalmış . Güya saçımın teline kıyamayan adam ben daha evlenmeden ayrılırken maddi şeylerde çirkinleşti mağdur durumda bırakmaya çalıştı, evlensem cok daha kötü olacaktı seninki gibi. Yani çoğuna göre geride kaldık belki ama herkesin hayatı farklı bir yaşta başlıyor bizimki için daha süre var anladığım 🥲

öncelikle hayat lineer ilerleyen bişe değil, ve belli bi düzen diye bişe de yok. tamamen insanların kendi uydurduğu sosyal takvimlere uymak zorunda değilsiniz. konunuzun tamamını satır satır okumadım ama ana temayı anladım. yaşınız zaten cok genc, 30 da olsanız dunyanın sonu değil :) şu zamana kadar su, akşam olmadan bu, yaz bitmeden su gibi zoraki kurallar koymayın kendinize. belirli bir plan dahilinde ilerlendiğinde herşeyin denenmesi gerektiğine inananlardanım. belli plandan kastım, okumak, yarın obur gun için belli bi meslek edinmek vs. hayat cidden deneyimlenmek için var. yurtdışı gibi ha deyince olmayacak şeylere, size deneyim olarak kalacak şeylere oncelik verirdim ben olsam ki kendim için de aynısını yaptım. 3-4 sene cok çalışmak, 5 sene once evlenmekle bişe kazanılmaz. ama yurtdışı, değişik projeler, farklı insanlarla tanışmak vs. gibi şeyler sizi siz yapacak.
Çok haklısınız aslında ben de normalde cok geleneksel kaygıları, şöyle böyle olmalı diye tabuları olan bir insan değildim ama bu tecrübe beni biraz alt üst etti yani ister istemez. Ama toparlayacağım inşallah hedeflerim kendimle ve hayatımla alakalı olacak

X