Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

ne demek canım inşallah faydalı olmuşumdur

6 Ağustosu 7 Ağustosa bağlayan gece yarısı 00:53 ay Aslan burcunda YENI AY gerçekleşiyor..
Yeni başlangıçlara niyet etmek için uygun bir zaman ...

Bu güzel yeni ay, yeni başlangıçlar için bizleri destekliyor. Zaman tohum ekme zamanı…
Kendimize güvenimizi tazelemek için tohumlar ekme zamanı…
Yeni oyunlara katılmak, insanlardan, aktivitelerden ilham almak için dış dünyaya açılma zamanı…
Yeni aydan itibaren önümüzdeki 10 günlük süreçte içinizde oluşan fikirlere, yaratıcılık damlalarına karşı uyanık olun.
Kalbinizden geçen sesi dinlemeye ve ona uygun aksiyonlar almaya gayret edin.
Direnen veya eleştiren zihninizi dinginleştirmek için nefes egzersizleri yapın, meditasyon yapın, sevdiğiniz ve bedeninize iyi gelen egzersizler yapın.
Yeni ve bilmediğiniz şeyler deneyin. Sağ ve sol beyni eş zamanlı uyaran aktivitelerle bakış açınızı değiştirin.
Hedefiniz tamamen eğlenmek olsun. Beklentisizce kendinizi eğlenmeye verin.
Bu yolla hayatın karşımıza daha çok fırsat çıkartamayacağını kim söyledi ki?
Aslan, aşkla ilgilidir dedik başlarken.
Bu yeni ay ile beraber aşk hayatınızı canlandırmak için yeni bir şeyler yapmaya ne dersiniz? Denenmiş yolları, alıştığınız kalıpları bir kenara bırakın ve sizin için yeni olan yolu tercih edin. Yalnız olun, birisiyle birlikte olun fark etmez…
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmeyi beklemek bir delilik diye boşuna dememiş Einstein!
Aksiyon alamıyorsanız, en azından bakış açınızı değiştirin ve hayatınızdaki değişimleri seyredin.
Aşk güzel şey de hayatta bir kişiye duyulan aştan başka da yoğun ve güzel sevgi halleri var. Hobileriniz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız aktiviteleriniz neler? Gelin bunlara bir yenisini daha ekleyin. Kendiniz için vakit yaratın. İçinizdeki meraklı çocuğu besleyin.
Zamanım yok, param yok , sorumluluklarım var vb bahaneler üretmekten vazgeçin. Hayat akıp gidiyor ve bu bahaneler hayatımızda sıkışıklık hissettirmekten başka işe yaramıyor. Herkesin hayatında kendini engelleyebileceği bin tane sebep bulmak mümkün. Farkı yaratan bahane yerine çözüm üretmekten geçiyor.
Yeni bir şeyler yapın ve bugün artık yeni bir hayata başlayın.
Kimsenin gelip sizi mutlu etmesini beklemeyin. Mutlu olmaya siz önden başlayın. Sonra bırakın tüm evren mutluluğunuzu arttırmaya yardım etsin ve mutlulukla size katılsın Bu yeni aya, Uranüs’ün yaptığı hoş etkiden umutluyum. Bu hoş etki beklenmeyeni bekle, kendini yeniye aç, sürprizlere aç diyor. Daha ne desin! Bir yandan da güçlü gezegenlerin restleştiği bir dönemden geçiyoruz. Güzelim Jüpiter ışığımızı parlatmaya, kalbimizi dinlemeye ve bizi özgürleştirmeye yardım ederken; tam karşısında Oğlak’taki Pluto, hayatımızdaki gölge alanları, derin korkuları, karanlıkları bize hatırlatıyorGökyüzünün en büyük enerjisi en yoğun, pozitif gezegeni Jüpiter’den beslenip endişeleri, karanlıkları dağıtmak mümkün. Yeter ki Pluto’sal derin endişe anlarınızı fark edip, kendinizi oradan çıkartmak için bir şey yapın. Hiç bir şey yapamıyorsanız, çıkın dışarıya, dolaşın, bedendeki büyük kas gruplarını harekete geçirin ve derin nefes alın. Yaşam enerjinizin nasıl değiştiğine şaşırabilirsiniz.Bu güzel Aslan enerjili yeni ayda içinizdeki ruhsal rehberliğin, ilahi gücün size güç ve ilham vermesi, rehberlik etmesi için rahatlamanızı, dinlenmenizi ve meditasyon yapmanızı tavsiye ederim. Sonrasında içinizden gelen sesin size fısıldadığı dileklerinizi/ niyetlerini siz de evrene fısıldamayı ihmal etmeyin.

B.Vurkaç.

Son düzenleme:
Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı
Herkesin göreceği bir şekilde tutuyordu ve ardından sordu :

“Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?”
'50gm!' .... '100gm!' .....'125gm'
..diye öğrenciler yanıtladı.

Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem,” dedi profesör, “ama,benim sorum şu ki :
Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu?”

‘Hiçbir şey' …..diye yanıtladı öğrenciler

Tamam peki 1 saat boyunca tutsaydım ne olurdu?' diye sordu profesör bu kez…

Kolunuz ağrımaya başlardı efendim' diye öğrencilerden biri yanıtladı

“Haklısın, peki şimdi ben 1 gün boyunca tutsam ne olurdu?”

“Kolunuz iyice ağrır, kas spazmı & batar vs gibi sorunlar yaşardınız ve hastaneye gitmek zorunda kalırdınız!”

….. tüm öğrenciler çeşitli yorumlar yaptı ve gülüştüler

“Çok iyi.

Peki tüm bu sorunlar olurken bardağın ağırlığında bir değişme olur muydu?”
Diye sordu profesör.

‘Hayır‘…. Diye yanıtladı herkes

“Peki o zaman kolun ağrımasına ve kas spazmına neden olan neydi?”

Öğrenciler bulmaca çözermişçesine düşünmeye başladılar.

“Acıdan ve ağrıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir bu durumda?”diye tekrar profesör sorar

“Bardağı bırakın düşsün!” diye öğrencilerden biri yanıt verir

“Kesinlikle!”der profesör.

Hayatın problemleri de böyle bir şeydir:
Onları kafanda birkaç dakika tutarsın, bir sorun yokmuş gibi görünür.
Uzun bir süre düşünürsün, başınız ağrımaya başlar
Daha uzun düşününce artık seni bitirmeye ve hiçbir şey yapamamana neden olur.
Hayatınızdaki mücadeleleri ve problemleri düşünmek önemlidir,
Fakat DAHA ÖNEMLİSİ onları her günün sonunda, uyumadan önce yere bırakmaktır (bardak gibi).

Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz!

Sevdiklerinize şunu hatırlatın :

“Bardağı yere bırakın bugün!”

Çoookkk güzel.
Tam da bize ışık tutan cinsten.
Bayıldımmmm.
Çok iyi geldi ve yine olması gerektiği zamanda geldi.

Çoookkk güzel.
Tam da bize ışık tutan cinsten.
Bayıldımmmm.
Çok iyi geldi ve yine olması gerektiği zamanda geldi.

evet bi anda bi siteyi açtım ve bu denk geldi daha bir kaç saat önce seninle düşünce serbest bırakmayı konuşuyorduk bizde evren mucizelerini gönderiyo işteee

Son düzenleme:
•Ufak şeyleri dert etmeyin!

• Erkenden kalkmaya alışın!

• Hayatı olduğu gibi kabul edin!

• Tenkit etme isteğinizi bastırın!

• Rastgele iyilikler yapmaya çalışın!

• Başkalarını suçlamayı artık bırakın!

• Her şeye hâkim olmaya çalışmayın!

• Kusursuz olamayacağınızı kabullenin!

• Sabrınızı geliştirme egzersizleri yapın!

• Her an bir şeyler öğrenmeye açık olun!

• Konuşmadan önce derin bir soluk alın!

• İnsanların gözlerine bakın ve gülümseyin!

• Bırakın, çoğu zaman başkaları haklı olsun!

• Aynı anda birkaç şey yapmaya kalkmayın!

• Beterin beteri vardır, her hâlinize şükredin!

• Olağan şeylerdeki olağan üstünlüğü arayın!

• Bugününüzü son gününüzmüş gibi yaşayın!

• Herkesin onayını alamayacağınızı unutmayın!

• Yaptığınız iyiliklerden bahsetmemeye çalışın!

• Bulunduğunuz durumda mutlu olmaya çalışın!

• Öfkeniz kabarmaya başlayınca 10′a kadar sayın!

• Sizden başka herkesin bilgili olduğunu düşünün!

• Başka fikirlerde biraz olsun doğruluk payı arayın!

• Her gün biraz vaktinizi, minnettarlık için harcayın!

• Gördüğünüz her şeyde Yaradanın izini unutmayın!

"Ve fırtına dindiğinde nasıl hayatta kaldığını, bunu nasıl atlattığını hatırlamayacaksın.
Aslında, fırtınanın gerçekten dinip dinmediğinden emin olmayacaksın.
Ama şurası kesin.
Fırtınadan çıktığında fırtınaya giren kişi olmayacaksın artık.
İşte fırtınanın esprisi tam olarak budur."

Haruki Murakami

-----------------------------------------------

"Kötü bir döneme girdiğinde ve her şey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde, SAKIN PES ETME !!
Çünkü işte orası 'gidişatın' değişeceği yer ve zamandır..."

Mevlana

Bayıldım bunlara.

Son düzenleme:
Merhaba sevgili olumlama meleği arkadaşlarımmmm
Uzun bir aradan sonra yazıyorum evimde internet yok ben de işten fırsat bulmuşken yazıyorum
Kızlar 3 ay oldu işe başlayalı ve buraya geldiğimden beri çok ama çok mutluyum
Farklı bir kent, farklı insanlar... Hayata resmen yeniden başladım. Yeni bir evim, yeni bir çevrem, çok güzel arkadaşlarım oldu. İşe girmiş olmak bana bambaşka dünyaların kapısını açtı. İlk günden beri musmutlu takılıyorum Bu iç huzur sayesinde inanın her türlü kısmetim açıldı Daha önce yaptığım iş başvurulardan geri dönüşler almaya başladım ama tabii ben iş buldum artık çalışıyorum diyebildim hem de büyük bir özgüvenle Sonrasında aşka dair de kısmetim açıldı Ama hiç düşünmedim, tasarlamadım; sadece işe girdikten sonra sahip olduklarıma hep şükrettim, güne güzel umutlarla ve büyük bir sevgiyle başladım. Sadece hayatın güzelliğine odaklandım o kadar... Şimdi ise gerçekten hala bu mutluluğu devam ettirmeye çalışıyorum. İç huzurum var şükürler olsun. Hayata nasıl bakarsan o da aynı şekilde karşılık verirmiş ya ben hayata pozitif bakıyorum ve karşılığını da bana veriyor hayat... Hem de hiç beklemediğim ve tasarlamadığım zamanda...
İnşallah sizler de benim sahip olduğum mutluluğa sahip olursunuz. arada fırsat buldukça yine takibe devam ederim
Şimdilik hoşçakalın...
İçinizdeki sevgi ve mutluluk hep daim olsun

lilycim daha dün gibi yazdıkların. :))) (Bu arada nickimi değiştirdim fark etmişsindir sanırım. )
Umutsuzluklarını, korkularını hatırlıyorum.
O zaman sana kendini iyi hissetmen için bir şeyler yazıyorduk.
Küçük bir yerdeydin, iş arıyordun, aşkın seni bulacağına pek inanmıyordun o yerde, belki de hiç inanmıyordun ...
Ve şimdiye bak. :))))
Herkese umut olsun. Daim olsun mutluluğun, huzurun. Hep gülsün yüzün inşallah.

Yine gel neşenle şenlendir buraları. Güzel haberlerini ilet bizlere de.

“Sana söyleyeceğim bir tek şey var:

Kendi karanlığından korkma. Hepsi sensin. Dışarıda tehlike yok. Hiç kimse zarar veremez sana. İçindeki karanlığa dönüp de bakabilirsen, aydınlanacaksın. Hadi bu kez dön ve bak ona. Yüzleş. O zaman ne yalnızlıktan, ne ölümden, ne de düşlerinden korkacaksın. Özünü anlayacaksın. İşte o zaman kendi gerçeğini dünyaya haykıracaksın. Kendi küçük hikâyeni, tüm tevazusu ve güzelliği ile yaşayacaksın. 
En özgün olanın tam da senin hikâyen olduğunu bileceksin. İşte o zaman kendini ve tüm seçimlerini çok seveceksin. Korkma karanlığından. Hadi dön ve bak ona. Yalnızlığından kaçmak için başkalarına sığınma, kendini bitmez işlere ve etkinliklere boğma ve aynaya bak hadi. Konuş kendinle. Senin ötende ve dışında değil yaşam dediğin. Tam da içinde… 
İçindeki tutkuları izle, izle ki hangi rüzgârlarla yol alacağını bilesin. Onlar sınırları aşma maceranda iç haritan; belki en çözümsüz hissettiğin karar anlarında. Kalbin onun için var, bunu hatırla ve bil ki tutkuların, seni sen yapan yolda önünü görmeni sağlayan ışıkların…”

OSHO

arkadaşlar merhaba ,
bu topige bayıldım tamda ihtiyacım olan şey bir anda karşıma cıktı ,üşenmeden bütün sayfaları yazdıklarınızı okudum hepiniz süpersiniz inanının sayfaya o pozitif enerjinizi veriyorsunuz. Özellikle lily arkadasımnızı tebrik etmek istedim ,olumlu düşünerek adım adım isteklerine kavusmus bu banada cok cesaret verdi :) özellikle şu zamanlarda olumlu olmak için cabalarken .....
Aykut ogutun kitaplarını bende okudum ve inanılmaz etkilendim , hayatımı söyle bir düşündüğümde aslında bir çok şeyide kendime iyi yada kötü ben cekmişim .

belki bir zaman sonra bunları sizinle paylaşırım .Güzel paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum , bende silerle bu günün cümlesini paylaşmak istedim

"Bazen fırtınalar iyi gelir insana ;tekneni biraz yıpratır ama güvertende HİÇ pislik kalmaz "

Sevgiler

Merhaba Tabii fark ettim canım nickini :)))
Evet aslında hayata dair umutlarım vardı ama işte hep ya olmazsa diye korkularım vardı. İnsanlara hep moral vermeye çalışırken kendime çare bulamıyor gibiydim. Ama gerek yazdıklarınızla gerekse okuduklarımla kendimi ayakta tutmaya çalışıyordum. Sen demiştin ya belki de aşk seni bulunduğun küçük yerde bulacak ve alıp götürecek diye... Önce çok istediğim şeye yani bir işe sahip oldum, herkes beni çok seviyor tabii ben de mutluyum ve bu dikkat çekiyor Gerisi zaten kendiliğinden geliyor. Hani biz dileklerimizi yazalım, olacağına umutla inanıp sonra kendi haline bırakalım diyoruz ya gerçekten öyle...
Güzel dileklerin için teşekkürler daha güzelleri sizleri bulsun inşallah

İnternette araştrma yaparken denk geldim size. Ne güzel destek olmuşsunuz birbirinize yine dönsenize bu konu başlığına... Olumsuz düşündüğm ne varsa başıma geldi hep, bu yüzden güzel olan her şeye inanmak istiyorum artık

Merhaba hoşgeldin aramıza,
Ben birkaç ay önce işe girdiğim ve evimde de net olmadığından pek giremiyorum diğer arkadaşlar da ne zamandır girmemş nerelerdeler acaba? Olumlu düşünmek için adım atmak istiyorsan bu sayfayı baştan okumaya başlayabilirsin sana çok şey katacağından eminim. Arada yaz belki karşılığında yazan olur ve böylece sayfayı canlı tutmuş olursun.
Bu arada hepinize hayırlı bayramlar dilerim.

süper ötesi... Ve cokta gercek bi söz bütün firtinalar dindi ve Ben bir yil önceki Ben degilim pes etmedim Zaman Zaman yalnizligima da gömülsem yine kendimi cekip cikardim icinden.. Baslik supper ötesi Hep ilk sayfada ki olumlamari okuyup cikiyordum fakat iki gündür oturdum ve galiba bi ilk elli sayfayi okudum harikasiniz kizlar ne güzel destek olmussunuz birbirinize özellikle lily sendeki degisime hayran kaldim... Ve kendime diyorum simdi yeni hayaller kurma zamani geldi artik... Ilk adim olarak Ise eskiden tamamen kurtulmayla basladim Ise dün sayfalarca yazdim canmi acitan seyleri bana yeni hayaller kurmama Engel olan ne varsa icimde hangi duygu varsa tek tek üzerinde calismaya basliyorum simdi.. Bu baslikta okuduklarimla daha da bi yenilendim aykut ogutun ilk kitabini okudum simdi Ise bu egolari sisirsektemi saklasak kitabini okuyorum firsat buldukca ve birde tavsiye edebilecegim bi kitapta mevlana Ile düsünce yönetimi o kitap detaylara inmeden positiv düsünceyi ve imgelemeyi filan kisa yoldan anlatiyo okudugim donem bi kac deneme yapmistim ve gercektende Ise yaramisti fakat Ben kalici mutluluga artik adim atmak istiyorum ve kendime Engel olmaktan kurtulmam lazim... Sevgiyle kalin kizlar hepiniz harikasiniz

bu yöntemide bugun deneyecegim harika ve rahatlatici biseye benziyo :)

Sen de harikasın.
Hayal kurmana engel olan düşünceler üstünde tek tek üzerinde başlama kararı almana bayıldım.:129:
M. Barış Muslu'nun yıka beynini ve beynine format at kitaplarını da öneriyorum.
Çok işine yarayacak. Oradaki taktiklerle birçok sorundan kurtulabiliyorsun.

Son düzenleme:

aykut ogutu bitirdikten sonra onlari da okurum eminim cok isime yaracagindan tesekkurler onerin icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…