Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

sanırım dinen var bu...

hmmm,allah kabul etmıycegı duayı kuluna ettırmez ne anlama gelıyor oyleyse.hatta duanın sartlarından bırı de duayı sureklı olarak yapmak ve allahtan samımı bır sekılde ve yakararak dılemek var?allah ısteyın vereyım dıyor kullarına...hatta bı yabancı ulkede yapılan arastırma sonucunda duanın ıyılestırıcı gucu oldugu tesbıt edılmıs :S

Aykut Oğut'un Evrenden Torpilim var kitabında bu açıklanıyor canım.
O şeyi zaten istiyceksin, hayal de ediceksin ama körü körüne ona bağlı kalmıycaksın.
Mesela ben evlenmek istiyorum. Evet ama sürekli bunu düşünüp kendimi mutsuz etmiycem.
Bunu isterken gene hayatıma devam edip gülümsüycem.
Kendime hayatı dar etmiycem.
Evet bu benim isteğim, hayal de kurucam ama ah evlenemedim vah evlenemedim diye hayatı kendime zehir etmiycem.
Bu konuya olan muhtaciyetim olmıycak yani.

ben 20-21 yaslarında univ. Yollarında kosarken arkadaslarım evde kalma korkusuyla arayısa gırmıs koca pesınde kosuyolardı,bır bolumu evlendı,bı bolumu 27-28 yaslarında halen evlenememıs olanlar ıse depresyona gırmıs vazıyetteydı ve ben bu sefer de 2.unıv. Yollarında kosuyodum.sonuc: Onlar da evlendı ve coluk cocuga karıstılar.ben de evlılık konusuna bosvermek yerıne hayatın en onemlı gerceklerınden bırının aıle kurmak oldugunu zamanında farkedıp anlamlı ve dogru bır caba ıcıne gırsem omrumun sonuna kadar yalmız kalma durumuyla karsı karsıya kalmayabılırdım ;-)

ben 20-21 yaslarında univ. Yollarında kosarken arkadaslarım evde kalma korkusuyla arayısa gırmıs koca pesınde kosuyolardı,bır bolumu evlendı,bı bolumu 27-28 yaslarında halen evlenememıs olanlar ıse depresyona gırmıs vazıyetteydı ve ben bu sefer de 2.unıv. Yollarında kosuyodum.sonuc: Onlar da evlendı ve coluk cocuga karıstılar.ben de evlılık konusuna bosvermek yerıne hayatın en onemlı gerceklerınden bırının aıle kurmak oldugunu zamanında farkedıp anlamlı ve dogru bır caba ıcıne gırsem omrumun sonuna kadar yalmız kalma durumuyla karsı karsıya kalmayabılırdım ;-)

O kişilerin tam olarak düşüncelerini bilemeyiz.
Beyninden neler geçtiğini bilemezsin yani.
Ben de eş eş diye koştum ama sırf bu konuya odaklı olduğum için olmadı.
Hayatı kendime dar ettim.
Şimdi daha mutluyum.
Burda zaten istemiyceksin demiyoruz. Olumlu düşünmek, dua etmek hepsi olacak.
Herkesin doğru zamanı var. erken evlendi mutlu olucak diye bir şey de yok.

İstiyor ve Allah'a bırakıyorsun.
Akışta oluyorsun.
Hayatını gülümseyerek geçirmeye devam ediyorsun.
İlahi güç bizim için en doğru zamanlamayı zaten yapıyor.

hmmm,allah kabul etmıycegı duayı kuluna ettırmez ne anlama gelıyor oyleyse.hatta duanın sartlarından bırı de duayı sureklı olarak yapmak ve allahtan samımı bır sekılde ve yakararak dılemek var?allah ısteyın vereyım dıyor kullarına...hatta bı yabancı ulkede yapılan arastırma sonucunda duanın ıyılestırıcı gucu oldugu tesbıt edılmıs :S

benim kastettiğim bir şeyi körü körüne istemek, takıntı derecesinde ne olursa olsun istemekti, onlar bile kabul olabiliyor ama hayırlı olmuyor işte.

benim kastettiğim bir şeyi körü körüne istemek, takıntı derecesinde ne olursa olsun istemekti, onlar bile kabul olabiliyor ama hayırlı olmuyor işte.

Evet Aslıcım ben hep Allahım hayırlısı ne ise o olsun hakkımda derim.
İlla ben evlenmek istiyorum diye dua etmem.
Mutlu olucağım hayat ne ise Allah onu versin isterim.
Elbette yuvamız olsun isteriz ama hayırlı olacaksa...

Evet Aslıcım ben hep Allahım hayırlısı ne ise o olsun hakkımda derim.
İlla ben evlenmek istiyorum diye dua etmem.
Mutlu olucağım hayat ne ise Allah onu versin isterim.
Elbette yuvamız olsun isteriz ama hayırlı olacaksa...

evet illa şu kişiyle olsun da dememeliyiz, hakkımızda hayırlı ise hayırlı zamanda hayırlı kişiyle olalım, bizler de mutlu olalım hep beraber inşallah.:KK16:

ya zaten duanın sartlarından bırı de hayırlısını dılemek.hayırlı ıse olsun demek.bu dunya ıle ılgılı hıcbıseye koru korune baglanmak ne dınde ne baska bı yerde dogru kabul edılır.benım demek ıstedıgım bı ıstegımızı yok saymak hıcbı caba gostermemek ne fayda saglar kı.cogu zaman aklımızda olan bırının bıze bı sekılde ulastıgını gorup kalp kalbe karsı demez mıyız?buna bıraz daha bılımsel yaklasanlar telepatı dıyorlar ve cok gercekcı buluyorum ben.elbette bırseyi saplantı halıne getırmek,duyguları takıntı duzeyınde yasamak yanlıs ama bırını dusunmekten vazgectık dıye de o bıze gelmez.gelmısse ısı dusmustur ve bu gelen bı erkekse kesın daha ıyısını bulamamıstır(cunku onların en buyuk hesapları daha ıyısını bulup bulamamak uzerınedır).

ya zaten duanın sartlarından bırı de hayırlısını dılemek.hayırlı ıse olsun demek.bu dunya ıle ılgılı hıcbıseye koru korune baglanmak ne dınde ne baska bı yerde dogru kabul edılır.benım demek ıstedıgım bı ıstegımızı yok saymak hıcbı caba gostermemek ne fayda saglar kı.cogu zaman aklımızda olan bırının bıze bı sekılde ulastıgını gorup kalp kalbe karsı demez mıyız?buna bıraz daha bılımsel yaklasanlar telepatı dıyorlar ve cok gercekcı buluyorum ben.elbette bırseyi saplantı halıne getırmek,duyguları takıntı duzeyınde yasamak yanlıs ama bırını dusunmekten vazgectık dıye de o bıze gelmez.gelmısse ısı dusmustur ve bu gelen bı erkekse kesın daha ıyısını bulamamıstır(cunku onların en buyuk hesapları daha ıyısını bulup bulamamak uzerınedır).

bu kadar önyargılı olma,herkes en iyisini ister:KK34:

bu kadar önyargılı olma,herkes en iyisini ister:KK34:

elbette.en ıyısını ıstemek herkesın hakkı.tabı kım kıme gore en ıyıdır o da ayrı bı konu.bır arkadas alı ıle aysenın hıkayesını anlatmıs mesela.bıze gore alı ayse ıcın en ıyısı ıken ayse farklı beklentıler ıcındeydı.neyse herkes kendı ıcın en ıyısını ısteyebılır ama elde bırı varken daha ıyısıni aramak,bulunca ona gecış yapmak dogru bır davranıs o5masa gerek ;-)

elbette.en ıyısını ıstemek herkesın hakkı.tabı kım kıme gore en ıyıdır o da ayrı bı konu.bır arkadas alı ıle aysenın hıkayesını anlatmıs mesela.bıze gore alı ayse ıcın en ıyısı ıken ayse farklı beklentıler ıcındeydı.neyse herkes kendı ıcın en ıyısını ısteyebılır ama elde bırı varken daha ıyısıni aramak,bulunca ona gecış yapmak dogru bır davranıs o5masa gerek ;-)

onu kastetmedim tabi ki ama o dediğini yapan erkekler olduğu gibi, kızlar da çok var malesef...

onu kastetmedim tabi ki ama o dediğini yapan erkekler olduğu gibi, kızlar da çok var malesef...

var tabı.eskıden cok yadırgardım boyle tıplerı,sevgılılerını aldatanları fılan ama ne yalan soylıym ozellıkle bu turk erkeklerıne mustehak.kadın degerı bılmıyolar hıc

var tabı.eskıden cok yadırgardım boyle tıplerı,sevgılılerını aldatanları fılan ama ne yalan soylıym ozellıkle bu turk erkeklerıne mustehak.kadın degerı bılmıyolar hıc

ben de ondan yabancı denedim:KK1: ama umudum çok az, kısmet olmadı malesef...

valla bılmıyorum ne varsa yabancı erkeklerde var gıbı.onlarla evlenenler cok mutlu.sızın ısler de yoluna gırer belkı.umudunu kaybetme

mutlu olan da var olmayan da var ama geneli mutlu dediğin gibi. sağol canım inşallah. hepimiz için hayırlısı,bakalım ne olacak...

işte yanlış burda ! kimseyi ölümüne sevemezsin öyle bişey yok bunu kavra ilk önce sen! seni sevmelisin :/ bence sen kendini sevmiyorsun oradan başla bende öyle yapmıştım aşk günü yaşamaktır yarını planlamadan en büyük hatayı burada yapıyoruz beklenti koyuyoruz beklentiler bize ulaşmayınca hoooop depresyonn bu tarz aşk sözlerinden düzmeceden uzak durmalısın :)

Evet canım şuan ki yaşadığımız çağda ölümsüz aşk diye birşey yok.Sen beni yanlış değerlendirmişsin ben kendini seven,kendine değer veren,kendimle barışık ve sosyal biriyim.Hayatımda depresyona hiç girmedim yaşamadım çok şükür hiçbirzaman hiçbirşeyden ümidimi kesmedim karamsarlığa kapılmadım sadece olmasını istediğim şey sevdiğim insanın hatasını anlayıp geri dönmesi ve o da ona kalmış birşey benim extra yaptıgım birşey yok duygularımı paylaşmaktan başka...

Duygularını serbest bırakman seni rahatlatır.
Bağımlı olmayacaksın isteğine. Burada anlaştık.

Ama çekim yasasında ayrıldığın sevgilin üstünde diretmek diye bir şey görmedim ben hiç.
O kısımda mantık devreye girmeli.
Bir şekilde karşındaki insan artık gitmişse hayatından, onu yeniden istemek ya da acı çektiğini görmeyi istemek vs. boşa kürek çekmek oluyor, senin enerjinden yiyor.

Zaten bir şekilde hayat herkesin yaptığını önüne koyar.
Eğer karşındaki haksızsa hak ettiğini bulur bir gün.

Onun dışında geri gelsin demeler benim tarzım değil.
Bu benim fikrim. O yüzden senin konuna yorum yapamıyorum.

Bulunduğun durumun seni rahatsız eden kısmından uzaklaşman için de Aykut Oğut kitapları tavsiyemdir.
Bunun dışında zaman en iyi ilaçtır.

Canım zaten mantığımla hareket etmeseydim sevdiğim insanı hiç aylarca beklemeden arardım.Benim istediğim sevdiğim insanın acı cekmesi ego tatmini falan değil işim olmaz o tur seylerle sadece sevdiğim insanı geri kazanmak hayatımı onunla devam ettirmek bundan doğal ne olabilir ki..Bulundugum durumu yasamam gerekıyormus ayrıldıktan sonra sevgiliyi özlemek onu beklemek neden rahatsız edici bir durum olsun ki.Ve canım eğer birini gercek anlamda sevmişsen onu görmeden de konuşmadan da üzerinden ne kadar zaman gecmişse de faydası olmuyor tek çare eğer devam etmeyecekse içinde ki sevginin bitmesini beklemek o da ne zaman biter Allah bilir.

Evet canım şuan ki yaşadığımız çağda ölümsüz aşk diye birşey yok.Sen beni yanlış değerlendirmişsin ben kendini seven,kendine değer veren,kendimle barışık ve sosyal biriyim.Hayatımda depresyona hiç girmedim yaşamadım çok şükür hiçbirzaman hiçbirşeyden ümidimi kesmedim karamsarlığa kapılmadım sadece olmasını istediğim şey sevdiğim insanın hatasını anlayıp geri dönmesi ve o da ona kalmış birşey benim extra yaptıgım birşey yok duygularımı paylaşmaktan başka...

geri dönmesine odaklısın enerji akımı oluyo çiftler arasında Seda Diker bunu çok güzel anlatır aslında.
senin odağın geri dönmesi olduğundan erkeğin bilinçaltına senin hala onu beklediği sinyalleri gider ve dönmez ne zaman odağını değiştirirsen umursamaz beklentiyi kesersen senden enerjini çalamaz enerji akımı direk kesilir :) onun bilinçaltında boşluk oluşur ve o seni düşünmeye başlar döner ama gerçekten vazgeçeçeksin

geri dönmesine odaklısın enerji akımı oluyo çiftler arasında Seda Diker bunu çok güzel anlatır aslında.
senin odağın geri dönmesi olduğundan erkeğin bilinçaltına senin hala onu beklediği sinyalleri gider ve dönmez ne zaman odağını değiştirirsen umursamaz beklentiyi kesersen senden enerjini çalamaz enerji akımı direk kesilir :) onun bilinçaltında boşluk oluşur ve o seni düşünmeye başlar döner ama gerçekten vazgeçeçeksin

Evet canım çok haklısın bu konuda topraklama yöntemi yaptım bütün enerjimi almış bende tekrar aldım ve vazgeçtim bugün şuan çok iyi hissediyorum kendimi sanırım bu sefer de o döndüğünde beni bulamayacak :)) teşekkür ederim herşey için.

X