Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

kitabı aldım ve eve koşarak geldim okumaya başladım tek kelimeyle BAYILDIM kafama takılan herşeyi anlatıyo buda tesadüf değil işte :KK70: kendime çektim :) bayıldım bayıldım kitabı bırakmak bile istemiyorum herkese tavsiye ediyorum çünkü pozitifi seçerken kafaya takılan bişeyler oluyor ve hepsini yanıtlıyor herkes muhakkak okumalı bu bitince hemen evrenden torpilim varı alıyorum sonra bunu yeniden okuyorum kuantum sıçraması ve bu kitap beni nasıl mutlu etti anlatamam kuantum sıçramasıda bitmese keşke dediğim 2. kitap egoları şişirsektemi saklasak hele hiçç bitmesin dediğim kitap 2 gündür umutsuzluk kapanına düşerken düşüncelerimi okuyup yazmışlar sanki inanamıyorum espirili anlatıma bayıldım ağzım kulaklarımda okuyorum teşekkür ederim önerin için herkese şu yolda ilerleyen herkese tavsiye ediyorum KIZLAR EGONUZ SİZİN DÜŞMANINIZ DEĞİL DOSTUNUZ kesinlikle okumalısınız savcı hakim muhabettine bayııldım ve hemen yaptım :KK70::KK70: vallaha işe yarıyorr kitabı okudukça mutluluktan uçuyorum nasıl enerjiyle yazılmışsa..iç rehber bize ne diyomuş anladımmm :KK70: saçma sapan geçirdiğim kendimi yediğim 2 gün oldu ve bu bana nasıl iyi geldi

Bende sevmiştim bu kitabı çok canımm...

kitabı aldım ve eve koşarak geldim okumaya başladım tek kelimeyle BAYILDIM kafama takılan herşeyi anlatıyo buda tesadüf değil işte :KK70: kendime çektim :) bayıldım bayıldım kitabı bırakmak bile istemiyorum herkese tavsiye ediyorum çünkü pozitifi seçerken kafaya takılan bişeyler oluyor ve hepsini yanıtlıyor herkes muhakkak okumalı bu bitince hemen evrenden torpilim varı alıyorum sonra bunu yeniden okuyorum kuantum sıçraması ve bu kitap beni nasıl mutlu etti anlatamam kuantum sıçramasıda bitmese keşke dediğim 2. kitap egoları şişirsektemi saklasak hele hiçç bitmesin dediğim kitap 2 gündür umutsuzluk kapanına düşerken düşüncelerimi okuyup yazmışlar sanki inanamıyorum espirili anlatıma bayıldım ağzım kulaklarımda okuyorum teşekkür ederim önerin için herkese şu yolda ilerleyen herkese tavsiye ediyorum KIZLAR EGONUZ SİZİN DÜŞMANINIZ DEĞİL DOSTUNUZ kesinlikle okumalısınız savcı hakim muhabettine bayııldım ve hemen yaptım :KK70::KK70: vallaha işe yarıyorr kitabı okudukça mutluluktan uçuyorum nasıl enerjiyle yazılmışsa..iç rehber bize ne diyomuş anladımmm :KK70: saçma sapan geçirdiğim kendimi yediğim 2 gün oldu ve bu bana nasıl iyi geldi

Anlatım dili şahane. Aykut Oğut'un kitaplarını diğerlerinden ayıran en büyük özellik de o sanırım.
Bi de çok detaylı ve mantık ötesi , müthiş açıklamalarla anlatıyorlar.
Etkilenmemek, bayılmamak imkansız. :-)

Ben de okudukça mutlu oluyorum.

kalbimcity.com-046.gif
kalbimcity.com-046.gif
kalbimcity.com-046.gif

Gerçek aşkı istiyorsanız, tıpkı Şems gibi dünyanın bir ucunda da olsa, aşkınızın var olduğuna inanmanız gerek.
Önce inanın ve coşkuyla isteyin; evren onu size getirecektir.
UMUTSUZLUKLAR aşkın önündeki en büyük dirençtir.

Eğer gerçekten ruhunuzun diğer yarısını istiyorsanız, onu arzulayın. Tüm tutkularınızla ...

Lübnanlı filozof Halil Gibran şöyle der:
"İnsanın hayali ile elde edişi arasında yalnızca tutkusunun aşabileceği bir mesafe bulunur."

O insanı bulamayacağınıza ya da bulduğunuz insanla beraber olamayacağınıza inanıyorsanız, değil o kişi ile bir hayat kurmak, karşılıklı kaldırımlarda bile yürüyemezsiniz. Devamlı acı çeker durursunuz. Birlikte olduğunuz insanla bir gün ayrılacağınızdan korkuyorsanız, onunla bir gün değil, her gün ayrılırsınız.

Nuray Sayarı

kalbimcity.com-046.gif
kalbimcity.com-046.gif
kalbimcity.com-046.gif

Gerçek aşkı istiyorsanız, tıpkı Şems gibi dünyanın bir ucunda da olsa, aşkınızın var olduğuna inanmanız gerek.
Önce inanın ve coşkuyla isteyin; evren onu size getirecektir.
UMUTSUZLUKLAR aşkın önündeki en büyük dirençtir.

Eğer gerçekten ruhunuzun diğer yarısını istiyorsanız, onu arzulayın. Tüm tutkularınızla ...

Lübnanlı filozof Halil Gibran şöyle der:
"İnsanın hayali ile elde edişi arasında yalnızca tutkusunun aşabileceği bir mesafe bulunur."

O insanı bulamayacağınıza ya da bulduğunuz insanla beraber olamayacağınıza inanıyorsanız, değil o kişi ile bir hayat kurmak, karşılıklı kaldırımlarda bile yürüyemezsiniz. Devamlı acı çeker durursunuz. Birlikte olduğunuz insanla bir gün ayrılacağınızdan korkuyorsanız, onunla bir gün değil, her gün ayrılırsınız.

Nuray Sayarı

yazdıklarını görünce dedim bu Aykut Oğut falan değil, Şems'ten dem vurmuş:)
Nuray Sayarı'nın üslubu o kadar belli kiiiii:KK16:
ben onun kitabını okumadım ama konuşmalarıyla yazdıkları aynı üslup sonuçta...
ya aslında onun aşk kuantumu kitabını kitapçıda görmüştüm ama babamlaydık kitap alırken ondan bakamadım bile:KK50:

Ben burayı unutmuşum. :s:KK1:

lily bi ara tek git o zaman ve aşk kuantumu kitabını al bence.
Dili çok basit, imla hataları da bol ama çok güzel taktikler var. Umut kaynağı oluyor insana. :KK49:

Son düzenleme:
Doğru Kişiyi Hayatınıza Çekmek

" Özellikle duygusal ilişkilerimizde hepimiz daha fazla sevilmek, mutlu olmak ve değer görmek isteriz. Özel olduğumuzu bize hissettirecek, yanında kendimizi iyi hissedeceğimiz ve sevgi dolu bir eş bir çok insanın hayalidir. İlişkilerde veya evlilikte mutlu olmak bazı insanlar için şans ya da kısmetle ilgili bir durumdur. Mutlu bir evliliği olanları şanslı insanlar olarak görüp bu kişilere özenirler ve neden kendileri için doğru insanı bulamadıklarını düşünürler. Oysa gerçek bundan oldukça farklıdır aslında herkes kendisi için en doğru insanı bulur. Bilinçaltınız kendinizle ilgili hangi inançlara sahipse bu inançların onaylanmasını isteyecektir ve bu inançlara uygun insanları otomatik olarak hayatınıza çekmenizi sağlayacaktır. Eşinizden sevgi görmek istiyorsanız ama size ihtiyaç duyduğunuz sevgiyi göstermiyorsa büyük olasılıkla bilinçaltınızda “ Ben sevilmeyi hak etmiyorum” inancı vardır. Bilinçaltı sahip olduğu inanca en uygun titreşimdeki insanı yani aslında sizin için doğru insanı seçmiştir ve size sevilmediğinizi hissettirecek bir eşle birliktesinizdir. Aslında birlikte olduğunuz insan sizin için en doğru insandır sadece siz bunun farkında değilsinizdir. Dışımız içimizi gösteren büyük bir ayna gibidir, eğer hayatınıza bakarsanız içinizde nelerin olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Yalnızsanız ve sizi mutlu edecek doğru insanı bir türlü bulamıyorsanız kendinizi sevmeme, iyi ve güzel şeyleri hak etmeme, kendinize değer vermeme gibi olumsuz inançların yanı sıra ilişkilerle ilgili daha farklı olumsuz inanç kayıtlarına da sahip olabilirsiniz.

Bu olumsuz inançlardan bazılarına göz atarsak;
Allah çirkin şansı versin, güzellerde kısmet olmaz – Eğer güzel olduğunuza inanıyorsanız ve bu inancınızda varsa yalnız kalmaya adaysınız demektir.

Evlilik aşkı öldürüyor – Eğer bu inanca sahipseniz aşık olduğunuz insanla evlenmeyi bilinçsiz olarak reddedersiniz ve evilik noktasına gelince onu kaybetme korkunuz onu gerçekten kaybetmenize yol açar.

Bütün erkekler aldatır – Bu inanca sahip olan bir kadın ihanet korkusu yaşar ve bilinçsizce ihanete uğramamak için mutlu bir evliliği kendisinden uzaklaştırır.

Evlilik insanın hayatını kısıtlar – Olumsuz inançlardan bir tanesi de evlenince özgürlüğünü kaybetme korkusudur ki bu inanç kadınlarda da erkeklerde de sıkça görülür. Bu inanca sahip olan bir insan esir olma korkusu da yaşar ve kendisini esir edecek ilişkilerden uzak durur. Bilinç düzeyinde evlenmek, mutlu bir aile kurmak istiyor olabilir ama bilinçaltı onaylanma yasası gereği bu isteğini tatmin etmeyecek insanları hayatına çeker.

Her zaman daha iyisi vardır – Bu inanca sahip olan bir kişi elindeki ilişkinin güzelliklerine odaklanmak yerine sürekli daha farklı olanı daha iyi olanı bilinçsizce arar ve bulduğunu sanınca ilişkisini bitirir. Bulamazsa da bir gün karşısına en iyisinin çıkacağı beklentisi ile yalnız kalmayı tercih edebilir.

Bunlar gibi bir çok olumsuz inanç sayabilirim ancak sanırım temel mantığı anladınız. Bilinçaltınızdaki kısıtlayıcı inançlar veya korkular hayatınıza bu inançları destekleyecek insanları çekiyor. Bu durumda ilişkilerinizde ya da evliliğinizde istediğiniz mutluluğu bulmanız kolay olmayacaktır. Peki bu durumu değiştirmek için ne yapabiliriz. Öncelikle en önemli konu kendinizi sevmeniz, sevilmeyi hak ettiğinize inanmanız ve iyi şeyler yaşamak için kendinize izin vermenizdir. Siz kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğiniz ve sevdiğiniz zaman hayatınıza sizi olduğunuz gibi kabul eden ve seven insanlar gelecektir. Siz kendinize değer verdiğiniz zaman size değer veren insanların tireşimi ile uyumlu olacaksınız ve otomatik olarak bu kişileri hayatınıza çekeceksiniz. Önemli olan kendi içinizde kendinizle ilgili sahip olduğunuz inançlardır unutmayın dışınız içinizin sadece bir aynasıdır.

İlişkilerle ilgili en sık yapılan hatalardan birisi de başka birisine karşı güçlü romantik duygular hissederken hayatınıza yeni birisinin girmesini beklemektir. Geçmişte kalan hala unutamadığınız ve size hala güçlü duygular hissettiren birisi varsa bu kişinin sizin üzerinizdeki enerjisi yeni bir ilişkinin hayatınza girmesine engel olacaktır. Evren boşluk sevmez her noktası tamamen enerji doludur. Sizin aşk hayatınızla ilgili alanlar zaten doluysa yeni birisinin gelmesi mümkün değildir. Yeniye yer açmak için eskiyi yaşamınızdan, aklınızdan ve duygularınızdan uzaklaştırmanız gereklidir. Bu yapılması gereken bir şeydir aksi halde mutlu bir ilişkiyi hayatınıza kabul etmeniz mümkün olmayacaktır.

Hayatınızda yeni birisi için yer açmak kadar önemli olan bir diğer konu gerçekten yaşamınızda birisini isteyip istemediğinizdir. Gerçekten yeni bir ilişkiye veya evliliğe hazırmısınız? Bunu kalbinizden istiyor musunuz? Yoksa sadece ailenizin ya da toplumun beklentilerini mi yerine getirmeye çalışıyorsunuz? Eğer gerçekten böyle bir ilişki istemiyorsanız bu durumda bilinç düzeyinde istediğinizi düşünseniz bile bilinçsizce size uygun olmayan insanları çekersiniz ve sonra da ben istedim ama olmadı dersiniz. Bazen insanlar kendilerine bir şeyin mümkün olmayacağını ispat etmek için bilinçsizce bir çok kereler olumsuz deneyimler yaşamayı seçebiliyorlar. Bu nedenle gerçekten ne istediğinizi bilmek çok önemlidir.

Yine aileden ayrılma, onları terk etme ve yalnız bırakma korkusu bir çok insan için evliliğe engel oluşturan bir duygu durumudur. Ailesine karşı maddi ya da manevi sorumlulukları olduğunu düşünen kişi evlenip evden gitmekle ilgili suçluluk duyguları geliştirebiliyor ve evliliği istediğini söylese de aslında evililik bilinçaltının kesinlikle reddettiği bir durum haline geliyor. Daha sonra bilindik senaryolar tekrar etmeye başlıyor ya uygunsuz insanları hayatına çekiyor ya evlilik düşünmeyen kişileri buluyor veya sürekli sorunlu ilişkiler yaşıyor. Eğer ailenize karşı maddi veya manevi sorumluluklarınız varsa ve bunlar sizin için çok önemliyse onları yalnız bırakmanız durumunda kendinizi iyi hissetmeyecekseniz evlenmekle ilgili suçluluk duygularınız olabilir. Bu durumda bu konuya odaklanmalı ve en azından evlenmeniz durumunda neler yapabileceğiniz, ailenizi nasıl destekleyebileceğinizle ilgili alternatif planlar yapmalısınız. Sadece bunları planlamak için sizin için rahatlatıcı olabilir ve evlilik konusundaki baskıyı üzerinizden kaldırabilir.

Eğer geçmişinizde herhangi bir kişiyle olumsuz veya travmatik bir ilişkiniz, evliliğiniz olduysa ve bu ilişki bilinçaltınızın olumsuz inançlara sahip olmasını sağladıysa bu durumda yeniden zarar görme korkunuz olabilir. Doğal olarak korkunuzu onaylayacak insanları hayatınıza çekme ihtimaliniz de bu durumda artacaktır. Bu korku hem sizin kendinizi korumak için karşı cinsten uzaklaşmanıza yol açabilir hem de yeniden yanlış bir insana bağlanmanıza neden olabilir. Eğer geçmişinizde böyle travmatik bir ilişki olduysa bunun etkilerinden kurtulmanız çok önemlidir. Bunun için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz ancak en önemli konu güvende olduğunuza bilinçaltı düzeyde inanmanızdır. “ Hayatıma sadece iyi insanları kabul ediyorum, tamamen güvendeyim ve korunuyorum” şeklinde bir olumlama ile çalışmanızı öneririm. Bu olumlama ile bilinçaltınıza gireceğiniz yeni kayıt geçmişin izlerinden kurtulmanıza da yardım edecektir.

Hayatınıza doğru insanı çekmek mutlu bir ilişki veya evlilik yaşamak için önce kendinizi değiştirmelisiniz. Siz mutlu ve keyifli bir insansanız hayatınıza mutlu ve keyifli insanlar gelecektir. Siz kendinizi seviyorsanız hayatınıza sizi sevecek birisini kabul edebilirsiniz. Kendinizi değiştirmeden aynı sorunları hayatınıza çekeceğinize göre mutlu bir ilişki için kendinizi değiştirmeye odaklanmanızı öneririm. Bunun için de evlilikle ilgili olumsuz inançlarınızı tespit edebilir daha sonra Refah içinde bir yaşam sürdürme rehberinde verdiğim inanç değiştirme çalışması ve olumlamalar ile bunları değiştirmek için çalışabilirsiniz. Yine bildiğiniz farklı teknikler varsa bunları da kullanarak eski ve olumsuz inançlarınızdan kurtularak yeni ve olumlu inançlar edinebilirsiniz. Siz değiştiğiniz zaman tüm evreninizin değiştiğini görecek ve yeni versiyonunuza uygun insanların hayatınıza şaşırtıcı şekillerde geldiğine tanık olacaksınız. "

Berna Özcan Demir

:KK69::KK69::KK69:
418822_450442694998560_248115541_n_large.jpg

tumblr_m43fe0AejW1rp787oo1_400_large.png

R6SGmcCUBjU_large.jpg

tumblr_m92o7dLeXa1rcq2ano1_500_large_large.png

tumblr_m96b2llxOY1rbifmpo1_500_large.jpg

tumblr_m7u255bkMf1qb5t88o1_r2_500_large.png

tumblr_m5446rCLaE1qb5t88o1_r1_500_large.png

selam kızlar:KK3:
bugun iyi olmakla birlikte çok süper değilim
biraz zamana ihtiyacım var sanırım kendime çekin düzen vermek için
yani şu an elimdekileri okumaya çalışıyorum elbette ama kendimle başbaşa kalıp düşünme fırsatım olmuyor maalesef:KK50:
yazma nedenim hem dertleşme hem de topiği boş bırakmama...
şimdilik böyle işte durumlar akşam görüşürüz inşallah:KK1:
malum topik akşamları şenleniyor ancak:KK52:
hepinize güzel pozitif bir gün ve haftasonu diliyorum
sevgiler...:KK16::KK16::KK16:

Selam canım. :))

Olur öyle arada. :))

Bak çok güzel bir cümle paylaşayım kitaptan. Moralin biraz daha düzelsin.

"Hayallerine kavuşmak için, gerçekçi olmaktan vazgeç!"

Hehehe ... Ne güzel laf di mi ya..:KK31:

Selam canım. :))

Olur öyle arada. :))

Bak çok güzel bir cümle paylaşayım kitaptan. Moralin biraz daha düzelsin.

"Hayallerine kavuşmak için, gerçekçi olmaktan vazgeç!"

Hehehe ... Ne güzel laf di mi ya..:KK31:

valla tam benlikmiş:KK17:
ben de fazla hayatı ciddiye alan herşeye realist gözlüklerle bakan biriyimdir, hayatta yaşadıklarım öyle olmam gerektiğini öğretti
ben de biraz önce Robin Sharma'nın Ermiş, Patron ve Sörfçü kitabını okurken şundan bahsediyordu
hayatta iyi ya da kötü olay yoktur sadece olay vardır, iyi ya da kötü dememiz tamamen bizim sınırlamamızmış olayları... yaşanan herşey güzeldir diyor yani ölümde de ayrılık da buna dahil:44: anlatılan açıdan bakınca mantıklı ama işte kodlanmış bilgileri bir anda değiştirmek kolay olmuyor:KK50:

Hayatı ciddiye almak ve realist olmak genel anlamda zaten benim de tercih ettiğim bir şey. Her zaman mantıkla yaklaşırım neredeyse her şeye. Ama benim bahsettiğim laf sadece hayal kurarken geçerli. Orda da şunu kastediyor : daha önce de demiştik ya bir şeyi iste ama nasıl olacak bu iş diye düşünmeyi bırak, o nasılsa gelip seni bulacak, işte bu mesele.

Yoksa hayalperest olalım falan sanılmasın. Okuyanlar öyle anlamasın. Çok yanlış olur.

Aykut Oğut da iyi kötü doğru yanlış diye bir şeyin olmadığını söylüyor. Önemli olan bizim yaşanan olaylara verdiğimiz tepkilermiş.

Dediğin doğru hemencecik bir algıdan diğerine geçmek kolay olmayabilir ama çabalıyoruz en azından. Gerçi bazen kolay da oluyor, duruma göre değişir. :)

Hayatı ciddiye almak ve realist olmak genel anlamda zaten benim de tercih ettiğim bir şey. Her zaman mantıkla yaklaşırım neredeyse her şeye. Ama benim bahsettiğim laf sadece hayal kurarken geçerli. Orda da şunu kastediyor : daha önce de demiştik ya bir şeyi iste ama nasıl olacak bu iş diye düşünmeyi bırak, o nasılsa gelip seni bulacak, işte bu mesele.

Yoksa hayalperest olalım falan sanılmasın. Okuyanlar öyle anlamasın. Çok yanlış olur.

Aykut Oğut da iyi kötü doğru yanlış diye bir şeyin olmadığını söylüyor. Önemli olan bizim yaşanan olaylara verdiğimiz tepkilermiş.

Dediğin doğru hemencecik bir algıdan diğerine geçmek kolay olmayabilir ama çabalıyoruz en azından. Gerçi bazen kolay da oluyor, duruma göre değişir. :)

işte bnm okuduğum kitap olayları mantıkla çözmeye çalışma diyor sanki saldım çayıra mevlam kayıra hesabı... hayalperestlik de değil benim anladığım olayları komple akışına bırakmak... işte öyle yapamıyorum ben de... misal sınava girdim memur olmak istiyorum olmadıysa da aman akışına göre gitsin diyemiyorum neden olmadı diye üzülüyorum sonuçta bir emek var ortada.. elbette hayırlısı oymuş ama komple de kontrolü bırakamam... kitap kontrolü bırak olan oluyor diyor yani komple kaderci bi anlayış gibime geldi:44:

işte bnm okuduğum kitap olayları mantıkla çözmeye çalışma diyor sanki saldım çayıra mevlam kayıra hesabı... hayalperestlik de değil benim anladığım olayları komple akışına bırakmak... işte öyle yapamıyorum ben de... misal sınava girdim memur olmak istiyorum olmadıysa da aman akışına göre gitsin diyemiyorum neden olmadı diye üzülüyorum sonuçta bir emek var ortada.. elbette hayırlısı oymuş ama komple de kontrolü bırakamam... kitap kontrolü bırak olan oluyor diyor yani komple kaderci bi anlayış gibime geldi:44:

Hmmm tuhafmış o zaman ya. :s Nasıl olacak öyle... O zaman düşünce gücünün ne anlamı kaldı madem akışa bırakacağız hiç talep de etmeyelim... Ya da bu iste ve akışa mı bırak diyor... Onu herkes söylüyor zaten. :s :KK14:

Olmadıysa ve yapabileceğin bir şey yoksa akışa bırakmak mantıklı değil mi sence ? Sonuçta sınav bitiminde üzülmek hiçbir işe yaramaz. Neden diye sorup eksiklerini tamamlaya yönelirsen çözüme ulaşırsın. O anlamda "neden" demek güzel olur.

Hmmm tuhafmış o zaman ya. :s Nasıl olacak öyle... O zaman düşünce gücünün ne anlamı kaldı madem akışa bırakacağız hiç talep de etmeyelim... Ya da bu iste ve akışa mı bırak diyor... Onu herkes söylüyor zaten. :s :KK14:

Olmadıysa ve yapabileceğin bir şey yoksa akışa bırakmak mantıklı değil mi sence ? Sonuçta sınav bitiminde üzülmek hiçbir işe yaramaz. Neden diye sorup eksiklerini tamamlaya yönelirsen çözüme ulaşırsın. O anlamda "neden" demek güzel olur.

işte şu an beklemekten başka çare yok terchlerde yerleşemedim ama bir sonraki tercihler sözde ekimde ama o kasım-aralığı bulur eee ben o zamana kadar napcam evdeyim artık bunaldım 26 yaşında 2 uni mezunu ve 2 yıldır da evdeyim ne anladım ben okumaktan.... valla akışına bıraktım herşeyde bi hayır vardır dedim ama hala aynı yerimde sayıyorum ben de artık bi işe girip sgk yatsın da emeklilik ihtimalim olsun istiyorum iş ilanlarına bakıyorum hep boş işler... artı tecrübe istiyorlar

işte şu an beklemekten başka çare yok terchlerde yerleşemedim ama bir sonraki tercihler sözde ekimde ama o kasım-aralığı bulur eee ben o zamana kadar napcam evdeyim artık bunaldım 26 yaşında 2 uni mezunu ve 2 yıldır da evdeyim ne anladım ben okumaktan.... valla akışına bıraktım herşeyde bi hayır vardır dedim ama hala aynı yerimde sayıyorum ben de artık bi işe girip sgk yatsın da emeklilik ihtimalim olsun istiyorum iş ilanlarına bakıyorum hep boş işler... artı tecrübe istiyorlar

2 üniversite mezunu olmanın bir önemi yok ki sen çabalamadıktan sonra. İşe girip bir yerden başlamak lazım.
Tecrübe için onu yapmak zorundasın biliyorsun. Benim dayım beden eğitimi okumuş mesela. Ama şu anda hem araba alım satımı hem de müteahhitlik yapıyor. Çok başarılı ve zengin bir ticaret adamı. Sıfırdan başlamış her şeye. Pazarda limon satarak başlamış. Öğretmenlikten aldığı para ona hiçbir şekilde yetmediği için bu yolu seçmiş. Sonuçta bir sürü alternatif var.

İlle de kpss diyorsan çalışma stilini değiştir. Sen değişmedikten sonra hiçbir şey değişmeyecek ve malesef yerinde saymaya devam edeceksin. Ya devamlı ders çalışıp kendini sıkacaksın ve inanarak çalışacaksın (bir akrabamız öyle yaptı mesela, bakkala gidiyordu sadece) ya da hem bir işe girip hem de kpssye hazırlanacaksın eğer atanamazsan.

2 üniversite mezunu olmanın bir önemi yok ki sen çabalamadıktan sonra. İşe girip bir yerden başlamak lazım.
Tecrübe için onu yapmak zorundasın biliyorsun. Benim dayım beden eğitimi okumuş mesela. Ama şu anda hem araba alım satımı hem de müteahhitlik yapıyor. Çok başarılı ve zengin bir ticaret adamı. Sıfırdan başlamış her şeye. Pazarda limon satarak başlamış. Öğretmenlikten aldığı para ona hiçbir şekilde yetmediği için bu yolu seçmiş. Sonuçta bir sürü alternatif var.

İlle de kpss diyorsan çalışma stilini değiştir. Sen değişmedikten sonra hiçbir şey değişmeyecek ve malesef yerinde saymaya devam edeceksin. Ya devamlı ders çalışıp kendini sıkacaksın ve inanarak çalışacaksın (bir akrabamız öyle yaptı mesela, bakkala gidiyordu sadece) ya da hem bir işe girip hem de kpssye hazırlanacaksın eğer atanamazsan.
cnm ben bi yerden başlarım o sorun değil ama ben her işi yapamam sağlık nedenlerinden dolayı... bir de ailem uzağa göndermiyor yani küçük ilçede iş arıyorum bulduğum işler de hem tecrübe hem de yoğun iş temposuna ayak uydurma şartı arıyor yoksa sekreterlik de yaparım küçüsemem yani...
ders konusunda ise, ben illa kpss olsun demiyorum kpssyi sadece düzenli bi iş ve gelir için istiyorum sonuçta özelde her an çıkarılabilirsin ve benim de daimi ilaçalrım var ithal... memurluk olsaydı şu an dershaneye yazılıp uni. sınavına tekrar hazırlancaktım ama evde olmuyor

cnm ben bi yerden başlarım o sorun değil ama ben her işi yapamam sağlık nedenlerinden dolayı... bir de ailem uzağa göndermiyor yani küçük ilçede iş arıyorum bulduğum işler de hem tecrübe hem de yoğun iş temposuna ayak uydurma şartı arıyor yoksa sekreterlik de yaparım küçüsemem yani...
ders konusunda ise, ben illa kpss olsun demiyorum kpssyi sadece düzenli bi iş ve gelir için istiyorum sonuçta özelde her an çıkarılabilirsin ve benim de daimi ilaçalrım var ithal... memurluk olsaydı şu an dershaneye yazılıp uni. sınavına tekrar hazırlancaktım ama evde olmuyor

Anladım canım. Zaten küçümseme falan demedim. En azından kpssden bıktıysan biraz özelde çalış demek istedim. Bir yerden başlarsan tecrübe olur diye.
Kpssyi isteme nedeni herkeste aynı zaten. Ben de gireceğim.
E yani dershaneye gitmeyecek misin bu yıl ?

Anladım canım. Zaten küçümseme falan demedim. En azından kpssden bıktıysan biraz özelde çalış demek istedim. Bir yerden başlarsan tecrübe olur diye.
Kpssyi isteme nedeni herkeste aynı zaten. Ben de gireceğim.
E yani dershaneye gitmeyecek misin bu yıl ?

hayır, dershaneye çalışırsam kendi kazandığım parayla yazılcaktım yoksa ailemden isteyemem zaten kardeşim üniye gitcek bu sene hayırlısıyla...
bu arada netten başvuru yapıyorum şu an inşallah bişey çıkar...

kitap tadında çok güzel bi topik olmuş, hayırlı olsun. secreti okumuştum da orda anlatım biraz eksik geldi bana ya da ben anlayamadım

düşündüğüm şeyleri hayatıma çekmek istyorum. bana sıkılmadan okuyacağım bir kitap önerir misiniz kızlar?

kitap tadında çok güzel bi topik olmuş, hayırlı olsun. secreti okumuştum da orda anlatım biraz eksik geldi bana ya da ben anlayamadım

düşündüğüm şeyleri hayatıma çekmek istyorum. bana sıkılmadan okuyacağım bir kitap önerir misiniz kızlar?

Secret'ı boşver zebos. :KK19::KK19:
Çok yüzeysel anlatılıyor bi dolu kitapta zaten bu tarz meseleler.
Defalarca yazdım, her önüme gelen de tavsiye ediyorum.
Alman gereken üç kitap var. Sırasıyla:
Evrenden Toripilim Var

Aynalı Kitap (ismi yok üstünde sadece ayna var)

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak

Hepsi Aykut Oğut'un. Daha iyisi yazılmadı iddia ediyorum. Mutlaka oku. Oku kendini tanı, hayatını ellerine al.

Geçen gün bi mesajını gördüm hep aynı tür erkekleri çekiyormuşsun hayatına, annene benziyormuş kaderin vs.
O anda dedim ki bu kız Aykut Oğut'u okumalı. Mesaj atasım gelmişti hatta sana. (Ve buraya geldin ne tesadüf. :106:)
Çünkü böyle şeyler okuyunca üzülüyorum.
Egolarla ilgili bir mesele bu. Ego kodları daha doğrusu. Evrenden Torpilim Var'ı aldığında anlayacaksın.
En kısa sürede alıp okumanı diliyorum. :KK54:

X