Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

Benim gibi hayatına "aşk"ı çekmek için debelenen, dualar eden kimselere gelsin bu harika şarkı. :KK16:

Şarkılar da çekim yasasında çok etkilidir.
Size aşık olduğunuzu gerçekten hissettirebilecek bir şarkı olduğu için motive olacaksınız.:KK31:

Sadece düşünmek yetmez. İstenen şeyin bize yaşattığı duyguyu tüm hücrelerimizle hissetmemiz lazım.:21:

[video=youtube;xsCtWBWqVbY]http://www.youtube.com/watch?v=xsCtWBWqVbY[/video]

bayıldım bunda harika bi şarkı damalarlarıma işledi resmen yüzümde gülücükler oluştuu

bayıldım bunda harika bi şarkı damalarlarıma işledi resmen yüzümde gülücükler oluştuu

Bende de aynı etkileri yaratıyor.
Özellikle de

"gözlerim doluyor aşkının şiddetinden
ağlamak istiyorum" dediği yeri çok seviyorum.

Çünkü ben birine aşık olduğumu hissettiğimde ağlarım. Duygu patlaması yaşarım. :KK1:

NIYET
Bugun daha olumlu seceneklere yonelme niyetindeyim.Kaygilarimdan ve korku dolu dusuncelerimden kurtuluyorum.Bunlardan kurtulmak icin tum firsatlari degerlendirecek,huzur ve guveni sececegim.

Evet niyetimiz bugun hep olumlu dusunmek ve kaygi ,korku ve endiselerimizi IPTAL etmek. Ben hep istemedigim seyler dusundugumde yada soyledigimde olmasini istemiyorsam,ardindan hemen uc kere iptal iptal iptal derim ve yerine olmasini istedigim seyi soylerim.Biliyorum komik ama illede bunu bagira cagira yapmaniza gerek yok yahu :))

alıntı

bayıldım ama :)

Bu müthiş kitabı dün aldım. Yine hazine niteliğinde bi iş yapmışlar.
Yapmışlar diyorum; çünkü bu kez Aykut Oğut'un eşi de bizimle. :)

Hayatıma ışık olacağını düşünüyorum.

bu-egolari-sisirsek-de-mi-saklasak.jpg

Arka kapağı da çok hoş ve yazılanlar cezbedici bir yolculuğa çıkacağımızın habercisi olduğunu gösteriyor.:KK31:

bu_egolari_sisirsek_de_mi_saklasak--oc5e5te.png

kitabın arka kapağındaki yazı cidden güzel.merak ettim doğrusu. bir de şu dharma yayınevini gördükçe benim aklıma nedense hep lost geliyor :44:

yarın ilk işim o kitabı almak.
bende hep olumsuz düşünürdüm kafamda şekillendirirdim sonra pat diye olurdu hep benim başımamı geliyor. nasılda hissediyorum derdim meğerse ben çağrıyomuşum :KK70:

Olumsuzluk seni vizyonların hakkında ve yaşamak istediğin hayat hakkında netleştiriyor.
Çünkü istemediğin bir şeyi deneyimlerken, diğer taraftan ne istediğin konusunda çok daha kalbinden gelen ve detaylı bir netleşme söz konusu.

Negatif hissettiğin zaman kendine sorman gereken tek soru şu : "Hangi şartlanmam , hangi bakış açım beni GERÇEKTEN olabileceğim kişiden uzak tutuyor ?" Bu soru çok önemli. Çünkü negatif hissetmemiz bize net bir şekilde ısmarladığımız veya olabileceğimiz kişiden kendimizi ayrı tuttuğumuzu gösteriyor.

Esra Banguoğlu Oğut

--------------------------------------------------------------

Hayatınız tam olarak istediğiniz gibi giderken bile negatif hissetmeye başlayabilirsiniz.
Bu sizde bir hata var demek ASLA değil.
Aksine iç rehberliğiniz sizi uyarıyor demektir.

Aykut Oğut

Bir de şöyle diyorlar neşeli ruh halini korumak her zaman mümkün değil. endişe, sıkıntı, üzüntü elbette olacak. Ama hayattaki alışkanlığı mutluluğa endeksleyin. Yani Arada üzüleceksiniz ama her zaman, büyük oranda bardağın dolu tarafını görebilmek alışkanlığınız olsun.

Bu yazılanları okumak bana çok iyi geldi çünkü ben de her an mutlu mesut olmak zorundaymışım gibi düşünüyordum ve moralim düştüğünde suçlu gibi hissediyordum kendimi. Halbuki çok salakça bi düşünce ama öyle oluyordu işte. Şimdi sorularımın cevabını bulup rahata erdim çok şükür. =)

Olumsuzluk seni vizyonların hakkında ve yaşamak istediğin hayat hakkında netleştiriyor.
Çünkü istemediğin bir şeyi deneyimlerken, diğer taraftan ne istediğin konusunda çok daha kalbinden gelen ve detaylı bir netleşme söz konusu.

Negatif hissettiğin zaman kendine sorman gereken tek soru şu : "Hangi şartlanmam , hangi bakış açım beni GERÇEKTEN olabileceğim kişiden uzak tutuyor ?" Bu soru çok önemli. Çünkü negatif hissetmemiz bize net bir şekilde ısmarladığımız veya olabileceğimiz kişiden kendimizi ayrı tuttuğumuzu gösteriyor.

Esra Banguoğlu Oğut

--------------------------------------------------------------

Hayatınız tam olarak istediğiniz gibi giderken bile negatif hissetmeye başlayabilirsiniz.
Bu sizde bir hata var demek ASLA değil.
Aksine iç rehberliğiniz sizi uyarıyor demektir.

Aykut Oğut

Bir de şöyle diyorlar neşeli ruh halini korumak her zaman mümkün değil. endişe, sıkıntı, üzüntü elbette olacak. Ama hayattaki alışkanlığı mutluluğa endeksleyin. Yani Arada üzüleceksiniz ama her zaman, büyük oranda bardağın dolu tarafını görebilmek alışkanlığınız olsun.

Bu yazılanları okumak bana çok iyi geldi çünkü ben de her an mutlu mesut olmak zorundaymışım gibi düşünüyordum ve moralim düştüğünde suçlu gibi hissediyordum kendimi. Halbuki çok salakça bi düşünce ama öyle oluyordu işte. Şimdi sorularımın cevabını bulup rahata erdim çok şükür. =)

aaaaa bende azcık mutsuzz olunca kıvranıp beceremedim diye kızıyodum kendime iç rehber ne diye uyarıyormuş

aaaaa bende azcık mutsuzz olunca kıvranıp beceremedim diye kızıyodum kendime iç rehber ne diye uyarıyormuş

Bu sorunun geleceğini düşünmezdim. Dikkatli okuyucu. :)

Şöyle anlatiim, Aykut Oğut bi gün yoldaymış, araba kullanıyormuş , ışıklarda durmuş. Ve o esnada gözü annesi ile oynayan bi çocuğa takılmış. Ona baktıktan sonra kendini çok kötü hissetmiş. Sonra durmuş ve demiş ki bu negatif hisler benim uyarı sistemim. Yani bunu hatırlayıvermiş o an. Ve negatif hissetmesinin sebebini anlamak için arabadan inip sahilde yürümeye başlamış.

Diyor ki "kurban rolü oynamadan; sadece hissettiklerimiz analiz etmeye çalışarak, kendi kendime çok basit sorular sordum."

(Oysa pek çok insan kendini kötü hissettiğinde cidden olayı daha abartıp dramatize etmeye meyilli ne yazık ki. :) ):KK14:

Mesela demiş ki "annesiyle oynayan o çocuk neden benim enerjimi düşürdü?" ve cevap şu olmuş "ne güzel, istediği kadar zamanı var. Hayat ona güzel."

Ve o zaman anlamış ki çok sevdiği ve patronu olduğu işi, ona ağır gelmeye başlamış. Ve biraz rahat nefes alabilmek için işlerini hafifletmiş.

Yani negatif hissetme durumunu iyi bir uyarı olarak algılayıp kendini dinlemiş, çözüme ulaşmış. Rahata ermiş sonucunda da.
Bu şekilde davranmamızı öneriyor bizlere de. =)

İzlemeyenler lütfen izlesin bu konuşmayı. Harika.
Asla sıkılmayacaksınız hem. :))

Les Brown anlatıyor.

Les Brown kimdir diyenlere kısa bir ekşi girdisini paylaşayım.
"orta okuldayken, bir gün öğretmeni , bir ba$kasının senin hakkındaki görü$ü, senin gerçeğin olmak zorunda değil demi$ ve o anda, bir gerçeği görmü$, geleceğinin kendi elleri arasında olduğunun ayırdına varmı$ ve ardından ohio eyaleti parlamento üyesi ve yazar olmu$tur.. bugün, saatte 20 bin dolar kazanan, amerika’nın en önde gelen konu$macılarından birisidir.."

[video=youtube;xzZV_u6N5xI]http://www.youtube.com/watch?v=xzZV_u6N5xI&feature=related[/video]

Bu sorunun geleceğini düşünmezdim. Dikkatli okuyucu. :)

Şöyle anlatiim, Aykut Oğut bi gün yoldaymış, araba kullanıyormuş , ışıklarda durmuş. Ve o esnada gözü annesi ile oynayan bi çocuğa takılmış. Ona baktıktan sonra kendini çok kötü hissetmiş. Sonra durmuş ve demiş ki bu negatif hisler benim uyarı sistemim. Yani bunu hatırlayıvermiş o an. Ve negatif hissetmesinin sebebini anlamak için arabadan inip sahilde yürümeye başlamış.

Diyor ki "kurban rolü oynamadan; sadece hissettiklerimiz analiz etmeye çalışarak, kendi kendime çok basit sorular sordum."

(Oysa pek çok insan kendini kötü hissettiğinde cidden olayı daha abartıp dramatize etmeye meyilli ne yazık ki. :) ):KK14:

Mesela demiş ki "annesiyle oynayan o çocuk neden benim enerjimi düşürdü?" ve cevap şu olmuş "ne güzel, istediği kadar zamanı var. Hayat ona güzel."

Ve o zaman anlamış ki çok sevdiği ve patronu olduğu işi, ona ağır gelmeye başlamış. Ve biraz rahat nefes alabilmek için işlerini hafifletmiş.

Yani negatif hissetme durumunu iyi bir uyarı olarak algılayıp kendini dinlemiş, çözüme ulaşmış. Rahata ermiş sonucunda da.
Bu şekilde davranmamızı öneriyor bizlere de. =)

şuan kafama bişey DANK etti :)sorunu buldum evet ben daha fazla ahlanıp vahlanıyorum ya :KK70:
çok teşekkür ederim yarın o kitabı alıyorum ilk işim bu

Kafamıza dank edince ne güzel oluyor ya. :KK70: O hisse bayılıyorum. :KK70:
Yeniden doğmuşum gibi canlanıyorum ve kendimi çok güçlü hissediyorum. =)

iyi geceler kızlar:KK3:
bakıyorum da ben yokken muhabbet almış yürümüş:KK1:
neyse nerden yakalarsak kâr değil mi ama?:KK34:
şimdi öncelikle bugun erken kalkmama rağmen dışarıya baktığımda hafif pembelikte bir gün doğmuş, ama aynı zamanda da sükunetin olduğu huzur dolu bir atmosfer hissettim:KK16: elimi yüzümü yıkayıp dedim ki her zamanki gibi pencerenin önünde derin nefesler alıp, enerji depolama ritüelini gerçekleştireyim, ama maalesef yapamadım:KK50: çünkü sigara kokusu tıkadı beni:KK25: bende sigara, parfüm gibi keskin kokulara karşı bir reaksiyon var direkt nefes darlığı çekiyorum:KK50: neyse boşver olsun dedim, ve bugun gayet güzel geçti şükür...
yeni türkünün o şarkısını ben de çok severim:KK24: sözleri de huzur dolu... deniz gibi...:KK16: ben de arada sertab erenerin kendime yeni bir ben lazım şarkısını dinlerim zira hem yeni bir aşk hem yeni bir iş der hem de kendime yeni bir ben lazım... malum zayıflamaya da çalışıyorum ya... hem fiziksel olarak hem ruhsal olarak yeni bir ben olmak aynı zamanda iş de bulmak istediğimden kendime yakın gördüğüm bir şarkı:KK24:
geçmişte yazmış olduklarınıza bakınca...
aslında hayata bakışım o yazılanları zaten karşılıyor ama sanırım biraz eksikliklerim var, yaşanmışlıklar o yüzden kimi zaman ağır gelebiliyor
ben kkda ilk üye olduğumda bir yerde yazmıştım ama hangi topik bilmiyorum:KK50:
"mutlu olmak, elindeki sahip olduklarınla yaşayabileceğin en güzel hayatı yaşamaktır" gibi bir cümleydi:44:
aslında hatırlayınca sanki başkası yazmış gibi... :44:
elimizde sahip olduklarımızın farkında olabilsek zaten mutlu olmamak için neden yok değil mi?:KK34:
ben de bunun eksikliğini yaşıyorum ama atlatacağım hayırlısıyla, biliyorum :KK16:
biraz önce yazı yazmayı bıraktığım bloğuma yeniden ufak bir bayram yazısı ekledim
ertelemeyeceğim artık:KK20:
aslında ücretli bir blog açarım falan demiştim ama oooooo kim bilir ne zaman?:44:
ben yazayım, okuyan takipçilerim olur hem, hem de yazamamanın verdiği suçluluğu yaşamam tabii içimi dökmeyi de ertelememiş olmam işin cabası...
işte böyle kızlar...
bu arada kuantum düşünce yöntemini okumaya başladım ama sanırım bazı ip uçları zaten hayatımda uyguladığım şeyler:KK1:
inşallah kişisel gelişimim kısa sürede daha iyi bir hal alacak:KK16:
hepinize iyi geceler:KK3:
sevgilerimle...:KK16::KK16::KK16:

lily zaman zaman karamsar, endişeli, ufak şeyleri kafaya takan tipler olsak da her insan gibi, herkes senin yaptığını yapamıyor.
Çamura saplanıp kalmak daha kolay geliyor insanlara hep. Bu yüzden sen bir yerden olumsuz bir tavır gösteriyor gibi görünsen de içindeki umudun, çaban, elinde olan her şeye bardağın dolu tarafını gören gözlerle bakman takdire şayan. Bayılıyorum sana. :KK16:

Blogunun olması da harika. Çünkü yazmak harika. :KK31:

Sertab'ın şarkısı da gerçekten motive edici. :)) Daha bi sürü şarkı vardır öyle dinledikçe gaza geldiğimiz.

En güzellerinden biri de bu. :21:

[video=youtube;e1-OVFt6Xu4]http://www.youtube.com/watch?v=e1-OVFt6Xu4[/video]

BEN BENİM.

AŞK İLE GELİYORUM.

AŞK İLE OLUYORUM.

BU ANA KADAR AŞK YOLUNDA YAŞAMIMIN KESİŞTİĞİ TÜM İNSANLARI SEVGİM VE SAYGIM İLE ANIYORUM; ŞÜKRAN SUNUYORUM; SALIVERİYORUM.

ANDA KENDİ KENDİMLEYİM.

AŞK İLE KENDİME BAKIYORUM.

İÇİMDE AŞK DUYUYORUM.

DIŞIMDA AŞK DUYUYORUM.

OLUYORUM.

ANDA AŞK İLE BAŞKA BİR İNSANIN GÖZLERİNE BAKIYORUM.

AŞK İLE OLAN O İNSAN İLE RUH EŞİM İLE BİR OLUYORUM.

AŞK İLE OLUYORUZ.

AŞK İLE ÇOĞALIYORUZ.

AŞK İLE EVRİLİYORUZ.

AŞK İLE BÜYÜYORUZ.

AŞK BİLGELİĞİNE VARIYORUM.

ALIYORUM.
VERİYORUM.
YANSIYORUM.
YANSITIYORUM.
OLUYORUM.
VARIM.

BEN AŞK’IM.

tumblr_m2c0cbRGfv1r8k6fvo1_500_large.jpg

36239971971029318_cWaaHnQb_c_large.jpg

82753711872523161_vbbkvdye_c_large.jpg

tumblr_m8npawjNYo1qh7cb9o1_500_large.jpg

tumblr_m91xq4XYci1qf43h4o1_500_large.jpg

tumblr_m91ddxegVH1r42l11o1_500_large.jpg

5d1d9b40977c7ea1ca3e9f391f258410_7.jpg

8f39c73b75550607b3eaa5f7f45523f1_7.jpg

f394638e4e8611e19896123138142014_7.jpg

2c46b504513111e1b9f1123138140926_7.jpg

ecee0d184b9911e180c9123138016265_7.jpg

5eb6cdd2b83611e180d51231380fcd7e_7.jpg

ac9386a9441ccac5d4736e04901f89cc_7.jpg

Son düzenleme:
Tryamour,
canım yazmış olduğun güzel cümleler için teşekkür ediyorum:KK19:
evet insan kimi zaman daralıyor, yoruluyor ve bazen olaylar üst üste geldiğinde omzundaki yükleri kaldıramayacak gibi geliyor işte o zaman ağlıyor, zırlıyor, umutlarımızın yok olduğunu hissediyoruz
halbuki umut hep var, yoksa hayatta kalamayız
her yeni başlayan gün, yeni umutların tohumlarını atmak için bir vesile, yeni hayaller kurmak için en doğru zaman dilimidir
ben de hayatta yaşadıklarımdan çıkarımlar yapıp umut etmeye ne olursa olsun devam ediyorum elimden geldiğince, yetmese de az da olsa...
çünkü hayatta yaşananlar bize birer ders, birer tecrübe... tabii idrak edebilirsek...
farkındalık çok önemli... kişisel gelişimciler de bunu der: FARKINDA OLUN!
inşallah bu topik de bir vesile... bizler de işin başında da olsak, var olan enerjiden nasibimizi alıyor ve bu topiğe umut ederek göz ucuyla da bakan olsa, onlara da fayda sağlıyoruz belki de...
paylaştığın yazı ve resimler de harika, söylemeden geçmeyim:KK34:
hepinize sevgiler...:KK16:

lily zaman zaman karamsar, endişeli, ufak şeyleri kafaya takan tipler olsak da her insan gibi, herkes senin yaptığını yapamıyor.
Çamura saplanıp kalmak daha kolay geliyor insanlara hep. Bu yüzden sen bir yerden olumsuz bir tavır gösteriyor gibi görünsen de içindeki umudun, çaban, elinde olan her şeye bardağın dolu tarafını gören gözlerle bakman takdire şayan. Bayılıyorum sana. :KK16:

kitabı aldım ve eve koşarak geldim okumaya başladım tek kelimeyle BAYILDIM kafama takılan herşeyi anlatıyo buda tesadüf değil işte :KK70: kendime çektim :) bayıldım bayıldım kitabı bırakmak bile istemiyorum herkese tavsiye ediyorum çünkü pozitifi seçerken kafaya takılan bişeyler oluyor ve hepsini yanıtlıyor herkes muhakkak okumalı bu bitince hemen evrenden torpilim varı alıyorum sonra bunu yeniden okuyorum kuantum sıçraması ve bu kitap beni nasıl mutlu etti anlatamam kuantum sıçramasıda bitmese keşke dediğim 2. kitap egoları şişirsektemi saklasak hele hiçç bitmesin dediğim kitap 2 gündür umutsuzluk kapanına düşerken düşüncelerimi okuyup yazmışlar sanki inanamıyorum espirili anlatıma bayıldım ağzım kulaklarımda okuyorum teşekkür ederim önerin için herkese şu yolda ilerleyen herkese tavsiye ediyorum KIZLAR EGONUZ SİZİN DÜŞMANINIZ DEĞİL DOSTUNUZ kesinlikle okumalısınız savcı hakim muhabettine bayııldım ve hemen yaptım :KK70::KK70: vallaha işe yarıyorr kitabı okudukça mutluluktan uçuyorum nasıl enerjiyle yazılmışsa..iç rehber bize ne diyomuş anladımmm :KK70: saçma sapan geçirdiğim kendimi yediğim 2 gün oldu ve bu bana nasıl iyi geldi

X