Hayatimi etkileyecek bi karar vermem gerekiyor yardim edin lutfen

Tatlım öncelikle sevgilini denklemden çıkardığında da hala o okulu ve bölümü istiyor musun?Anladığım kadarıyla cevabın evet.O zaman burada okulu bırakıp ağaya 4.kuma gidicekmişsin gibi azarlayanları eliyoruz :KK5:ikinci soru: oraya gidersen ve herhangi bir sebeple ayrılırsanız bu şehirden kaçmak istiyorum diye eğitimini aksatacak mısın?Ayrılma ihtimaline de kendini hazır hissediyor musun bu çok önemli.Çok çok benzer durumda bir arkadaşım bulundu ve malesef istemediği bir şehre gitti,Allahtan bölümünden memnun da katlanabildi.
Ailen herhangi bir ilişkin olmasına mı karşı,internetten tanışmış olmana mı yoksa sevgilinle ilgili bir şeyi mi onaylamıyorlar?

siz evdeki interneti kapatın. aile hayatınız biranda düzelecektir
Tek sorun internet degil ki. Is hayati olarak da ev hayati olarak da karmakarisigiz. Kendi is yerimiz var ve 7 24 acik. Isci calistirmiyoruz. Annem babam kardesim ve ben duruyoruz is yerinde sabahtan.aksama kadar. Evde bi aile hayatimiz yok. Her sey is olmus durumda. Her an bi kavga gurultu tartisma. Bu yuzden de daha bi soguyorum kendi evimden. Acikcasi kendimi evime ait olarak bile goremiyorum cogu zaman.

Kesinlikle okuma konusunda tavizim yok. Okuyacagim evet ama diger hayallerime de kavusmak istiyorum sadece

Insan hersey birarada olsun ister her yaşta böyleyiz tatlım.
Ama şu an durman gereken yer ailenin karşısı degil , yanı olmalı.Eger erkek arkadasın gercekten ciddiyse , iliskinizi sürdürebilirseniz,okulunuzu bitirirsiniz işlerinizi elinize alırsınız sonra hayata daha güzel daha saglam adımlarla atılırsınız.Tabi o da okuyorsa?ve o kaç yaşında?

Tatlım öncelikle sevgilini denklemden çıkardığında da hala o okulu ve bölümü istiyor musun?Anladığım kadarıyla cevabın evet.O zaman burada okulu bırakıp ağaya 4.kuma gidicekmişsin gibi azarlayanları eliyoruz :KK5:ikinci soru: oraya gidersen ve herhangi bir sebeple ayrılırsanız bu şehirden kaçmak istiyorum diye eğitimini aksatacak mısın?Ayrılma ihtimaline de kendini hazır hissediyor musun bu çok önemli.Çok çok benzer durumda bir arkadaşım bulundu ve malesef istemediği bir şehre gitti,Allahtan bölümünden memnun da katlanabildi.
Ailen herhangi bir ilişkin olmasına mı karşı,internetten tanışmış olmana mı yoksa sevgilinle ilgili bir şeyi mi onaylamıyorlar?
Basta o sehri o orda diye istiyodum. Fakat sonradan yavas yavas dusuncem degismeye basladi o sehri o olmadan da sevdigimi gordum. Ki bolume zaten bi sempatim vardi. Ayrilsak dahi pisman olcagimi sanmiyorum. Cunku hem keske dememek istiyorum hemde bazi seylerin sorumlulugunu almak istiyorum. Valla ailem hepsine karsi

Insan hersey birarada olsun ister her yaşta böyleyiz tatlım.
Ama şu an durman gereken yer ailenin karşısı degil , yanı olmalı.Eger erkek arkadasın gercekten ciddiyse , iliskinizi sürdürebilirseniz,okulunuzu bitirirsiniz işlerinizi elinize alırsınız sonra hayata daha güzel daha saglam adımlarla atılırsınız.Tabi o da okuyorsa?ve o kaç yaşında?
Lise mezunu 20 yasinda. Ve calisiyor. Bmw mercedes servisinde calisiyo kalfa olarak

Nerden baslasam bilmiyorum. 18 yasindayim. Bi erkek arkadasim var 2 yildir beraberiz. Tanismamiz internet uzerinden oldu ama 2 yilda fazlasiyla guvenimi kazandi oturdugum sehre gelip gitti annesiyle babasiyla akrabalariyla telefondan tanisip gorustum. Evlenmek gibi bi hayalimiz var ve bunu gerceklestirmek icin universiteyi yaninda okumak onu yuz yuze tanimak istiyorum. Yaklasik 1 ay once aileme yakalandim sevgilim konusunda. Daha dogrusu annem ogrendi. Annem ogrenir ogrenmez babamda ogrendi tabi. Bir suru kavga kiyamet tartisma. Babam okumicaksin artik liseyi bitirdin yeter o sana diyerek kestirip atti. Telefonumu almaya calistilar. Ogrenim konusunda da önlerde beliren bi insanim zaten. Herkes benden büyük beklentiler icinde falan. Iste bir ay once bunu ogrendiler. Ne yapcagimi dusunmekten ne sinava hazirlanabildim ne baska bisey yapabildim. Ve su an hala universite konusunda ne yapcagimi bilmiyorum. Erkek arkadasim kesinlikle yaninda okumami istiyo. Ailemse sevgilimin hangi sehirde oturdugunu biliyo ve oraya okumaya nasil gidicem bilmiyorum. Kendi aile iliskimden bahsetmem gerekirse de annemle pek fazla anlasamadim hicbi zaman. Zaten babaannem buyutmustu beni. Bu yuzden kendi ailemin evinde bile 18 yildir yaklasik 3 sene falan kaldim. Babaannem ve ailem altli ustlu oturuyolardi. Babaannem vefat edince annemlerin yaninda kalmaya basladim falan. Babamla iliskimse bu zamana kadar iyiydi fakat yaklasik 10 ay once facesinden yakaladigim kadinlarla konusmasi kadinlarin fotograflarina yorum yapmasi falan beni babamdan uzaklastirdi. Bi de sevgili falan yapmis kendine hatta. Halbuki namazinda niyazinda hacca gidip gelmis insanlar ebeveynlerim. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Az cok aciklamaya calistim kendimi. Lutfen yardim edin. Ailemin karsisinda nasil durucam bilmiyorum
Canm bak bu hayatta hic kimseye güvenme ben güvendim hayatim maf oldu sana su kadarini soyluyum ailene artik onunla konusmadigini soyle ve ayrildigini de tek amacinin okumak olduğunu hissettir.Yanlis birseyde yapma bu hayatta hic kimseye güven olmaz hele bir erkeği evlendikten sonra tanirsin emin ol

8-9 yıl önce tanışmıştım eşimle internetten, mezundan hazırlanıyordum kendi yanına gelmemi istiyordu ben de onun yanına gitmek istiyordum eğer gelemezsen bile ben seni asla bırakmam dedi ve öyle de oldu daha yüksek bir ilde tıp kazanmıştım 3 sene boyunca bi o geldi yanıma bi ben gittim,3 senenin sonunda yatay geçişle onun olduğu şehre gitmiştim.

Ha ben sana demiyorum ki yanına git veya gitme ama diyorum ki güvendiğin biriyse seni gerçekten seviyorsa her türlü yanında oluyor,destek oluyor.
Kesinlikle yaninda olmami istiyo evet ama farkli bi sehirde okudugumda birakamicak oldugunu biliyorum. Sadece boyle sorunlar yasamak istemiyorum

Canım 18 inde insana dertleri dünyanın en büyük derdi gibi gelir.Karşındakileri çok iyi tanıdığını zannedersin ama çoğunda yanılırsın.Erkek arkadaşın belki de çok iyi bir çocuk ama bunun yanında aksi de olabilir bunu unutma.Aynı şehirde okuma ayrılırsan seni rahatsız eder.ailem öğrendi bizim yaşam tarzımıza tek başıma sevgilimin şehrinde yaşamak uymaz dersin olur biter.hayırlısı olsun

Sen işitme engelliler ögretmeni olmak istiyorsun?Olursan ki inşaAllah , ilerisi icin sevgilin senin için uygun bir eş adayı olabilir mi?
Onu da cok dusundum. Ve universite okumasa dahi fazlasiyla farkindalikli bi insan oldugu kanisina vardim. Hani mesela bu maas konusunu onunla paylastim. Ben senden daha fazla maas aliyo olsam bu senin gururunu incitmez mi sorun olmaz mi senin icin diye. Bana verdigi cevap o kadar okuyup kafa patlatmissin tabiki maasin fazla olur. Neden sorun olsunkiydi

Nerden baslasam bilmiyorum. 18 yasindayim. Bi erkek arkadasim var 2 yildir beraberiz. Tanismamiz internet uzerinden oldu ama 2 yilda fazlasiyla guvenimi kazandi oturdugum sehre gelip gitti annesiyle babasiyla akrabalariyla telefondan tanisip gorustum. Evlenmek gibi bi hayalimiz var ve bunu gerceklestirmek icin universiteyi yaninda okumak onu yuz yuze tanimak istiyorum. Yaklasik 1 ay once aileme yakalandim sevgilim konusunda. Daha dogrusu annem ogrendi. Annem ogrenir ogrenmez babamda ogrendi tabi. Bir suru kavga kiyamet tartisma. Babam okumicaksin artik liseyi bitirdin yeter o sana diyerek kestirip atti. Telefonumu almaya calistilar. Ogrenim konusunda da önlerde beliren bi insanim zaten. Herkes benden büyük beklentiler icinde falan. Iste bir ay once bunu ogrendiler. Ne yapcagimi dusunmekten ne sinava hazirlanabildim ne baska bisey yapabildim. Ve su an hala universite konusunda ne yapcagimi bilmiyorum. Erkek arkadasim kesinlikle yaninda okumami istiyo. Ailemse sevgilimin hangi sehirde oturdugunu biliyo ve oraya okumaya nasil gidicem bilmiyorum. Kendi aile iliskimden bahsetmem gerekirse de annemle pek fazla anlasamadim hicbi zaman. Zaten babaannem buyutmustu beni. Bu yuzden kendi ailemin evinde bile 18 yildir yaklasik 3 sene falan kaldim. Babaannem ve ailem altli ustlu oturuyolardi. Babaannem vefat edince annemlerin yaninda kalmaya basladim falan. Babamla iliskimse bu zamana kadar iyiydi fakat yaklasik 10 ay once facesinden yakaladigim kadinlarla konusmasi kadinlarin fotograflarina yorum yapmasi falan beni babamdan uzaklastirdi. Bi de sevgili falan yapmis kendine hatta. Halbuki namazinda niyazinda hacca gidip gelmis insanlar ebeveynlerim. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Az cok aciklamaya calistim kendimi. Lutfen yardim edin. Ailemin karsisinda nasil durucam bilmiyorum

Calis kimseye guvenme , sevgilim dedigin adam kac gunluk tanidigin sanki, oz annen baban bile gelecegini karartma kararini alirken hic tereddut etmezken elin tanimadigin adamindan asla hayir gelmez.
Calis sinava gir duzgun bir yer kazan sevgilinin oldugu yeri ozellikle secme aklini basina topla bu sevgili ve sevgilinin ailesiyle tanisma isleri icin cok gencsin oncelikle oku hayatini kurtar. Ondan sonra istedigin seyi yasarsin

Kesinlikle yaninda olmami istiyo evet ama farkli bi sehirde okudugumda birakamicak oldugunu biliyorum. Sadece boyle sorunlar yasamak istemiyorum
Anlıyorum ben seni,sadece sınavına gir tercih zamanı geldiğinde gerçekten olmak istediğin yer neresiyse karar ver,onun yanında mı başka bi ilde mi sonuçta aynı fakülteyi okuyacaksın her türlü değil mi?

Basta o sehri o orda diye istiyodum. Fakat sonradan yavas yavas dusuncem degismeye basladi o sehri o olmadan da sevdigimi gordum. Ki bolume zaten bi sempatim vardi. Ayrilsak dahi pisman olcagimi sanmiyorum. Cunku hem keske dememek istiyorum hemde bazi seylerin sorumlulugunu almak istiyorum. Valla ailem hepsine karsi
Ailenle bağların bu kadar kopuk olmasa belki farklı yorum yapardım ama şu durumda uzaklaşman en iyisi.Sen sırf onlardan kaçmış olmak için de samsunu istemem deme bence yurtta kalma seçeneğini bir düşün.Evden gidip gelsen bile sadece yiyip uyuyup yatacaksın öyle varsay.
Erkek arkadaşını da bir yokla bakalım belki eskişehir yazarım orda eğitim daha iyi filan gibi konuş.Baktın seni anında siliyor sen de bu ilişkiyi gözden geçirirsin.Yalnız şu konuda çok bilmişlik yapmalıyım: orada bütün hayatını o yokmuş gibi kurmalısın.
Bir de iş okumana izin vermeme boyutuna varabilir gibi görünüyor.O zaman erkek arkadaşınla da bunu konuş,senin gerçekten iyiliğini düşünüyorsa ve eğitimin önemini senin gibi anlayabiliyorsa tamam sen yeter ki oku ben gelir giderim telefonlaşmakla yetinirim demeli.

İlişkin üzerine okul karatı alma daha yaşın küçük hayatın sana ne getireceğini bilemezsin erkek arkadaşın üniversite mi okuyor??
Canim erkek arkadasinin bulundugu sehre gitme baska sehre git okul hayatini garantiye al kendisi gelsin senin gidecegin sehre iliskinizi yasayip birbirinizi taniyin.İliskin bitersede sap gibi ortada kalma ihtimalin olmasin kendisi hayatina girdigi gibi ciksin.Bu fadekarligi yapmak zorunda degilsin inan bana eger yaparsan ilerde cenemesini ceker degersiz olursun bugun olan iliskin yarin öbürgün sogukluklarla,sorunlarla,hayal kırıklarıyla bitmeyeceği ne malum bu yüzden sadece okulunu eğitimini düşün.
Ailen konusu ayri ailenle baglarin kuvetli degil kendi ayaklarinin üzerinde durmaya caliş erkek arkadasına cok baglanma.Ailene kızarak bir seçim yapma.Ne aileni nede erkek arkadasini ön planda tutma.Kendini gelecegini ön planda tut..

Canım 18 inde insana dertleri dünyanın en büyük derdi gibi gelir.Karşındakileri çok iyi tanıdığını zannedersin ama çoğunda yanılırsın.Erkek arkadaşın belki de çok iyi bir çocuk ama bunun yanında aksi de olabilir bunu unutma.Aynı şehirde okuma ayrılırsan seni rahatsız eder.ailem öğrendi bizim yaşam tarzımıza tek başıma sevgilimin şehrinde yaşamak uymaz dersin olur biter.hayırlısı olsun
Bunlarin hepsinin farkindayim. Tamamen tersi olarakta tanimis olabilirim evet ama ben gercekten dogru olarak tanidigimi dusunuyorum. Cunku onunda cok kolay bi hayati olmadi ailesi acisindan. Ve guzel bi aile kurmak istiyo. Hani ailemin yaptigi hatalardan ders aldim ben diyo.

Dedigim gibi eskisehir tutmuyo. Ki samsunda tutmuyo. Samsunu tutsa bile yazmam zaten. Kesinlikle farkli bi sehirde okumak istiyorum cunku. Belki ergence diyeceksiniz ama kendimi tahlil edebilecek kadar olgun oldugumu dusunuyorum. Akli bi karis havada olarak goreceksiniz belki ama kesinlikle oyle de degilim. En azindan yasitlarimdan kat kat daha olgunum

16 yaşında bir genç kız ne kadar olgun olursa olsun doğru karar verme olasılığı düşüktür. Sevgili seçimin muhtemelen senin yanlış kararlarından biri olacak önümüzdeki 8-10 sene içinde.

Şu an sadece sevgilinin yanına gitmeye odaklandığın için doğru karar verme olasılığın ne kadar olgun olursan ol yine düşük.

Şu durumda baban muhtemelen ya burada kalacaksın ya okumayacaksın diyecek. Okulunu bitirip kendi ayaklarının üstünde durana kadar ailenin kurallarıyla yaşamaya mecbursun. Okumamayı mı tercih edeceksin yoksa ailenin yanında okumayı mı? Ya da 18 yaşında sevgiline kaçıp hayatının içine mi edeceksin?

Hangi sehirde olursa olsun okukunu oku. Bir erkek icin, yani onun yaninda okuyamicam diye okul hayatini bitirme cok pisman olursun. Okulun bittiginde halabirlikte olursaniz kimse karisamaz zaten isterseniz evlenirsiniz.

Ailenle bağların bu kadar kopuk olmasa belki farklı yorum yapardım ama şu durumda uzaklaşman en iyisi.Sen sırf onlardan kaçmış olmak için de samsunu istemem deme bence yurtta kalma seçeneğini bir düşün.Evden gidip gelsen bile sadece yiyip uyuyup yatacaksın öyle varsay.
Erkek arkadaşını da bir yokla bakalım belki eskişehir yazarım orda eğitim daha iyi filan gibi konuş.Baktın seni anında siliyor sen de bu ilişkiyi gözden geçirirsin.Yalnız şu konuda çok bilmişlik yapmalıyım: orada bütün hayatını o yokmuş gibi kurmalısın.
Bir de iş okumana izin vermeme boyutuna varabilir gibi görünüyor.O zaman erkek arkadaşınla da bunu konuş,senin gerçekten iyiliğini düşünüyorsa ve eğitimin önemini senin gibi anlayabiliyorsa tamam sen yeter ki oku ben gelir giderim telefonlaşmakla yetinirim demeli.
Liseye gectigimde bende oyle yiyip uyuyup ders calisip yatarim sanmistim ama oyle olmadi ne yazikki.. dedim ya hayatimiz nerdeyse is yerimiz uzerine kurulu. O yuzden kesinlikle burda okumak istemiyorum. O dediginide denedim fazlasiyla ters etkili oluyo. Onuda anliyorum fazlasiyla. Cunku 2 yildir hayatini bana gore yonetiyo. Hayalleri var onunda benimle bizimle ilgili. Valla ne yapcam nasil olcak bilmiyorum :/

X